Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2011., 14:17   #101
kolko ste uspijeli izdržati nakon zauzimanja shogunata...praktički se svi okrenu protiv vas...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:05   #102
nemrem ja ovo igrat,
odvratno mi izgleda, sve je nekako glupo, sareno i nepregledno. na mapi i u borbi.
također slova su full sitna i ne izgledaju mi lijepo, mogli su stavit font 8


di je nestala ona jednostavnost i preglednost iz romea ili medivla?


cisto mi zao kaj sam to skido 3 dana i 2 noci i zajebavo sa s instalacijom.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 15:17   #103
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
nemrem ja ovo igrat,
odvratno mi izgleda, sve je nekako glupo, sareno i nepregledno. na mapi i u borbi.
također slova su full sitna i ne izgledaju mi lijepo, mogli su stavit font 8


di je nestala ona jednostavnost i preglednost iz romea ili medivla?


cisto mi zao kaj sam to skido 3 dana i 2 noci i zajebavo sa s instalacijom.
također, očekivao puno, možda i previše...ova dva moda koja sam stavio učinile su igru nešto igrivijom pa sam počeo ispočetka, odlično mi je krenulo i pratila me sreća, stigo do shogunata i zauzeo ga te potvrdio svoje mjesto kao shogun, već se ponadao...kad onda svi se okrenuli protiv mene i oni najvjerniji saveznici sa kojima sam imao otvorene granice i odlilnu trade rutu, samo zato jer sam poslao shogun......znači praktički zaratio sa svima, što mi je maksimalno otežalo igru, ajde da se nađe par "izdajica" koji te žele maknuti sa trona, al se svi okrenu protiv tebe, nažalost nisam čitao ništa niti sam znao da se to dogodi nakon što se sruši shogunat...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 11:41   #104
ima li netko da igra ovaj shogun, da ne ispadne da vodim monolog ovdje...XD...igra mi je dosta zrnata jer isključim kompletno shadowe, makar mi je sve ostalo na high, samim tim čini mi se (pre)zahtjevna, eventualno možda stvar popravi novi mod koji bi trebao doć uskoro...

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=437766

...poznati realism mod...

AI je drugačiji nego u ostalim TW-a, preagresivan kao što sam već reko, mada se može tješiti da je to onda bio Shogunat i da se stvarno vodio tolko agresivni klanski rat, ali opet sama činjenica da AI ostavlja gradove praktički prazne i kreće u pohod sa kompletnom vojsku prema neprijateljskim gradovima znajući da im je grad u direktnoj opasnosti...kolko je to dobro prema "inteligenciji" AI-a i prema "Umijeću ratovanja" kako neki tvrde zaključite sami...neznam kako vama, ali igra mi je relativno brzo dosadila, praktički iste jedinice i ista šema svakog klana, od kojih se po meni ne razlikuju mnogo jedni od drugih...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 12:35   #105
Nisi sam sinko ne boj se, igram se i ja Shoguna. Nažalost zbog obaveza igram na kapaljku. Trenutno igram "čistu igru" sa Shimazu klanom (nekak su mi za sada najzanimljiviji) i za sada mi ide i više nego dobro. Osvojio sam 12 provincija, 3 trade noda, imam dosta para al i vojske da ostvarim buduće planove. Slažem se sa tobom po pitanju AI-a, jednostavno ne dopušta od igrača nikakvo razdoblje pasivnosti u kojoj bi razvijao gradove nego te stalno tjera da satareš bližnjega svoga.Očekujem da bi patch mogao nešto učiniti po tome pitanju.
Trenutno mi je najveći gušt u igri sabotiranje neprijateljskih građevina i gledanje kako stoka grca u vlastitim dugovima, da bi im 2 turna kasnije oduzeo i to malo kaj imaju.
__________________
Razbijte mi dobre i pametne
ZeroOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 12:58   #106
igru su maksimalno otežali tim da se svi okrenu protiv tebe nakon osvajanja shogunata ili nakon osvajanja 16 provincija, doslovno sa svima zaratiš, pa je samim time nemoguće održati sve na mjestu, osim ako ti svaki grad nije prepun vojske...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:03   #107
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
igru su maksimalno otežali tim da se svi okrenu protiv tebe nakon osvajanja shogunata ili nakon osvajanja 16 provincija, doslovno sa svima zaratiš, pa je samim time nemoguće održati sve na mjestu, osim ako ti svaki grad nije prepun vojske...
Taj event se zove Realm Divide, uglavnom postanes prejak pa Shogun reagira tako da natjera druge protiv tebe i vec postoji mod koji smanjuje efekte, link na na dnu 4. stranice.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 26.03.2011. at 13:13.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:21   #108
Prvi post editiran na zahtjev.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:28   #109
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Taj event se zove Realm Divide, uglavnom postanes prejak pa Shogun reagira tako da natjera druge protiv tebe i vec postoji mod koji smanjuje efekte, link na na dnu 4. stranice.
imam ga no meni ništa ne pomađe, možda ga nisam stavio di treba, stavio sam ga u data folder, gdje su svi ostali pack-ovi, ili možda moram krenuti new game da bi bilo efekata, neznam...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:38   #110
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
imam ga no meni ništa ne pomađe, možda ga nisam stavio di treba, stavio sam ga u data folder, gdje su svi ostali pack-ovi, ili možda moram krenuti new game da bi bilo efekata, neznam...
jbga onda se nisi dobro pripremio i savezi ti nisu dovoljno jaki. Mislim da arrange marriage daje +100 u donosima pa probaj tu opciju. Napravio sam to sa par saveznika i nakon realm divide su ostali vjerni uz koristenje moda. Bez Moda kad sam igao sa klanom Oda, Realm divide se dogodio na 12. ili 13. provinciji i jedno 6-7 poteza nakon toga me saveznik Takeda izdao, možda zato jer su narasli na 15 provincija. Btw Realm Divide se odnosi samo na frakcije koje postoje u vrijeme kada se dogodi event, sve frakcije "nastale" nakon RD imaju normalne odnose, npr. ja obicno nakon Realm Devide radim vazale jer AI sa jednom provincijom moze imat 2 vojske tak da ne trosim previse za obranu.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:41   #111
dal se išta otključa nakon prolaska kampanje, dal se doba možda kakve nove opcije ili klanovi...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:42   #112
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
dal se išta otključa nakon prolaska kampanje, dal se doba možda kakve nove opcije ili klanovi...
ne
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 11:56   #113
http://www.twcenter.net/forums/downl...o=file&id=3239

