Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2010., 23:38   #1
Thumbs up Dodatno zdravstveno i trudnoća

Haj svima,

prije neki dan sam saznala da sam trudna, testić doma pozitivan, dva puta...

I sad, imama hrpu pitanja, i kopam po forumu, ali nisam našla ništa slićno. Naime idem kod privatne ginekoligice, dr. Grujić Koračin, i naručila me na pregled za par dana, mislim da mi je to 5. tjedan. A pročitala sam na webu od Croatia osig, da njihovo zdravstveno pokriva neke troškove pregleda kod nje, između ostalog. Da li mi to pokriva i vođenje trudnoće? Jel ima netko ko ima to zdravstveno i ide s njim priv. ginekolizima?

Evo šta pokriva recimo neka srednja opcija:

"1. Preventivna zaštita

Preventivni sistematski pregled obuhvaća
- pregled specijaliste medicine rada ili interniste
- laboratorijske pretrage: sedimentaciju, KKS, GUK, trigliceride, kompletnu pretragu urina, bilirubin, kreatinin, ukupni kolesterol, AST, ALT, GGT, acidum uricum
- EKG
- UZV abdomena

I dodatno:

Za žene:
- pregleda ginekologa s kliničkim pregledom dojki
- Papanicolau test
- vaginalni UZV

Za muškarce:
- pregled prostate
- UZV prostate
- PSA iznad 40 godina



2. Liječenje

U slučaju bolesti ili otkrivenog bolesnog stanja prilikom preventivnog pregleda slijedi daljnja obrada i liječenje. Tijekom godine može se koristiti po polici :

>> dva pregleda godišnje kod različitih odabranih i ugovorenih specijalista ili subspecijalista određene medicinske struke od 14 ponuđenih : internist (kardiolog, nefrolog, endokrinolog, gastroenterolog), neurolog, oftamolog, ortoped, dermatovenerolog, kirurg, radiolog, ginekolog, fizijatar, otorinolaringolog, urolog, infektolog, anesteziolog i onkolog

>> dva kontrolna pregleda godišnje po obavljenom specijalističkom ili preventivnom pregledu (najviše četiri pregleda u godini)

>> dijagnostička obrada, prema indikaciji liječnika specijaliste, dva puta godišnje svaka obrada od navedenih:
EKG, UZV srca i krvnih žila, EKG-Holter, 24 satni holter tlaka, ergometrija, spirometrija, UZV trbušnih organa (jetra, gušterača, žučnjak, slezena, bubrezi, aorta i limfni čvorovi, prostata, mokraćni mjehur), UZV dojke i štitnjače, UZV oka, UZV prepona, UZV vrata, UZV pazuha, UZV testisa, endoskopija, biopsija, biopsija uz endoskopiju, PHD, EEG, color doppler krvnih žila, EMNG, EVP, fundus, vidno polje, tonometrija, keratometrija, audiometrija, TCD, alergološko testiranje, bakteriološki brisevi (aerobi-anaerobi), mikološki brisevi, RTG snimanje koštanog sustava (jedna regija, dvije projekcije), funkcionalne RTG snimke, radiološka obrada organa trbušne i prsne šupljine, UZV zglobno-koštanog sustava, Papanicolau test, stupanj čistoće, color dopler, UZV vaginalnom sondom, mamografija iznad 40. godine

>> laboratorijske pretrage prema indikaciji liječnika specijaliste dva puta godišnje svaka pretraga od navedenih:
sedimentacija, KKS, TR, GUK, trigliceridi, kolesterol, kompletna pretraga urina, bilirubin, kreatinin, urea, AST, ALT, GGT, AP, HDL-kolesterol, LDL-kolesterol, acidum uricum, elektroliti, OGTT, željezo, UIBC, TIBC, HbA1C, CRP, urinokultura, stolica na okultno krvaranje i PSA"

Ajde, molim vas pomagajte, jer nemam pojma šta sve trebam, a nekako se kod nje najbolje osjećam, ipak idem kod nje već 10 god. a niti ne znam kamo drugo bi išla

A naravno, nemam baš para za sve preglede....

