Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 12:50   #1
Potomstvo, plodnost i djeca u natalnim kartama

Da li se može u natalnoj karti vidjeti hoće li netko imati djecu i kojeg će biti spola?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:58   #2
gle ja ti nisam baše neki ekspert, ali ne vjerujem da se spol djeteta (sa točnošću) može utvrditi kroz natalnu..
inače, kad su djeca u pitanju, gleda se peta kuća(polje) i/ili(može biti i prazna što ne znači da osoba neće imati djecu!) njezin vladar..


primjerice..

moja majka ima Jupiter u 5. kući .. i Jupiter i 5. kuća su joj u blizancima... Vladar blizanaca je Merkur.. Mjesec joj trigonira Merkur.. Merkur koj je u 8. kući..

dakle, Jupiter se smatra srećonošcem tako da nije došlo do pobačaja, nit je imala problema sa žačešćem.. oduvijek je htijela prvo žensko dijete, pa muško.. (intuitivno) je osjetila da će to tako i biti.. to bi se moglo objasniti položajem Merkura u 8. kući što daje i snažnu intuiciju (koji je i "dobro" aspektiran).. tu joj je smješteno i Sunce..
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:44   #3
kako se djeca gledaju u natalnoj karti pricala je fish ovdje
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:16   #4
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5. 5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:36   #5
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5.
Možda kod vodenjačica (March & McEvers ) ili možda ovdje?

Inače, sada se moram prisjetiti što mi je točno bilo u glavi kada sam to pisala.

Evo:

Ovo što pišeš, isto sam čitala i to često, čini mi se da dolazi od karakteristike pripisivane lavu kao znaku. Ali sam čitala i suprotno (npr. Milekić).

U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.
Quote:
5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam
Aj, nemoj se bedirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:22   #6
ma ne, bilo je nesto na engleskom ali u principu slicno ovome tumacenju za koji dajes link. meni je sunce aflicirano opozicijom s neptunom u 12. i inkonjukcijom s MC-om. ostali aspekti su trigon s plutonom i bikvintil s uranom.

imam i prijateljicu sa konjukcijom sunca i venere u biku u 5. kuci, 34 g i jos nista od djece. dobro, zasad jos panicno trazi muza, medjutim nikad nije pokazivala preveliku zelju za djecom jer i sama prizna da je previse komodna ali bi voljela jedno. imala je puno decki i veza ali nikad joj se nije zalomila trudnoca mada ne zna ni racunat plodne dane. ima doduse konjukciju mjeseca (vladar 8.) i saturna.

sto se mene tice, ja sam valjda zbog sunca u 5. ali vise i drugih stvari (mjesec konjukcija j.mjesecev cvor i vladar acs u raku) od malena znala sve o brizi za novorodjenjce (procitala mamine knjige o trudnoci i porodu i stalno mastala o bebi a nisam imala ni 10 g). kad sam u 20-tima bila privremeno neplodna kad mi je pluton tranzitirao mjesec i bila sam pod svakakvim stresom uopce nisam primjecivala tipove nego samo bebe, trbuhe i kolica i opsesivno sam zeljela bebu. sad sam u 30-tima i sve manje osjecam tu zelju, posebno kad vidim neka razmazena derista, i sve vise mi je drazi moj komod i uzivam u tome sto se brinem samo o sebi i o macki, ne vidim nista sramotno u tome i nemam nikakvih drugih ludjackih poriva. plodnost, prema ginekologu, mi nikad nije bila bolja nego sad.

znam da je ova zadnja faza uranov tranzit i da je prepustanje majcinstvu kao da zaronis u toplu vodu i prepun si njeznih osjecaja blazenstva i srece ali sam jako nezadovoljna onim sto sam postigla do sada u svom zivotu da bi se pocela razmnozavati. mozda su na tu egocentricnost mislili. jer sunce u 5. znaci i kreativnost i ambiciju i dok se to ne zadovolji nemoguce se takvom egu zadovoljiti djecom. inace sam uvijek htjela bar troje djece al zivot napravi svoje. sex i razmnozavanje su mi najprirodnije stvari al se valjda zbog tog neptuna jos uvijek osjecam mizerno i slabo na profesionalnom, javnom podrucju. dakle, meni nije komod u pitanju mada ih namjeravam sto cesce uvaljivati mami

i na kraju ce ostati vremena samo za jedno

p.s.: deep down mislim da je 3 djecice jedno drugom do uha najvece blazenstvo i ponos
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:25   #7
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:57   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:18   #9
Quote:
Emilly2 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).
što se mene tiče - točno. meni je vladar 5. kuće, koja je u lavu, sunce i imam jedno dijete.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 16:48   #10
Quote:
Emilly2 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).

