Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 16:51   #161
Molim vas da mi objasnite u kojem formatu mora biti PD obrazac da bi ga preko e-porezne mogla učitati i koje sve obrasce predajem preko e-kartice a koje nosim ?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:03   #162
sa "e"-karticom u finu se može predati GFI i sva nestandardna dokumentacija u pdf-u (ne treba ići posebno zbog toga u finu, i nema dodatnog troška), a u poreznu se mogu predati PD, PDV-k, TZ, SR, ali nema mogućnosti predaje nestandardne dokumentacije (pregled poreznih gubitaka i sl.). Ovi su obrasci u .xml formatu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:20   #163
Moj PD obrazac je u xls formatu i kako da ga prebacim u xml? Sorry što gnjavim, ali ja sam za to tudum teški! i još, pokušala sam na e-regos povući GFI POD i sve je bilo ok, ali imam kvačice kod nestandardne dokumentacije,a ja je još nisam prebacila u pdf pa ne kužim zašto su tamo kvačice?? Nadam se da nisam to pislala jer sam samo isprobavala hoće li mi povući dokument i nisam ništa potvrđivala pa mi valjda nije poslan taj GFI?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 08:51   #164
Da li je moguće preko e-porezne predati ID obrazac ako nije bilo isplate plaće? Jel netko tako predavao?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:17   #165
Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
Moj PD obrazac je u xls formatu i kako da ga prebacim u xml?
nikako... isprintaj si taj excel dokument i ručno unesi/prepiši sve pozicije na e-poreznoj
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:13   #166
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za predaju PD obrasca na e-poreznu. Listala sam malo unatrag pa nisam vidjela da je itko o tome pisao.
Lako mi je unijeti PD, TZ I PDV-K. Ali što je s prilozima (bilanca, rdg, izajava o korištenju preplaćenog poreza na dobit, bruto bilanca)? Kako im to dostaviti?
Nigdje na e-poreznoj ne vidim mogućnost predaje priloga, niti upute o tome.
Probali smo predati ručno na PU, ali nas je referentica glatko otpilila da sve treba ići elektronski.
tockica na i is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:25   #167
Quote:
tockica na i kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za predaju PD obrasca na e-poreznu. Listala sam malo unatrag pa nisam vidjela da je itko o tome pisao.
Lako mi je unijeti PD, TZ I PDV-K. Ali što je s prilozima (bilanca, rdg, izajava o korištenju preplaćenog poreza na dobit, bruto bilanca)? Kako im to dostaviti?
Nigdje na e-poreznoj ne vidim mogućnost predaje priloga, niti upute o tome.
Probali smo predati ručno na PU, ali nas je referentica glatko otpilila da sve treba ići elektronski.
a kako predat elektronski kad nema opcije??? šta se radi pametna... jeste joj probali objasniti da nema opcije za predaju elektronskim putem???

isto tako, kako predati DOH obrazac i KD obrazac za obrtnike elektronski kad ne postoji opcija???

Ovako ja predajem:
1. PDV-K, PD, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. GFI-POD predajem na CD/USB a odluke i bilješke na papiru u FINU
3. bruto bilancu, eventualni pregled gubitaka i izjavu o korištenju preplaćenih predujmova na papiru u poreznu upravu
4. dodatno ispišem cijeli GFI-POD i to priložim uz bruto bilancu da nemoram dvaput za istu stvar u poreznu putovat, jer se ponekad dogodi da porezna nemože preuzeti predani izvještaj s FINE pa im treba "papirni"

Za obrtnike obveznike predaje elektronskim putem (preko 800.000) predajem:
1. PDV-K, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. KD obrazac, poreznu prijavu (DOH i DOH-Z), obrazloženja uz PDV-K, blablabla papirno u poreznu
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:33   #168
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
a kako predat elektronski kad nema opcije??? šta se radi pametna... jeste joj probali objasniti da nema opcije za predaju elektronskim putem???

isto tako, kako predati DOH obrazac i KD obrazac za obrtnike elektronski kad ne postoji opcija???

Ovako ja predajem:
1. PDV-K, PD, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. GFI-POD predajem na CD/USB a odluke i bilješke na papiru u FINU
3. bruto bilancu, eventualni pregled gubitaka i izjavu o korištenju preplaćenih predujmova na papiru u poreznu upravu
4. dodatno ispišem cijeli GFI-POD i to priložim uz bruto bilancu da nemoram dvaput za istu stvar u poreznu putovat, jer se ponekad dogodi da porezna nemože preuzeti predani izvještaj s FINE pa im treba "papirni"

Za obrtnike obveznike predaje elektronskim putem (preko 800.000) predajem:
1. PDV-K, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. KD obrazac, poreznu prijavu (DOH i DOH-Z), obrazloženja uz PDV-K, blablabla papirno u poreznu
Hvala na odgovoru!

