Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2006., 02:00   #1
Trnjenje ruku

U posljednje vrijeme poglavito navečer počnu mi trnuti ruke. Još je gore kada idem spavati (dugo zbog toga ne mogu zaspati). Po noći se budim nekoliko puta, mašem rukama, često se znam i udariti o rub kreveta. Naviknula sam se spavati na leđima dakle ne ležim na ruci. Imam 54 godine, u relativno dobroj sam tjelesnoj kondiciji, pazim na ishranu i nemam prekomjernu težinu. Zanima me što je uzrok tome.
Unaprijed hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 03:19   #2
Quote:
Valentina-14 kaže:
U posljednje vrijeme poglavito navečer počnu mi trnuti ruke. Još je gore kada idem spavati (dugo zbog toga ne mogu zaspati). Po noći se budim nekoliko puta, mašem rukama, često se znam i udariti o rub kreveta. Naviknula sam se spavati na leđima dakle ne ležim na ruci. Imam 54 godine, u relativno dobroj sam tjelesnoj kondiciji, pazim na ishranu i nemam prekomjernu težinu. Zanima me što je uzrok tome.
Unaprijed hvala.
Sa godinama kako starimo tjelo se isto trosi i ima promjene,sta je naravno, vecinom diskovi pomalo se suze isto tako i rastu nam osteophyte /izrastine na kostima/i inace dok smo mladjiji imamo arthritis dok jednom kada smo stariji kondicija se zove osteoarthritis ili osteoarthrosis.

Vasa situacija vjerojatno je izazvana sa diskom koji /zavisi koliko ima protrusion...pritisak ili samo veoma mali utjecaj na nerv, dok stojite vjerojatno vam drveni prsti manje dok kada legnete pritisak je veci.

Prema koji prsti vam drvene moze se znati/sumnjati koji vratni nerv prouzrokuje.
Ali prvo morate vidjeti doktora opce prakse koji ce vas poslati neurologistu ili neurosurgenu, ili orthopedu ,koji je specijaliziran za kicmene bolesti.

Malo vise o svemu mozete naci na linku;Križobolja, protruzija i prolaps intervertebralnih diskova.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 03:26   #3
Moj brat ima slične probleme s trncima u rukama. Dijagnosticirana mu je spondiloza. Ali može biti i loša cirkulacija i sto drugih stvari. Kako vilko kaže doktor bi to trebao pogledati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 16:53   #4
Uzrok su najvjerojatnije degenerativne promjene na kralješnici.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 19:00   #5
Probaj mjenjati visinu jastuka da vidiš je li problem u nepravilnom položaju kralježnice.
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 19:05   #6
Mom friendu se slicno desavalo radi karpalnog tunela, trnuo bi prvo mali prst, pa onda brid sake ispod malog prsta, pa dalje prema palcu. On je to rijesio operacijom kojom se presjecaju hmm, mislim ligamenti (cijeli problem je da dodje do oticanja, koje stisne zivac, pa je lose, pa onda otekne jos vise, pa stisne zivac jos jace, pa je jos gore...), presjeku se ligamenti koji tvore prsten oko zapesca (wrist, je li wrist zapesce, k vragu, zaboravljam hrvatski). To je sitna outpatient operacija, ostane oziljak kao da je covijek rezao zile, hehe. Moze se tretirati i neoperativno, nekim splintovia, premda od toga ne bi ocekivao drasticnu i brzu promjenu.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:55   #7
Quote:
Arslan kaže:
Mom friendu se slicno desavalo radi karpalnog tunela, trnuo bi prvo mali prst, pa onda brid sake ispod malog prsta, pa dalje prema palcu. On je to rijesio operacijom kojom se presjecaju hmm, mislim ligamenti (cijeli problem je da dodje do oticanja, koje stisne zivac, pa je lose, pa onda otekne jos vise, pa stisne zivac jos jace, pa je jos gore...), presjeku se ligamenti koji tvore prsten oko zapesca (wrist, je li wrist zapesce, k vragu, zaboravljam hrvatski). To je sitna outpatient operacija, ostane oziljak kao da je covijek rezao zile, hehe. Moze se tretirati i neoperativno, nekim splintovia, premda od toga ne bi ocekivao drasticnu i brzu promjenu.
SKT je obicno unilateralan, znaci zahvacena je obicno jedna ruka, bolest počinje parestezijama srednjeg prsta, ovo ostalo si dobro napisao.