moja tata ima sunce u 5 kući u jarcu i ima najmanje dvoje djece, a više ih je moglo biti (mama je imala problematične trudnoće, spontane pobačaje)

još ne znam za koje izvanbračno

ja bi bila sretna, the more, the merrier hm, izuzev pitanja naslijeđivanja - bikica u meni kaže - prste dalje - TO JE MOJE!!!!
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:38   #11
Quote:
Emilly2 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).
a neeeeeeeću
meni je peta u lavu, tj sunce vlada petom
neću samo jedno dijete...
imam urana u 7. jel to znači da će mi drugo dijete biti mali lumen, ha?

inače, ja bih troje (1 regular + blizanci za van, hehe)
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 12:55   #12
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5. 5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam

Stvarno sam primijetila kod Lavova, a posebno kombinacije Vage i Lava, da od imanja djece bježe ko od vraga. Logiku vidim u spoju Sunca i Venere, koji je jedan od najvećih indikatora potrebe za razonodom i usmjerenosti na sebe, što i je razlog u tim slučajevima.

Iako, ne znam koliko je to reprezentativan uzorak, jer to su osobe s kojima sam u prijateljskim odnosima, jako se dobro slažemo, pa je za očekivati da su to slični sklopovi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:40   #13
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post

Stvarno sam primijetila kod Lavova, a posebno kombinacije Vage i Lava, da od imanja djece bježe ko od vraga. Logiku vidim u spoju Sunca i Venere, koji je jedan od najvećih indikatora potrebe za razonodom i usmjerenosti na sebe, što i je razlog u tim slučajevima.

Iako, ne znam koliko je to reprezentativan uzorak, jer to su osobe s kojima sam u prijateljskim odnosima, jako se dobro slažemo, pa je za očekivati da su to slični sklopovi.
Mislim da ima smisla to za Lavove, ili kad neko ima izraženo Sunce i znak lava općenito.. usmjerenost na sebe pomalo čak i egoizam
Imam Mo u Lavu, Sunce u 5.polju, pa sam uvijek skeptična po tom pitanju i ako se odlučim na potomstvo, vjerujem da neće bit više od jednog, ali nikad ne znaš

Za Vage mi je čudno s obzirom da predstavljaju brak, a dosta ljudi brak poistovjećuje s potomstvom odnosno podrazumijeva jedno s drugim, a i teže skladu pa mislim da mogu težit tako nekoj skladnoj zajednici s lijepom dječicom još ako je prisutan znak Raka onda dodatno do izražaja dođe ta potreba.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:26   #14
A ne znam, možda je Lav odlučujući.

Jedna od tih ženskih osoba je Vaga s Ve i Ma u Lavu. Ta je malo je reći, usmjerena na fizički izgled, tako da znam da je njegovo narušavanje problem.
A druga je Lav sa stelijem, i s Mjesecom u Vagi.

Ne mogu ocijeniti do čega je, jer su osobe jako sličnih shvaćanja života.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:01   #15
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
kako se djeca gledaju u natalnoj karti pricala je fish ovdje
sunce u djevici u 12 kući (neplodan)
5.kuća vodenjak (neplodan)
mjesec rak (plodan), venera vaga (tako tako) i jupiter jarac (sterilan).

hoću li uopće imati djecu s ovakvim predispozicijama?

može li mi netko malo isčitati natalnu ako mu se da

natalna
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 20:39   #16
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
sunce u djevici u 12 kući (neplodan)
5.kuća vodenjak (neplodan)
mjesec rak (plodan), venera vaga (tako tako) i jupiter jarac (sterilan).

hoću li uopće imati djecu s ovakvim predispozicijama?

može li mi netko malo isčitati natalnu ako mu se da

natalna
Ne kužim ovo zbilja, pa nije natalna karta križaljka ili slagalica strave...pa da se na taj način promatraju aspekti. Nabrojala si neke dijelove svoje karte kao da plaćaš račune i stavljaš reckice pored, plaćeno, neplaćeno, plaćeno...

Natalna karta je cjelina u kojoj su svi njeni dijelovi međusobno povezani i žive u nekoj vrsti sinergije. Astrologija opisuje tu sinergiju, ona nudi razumijevanje te sinergije a ne određuje "da li će netko imati ili ne imati djece". Puno više bi ti koristilo (ako te nešto zanima po tom pitanju) pročitati topic jer smo na njemu puno toga pisali na taj način.

