Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2013., 12:54   #1
Problem sa RDP app printanjem

Windowsi 7 sa clientske strane. Server 2008 R2 sa druge strane. Idle time za session je unlimited tj. user je stalno prijavljen.

RDP applikacija radi ok, printanje ok(printanje na klijentskoj strani, redirekcija printera bez greške), međutim ponekad aplikacija "puca" tj. nastavi raditi ok ali print ne radi. Pretpostavljam da se to događa jer dolazi do padanj brzine interneta na nekakvu "kritičnu" minimalnu brzinu ili se nešto dogodi na routeru...tj. to neznam....Može li se negdje podesiti min. timeout za internet konekciju koji će držati konekciju bez prekida? Može li RDP app sa printanjem raditi ok na nestablinim internet vezama?
Dogodi se da nekoliko dana radi ok pa se javi problem. Nekad se problem javi 2x dnevno....
Ako netko ima sličnih iskustava za podjeliti ili nekakav troubleshoot bio bih zahvalan.

Da nije printanje neophodno bilo bi sve 5 ali je, kasa u maloprodaji.

ps. print job izlazi za cca 5sec što je pretpostavljam brzo za RDP
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 16:08   #2
Jesi li probao bez redirekcije printera? Na serveru instaliraj taj printer ili kao lokalni printer ili kao mrežni shared printer s tog klijenta. Možda se aplikacija posvađa sama sa sobom i sruši ti spoolera. Kakvi su Application i System logovi?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 19:32   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Jesi li probao bez redirekcije printera? Na serveru instaliraj taj printer ili kao lokalni printer ili kao mrežni shared printer s tog klijenta. Možda se aplikacija posvađa sama sa sobom i sruši ti spoolera. Kakvi su Application i System logovi?
Printer driver je instaliran na serveru(+ što je i printer bio uboden na određeni USB(X) port, za svaki slučaj) ali taj isti printer koristi ukupno 7 RDP klijenata. Svaki klijent ima svoj user profile a isto tako i aplikacija ima profile za svakog klijenta posebno. Na serveru svi korisnici imaju full prava na spoolu. Dakle, svaki korisnik ima svoj "bazen za igranje" i nema kolizije.
Kada bi bio samo jedan korisnik mogao bi se staviti redirected port na remote printer ali ovako je to nemoguće jer ima 7 printera a osim toga šta bi time dobio?
Logove sam samo jednom pogledao nabrzinu jer je to praktično nemoguće zbog moje prirode posla(velika udaljenost lokacija, troškovi, bla bla). Ono što se može iščitati, nisam baš "genije" za logove, i koliko se sjećam jer sam ih vidio prije cca 3mj.(a nisu oni jedini klijenti, naravno) je da postoji nekav "prekid" u vezi sa serverom(vidi po obavjesti o authent. na IP servera) ali u tom trenutku je sve ok jer aplikacija se vrti na serveru tek nakon toga kada se printa vidi se da bi to moglo imati veze sa problemom printanja....
Lag ili prekid nije problem za rad u aplikaciji već samo za printanje nakon "devijacije"....Mogu li se Win7 ili WinSrv2008,ne znam koju stranu treba natjerati, da imaju veću toleranciju na "ispade" u internet vezi jer mi se čini da je tu problem? Postoji li nekakvo elegantnije rješenje od resetiranja sessiona tj. da se user ne mora diskonktirati...može li se RDP cache(ili već) nekako resetirati bez gubljenja sessiona?

ps. printeri na svim lokacijama su uvijek na istom USB portu jer promjena porta pravi problem kod redirekcije tako da je to zicer ok.
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 19:49   #4
Ja sam skroz krivo pohvatao kako izgleda ova tvoja implementacija. Da vidimo jesam li sad skužio kako treba - terminal server kojemu sedam Win7 klijenata pristupa RDP-om radi korištenja nekakve line of business aplikacije. Svaki od klijenata ima svoj vlastiti lokalni printer na kojega printa stvari direktno iz te aplikacije. Nakon problema u komunikaciji između klijenta i servera više nije moguće printati na lokalni printer. Je li to to?

Za logove si možeš postaviti e-mail notifikacije (http://technet.microsoft.com/en-us/l.../cc732728.aspx) za errore i warninge. Tako ćeš moći vidjeti što se događa i je li povezano s ispadima klijenata. Možeš čak instalirati i WireShark pa snimati mrežnu komunikaciju servera ako hoćeš.

Radi li svih tih sedam klijenata istovremeno? Kako je složen Terminal Services Licensing? Imaš dovoljno licenci?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 20:57   #5
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz krivo pohvatao kako izgleda ova tvoja implementacija. Da vidimo jesam li sad skužio kako treba - terminal server kojemu sedam Win7 klijenata pristupa RDP-om radi korištenja nekakve line of business aplikacije. Svaki od klijenata ima svoj vlastiti lokalni printer na kojega printa stvari direktno iz te aplikacije. Nakon problema u komunikaciji između klijenta i servera više nije moguće printati na lokalni printer. Je li to to?