Moze se lijeciti konzervativno ili kirurski, a kirursko lijecenje ukljucuje i epiziotomiju (zezam se, nisam izdrzala).

Valentina-14 , sad za stvarno, mislim da je kako je lahor napisala.

Jel ti prsti postanu plavi ili hladni?
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:01   #8
Talking

Quote:
MangoAnanas kaže:
Moze se lijeciti konzervativno ili kirurski, a kirursko lijecenje ukljucuje i epiziotomiju (zezam se, nisam izdrzala).
Joj Mango ! Grozna si!
Valjda sam dobio reputaciju, ali fucka mi se, odbijam mijenjati nick.

Jos nesto o karpalnom. Prvi put kad sam vidio tipa s karpalnim bio sam u US u posjeti i covijek je tretirao konzervativno upalu karpalnog tunela. Nosio je neku, hmm, kako se to zove, longetu, koja mu je podupirala zapesce.

Ja, ne kuzeci o cemu se radi, mu normalno stegnem ruku kod rukovanja, po licu mu se vidjelo da ga je jako zabolilo, bas mi je bilo neugodno.

Jedna cura na poslu je kasnije imala isti problem, pa je nosila longete, ali je i dalje tipkala puno. Proslo joj je tek kad je prestala tipkati (jer je bila na porodiljskom).
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:03   #9
Quote:
MangoAnanas kaže:
Moze se lijeciti konzervativno ili kirurski, a kirursko lijecenje ukljucuje i epiziotomiju (zezam se, nisam izdrzala).
mango, iako je ovo , udjeljujem ti zuti karton. pusti covjeka na miru, molim te...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:17   #10
Quote:
kemik kaže:
mango, iako je ovo , udjeljujem ti zuti karton. pusti covjeka na miru, molim te...
Ne ljutim se, nasmijala je i mene.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 01:40   #11
Quote:
kemik kaže:
mango, iako je ovo , udjeljujem ti zuti karton. pusti covjeka na miru, molim te...

Necu vise, I promise


Quote:
Arslan kaže:
Ja, ne kuzeci o cemu se radi, mu normalno stegnem ruku kod rukovanja, po licu mu se vidjelo da ga je jako zabolilo, bas mi je bilo neugodno.
Jao, jadan covjek! Sigurno mu je bilo

Ontopic: Valentina, jesi otkrila sto ti je?
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:14   #12
Quote:
Valentina-14 kaže:
U posljednje vrijeme poglavito navečer počnu mi trnuti ruke. Još je gore kada idem spavati (dugo zbog toga ne mogu zaspati). Po noći se budim nekoliko puta, mašem rukama, često se znam i udariti o rub kreveta. Naviknula sam se spavati na leđima dakle ne ležim na ruci. Imam 54 godine, u relativno dobroj sam tjelesnoj kondiciji, pazim na ishranu i nemam prekomjernu težinu. Zanima me što je uzrok tome.
Unaprijed hvala.
Dijelim mišljenje s Lahor i Mango, najvjerojatnije su u pitanju degenerativne promjene u području vratne kralježnice. Trebala bi poslikati vratnu kralješnicu i posjetiti specijalista fizikalne medicine, koji će ti onda na temelju dijagnoze propisati terapiju, najvjerojatnije fizikalnu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 20:16   #13
Baš razmišljah da otvorim temu.
Moj problem je ovakve prirode:

