Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2014., 20:25   #1
Problem sa Powerline adapterima

Pozdrav,

Imam problem sa Powerline adapterima...

Radi se o slijedećem..naime imam spojen 1 par i ukazala mi se potreba da ne vučem kablove kupiti još dva Powerline adaptera (1 par).

Kada spojim taj drugi par sruši mi se komplatna mreža...ništa ne radi dok ih ne isključim.

Probao sam i zamijeniti adaptere(sumnjajući da je možda ovaj zadnji par neispravan),međutim kada je samo jedan par na instalaciji-sve uredno radi.

Možda netko ima više iskustva pa može pomoći savjetom
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 21:28   #2
...mislim .... da na dsl-ruter kablom ide jedan a po prostorijama dodaješ drugog , trećeg, četvrtog itd. koje možeš žično(LAN) spajat na uređaje (laptop, desktop smart-tv itd.) i ako ima wifi koristiš smartfone i tablete.
Ukoliko spojiš dva na ruter ...međusobno se "potuku"
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 21:04   #3
Tenks na odgovoru ali ne radi mi ovo niti u ovoj varijanti kako si napisao.
Dakle imam dva powerline-a spojena,jedan je u ruteru drugi u media playeru.
Dodajem treci powerline spajam sa kabelom u network player-ne radi....dodam i onaj 4 u laptop ne radi niti treci niti cetvrti.
Nesto ocito krivo radim.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 10:23   #4
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Tenks na odgovoru ali ne radi mi ovo niti u ovoj varijanti kako si napisao.
Dakle imam dva powerline-a spojena,jedan je u ruteru drugi u media playeru.
Dodajem treci powerline spajam sa kabelom u network player-ne radi....dodam i onaj 4 u laptop ne radi niti treci niti cetvrti.
Nesto ocito krivo radim.
Ja ti imam doma Powerline Dlink dhp-309av, ali samo jedan par, i radi zadovoljavajuce, zna se jednom eventualno u mjesec dana "zblesirati", pa jednog iskopcam iz struje i vratim natrag. Imam spojen STB od vip-a.Je na istoj fazi, ali ne na istom osiguracu.

Citam u uputama kod sebe, pise da ako hoces staviti vise od dva adaptera, da se moraju "sinhronizirati" , ovaj moj koristi enkripciju(AES), pa kod svakog (ako vec nije promijenjen defaultni kljuc) se mora pritisnuti gumbic do ethernet prikljucka (ne vise od 2s), da se sinhronizira sa ostalim.

Ako vec koristis dva zasebna para, na dva razlicita ethernet prikljucka, onda jedan par bi trebao imati promijenjen AES kljuc, jer oba rade na defaultnom kljucu.

Nadam se da sam barem malo pomogao.
ludi24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 11:51   #5
Bok

Hvala na odgovoru😄.

E sada ono u sto sumnjam je da mi se ovaj treci i cetvrti powerline nece povezati je zato sto su razliciti modeli od ova prva dva.

Ima li to veze?
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 12:51   #6
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Bok

Hvala na odgovoru😄.

E sada ono u sto sumnjam je da mi se ovaj treci i cetvrti powerline nece povezati je zato sto su razliciti modeli od ova prva dva.

Ima li to veze?
Pogledaj na stranicama proizvodaca, nebi smio biti problem.
ludi24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 20:10   #7
da na stranicama postoji multi način sa više adaptera ali su navedeni svi isti modeli
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.