Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 01:24   #261
Pa šta ona ne može otić na policiju i reć da nije nestala, nego da je bivši zajebava?
Air man is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 07:39   #262
Quote:
a7x kaže: Pogledaj post
i još jedno pitanje - s obzirom da je ona sad prijavljena kao nestala osoba šta ako ona mene nazove ili mi dođe na kavu? jel ja moram zvat policiju ili?
Jel tebi prijavljena kao nestala?Neka te zove i dođe na kavu.Ne moraš nikoga zvat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 09:31   #263
Quote:
Air man kaže: Pogledaj post
Pa šta ona ne može otić na policiju i reć da nije nestala, nego da je bivši zajebava?
ma ona ni ne zna da ju je ovaj prijavio kao nestalu , a pošto je u drugom gradu i promjenila je broj telefona on je nemre naći za sad

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jel tebi prijavljena kao nestala?Neka te zove i dođe na kavu.Ne moraš nikoga zvat.
Meni nije, ali ne znam kak to funkcionira da ne bi ispalo da skrivam bjegunca

Dakle jedino mora otići ili nazvat policiju i reći da nije nestala već da je bivši zajebava?
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:40   #264
Nismo u USA da je to kazneno djelo i nije ona bjegunac od zakona.Neka nazove i kaže da nije nestala ali sa skrivenog broja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:04   #265
U Americi je kazneno djelo nestati, pa da te policija mora tražiti?

Kakve koristi od skrivenog broja, policija uvijek može doći do broja s kojeg je zvano?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:16   #266
Ali kod nas nije, kod nas imaš pravo nestat a i kad te nađu imaš pravo tražit da nikome ne odaju gdje si.Bitno da se osoba javila da se više ne vodi pod nestale a provjeravat neće.Postoji i javna govornica ili pošta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 14:14   #267
zvala me jutros i rekla sam joj da nazove policiju samo da se javi da je živa,nadam se da bude

također maloprije me zvao načelnik i ispričao se što su me zvali i gnjavili, praktički se ispričao jer su mu ljudi maloumni i ne rade svoj posao,čak mi ga je na kraju bilo žao...

hvala vam svima na pomoći jer umjesto isprike od načelnika vjerovatno bi sad pizdila ili tulila doma zbog svega jer me i dalje zivkaju i maltetiraju, ovako je riješeno u 2 dana
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'

Zadnje uređivanje drot13 : 04.04.2012. at 00:01. Reason: brisanje citata
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 20:10   #268
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nismo u USA da je to kazneno djelo i nije ona bjegunac od zakona.Neka nazove i kaže da nije nestala ali sa skrivenog broja.
otkuda ti ideja da je kaznjivo odraslim ljudima otici kad hoce i kuda hoce?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:21   #269
Nisam nigdje napisao da je nego da nije kd.
JohnDoe-25 je rekao da je kažnjivo u USA nestati.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:26   #270
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ali kod nas nije, kod nas imaš pravo nestat a i kad te nađu imaš pravo tražit da nikome ne odaju gdje si.Bitno da se osoba javila da se više ne vodi pod nestale a provjeravat neće.Postoji i javna govornica ili pošta.
Dakle, bio sam u pravu kad sam na drugoj temi rekao curi da može nestati, i da policija neće reći njenima gdje je ako ona to ne želi?

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje napisao da je nego da nije kd.
JohnDoe-25 je rekao da je kažnjivo u USA nestati.
Zapravo sam više pitao, idemo to sad istjerati do kraja. Znači, u SAD-u, nestaneš u smislu da odeš i nikome ne kažeš gdje si, nakon alarmiranja policije, kad policija nađe tu osobu, ona će biti privedena zbog kaznenog djela "nenajavljenog odlaska" ili "odlaska bez pozdrava", i osoba će zbog toga završiti u zatvoru?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 08:44   #271
Za nejavljanje odnosno nedavanje adrese od strane policije si u pravu.

Nemam pojma što rade u Ameri.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:01   #272
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Dakle, bio sam u pravu kad sam na drugoj temi rekao curi da može nestati, i da policija neće reći njenima gdje je ako ona to ne želi?...
Za ovo bih samo dodao da postoji i mogućnost da je potraga raspisana i na zahtjev Centra za socijalni rad ili da postoji uputnica za njeno liječenje, a u tim situacijama će se znati gdje je pronađena (moguće je da i roditelji saznaju). A i ako je osobi oduzeta poslovna sposobnost, roditelji će biti obaviješteni.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:24   #273
Može li CSS tražiti potragu od policije za punoljetnom, skroz poslovno sposobnom osobom? Ako da, u kojim sve uvjetima?

Drugim riječima, slično na situaciju dotične cure, njeni roditelji mogu se nekako dokopati uputnice za psihijatriju(npr. imaju istog liječnika opće prakse i ode, pa složi priču liječniku da ista nije normalna), tada policija opet nju vraća kući? Što ako se ispostavi da je uputnica neosnovano dana?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 13:06   #274
Može, ako je osoba pod njihovim praćenjem. To može biti iz više razloga - obiteljski nasilnik, alkoholizam ili dr. ovisnost, briga o djetetu... (ne pada mi sad nabrzaka više ništa na pamet).