Zato molim te pročitaj pravila pdf-a u kojima piše da se pitanja postavljaju konkretno a ne opisno, a pitanja u vezi natalne karte se mogu postaviti na topicu natalnih pitanja (nisu svi topici namijenjeni natalnim pitanjima).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:09   #17
Quote:
tum peccet kaže: Pogledaj post
Sada mi je jasnije. Tranzit Saturna po Mjesecu je prosao, Uran je retro, vratice se na mog vladaoca 5., VE90NE mi ostaje forever, na psihickom miru radim svakodnevno i nanovo, jer to kod mene proces i stvar razumjevanja i prihvatanja sebe(kao i kod drugih vjerovatno)....e sad,slijedi jedno logicno pitanje: kada je dobar period za ponovnu trudnocu?
Hvala Fish
Plašila sam se da ćeš to pitati.

A pišem to zato jer ovaj period Uranova utjecaja na 5. polje (potomstvo) će sada potrajati dosta dugo. I zato generalno za ovu kartu ovo nije najbolje razdoblje života za planiranje trudnoće jer s Uranom se stvari kreću nepredviđeno. A da bi se osoba nosila s njegovim energijama ona sama unutra sebe treba razviti jednu vrstu "unutrašnje neovisnosti" koja se očituje u sposobnosti da se psihički (Uran u 12. polju) nosi s "impulzivnim" i "oscilatornim" energijama bez obzira na vanjske faktore.


U svakom slučaju mislim da će osoba s ovakvom kartom uvijek težiti to "ubrzati" a kao što rekoh ranije mislim da nije problem u "zatrudnjivanju" već u održavanju tog stanja. Zato bi osoba trebala raditi na svojoj unutrašnjoj stabilnosti, te poštivati onaj jedinstveni unutrašnji osjećaj spremnosti koji će joj signalizirati da je potpuno sprema za tu zadaću bez obzira na vanjske okolnosti. Astrološki, definitivno bi bilo dobro pričekati da Saturn izađe iz 12. polja i uđe u 1. polje te da se Uran odmakne izvan tranzita Marsa/vladara 5. polja. To bi bilo nakon veljače 2015.

A kada bi se htjelo još finije gledati na termine onda bi se izdvojio kraj iduće godine pošto je druga trudnoća obojana Venerinom energijom (krajem godine (prosinac) progresivni Mjesec je na Veneri).



P.S. Drugi put postavi pitanje na topicu Natalnih pitanja (ovo nije topic za to).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:35   #18
hvala fish na pricicama, zvuche bash ohrabrujuce
samo se nadam da ih nisi izmislila

a da budem malo i on topic, pretpostavila bih da i skladni, nazovimo plodni aspketi imaju veze i sa cijelim stavom prema potomstvu, porodjaju i sl.

Bash sam uporedjivala sebe i sestru sto se toga tiche, sigurna sam da ce imati djecu i da ce tad biti dobra mama (ovan/rak/vodolija) ali ima bash blokada i nekih strahova
dok mene, cak ni prisustvovanje prilichno teskom porodjaju nije pokolebalo da smatram to necim savrseno prirodnim i jednostavnim...i onako bash se mogu zamisliti kao mamu, skroz prirodno...

e, ostaje da vidimo hoce li praksa pokazati drugacije
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:46   #19
Ja bih...potomstvo
Jednog dana Možda

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući
A vladalac mu je Saturn (bravo bema... djeca će mi bit mrgudi )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto"

Banja vas je čitati
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:06   #20
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Ja bih...potomstvo
Jednog dana Možda

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući
A vladalac mu je Saturn (bravo bema... djeca će mi bit mrgudi )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto"

Banja vas je čitati
pogledaj asc, vladara asc, vladara 5., mjesec a i samo sunce ti igra veliku ulogu. ovo sto je prazna kuca ne znaci tolko. mojoj rodici je isto prazna pa je nedavno rodila i jos uvijek se smatra mladom mamom (30 g). to sto je 5. u jarcu je malo suho ali mislim da ti se to sve gleda u kompletu pa ako imas druge vise majcinske polozaje to ti bez problema neutralizira tu 5. u jarcu. jarac u biti moze biti i jako plodan u kombinaciji s drugim plodnim faktorima (ili toplim partnerom )
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.