Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 19:45   #1
Smrtnici i drugi ljudi

Krećem se u umjetničkim krugovima, i tek odnedavno sam osvijestila da određeni broj ljudi u mom okruženju posjeduje određene...hm, moći, sposobnosti, ne znam kako ih nazvati, ali nepoznate prosječnom čovjeku. Od prvog trenutka sam osjetila da je nešto u vezi njih drugačije mada nisam znala o čemu je tačno riječ, kasnije sam to povezala s određenim poremećajima ličnosti poput sociopatije, objašnjavajući time nadmoć koju posjeduju u odnosu na većinu ljudi.

No, odnedavno, nakon određenih spoznaja mi se čini kao da sam osvijestila jednu potpuno novu dimenziju kojoj nikada ranije nisam imala pristup, imam osjećaj da je u pitanju nešto puno kompleksnije od poremećaja ličnosti, ti ljudi se svi međusobno prepoznaju, svi odlično čitaju druge ljude, njihove emocije, misli, namjere, imaju odličnu intuiciju, većina ih manipuliše drugima i većina ih je izrazito talentirana u polju umjetnosti kojima se bave. Većina ih ima neku mračnu auru, takav barem ja imam osjećaj. Određeni broj njih se bavi okultizmom.

O čemu je ovdje tačno riječ? Čemu to ovi ljudi imaju pristup, da li se radi o znanju, magiji, urođenim sposobnostima? Buni me velik broj tih ljudi kojima sam okružena, kao da ih privlačim nečim. Različiti su, suštinski, ali je opet nešto u vezi svih njih nevjerovatno slično.

Koju literaturu da nabavim ako želim saznati više o ovome? O čemu ja zapravo tačno govorim? Intuitivno sam osvijestila nešto, ali ne znam uopće u kojem smjeru da krenem dalje, ne znam čime sam to okružena.

Koliko god ovo glupo zvučalo, ali - zašto meni nije dostupno to nešto što svima njima svima očigledno jeste, da li nemam urođenu sklonost ili što?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:12   #2
Drugo pitanje je - na koji način raditi na psihičkim sposobnostima kako bih se oduprijela negativnom utjecaju nekih od ovih ljudi? Na koji način raditi na vlastitom uvidu, i prije svega - intuiciji, mentalnoj snazi?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:05   #3
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Krećem se u umjetničkim krugovima...
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
većina ih je izrazito talentirana u polju umjetnosti kojima se bave
Obožavam kad ljudi postave pitanje i sami sebi daju odgovor.

Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Drugo pitanje je - na koji način raditi na psihičkim sposobnostima kako bih se oduprijela negativnom utjecaju nekih od ovih ljudi? Na koji način raditi na vlastitom uvidu, i prije svega - intuiciji, mentalnoj snazi?
Živi svoj život i gledaj svoja posla.

(Smrtnicima nije potrebno više od toga.)
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:38   #4
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Obožavam kad ljudi postave pitanje i sami sebi daju odgovor.



Živi svoj život i gledaj svoja posla.

(Smrtnicima nije potrebno više od toga.)
Koji odgovor sam si dala, da je umjetnost u korelaciji s njihovim moćima? Zašto ih onda svi talentirani umjetnici ne posjeduju?

Ne mogu gledati svoja posla jer neki od njih gledaju moja posla. I jer me zanima i jer želim znati o čemu je riječ, po prirodi sam jako radoznala.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 11:11   #5
Ne radi se nuzno o nekim nadnaravnim mocima.
Ljudi se razlikuju po stepenu razvijenosti volje, intelekta, emocija, tako da oni koji sve to imaju nesto vise razvijeno, mogu drugima izgledati "magicno".
Ako odredjenu osobinu prepoznajes kod sebe i ako je dovoljno razvijena, onda je mozes prepoznati i kod drugoga (opet bez neke magije vec svesnim, ili nesvesnim primecivanjem izraza lica, polozaja tela, boje glasa...). Ako si uz to bar malo empaticna, eto ti "velike magije".
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 22:23   #6
Lajna kokaina, a ne magija je zaslužna za magičnost tvojih umjetnika draga autorice topica.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:38   #7
Klosta, ne znam jesi li vidjela da je o tvom problemu otvorena još jedna tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post61180629

Ovo o čemu pričaš posve je racionalno objašnjivo.
MagicMirror is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 20:37   #8
Quote:
MagicMirror kaže: Pogledaj post
Klosta, ne znam jesi li vidjela da je o tvom problemu otvorena još jedna tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post61180629

Ovo o čemu pričaš posve je racionalno objašnjivo.


Nisam imala pojma.

Voljela bih da napokon netko odgovori konkretno.
Ako je potrebna neka vrsta demistifikacije da me se bolje shvati, onda okej - riječ je o visoko inteligentnim, kompleksnim individuama koji na različite načine rade na svojim mentalnim/duhovnim sposobnostima, te se čini da postižu slične rezultate, iako se koriste različitim metodama.
Voljela bih znati na koje se konkretno načine razvijaju te sposobnosti, da li su ti napori usmjereni na samorazvoj ili na sticanje moći? Na koji način si ti poradila na svojim emocijama, putem kojeg medija, i zašto?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.