Što se tiče uputnice, ona se ne izdaje samo tako. Liječnik odgovara za uputnicu i mora mu biti dobro poznato stanje te osobe. A po pronalasku, ona se ne predaje roditeljima, nego medicinskom osoblju u bolnici koje će joj odmah procijeniti stanje. Ako procijene da je u redu, dalje nema nikakvog postupanja, niti se predaje roditeljima, nego se pušta na slobodu.

Ako je uputnica neosnovana, liječnik je i kazneno i profesionalno odgovoran.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 07:14   #275
isprika ako je OT.

Ma,oprostite toliko filozofije a nigdje konkretnoga odgovora?
Nego,što se dešava (uvjeren) kada policija nasilnim putem-batinama od kriminalca ishoduje priznanja? nisam zapazio,da su bili procesuirani zbog toga.(možda koji suspendiran na kratko)
Imao sam slučaj provale več davno u svoj stan,i sad me interesira kako to,kada sam vidio vrata razvaljena od svog stana (ne znajuć zakon,pa tja nismo svi mi pravnici) direktno panično ušao unj i nazvao iz istoga policiju,kada su došli, rekli su da ne žele otiske uzimati,jer sam ja več ih možebitno uništio svojim prethodnim ulaskom,te nisam smio ulazit u svoj stan prije njih,a zvat ih trebao sa tuđega telefona.
kako je to mogučno i stoji li tako u pravilniku?

Hvala!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 11:52   #276
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… Nego,što se dešava (uvjeren) kada policija nasilnim putem-batinama od kriminalca ishoduje priznanja? nisam zapazio,da su bili procesuirani zbog toga.(možda koji suspendiran na kratko) ...
Ako se to dogodio, policajci budu suspendirani i dobijaju otkaz. Toga nema po novinama jer se to ne događa (barem toliko rutinski i često koliko svi misle). Nije da mi ne bi udarali, nego nema koristi od tog udaranja. Lopovu batine nisu kazna, a svaka informacija izvučena batinama se ne može uporabiti na sudu, tako da nema nikakve zadovoljštine (niti ljudske niti profesionalne). Uostalom, ispitivanja se sada snimaju.


Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
… kako je to mogučno i stoji li tako u pravilniku?...
Da, policajac na terenu procjenjuje ima li ili nema tragova. Iako to svima izgleda glupo, mi izlazimo na hrpe tih provala i na ogromnu većinu nema smisla zvati ekipu za očevide. Svi provalnici nose rukavice i ne ostavljaju otiske, a ostalih tragova ima vrlo malo. Kad god postoji neka šansa da će se nešto otkriti, zove se ekipa za očevide, a i to najčešće radimo bespotrebno jer nema ničega (tj. nema ničega što bi se moglo pronaći metodama koje se primjenjuju kod takvih kaznenih djela).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 15:50   #277
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako se to dogodio, policajci budu suspendirani i dobijaju otkaz. Toga nema po novinama jer se to ne događa (barem toliko rutinski i često koliko svi misle). Nije da mi ne bi udarali, nego nema koristi od tog udaranja. Lopovu batine nisu kazna, a svaka informacija izvučena batinama se ne može uporabiti na sudu, tako da nema nikakve zadovoljštine (niti ljudske niti profesionalne). Uostalom, ispitivanja se sada snimaju.
Ipak si priznao da se takve stvari događaju. Što opet dovodi do zaključka da se događaju, i da policajci koji tuku osumnjičene dobiju suspenziju i otkaz tek ako ih se uhvati da to rade, a ne po defaultu. I da se baš to nikad ne upotrijebi na sudu, daj, moraš mi posuditi te tvoje plavo-ružičaste naočale, ovaj pogled na svijet mi je totalo bez veze.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 17:19   #278
cekaj malo, kako to mislis po defaultu?
naravno da ce biti poduzete mjere ako se moze dokazati ili ako ima osnove
sto bi ti preventivno suspendirao sve policajce, jer postoji mogucnost da nekoga istuku?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:05   #279
Što si ti zapravo htio reći? Policija ne tuče osumnjičene, ali ako postoji šansa da će nešto izvući onda ipak posežu za tim metodama? Ja tvrdim da se događa češće nego što drot želi priznati, a još češće bude uje'o vuk magare.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:22   #280
htio sam reci da iza optuzbe da te netko tukao moraju stajati i kakvi dokazi
druga je stvar na koje se sve nacine to moze ili pokusava zamaskirati, kao i koji je razlog za nesto
u njemackoj je neki inspektor izgubio posao jer je malo promijesao tipa koji je oteo curicu i nije htio reci gdje je mala, a djetetu je istjecala zaliha zraka
svaka cast svacijim pravima, ali ja ne bih imao obraza dati tom covjeku otkaz ni da je ovome cupao nokte i zube
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.