Svaku subotu idem pješke na Sljeme, i u jednom trenutku mi pocnu trnut dlanovi i prsti (ruke ) , osjtim i trnce . Preko tjedna,trcim 3x tjedno po 1 sat , i nemam nikakvih problema, niti me išta boli, niti mi trnu ruke. Pocnu mi trnut iskljucivo dok hodam na sljeme. Razmisljam da iduci tjedan, izvadim krv. Ima netko kakvu ideju, zasto mi se to događa. Niti pijem, niti pušim.
Imam 26 godina.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 23:59   #14
Trnu mi ruke

Ovako, prije su mi prije spavanja ili tokom dana trnuli prsti na nogama ili stopala a u zadnje vrijeme mi znaju dosta trnuti ruke, npr dok razgovaram na mobitel , ruka mi nakon minute počne trnuti, češće mi trne lijeva ruka nego desna
a opet sam se po noći znala probuditi da su mi utrnule oba dvije ruke , nisam mogla ništa s njima, ležala sam samo dok me pustilo.........dali je to vezano uz cirkulaciju ili šta?
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:08   #15
pa moze biti od cirkulacije(najcesce),ali mogu biti i zivci.obicno kazu da trne lijeva ruka prije infarkta,no sad to su vec neke drasticne stvari.preko noci je normalno da se tu i tamo u snu ukljesti ruka pa utrne(meni se znalo desiti da bude kao mrtvo tkivo-uzasno iskustvo),ali cim cirkulacija proadi ulove te trnci,prode i sve ok.samo nije dobro ako ti se to cesto desava.odi do doktora.
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:38   #16
Meni se isto zna dogoditi da mi ruka zna utrnuti ako ponoći spavam na njoj...ujutro kad se probudim, kao da je ni nemam, kao da je mrtva...onda je malo protresem i kad krene krv kao nova je
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 00:49   #17
Quote:
El Niño kaže: Pogledaj post
Meni se isto zna dogoditi da mi ruka zna utrnuti ako ponoći spavam na njoj...ujutro kad se probudim, kao da je ni nemam, kao da je mrtva...onda je malo protresem i kad krene krv kao nova je
Ovo se meni danas dogodilo... legnem popodne da odspavam od ružione i sad se ne mogu ni sjetiti dali sam spavao na ruci ili su bile sastrane... al kad sam se zbudil samo nisam osjecao ruku...ja rek'o...to je to gotov sam... ono malo ju protresem i ko nova

Spooky thing
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 00:39   #18
Quote:
SpOokey kaže:
Ovako, prije su mi prije spavanja ili tokom dana trnuli prsti na nogama ili stopala a u zadnje vrijeme mi znaju dosta trnuti ruke, npr dok razgovaram na mobitel , ruka mi nakon minute počne trnuti, češće mi trne lijeva ruka nego desna
a opet sam se po noći znala probuditi da su mi utrnule oba dvije ruke , nisam mogla ništa s njima, ležala sam samo dok me pustilo.........dali je to vezano uz cirkulaciju ili šta?
koliko metara prohodas dnevno?
mislim, mices li se uopce?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:03   #19
kreni lijepo doktoru opće prakse, pa uzmi uputnicu za neurologa, pa se naruči kod nekog u nekoj bolnici

najozbiljniji savjet
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 11:52   #20
koliko imas godina i da li imas i neke druge smetnje? (tipa osjecaj da ti je hladno kad drugima nije, umor, pospanost, debljanje,..)
ja sam dugo vremena bila uvjerena da imam losu cirkulaciju prirodno il nasljedno da bi ispalo da mi stitnjaca ne radi,
a isto su mi trnule i ruke i noge zabezveze?
da imas problema samo sa rukama mogli bi biti u pitanju vratni kraljesci, ali s obzirom na to da ti i noge trnu, onda je nesto drugo u pitanju,
u svakom slucaju ici doktoru
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.