Radi li svih tih sedam klijenata istovremeno? Kako je složen Terminal Services Licensing? Imaš dovoljno licenci?
-Da to je to.
-TS server je ujedno i TS licensing server, DC nije niti podignut.
-od RD servicea dignuto: RD Session Host, RD licensing tj samo ono što treba
neznam da li bi RD Gateway i RD Connection broker pomogli iako mi nema smisla osim što bi bilo puno sporije jer bi gateway bio na serverskoj strani
-svih 7 klijenata radi odjednom, na nekim lokacijima gotovo nikada nije bilo problema a na nekima je to ćešće, nema baš nekog obrasca.
-router na strani servera je pravio u početku probleme dok vlasnika nisma uvjerio da T-com laže pa su kupili novi, bolji router i od tada serverska strana je ok što se tiče veze.
-routeri na strani clienata su T-com "junk". U početku je čak i videonadzor jahao preko istih routera ali sada to više nije tako, barem mi se kunu da nije a donekle i vjerujem. Nemam login i pass(jer je netko mjenjao defaultne) za routere da vidim logove.
-klijent je čak zvao nekoga "drugog" koji im je garantirao da će to sve skupa raditi bez problema u VPN al ispalo je da to baš i nije tako...i ja sam to mislio ako ništa drugo zbog internog IP-a pa bi se tu nešto iskemijalo...al ništa, nepije vode.
-zanimljivo je to što, pošto se spajam kod klijenata Teamviewerom, uredno se vidi kako se sa popisa hostova računala kiljenta samo "zasive" pa se onda pojavi poruka "xy connected" i tako ponekad....a zanimljivo je to da isti ti "zasivljeni" nemaju uvijek problem(jer odmah nazovu), sa druge strane pokazao sam im kako da sami rješe problem na serveru(pa možda zato samo nekad zovu)....u biti komplicirano za bilo što napravit, objasnit klijentu ili napravit jer, klasika, klijent blage veze nema što radi a pošto je klijent uvijek u pravu....

i da, serverska strana je na 10/1 mbs a klijent kako tko(512/kikiriki), pola ih ide preko mobilne mreže(lokacije su, ono, GPRS je zakon)..u biti zato i rade prko RDP-a jer nesiše puno.

Ono što sam primjetio da drugi klijenti(druga firma) koji su na cloudu a isto tako koriste RDP app sa printerima(kase isto), dakle neide RDP preko besplatnog dydnsa(no-ip) i imaju 20/20 na serverskoj strani a nisu u VPN-u već idu na cloud preko javne IP i imaju iste takve kikiriki internet veze na klijentskoj strani, nemaju tih problema...da li je kvaka u konfig. server(cloud) ili nećem drugom, pjma nemam

Zadnje uređivanje hrvojeks : 07.09.2013. at 21:10.
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 21:14   #6
Morat ćeš pecati logove. Bez toga ništa.

Prvo na serveru, a onda ih usporedi s logovima na klijentima koji su prijavljivali probleme. To ti je već dosta zezancije i trebalo bi biti dosta za nekakvu dijagnostiku i implementaciju rješenja. Ako ni to ne pomogne, spuštamo se na smećarske routere i taj VPN. U međuvremenu, dok pecaš errore u logovima, možeš skoknuti na bug.hr/forum i potražiti cekpija. Ovdje nema baš nešto win admina, a ja sam u firmi tek u ponedjeljak i ne mogu ranije čačkati po labu. Cekpi je jebena enciklopedija i jedini normalan na bug forumu pa mu pikni poruku s linkom na ovaj thread.

I primi se praćenja logova. Složi si notifikacije, čitaj mailove uz jutarnju kavu i tu pikni kada naletiš na sumnjivca.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 21:30   #7
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Morat ćeš pecati logove. Bez toga ništa.

Prvo na serveru, a onda ih usporedi s logovima na klijentima koji su prijavljivali probleme. To ti je već dosta zezancije i trebalo bi biti dosta za nekakvu dijagnostiku i implementaciju rješenja. Ako ni to ne pomogne, spuštamo se na smećarske routere i taj VPN. U međuvremenu, dok pecaš errore u logovima, možeš skoknuti na bug.hr/forum i potražiti cekpija. Ovdje nema baš nešto win admina, a ja sam u firmi tek u ponedjeljak i ne mogu ranije čačkati po labu. Cekpi je jebena enciklopedija i jedini normalan na bug forumu pa mu pikni poruku s linkom na ovaj thread.

I primi se praćenja logova. Složi si notifikacije, čitaj mailove uz jutarnju kavu i tu pikni kada naletiš na sumnjivca.

Hvala na hintu za "lumena" na Bug-u.. Inače nikada ne tražim odgovore na forumima već kao većina čačkam na googlu al sad mi je već ponestalo snage i ideja. Na žalost nemam vremena za praćenje logovo jer su klijenti tj. kase non stop u "akciji"(maloprodaja, mesnica) a nisu baš niti strpljivi jer su pod pritiskom a i daleko su...a ja imam posla za pop. na sve strane al nekako ću to morat ugurat iako sam mislio da možda negdje netko ima sličnih problema ili je sličan problem već rješavao.
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 21:40   #8
Spoji se na server i složi si email notifikacije za errore i warninge; nema potrebe da si stalno spojen igdje i čekaš da strokira nekaj. Zabilježi si vrijeme kada su korisnici javili da im ne radi i kasnije to usporedi s notifikacijama. Tako ćeš svakako smanjiti popis sumnjivaca bez nekog prevelikog truda.

Cekpija pitaj svakako; ako će ti netko moći dati odgovor iz rukava - to će najvjerojatnije biti on jer se nagledao koječega.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 22:42   #9
Poslao sam mu privatnu porku ali prema onom što piše zadnji puta se prijavio 13.01.2013....tako da baš neznam, ali barem sam se natjerao i na bug forumu puknuo problem. Mislio sam si postaviti da mi prati evente al neznam na što bih stavio..u biti kako postaviti event log za određeni RDP session, jel uopće moguće. Za servise ok iako i tu neznam što korisno staviti da mi prati i mejla.
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 15:04   #10
Iako nevjerujem da itko ovo čita al nakon "simuliranja" skontao sam što je problem.
Nakon pucanja veze i vraćanja iste kod ispisa iščitavanje redirektiranih printera je sopro za popiz.. pa u biti printanje radi ali treba imati strpljenja dok se svi klijent printeri "nakote"
hrvojeks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.