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=437766

...stigo realism mod beta, za sve koje zanima, ja osobno baš nisam oduševljen...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 11:30   #114
Ovaj retardirani SF klan Hattori me nervira, nemaju veze s vezom a svaki put zauzmu sredinu mape.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 11:42   #115
Ja jos nisam u Shogun 2 vodama. Cekam patcheve i da Shogun 2 dodje na 30 ili manje $ i onda ga ziher uzimam. BTW, jesu jednice onak nerealno brze kao i u demo-u?
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 11:44   #116
Quote:
Rygel XVI kaže: Pogledaj post
Ja jos nisam u Shogun 2 vodama. Cekam patcheve i da Shogun 2 dodje na 30 ili manje $ i onda ga ziher uzimam. BTW, jesu jednice onak nerealno brze kao i u demo-u?
jesu al vec ima mod koji to usporava
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:08   #117
ADDITIONAL UNITS MOD - SHOGUN (AUM-SHO) - 1.7 - updated 4.4.11

mod koji otkljucava unite koji su u igri a nedostupni u kampanji
-Samurai Retainers
-Onna Bushi
-Takeda Great Guard
-Naginata Warrior Monk Cavalry
-Matchlock Warrior Monks
-Loansword Ashigaru
-Katana Ronin
-Yari Ronin
-Katana Wako
-Bow Wako

+brodovi
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:40   #118
Thumbs up

Pozdrav, evo ja završio. Igrao sam sa Chosokabe klanom bez ikakvih modova. S njima je relativno jednostavno započeti jer se cijelo vrijeme ima sigurno zaleđe.

Kada sam ovladao svojim otokom, prešao sam na lijevi dio Japana gdje je Shimazu klan i samo čistio na desno. Gradove ne branim (par seljaka ostavljam u gradovima), tj. branim se mobilno sa dobro istreniranom armijom. Armiju ostavljam u gradovima samo jedan-dva kruga dok se ne naprave prvi seljaci.

AI je jako agresivan i iznenadio me. Mislim da nisam nikad toliko bitaka izgubio i imao toliko mrtvih. Dobra taktika je napraviti dvije tandem armije i gurati ih korak do korak jednu uz drugu kada se napada ili brani tako da obje sudjeluju u bitkama.

Tek mi je to donijelo prevagu. AI me je svejedno s vremena na vrijeme uspio uhvatiti "spuštenih gaća" i uništiti mi armije, te mi u par krugova prodru 6-7 provincija u dubinu teritorija.

__________________
Warning: Spelling errors in this message are the product of a poor school system. Pay teachures more than athletes.
Demostant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 00:27   #119
Pozdrav dečki, ja imam jedan problem pa se nadam da cete pomoci!
Napokon kupio Shogun 2 preko neta iz Engleske za 150 kn! Stavim ja DVD u PC i prvo se registriram na Steam koji svaki puta kada zelim igrati pocinje sa nekim update-ovima koje traju najmanje 3 h a rijec je o pišljivih nekoliko stotina MB.
A ako iskopcam internet, igricu ne mogu pokrenuti. Internet veza je odlicna, tako da u tome nije problem...
Molim vas ako netko nesto zna bio bih zahvalan da mi pomogne jer ja cu popi#$&t! Unaprijed hvala!
__________________
To protect the sheep you gotta catch the wolf, and it takes a wolf to catch a wolf.
Roland Bozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 00:29   #120
pa čekaj da se updatea...
nonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.