Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2010., 22:31   #1
Saab 9-3 Aero Turbo

Kakva su iskustva i spoznaje o ovom modelu..?

Volio bih znati mušice i mane ovog modela. Naime, jedan kabriolet iz 2001. mi zapeo za oko..

SAAB ne drži cijenu baš, a uvijek je bio blizu premium klasi, pa me zanima zašto je tome tako..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 22:42   #2
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
SAAB ne drži cijenu baš, a uvijek je bio blizu premium klasi, pa me zanima zašto je tome tako..
Grade ga na Opelovoj osnovi pa i to jedan od uzroka. Kod nas zbog traljavog zastupnika nikad nije ni zaživio niti se približio nekim obećavajućim prodajnim rezultatima, a vjerojatno je tome razlog i cijena jer će ljudi rađe iskeširat zeru više za made in Germany, nego li za švedskog turbaka.
U svakom slučaju, samo naprid!

Inače, meni baš drag auto. Rado bi zavrtio ključem između siceva jednog 9-3 karavana
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 22:51   #3
Samo opelova osnova ili i mehanika..?
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 23:22   #4
Platforma, zapravo. Dobar dio GM grupe ju dili, ne samo Opel. Epsilon se zove. E sad, virujem da tu spada ne samo ovjes, nego i dosta mehaničkih dijelova.

Al taj Saab kojeg ti želiš nije na toj platformi sastavljen. Tek je sljedeća generacija 9-3 na Epsilonu.
E sad, jel taj tvoj ima štogod od GM grupe, virujem da da..al nisam baš upućen
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 00:00   #5
Ma, nema veze, mislim da ne može biti baš tako loš i nekvalitetan, iako me zabrinjava tako drastičan gubitak vrijednosti ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 01:41   #6
ono sto me oduvijek fasciniralo, je taj neki cudan smjesak kojeg imaju vlasnici ove marke! al fakat to ne mogu objasnit...

inace, dali je to ovaj model o kojem ti mislis??



BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 02:12   #7


ovo je 2001. doduše za američko tržište, ali jasno ti je koji model
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 02:52   #8
Ovo je dizel, i nije kabrio, ali jeste polovni Saab 93 i tekst bi ti mogao mogao pomoci ako zelis da znas nesto vise. Svaki dodatni podatak u ovakvim situacijama dobro dodje. Inace, ni u Beogradu ih nema bas previse.
http://www.b92.net/automobili/polovn...?nav_id=405382
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 10:38   #9
Kako napisah u prvom postu, zapela mi je za oko kabrio izvedba..iz oglasa..

http://www.auti.hr/automobili/oglas-653613/
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 10:55   #10
za tu cijenu možeš si pronaći i neki drugi auto. je da je to saab, nešto neobično, ali taj ti je auto zapravo opel vektra. koliko me pamet služi, u testovima iz tog doba nije baš dobivao hvalospjeve kao njegov otac saab 900. koštao je došta više od recimo vektre, a i nije bio baš toliko bolji auto.

pogledaj malo na netu o sabu 900 ili još dalje saab 99, to su ti bili prave makine.
bil je onaj neki test saba 99 tamo iz 70tih. u britanskom autocaru. kad si čito taj test mislio si da je to najbolji auto na svijetu. takav dojam je ostavljo na ljude.

ali moraš znat da ovi sadašnji saabovi nisu ta razina. to je premium samo po cijeni i motoru. a dok ga voziš ne dotičeš ni jedno ni drugo. kažu da ti je pod prstima vektra.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:09   #11
Pa nije to baš malo love za Saaba ..mada, mora se priznat da odlično izgleda. Lip je, očuvan, osim branika zgrebanog. Nadam se da je straga staklo, a ne ona sirota plastika ko kod Z3

I dan danas su mi koma oni njihovi otvori za ventilaciju ..al zato imaju jedne od najlipše dizajniranih felgi u autosvitu uopće

...i još ako si žešći fan Seinfelda - kupuj!!
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:33   #12
Znaci, to se servisira u Opelu?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 14:12   #13
Službeno, Mitrović u Zadru..barem zasad..malo će to krenit nabolje nakon što je Spyker preuzeo stvar u svoje ruke. Bar se nadam...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 15:35   #14
Kmag Stupnik, saab servis u zagrebu.
__________________
Saab Born From Jets
trabaljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 15:57   #15
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ali moraš znat da ovi sadašnji saabovi nisu ta razina. to je premium samo po cijeni i motoru. a dok ga voziš ne dotičeš ni jedno ni drugo. kažu da ti je pod prstima vektra.
To je TO što me titra cijelo vrijeme.. ..nisam nikada sjeo u nijednog SAAB-a, pa nisam znao što ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 16:01   #16
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
...i još ako si žešći fan Seinfelda - kupuj!!
.. osim što sam žešći fan, dijelimo istu strast prema http://www.youtube.com/watch?v=7mJASPbcHVg , samo on ima maalo više $$$$ od mene ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 18:45   #17
dali znaš koliko je košta ovaj saab kabrio kao nov?!

jer 12 000€, za 9 godina star, dosta je novaca
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 20:57   #18
Ima sam ti dvi 900, jednu iz 1981 i drugu iz 1995. i objektivno govoreci super auto. Redovna odrzavanja i problema nikad, osim poprilicno velike potrosnje, izmedju 13 i 15 litara po gradu, al jebiga 150 konja je to bilo.

Moja 900 i ovaj tvoj 9-3 nemaju bas prevelike razlike, svog sam odrzava u Splitu u obicnoga mehanicara, bez ikakvih problema, a dijelove naruciva s interneta jako jako povoljno.

U kolko god dobrom stanju ovaj SAAB bio, previse ga ipak cijeni, pa ako se ipak odlucis rusi cijenu posto poto, jer ne virujem da ima bas pretjerano zainteresiranih ljudi za ovo auto, ili pogledaj mozda ovo

http://www.njuskalo.hr/auti/saab-900...-oglas-1122894

Viruj mi da ako je odrzavano auto, kilometraza ne triba znacit nista!
M.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 22:56   #19
Quote:
M.K. kaže: Pogledaj post
.. ili pogledaj mozda ovo

http://www.njuskalo.hr/auti/saab-900...-oglas-1122894

Viruj mi da ako je odrzavano auto, kilometraza ne triba znacit nista!
Njega sam prvoga i vidio i mislim da je to definitivno bolja opcija, kako god se pokazao, barem ne košta puno, pa čovjeku nije žao..

..zato sam i potegao temu, da vidim je li ovaj 9-3 toliko bolji..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 23:18   #20
Istina da se Saab u proizvodnji koristi(o) Opelovim, tj., GM dijelovima, ali ipak su oni tu upetljali svoje prste! Recimo za usporedbu, i Lotus je koristio Opelove, ali i Citroenove i Renaultove dijelove za izradu Esprit-a, pa svejedno mislim da se nitko ne bi bunio da ga vozika, osim možda na benzinskoj!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.