Hvala svima na odgovorima
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 00:45   #2
ono, možda luda ideja, ali da probaš nazvati Croatiu pa njih pitati?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 01:05   #3
A čula sam da kad njih nazoveš i kažeš da si trudnica, da te odmah otkantaju. Jer to kao nije napravljeno za trudnice, jer im se baš ne bi isplatilo
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 01:13   #4
Quote:
sju1 kaže: Pogledaj post
A čula sam da kad njih nazoveš i kažeš da si trudnica, da te odmah otkantaju. Jer to kao nije napravljeno za trudnice, jer im se baš ne bi isplatilo
pa kao da im moraš reći da si trudna.
a mogla bi i pitati dotičnu ginekologicu što je potpisala s Croatijom
čisto sumnjam da ćeš dobiti suvisliji odgovor na forumu.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:17   #5
Ne pitaju te da li si trudna. Pitaju te da li imaš sidu

Prije je polica Selecta pokrivala neograničeni broj UZV ali su to promijenili.
Ja sam sklopila ugovor prije promjene ali su mi napisali da sam potpisala ugovor nakon i time me oštetili pa sam raskinula ugovor.

Do tad je bilo super, nazoveš doktora, naručiš se onda nazoveš njih i kažeš di i kad imaš termin i tamo te čeka uputnica.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:35   #6
kako su ti mogli nakon potpisa reći da se primjenjuju novi uvjeti? novi se primjenjuju od 1.9.2009 i na kartici ti piše od kada vrijedi...
ja imam Croatiju godinama i to ultimu i nitko te ne pita da li si trudan ili ne pri zaključivanju.. to je polica na zdravstvene preglede, bio trudna ili bolestan ti na nju imaš pravo

ja imam ultimu na još 3 godine, zaključila sam na 5 i meni pokriva još neograničeno sve
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:45   #7
Dopunsko od HZZO-a

Imam jedno slično pitanje: Da li ima itko od vas da ne plaća dopunsko od HZZO-a? Naime, moj osobni odabir je bio da neću od početka jer smatram to ultimatumom i još jednom vrstom harača, te nakon razgovora sa poznanicom koja radi u pravnoj službi HZZO, a ne plaća dopunsko muž i ja smo odlučili da nećemo ni mi.

Da li je trudnicama zaista sve pokriveno odnosno ne moram plaćati ni pretrage na krv ni ništa? Traže li vas na takvim mjestim dokaz o dopunskom?

Ovo je s njihovog weba:
Da li je trudnicama potrebno dopunsko zdravstveno osiguranje?

Trudnicama Zavod u cijelosti osigurava plaćanje zdravstvenih usluga, ali samo za stanja i poremećaje vezane na trudnoću. To znači da za sve druge bolesti, stanja ili povrede plaćaju sudjelovanje u troškovima tijekom korištenja zdravstvene zaštite, tako da preporučamo da se dopunski zdravstveno osiguraju.
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:53   #8
mala lola ti je otvorila temu o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?t=526196
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 19:26   #9
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mala lola ti je otvorila temu o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?t=526196
Hvala. Puno pomoglo. Odlučjem da počinjem plaćati. (al još moram i zdravstvenu promijeniti prezime valjda ne bu problema)
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 21:41   #10
https://www.forum.hr/showthread.php?t=289930&page=2

Evo tu još imaš jednu temu o dobrovoljnom zdravstvenom.
Ja osobno plaćam Uniqu i zadovoljna sam. Eto sve piše, pa prouči
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:54   #11
hvala...
sju1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:22   #12
Upravo sam saznala da Podobnika pokriva samo Basler - ima tko iskustva sa njima?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:44   #13
Dopunsko zdrastveno ti ne treba u vrijeme trudnoće za gin. koji ima ugovor sa HZZO-om, jer ti to plaća država. Ako vodiš trudnoću kod privatnika tada ti to dopunsko osig. (mislim na ono od HZZO-a) ne pokriva ništa.
Za privatno dopunsko osig. ( npr: Sunce) ne znam, ali to bi trebalo nazvati i inf. se kod njih direktno.
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:53   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Upravo sam saznala da Podobnika pokriva samo Basler - ima tko iskustva sa njima?
što je zaključio ugovor sa njima.. ajd dobro, barem nešto u moje vrijeme nije bilo nikakvog osiguranja dodatnog sa kojim je radio.
basler je zagreb osiguranje koje je propalo i basler ga je kupio....

