Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 12:20   #1001
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
kolko to košta? možeš i na pp
ja sam se narucila za srijedu...kosta 500 kuna mjesecni tretman...svaki tjedan se mjenjaju iglice...narucila sam se kod goricki u radicevoj...i cula sam sve pohvale za njih...javim dali sta pomaze...a nadam se da pomaze.jer........NEMOGU VISE.........
mirna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:22   #1002
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Đumbir kupiš u npr. konzumu, stoji ti tamo gdje je povrće i izgleda kao neki korijen (proguglaj pa ćeš vidjeti). Možeš ga narezati na ploškice ili naribati i kuhati 10-ak minuta, pa piti kao čaj. Meni je super ljeti, iscjedim naranču ili dodam vrećicu čaja od naranče i stavim u hladnjak, jako je osvježavajuće. Ipak, nije mi pomogao protiv mučnine.
Nego, evo ja sam na 18+ i mučnine još traju. Ali navikla sam se, bit će mi čudno kad jednom sasvim prođu . Također, puno češće povraćam zdravu hranu, a junk food mi baš paše. Zašto je to tako?
aj fala bogu, nisam jedina. stalno imam grižnju savjesti. ne znam šta mi je gore - jesti zdravo zbog bebe, pa onda to izrigati, ili jesti smeće. užas!

horor mi je kad čitam da neke od vas imaju još mučnine, a davno su prošle prvo tromjesečje, mene svi uvjeravaju da će uskoro prestat.

probat ću taj đumbir, nema mi druge. hvala na savjetu!
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:25   #1003
Quote:
L_U_D_A kaže: Pogledaj post
aj fala bogu, nisam jedina. stalno imam grižnju savjesti. ne znam šta mi je gore - jesti zdravo zbog bebe, pa onda to izrigati, ili jesti smeće. užas!

horor mi je kad čitam da neke od vas imaju još mučnine, a davno su prošle prvo tromjesečje, mene svi uvjeravaju da će uskoro prestat.

probat ću taj đumbir, nema mi druge. hvala na savjetu!
kako rjesavas problem sa pojacanom slinom? imas li kakav savjet? mene to ubi...gusim se u slini kolko je ima....i jos je odvratnog okusa....
mirna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:19   #1004
Quote:
mirna3 kaže: Pogledaj post
kako rjesavas problem sa pojacanom slinom? imas li kakav savjet? mene to ubi...gusim se u slini kolko je ima....i jos je odvratnog okusa....
ko i sve ostalo - čekam da prođe!

nemam ti ja baš nekih savjeta, većina trudnica koje ja poznam nije imala nikakve loše simptome, samo one divne kao super ten, kosa i sl. (meni je ten ko u pubertetlije). jedna je imala slabe mučnine koji tjedan i umor (ja sam neupotrebljiva nakon 18 h) ali nije radila i prespavala je taj loši period. ja radim (i to posao u kojem nema radnog vremena) i imam valjda sve loše simptome, ali sve je to podnošljivo. najviše me ubija što svi misle da sam mimoza i da pretjerujem. tako da nitko nema savjeta za mene, a ja sama ih još nisam otkrila. slinu gutam, kad je baš gadno stavim žvaku, i tako.. metodom pokušaja i pogrešaka. čim nesto otkrijem, javim!
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:40   #1005
Quote:
mirna3 kaže: Pogledaj post
ja sam se narucila za srijedu...kosta 500 kuna mjesecni tretman...svaki tjedan se mjenjaju iglice...narucila sam se kod goricki u radicevoj...i cula sam sve pohvale za njih...javim dali sta pomaze...a nadam se da pomaze.jer........NEMOGU VISE.........
Goricki je super doktorica! Ona stavlja one trajne iglice! Podobnikica ne! Ne žnam koliko bu ti tretmana kod goricki trebalo ali ja sam kod podobnikice isla na 3 svaki drugi dan i to me je spasilo! Goricki me rijesila migrene! Draga zena i kaj je vrlo bitno da je doktor! Javi kak ti je bilo i nemoj odustati ak ne proradi odmah prvi dan! Meni je podobnikica rekla da treba u principu 3 tretmana! Btw goricki je i homeopat pa ti mozda da jos nes za cuclanje!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 19:44   #1006
Quote:
L_U_D_A kaže: Pogledaj post
j
i da, skužila sam da mi je prije bilo muka uglavnom ujutro, a sad mi je gore navečer, ne znam s čim je to povezano. hranu inače obožavam, sad jedem jer moram. i ono što me jebe - nekad mi je više zlo ako jedem zdravo (domaća juhica, kuhano, zelenje i sl.) nego kad roknem npr. hladnu picetu iz lokalne pekare (dno dna, al sjela mi je na želudac ko budali šamar)

malo sam čitala, i svugdje piše o "poznatom lijeku protiv mučnina - đumbiru". meni nit je poznat, nit znam kako bih to jela. ili pila? zna koja od vas jel to pomaže i kako se konzumira?

(ja ne znam zašto ovo zovu blaženo stanje, meni sve ošlo u k...c. )
Meni je oduvijek bilo gore navečer nego ujutro.
Zdrava hrana isto, kao da mi je 5 put gore od nje...a pojedem kruh, sendvič, hladnu pizzu s nula nadjeva iz pekare i ja sam si super.

