Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2014., 00:01   #161
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Ja bih volila kupiti Med od hrastovog ploda (zira) cula sam da je jako zdrav i kvalitetan.

Kad med kupujem gledam da ima unutra onu satinu od meda,mislim da se tako zove satina.
Od kad to žir medi ?????

Sače se zove
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 00:02   #162
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti medun jele pa neka mi znalci odgovore je li dobar ovaj?
http://www.pcelarstvo-radosevic.hr/m...le/30-121.html

Ili preporuku za neki drugi.
Drugi u kojem smislu ?????
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:37   #163
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Drugi u kojem smislu ?????
Od drugog proizvođača/pčelara
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 00:23   #164
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Od kad to žir medi ?????

Sače se zove
Netko ga zove sace a netko satina .

A sto se tice meda od zira, to sam gledala emisiju "sasvim prirodno" pa sam tu cula da postoji med od zira . Evo pogledaj ako ti se da . http://www.youtube.com/watch?v=LoWWgaVq3Ik
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 00:37   #165
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Netko ga zove sace a netko satina .

A sto se tice meda od zira, to sam gledala emisiju "sasvim prirodno" pa sam tu cula da postoji med od zira . Evo pogledaj ako ti se da . http://www.youtube.com/watch?v=LoWWgaVq3Ik
gluposti, to je ko i "med" od maslačka... Nema to veze s medom ...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 13:52   #166
pozdrav! ako može netko objasniti ovu situaciju s medom.

ovako, kupio sam od jednog pčelara prije dva mjeseca med i to dosta teglica od jednom. neke je navodno počeo topiti, ali sam mu rekao da ne treba jer nemam ništa protiv kristaliziranog meda. kad sam ih preuzeo, tako je i izgledalo, par teglica je imalo otopljeni med, ostatak je imao kristalizirani med i to se moglo lako vidjeti.

nešto se odmah koristilo i stvarno nisam imao nikakvih primjedbi, trošili smo i otopljeni i kristalizirani med i sve je bilo ok.

teglice sam držao u podrumu na mračnijoj polici. prije par dana sam išao po novu teglicu i vidim da je med "iskipio" iz teglice i dosta ga je izašlo van, a u drugoj teglici se napravila nekakva separacija, pa je donji dio teglice gust, kristaliziran, a gornji je jako tekući.

te dvije nisam otvarao jer ih mislim vratiti na reklamaciju, da li netko zna zašto je do toga. nikad nisam doživio da med tako izgleda. inače, taj čovjek se bavi pčelarstvom od kada ja znam za sebe i vrlo često sam kupovao kod njega, nikad nikakvih problema.

jednu teglicu sam dao prijateljima i ista stvar se dogodila, s tim da su oni teglicu otvorili i rekli da ima malo drugačiji, jači miris, ali su je potrošili i nikome nije bilo ništa.
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:53   #167
Prvi koji kipi je vjerovatno nedozreo vrcan pa je zakipio....
Drugi je proljetni mješani med od uljane repice i još nečeg. Uljana repica brzo kristalizira pa se događa ta seperacija....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:42   #168
Hvala, a da li je to sigurno za konzumaciju ili da reklamiram?
Još nisam otvorio te tegle, pa ne znam kakav je miris. Jedan kolega mi je rekao da postoji mogućnost da se med i pokvari ili fermentira ili nešto slično pa onda smrdi.
kazoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 17:14   #169
Quote:
kazoj kaže: Pogledaj post
Hvala, a da li je to sigurno za konzumaciju ili da reklamiram?
Još nisam otvorio te tegle, pa ne znam kakav je miris. Jedan kolega mi je rekao da postoji mogućnost da se med i pokvari ili fermentira ili nešto slično pa onda smrdi.
Siguran je.
Ovaj kaj je zakipio provjeri da se nije skiselio, nezreli med može se skiseliti i takav nije za konzumaciju...
ovaj kaj je kristaliziran stavi u toplu vodu (teglicu) na pola sata i dekristalizirat će se
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:06   #170
Na ocjenjivanju meda, med koji ima vlagu 20% bio je diskvalificiran.Med sa večim postotkom vlage fermentira (kipi). Med može imati veći postotak vlage ako se vrca prije vremena (nepoklopljen) a može i iz okoline povući vlagu jer je higroskopan (ako je relativna vlažnost zraka velika). O patvorenju nebi raspravljao. U svakom slučaju med je neispravan i treba ga reklamirati.
Med je neispravan, ako se raslojava, bez obzira ako je mješani (cvjetni ili livadni).
Med treba kupovati od proizvođača, ali od onih koji imaju pčele.
Tomislav987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 13:49   #171
Quote:
djuro buha kaže: Pogledaj post
kraljev med je "hrvatski" samo po pitanju ambalaže..
lopine su shvatile da je isplativije uvozit..
Odgovaram na post od prije tri godina al da probam...