e sad.. neka ti je tema bila već o tome... ne sjećam se koja... neke su cure pitale baslera kako osigurava

po meni sve ti ovisi koju policu imaš

ja imam od 5 rangova - 4 tu po jačini i meni je pokrila apartman, sve preglede, uzv, sve neograničeno.. ai košta cca 350 kuna mjesečno...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:20   #15
Ja sam 90% pregleda napravila u poliklinici Sunce u sklopu sistematskog pregleda; sve ostalo što je trebalo sam morala platiti 50% jer imam takvu policu. Jedino Urinokulturu i briseve cerviksa sam radila preko socijalnog. Ja sam prezadovoljna jer gin. preglede i 3D utzv plaćala 50% i več samim tim uštedila dosta pri svakom pregeldu tako da mi se tih 1700,- kn za plicu dobelo isplatilo u trudnoći! A imaju i najnovije aparate, osoblje je super i super doktorica koja je prije radila u državnom rodilištu tako da nije ništa manje stručna od socijalnih
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 01:20   #16
ja imam maksimu od Croatie i prezadovoljna sam. istina da je bila 3800 kn ali sam je svjesno uzela baš zbog trudnoće koju sam tada odlučila pratiti u Viliju i super mi se isplatila... nijedan pregled nisam platila. svaki puta na 3d/4d ultrazvuku i sve besplatno. napravila sve pretrage u Breyer laboratoriju i isto ništa nisam platila, sve što mi je trebalo u trudnoći mi je bilo besplatno i još uvijek naravno je...još ja nisam gotova . Sunce mi je bezveze jer možeš samo kod njih i ni u pol nije ovako isplativa.
__________________
11.09.2010. stiglo moje malo sunce

Zadnje uređivanje GOTA : 21.08.2010. at 01:29.
GOTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 08:10   #17
Quote:
GOTA kaže: Pogledaj post
ja imam maksimu od Croatie i prezadovoljna sam. istina da je bila 3800 kn ali sam je svjesno uzela baš zbog trudnoće koju sam tada odlučila pratiti u Viliju i super mi se isplatila... nijedan pregled nisam platila. svaki puta na 3d/4d ultrazvuku i sve besplatno. napravila sve pretrage u Breyer laboratoriju i isto ništa nisam platila, sve što mi je trebalo u trudnoći mi je bilo besplatno i još uvijek naravno je...još ja nisam gotova . Sunce mi je bezveze jer možeš samo kod njih i ni u pol nije ovako isplativa.
pa to je u biti ono što sam gore napisala.. sve ovisi kakvu policu imaš
znači kao i u svemu tako i u ovom... koliko para toliko muzike

meni je sunce bezveze jer ono ima samo svoje doktore, ono nema ugovore sa privatnim poliklinikama i labosima... da možeš birati... ono sve ima kod sebe u zgradi i svoje doktore...

To je meni bilo bzvz.. kao neko nametanje da moram ići kod doktora kod kojeg uopće ne želim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 08:31   #18
Basler ti dopusta koristenje usluga po polici za pracenje trudnoce samo ako ti ginekolog napise da je to rizicna trudnoca i taj nalaz se onda njima faksira, ako sam ja napravila..s tim da po mojoj polici mozes ici kod dva specijalista po tri puta, no ja sam odlucila u dogovoru s njima da to sve budu ginekoloski...tako sam za 60kn/mj otisla 6 puta na pregeld s UTZ, papu sam radila, i sve pretrage krvi i mokrace vezane za trudnocu--urinokulturu cak 7 puta...tako da racunajuci da je jedan pregled s papom 620 kuna, a toliko cu platit sve, na konju sam..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 09:35   #19
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Basler ti dopusta koristenje usluga po polici za pracenje trudnoce samo ako ti ginekolog napise da je to rizicna trudnoca i taj nalaz se onda njima faksira, ..
koje li diskriminacije
pa za koji ju kurac onda imaš? jel to polica za privilegirane

mislim moje su trudnoće rizične ali ima hrpa trudnica čije su normalne... i što onda?
nemaju pravo na policu i korištenje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 10:25   #20
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
koje li diskriminacije
pa za koji ju kurac onda imaš? jel to polica za privilegirane

mislim moje su trudnoće rizične ali ima hrpa trudnica čije su normalne... i što onda?
nemaju pravo na policu i korištenje
U ponudi police pise posjet specijalisti s dvije kontrole sto znaci: Halo ja imam recimo los papa test i lijecit cu ga s xy, dci dva puta na kontrolu i to je to ili imam zucne kamence, itd..
Ja imam basic opciju, ne znam da li je tako sa svim policama, ali za ovu konkretnu je
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.