Nisam znala da djeluje protiv mućnina, ali znam da je dobar za stolicu...kao naribat ga i pomješat s limunadom...pila sam ga par puta i skorz je osvježavajuć...ali ima jak i karakterističan okus koji mislim da sada ne bi baš dobro podnjela.

Blaženo možda jer svetci su postali svetci jer su prošli tisuću muka...ja se ne osjećam daleko od toga
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:26   #1007
I meni je puno gore poslijepodne i navečer nego ujutro.
Mislim da homeopati imaju izvrstan priparavak, ali ja se sve nadam da će za koji dan prestati... Cjelodnevne mučnine koje ne prestaju, bez povraćanja...
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:49   #1008
meni je za mučninu pomagala hladna voda i čaj od kamilice...pa ako kome pomogne
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:55   #1009
Ja proživljam isto muku, već deset dana ne mogu doći sebi- jedino kaj radim je spavanje, ležanje i posjet WC-u... ovo drugo kao da ne postoji, niti me zanima.
Cijeli dan povraćam, uopće nema pravila, čim otvorim usta i stavim nešto u njih... bilo jung food, bilo zdravo, grickalice, ma čak i voda- kao da me staviš na muke... jer znam da ću kroz sat vremena to ispovraćati.
Smršavila sam tri kile i izgledam ko duh, blijeda, ispijena i umorna...
Ginić mi je dao neke čepiće Torecan ali rekao je da s njima ne smijem pretjerivati i da stavim samo kad mi je baš grozno (a grozno mi je non-stop).

Samo molim Boga da prestane što prije. Ovo je pakao.
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:02   #1010
Quote:
_gabrijelana_ kaže: Pogledaj post
Ja proživljam isto muku, već deset dana ne mogu doći sebi- jedino kaj radim je spavanje, ležanje i posjet WC-u... ovo drugo kao da ne postoji, niti me zanima.
Cijeli dan povraćam, uopće nema pravila, čim otvorim usta i stavim nešto u njih... bilo jung food, bilo zdravo, grickalice, ma čak i voda- kao da me staviš na muke... jer znam da ću kroz sat vremena to ispovraćati.
Smršavila sam tri kile i izgledam ko duh, blijeda, ispijena i umorna...
Ginić mi je dao neke čepiće Torecan ali rekao je da s njima ne smijem pretjerivati i da stavim samo kad mi je baš grozno (a grozno mi je non-stop).

Samo molim Boga da prestane što prije. Ovo je pakao.
a joj a ja sma mislila da je meni strašno....a koji si tjedan sada?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:26   #1011
ljudi kojima je tako lose zasto ne probate akupunkutru kod nekog doktora! Vec sam pisala koliko je meni bilo muka! 6 kg sam izgubila a nosim trojke!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:22   #1012
ja sam imala cijelodnevne mučnine (i još me znaju uhvatiti, ali rijetko), isto mi je više pasao junk nego neka zdrava hrana. to nije dolazilo u obzir. jedino kaj mi je stvarno pomagalo su bonboni od limuna (orbit ili tak nekaj) ili bake rolls prepečenci. pa probajte, možda i vama upali.
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:03   #1013
boni, nekom je ipak skupo 500 kn dat za jedan tretman, pa vjerujem da zato bas ljudi ne idu na to. a na zalost koliko znam to se ne moze preko hzzo-a naplatiti, sto je vani praxa, prije svakog ivf-a u austriji salju zene na akupunkturu! a mi smo jos miljama daleko!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:09   #1014
imas pravo! Nisam uopce o tome tak razmisljala!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:15   #1015
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
a joj a ja sma mislila da je meni strašno....a koji si tjedan sada?
osmi. ti?
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:15   #1016
Quote:
_gabrijelana_ kaže: Pogledaj post
osmi. ti?
12. i još traju....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:21   #1017
Joooj nemoj mi to govoriti, ispijena sam ko duh već sad.
Ali znam da me čeka...ccc... još barem 5-6 tjedana.
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:30   #1018
Quote:
_gabrijelana_ kaže: Pogledaj post
Joooj nemoj mi to govoriti, ispijena sam ko duh već sad.
Ali znam da me čeka...ccc... još barem 5-6 tjedana.
malo mi je bolje po pitanju hrane, imam više apetita i tako, ali ujutro i dlaje redovito povračam...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:39   #1019
što se tiče akupunkture da sam znala ranije, prije dva tri tjedna išla bih, ovako se sad nadam da sam pri kraju s mučninama. btw ako tretman traje mjesec dana pa taman će mi mučnine proći već same od sebe nekako mi je to dug proces

što se tiče hrane otkrila sam sladoled prije par dana - odlično mi paše navečer, pogotovo ako se ispovraćam i izderem jednjak i grlo

maloprije sam popila malu šalicu hladnog mlijeka i nije mi ništa bilo (inače ja i mlijeko fuuuuuuuuuj)

uglavnom probajte ili sa nečim hladnim ili sa nečim jako toplim, mlako izbjegavajte

sretno!!!!!
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:41   #1020
i da, već tri dana doručkujem čokolino koji uspijem zadržat
(naravno jedem ga nakon jutarnjeg ljubljenja wc školjke)
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.