Kakav je PiPov med?

http://www.pip.hr/index.asp

Ili bolje, koji kupovni med od ovih koji su po trgovačkim centrima uzeti, jel postoji neki koji valja?
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 20:31   #172
ako na teglici piše med iz EU i zemalja izban EU onda znaš da je kineski...
U kvalitetu se nebi mješao jer ga nikad nisam probao ali analize su pokazale da taj bagremov med umjesto peludi bagrema ima pelud kivia....
Pip otkupljuje naš med a sad dal i uvozi neznam...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:02   #173
Uglavnom, volio sam med, ali sada vise niti sam nisam siguran sto je pravo, a sto lazno. Ne vjerujem trgovinama, oglasnicima, dolcima itd.Tko zna tko tu koga mulja. Trebaju mi iskrene preporuke za pravi kvalitetan med, a da prva narudzba ne treba biti preko 200kn i sl.

S druge strane, jedna strana kaze da je zdravo jesti med, druga strana kaze da nije jer to manje vise cisti secer, treca strana kaze da je hrana kompleksnija od onoga sto je zdrastveno istrazeno. Tj navodno med utjece pozitivno na zdravlje pa cak i doprinosi mrsavljenju.

Da li ima netko iskustva sa ovim prodavacima?
https://www.pcelarstvo-radosevic.hr/
http://pcelarstvosertic.com/

Ovaj drugi je navodno osvojio nagradu u zupaniji prije par godina.
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:44   #174
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Odgovaram na post od prije tri godina al da probam...

Kakav je PiPov med?

http://www.pip.hr/index.asp

Ili bolje, koji kupovni med od ovih koji su po trgovačkim centrima uzeti, jel postoji neki koji valja?
Ovo i mene zanima, isplati li se uzimati Pipov med ili bilo koji iz dućana. U zadnje vrijeme koristim puno kupovni med iz dućana, a žao bi mi bilo ako to znaci da još samo i više unosim šećera u sebe a baš sam se navukla, svako jutro i vecer limunada s medom...
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 01:42   #175
Quote:
Cupka kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, isplati li se uzimati Pipov med ili bilo koji iz dućana. U zadnje vrijeme koristim puno kupovni med iz dućana, a žao bi mi bilo ako to znaci da još samo i više unosim šećera u sebe a baš sam se navukla, svako jutro i vecer limunada s medom...
Med je med
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:29   #176
Quote:
Cupka kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, isplati li se uzimati Pipov med ili bilo koji iz dućana. U zadnje vrijeme koristim puno kupovni med iz dućana, a žao bi mi bilo ako to znaci da još samo i više unosim šećera u sebe a baš sam se navukla, svako jutro i vecer limunada s medom...
ako piše da je med iz HR i zemalja koje nisu EU onda jedeš kineski med
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:32   #177
A na većini upravo to piše
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:59   #178
Quote:
Cupka kaže: Pogledaj post
A na većini upravo to piše
Prošle godine u RH je prinos meda bio minimalan tako da domačeg meda ima na kapaljku....
Recimo ja umjesto planiranih 600 kg imao sam 50 kg prinosa....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:48   #179
Pronasao sam med , LIPOV med , pcelar Luka Sebetic, sakupljeno 2013., best before 2015., probao ga , nije los. Potpuno je tecan i zlatne boje!! Pitanje za znalce; jel bi on zbog starosti, a da je kvalitetan trebao bit zgusnut, tj. pretvoren u secer?? Ovako nisam siguran dali je pravi, da nije neka smjesa secera i sirupa i aroma ?? Zna li netko sta poblize??
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:52   #180
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Pronasao sam med , LIPOV med , pcelar Luka Sebetic, sakupljeno 2013., best before 2015., probao ga , nije los. Potpuno je tecan i zlatne boje!! Pitanje za znalce; jel bi on zbog starosti, a da je kvalitetan trebao bit zgusnut, tj. pretvoren u secer?? Ovako nisam siguran dali je pravi, da nije neka smjesa secera i sirupa i aroma ?? Zna li netko sta poblize??
Med je jedna id rijetkih namirnica koja se nemože pokvariti i nema rokka trajanja.....
Neki med se ušečeri u roku mjesec dana neki nikada .....
Med koji je ušećeren se zagrije na 40 stupnjeva i on se dekristalizira i postane isti ko kad je vrcan....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.