Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 16:43   #101
Zanimljivi su komentari jer obje strane priče stvarno imaju smisla. Jel treba - ne, jel trošak - je, jel bi možda trebalo štedit za neke druge stvari - vjerojatno.
Ali se i dalje ne mogu otet dojmu da mi dečko, zaručnik, što je već, u svakom slučaju osoba s kojom još nemam djecu jer je to situacija u kojoj stvarno moraš bit odgovoran, dođe i objasni da mu to stvarno puno znači, a izvedivo je.. ja ne bih mogla odbit. Pa i sam je rekao da je možda bedasto, al da njemu znači. I mogu to izvest. U najgorem slučaju će skužit da se zajebo i prodat ga (da, znam da će tako izgubiti novaca al jebiga sad, i to je škola).
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:04   #102
koji kurac će vam auto, evo ja se svoga riješio nakon 27 god. vožnje. Platim mjesečno 200-250 kN za javni prijevoz i to su cijeli troškovi. sad me boli kuki za osiguranja, servise, poreze.....
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:35   #103
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
koji kurac će vam auto, evo ja se svoga riješio nakon 27 god. vožnje. Platim mjesečno 200-250 kN za javni prijevoz i to su cijeli troškovi. sad me boli kuki za osiguranja, servise, poreze.....
Realno ti trebaju samo zrak, hrana i voda.
Pojednostavljujem, ali mene takav zivot ne zanima osim ako ga ne moram zivjeti radi manjka novca.
Skolovao sam se i radim vrijedno bas zato da mogu vise od osnovnoga i da ne moram paziti na svaku kunu.
Mogao bi ustedjeti 1000 kuna najmanje da nejdem autom na posao, ali ja ne zelim ici na posao vlakom.
Kad je auto na servisu, taj dan si uzmem slobodno ili radim od doma.

Uz to, auto je divna stvarcica, pruza puno gusta i elasticnosti. Lijepo ga je imati.
Marka i velicina su mi nebitni, samo nek ide i nek je pouzdan.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:38   #104
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
koji kurac će vam auto, evo ja se svoga riješio nakon 27 god. vožnje. Platim mjesečno 200-250 kN za javni prijevoz i to su cijeli troškovi. sad me boli kuki za osiguranja, servise, poreze.....
"Što manje trebam, bolje se osjećam" 😊
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:48   #105
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Realno ti trebaju samo zrak, hrana i voda.
Pojednostavljujem, ali mene takav zivot ne zanima osim ako ga ne moram zivjeti radi manjka novca.
Skolovao sam se i radim vrijedno bas zato da mogu vise od osnovnoga i da ne moram paziti na svaku kunu.
Mogao bi ustedjeti 1000 kuna najmanje da nejdem autom na posao, ali ja ne zelim ici na posao vlakom.
Kad je auto na servisu, taj dan si uzmem slobodno ili radim od doma.

Uz to, auto je divna stvarcica, pruza puno gusta i elasticnosti. Lijepo ga je imati.
Marka i velicina su mi nebitni, samo nek ide i nek je pouzdan.
obrati pažnju na ono: 27god. vožnje.
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:48   #106
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
"Što manje trebam, bolje se osjećam" 😊
Ako si npr iz netretica onda si izoliran u svojem selu bez auta.
Moja draga radi u smjenama i udaljeni smo tocno 46 km jedno od drugog.
Bez auta nas ne bi bilo.
S autom mozes na piknik, na kampiranje na mreznicu, na kremsnite u samobor, na rostiljadu u klet...

Auto stedi i vrijeme.
Nisu svi iz velikih gradova.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:49   #107
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
obrati pažnju na ono: 27god. vožnje.
Ovaj koji je pokrenuo temu jos nema toliko godina zivota.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:04   #108
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ovaj koji je pokrenuo temu jos nema toliko godina zivota.
jes vala, takoje
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:30   #109
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ako si npr iz netretica onda si izoliran u svojem selu bez auta.
Moja draga radi u smjenama i udaljeni smo tocno 46 km jedno od drugog.
Bez auta nas ne bi bilo.
S autom mozes na piknik, na kampiranje na mreznicu, na kremsnite u samobor, na rostiljadu u klet...

Auto stedi i vrijeme.
Nisu svi iz velikih gradova.
Dobro, sve to stoji.
Ali odrasla sam u malom mjestu i sve ti je tako reći, na dlanu. Imala sam skuter kasnije, a i auto od roditelja na raspolaganju. Živjelo se i prije bez auta, sad ovako s autima, čovjek se ulijeni.
A sad živim u velikom gradu, gdje je gradski prijevoz odličan, i ne isplati ti se upaliti auto. I tako onda u razgovoru s našim ljudima, jedna žena mi se hvali kako su kupili auto (neku krntiju) i da ne zna kako je uopće izdržala toliko bez njega (really? ) a s druge strane, nisu bili doma već 2g., nisu ni djeci mogli priuštiti ljetovanje, bili su cijelo ljeto ovdje, a ja većinom za praznike kad god mogu idem doma, i onda mi ta ista žena kaže: aaa blago tebi. Pa odi i ti, rekoh, samo upališ auto i ideš. A, to košta. Gorivo itd..
Mislim se, a ma nemoj ..
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:58   #110
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Dobro, sve to stoji.
Ali odrasla sam u malom mjestu i sve ti je tako reći, na dlanu. Imala sam skuter kasnije, a i auto od roditelja na raspolaganju. Živjelo se i prije bez auta, sad ovako s autima, čovjek se ulijeni.
A sad živim u velikom gradu, gdje je gradski prijevoz odličan, i ne isplati ti se upaliti auto. I tako onda u razgovoru s našim ljudima, jedna žena mi se hvali kako su kupili auto (neku krntiju) i da ne zna kako je uopće izdržala toliko bez njega (really? ) a s druge strane, nisu bili doma već 2g., nisu ni djeci mogli priuštiti ljetovanje, bili su cijelo ljeto ovdje, a ja većinom za praznike kad god mogu idem doma, i onda mi ta ista žena kaže: aaa blago tebi. Pa odi i ti, rekoh, samo upališ auto i ideš. A, to košta. Gorivo itd..
Mislim se, a ma nemoj ..
Sve to stoji, ali ako netko moze imati auto i zeli ga, onda nek ga i ima.

Motorceki su super stvar.
Ja imam malog tomosa, ove godine ga mislim registrirati.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:07   #111
Ucmekala bi se četkom za kosu da nisam imala auto dok su klinci bili mali. Meni je najbliži prehrambeni dućan na dvadeset minuta hoda, a da ne govorim što je taj auto sve prevezao za vrijeme gradnje, uređenja,.. meni baš ne znači puno mali ženski autić bez velikog gepeka. Uvijek sam vozila neke ogromanjske. I danas zbog hobija, putovanja. Uostalom volim vozit. Baš volim.

Bolje organiziram vrijeme. Radije odradim sat vremena poštenog treninga, pa autom obavim na brzinu sve što mi treba, nego da teglim cekere.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.