Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2013., 00:06   #1
Krugovi u bradi

Pozdrav, uglavnom ima vec neko vrijeme, mislio sam da ce pocet rast ali nije...naime, na dva mjesta na bradi pojavile su mi se povrsine u obliku kruga unutar kojih ne raste brada. Krug je promjera nekih 2-3 cm, u pocetku je bio skroz malen ali kasnije je postao sve veci i veci. Cak su mi pocele rasti neke bijele dlacice unutar tog kruga ali prava brada nikako. Jel netko ima iskustva sa time i sto napraviti da brada opet pocne rasti? Da li netko zna koji bi mogao biti uzrok tome? Citam malo po netu, neki predlazu neke kremice, a na jednom mjestu sam vidio jedan savjet o tome da se to mjesto intenzivno trlja sa cesnjakom i da ce sve opet bit ok. Dakle, savjeti, iskustva...hvala.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:16   #2
najvjerojatnije se radi o gljivičnoj bolesti Tinea capitis, no to se mora potvrditi pregledom i mikroskopskom dijagnostikom; u tom slučaju se propisuju tablete griseofulvina, efikasnog fungistatika (ali mora se uzimati oralno, ne samo mazati površinski, jer mora prodrijeti u sam korijen dlake i vlas). koristi se i flukonazol, prednost je kraće uzimanje, mana je moguća toksičnost za jetru i viša cijena.

dakle, morat ćeš do dermatologa - ne želiš da ti kosa počne jače opadati.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:20   #3
Kosa mi ne pada, samo brada. I to unutar krugova. Znas li uopce na koji nacin se pokupi ta gljivicna bolest, mislim jel nesto neoubicajeno ili?
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:22   #4
Upisao sam naziv te bolesti u google, i u clanku pise da je to bolest opadanja kose, dakle krugovi na tjemenu, nema veze sa bradom, pa ne znam bas jel to to.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:23   #5
zarazna je bolest, pokupi se. zasad je to kod tebe samo brada, ali nema značajne razlike između kose na skalpu i dlaka na bradi. nije razlog da pustiš da se širi.

edit: pa ok, idi kod dermatologa pa će ti on sa sigurnošću reći što je. ja ti rekoh što je vjerojatno.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.