Ma to ti je samovolja pojedinih referentića u Pu očito na djelu, jer sam sada zvala drugu poreznu upravu radi druge firme, i rekla mi je da sve mogu donijeti u papirnatom formatu.
Mislim, nije mi problem unijeti ona tri obrasca (PD, TZ I PDV-K) , čas posla, ali svejedno moraš šetat do PU pa onda čemu to rastezanje posla?
GFI-POD je već predan zajedno s CD-om, na Fini nikad nema problema, ali ovi s Porezne se fakat ponekad bahate....
tockica na i is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:18   #169
molim za pomoć one koji znaju. koristim e karticu od fine za predavanje izvještaja, inače sam obrtnik. gdje moram čuvati te izvještaje, spominju se neki cd-i i usb-i na forumu, što to točno znači? ja si svaki mjesec isprintam ono što predam, ovaj mjesec sam predala i na regos rsm obrazac i prošao mi je, no ne mogu naći taj isti obrazac da si isprintam i priložim, u biti, sačuvala ga jesam u mapi u kompjutoru, no kada kliknem na njega piše da nije u ispravnom formatu- na koju foru je onda prošao...totalno sam zbunjena, na fininom telefonu se nitko ne javlja,tj. svi agenti zauzeti, a ja sam očito informatički duduk- umjesto da si olakšam, sad bi radije papire na tačkama nosila na regos i poreznu.
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:06   #170
[QUOTE=bubamara1205;38517353] ...zar nitko?
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:13   #171
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
molim za pomoć one koji znaju. koristim e karticu od fine za predavanje izvještaja, inače sam obrtnik. gdje moram čuvati te izvještaje, spominju se neki cd-i i usb-i na forumu, što to točno znači? ja si svaki mjesec isprintam ono što predam, ovaj mjesec sam predala i na regos rsm obrazac i prošao mi je, no ne mogu naći taj isti obrazac da si isprintam i priložim, u biti, sačuvala ga jesam u mapi u kompjutoru, no kada kliknem na njega piše da nije u ispravnom formatu- na koju foru je onda prošao...totalno sam zbunjena, na fininom telefonu se nitko ne javlja,tj. svi agenti zauzeti, a ja sam očito informatički duduk- umjesto da si olakšam, sad bi radije papire na tačkama nosila na regos i poreznu.
Ja sve rsm obrasce imam spremljene u formatu u kojem ih šaljem ali taj dokument mogu otvoriti samo kroz notepad.. Original obrasca koji šaljem isprintak iz programa a nakon što pošaljem rsm i na pregledu poslanog obrasca vidim da je ispravan onda opet preko pregleda ideš na preuzimanje datoteke i preuzmeš jednu datoteku jad+ko dugačkog naziva..nakon toga ideš na provjeru potpisane datoteke i povučeš tu datoteku sa dugim nazivom koju si prethodno samo spremila na komp.. Nakon što si ju povukla ideš na provojeru i onda će ti se otvoriti A stranica na kojoj na dnu piše kad je zaprimljena na regos i to isprintam i prilažem obrascu iz programa. To mi služi umjesto žiga sa Regosa.. B stranicu sa aplikacije ne možeš skinuti da izgleda kao ona na obrascu..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:18   #172
hvala ti puno, puno!
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 19:27   #173
Jel' netko koristio usluge e-porezne danas, ja probao 10-ak puta i ne ide
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 19:54   #174
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Jel' netko koristio usluge e-porezne danas, ja probao 10-ak puta i ne ide
Probala sam samo porezno knjigovodstvo. Prijepodne je malo blokiralo, ali uglavnom ide. Sad sam isto probala i ide. Nisam slala obrasce pa ne mogu ništa reći o tome.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:38   #175
Ma probavao sam povući PKK ali nikako - davalo mi je poruku "destination unreachable"
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:46   #176
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Ma probavao sam povući PKK ali nikako - davalo mi je poruku "destination unreachable"
Istu takvu je i meni znao napisati (ako dobro pamtim, crvenim slovima).
Probaj prvo tražiti kartice za tekuću godinu pa tek onda za prethodnu. Možda prođe. Meni je, ali ne znam da li slučajno ili ne.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:00   #177
je, u crveno
sutra je novi dan, budem probao
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:11   #178
Ni danas ne radi. Jučer sam pokušavao cijeli dan i uspijem dobiti PKK samo za sebe ali ne i za partner za koje imam ovlaštenje i punomoć. Zvao telefonom i reklamirao, dobio odgovor da im reklamiram mailom. Reklamaciju poslao sinoć oko 18 sati i danas stigao slijedeći odgovor:

Poštovani,

Zbog velike količine zahtjeva privremeno je otežan pristup usluzi dohvata PKK.
Molimo pokušajte ponovo kroz nekoliko minuta. Nakon nekoliko uzastopnih pokušaja trebalo bih Vam otvoriti PKK.

Srdačan pozdrav,
Administrator sustava ePorezna

Ni riječi o tome da svoju PKK dobijem odmah ali PKK za partnere ne. Ako već imaju nekih problema, mogli su lijepo to napisati na web stranice Ministarstva pa bi i mi znali na čemu smo. Ovako cijelo jutro pokušavam doći do PKK umjesto da nešto korisno radim.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 12:26   #179
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
je, u crveno
sutra je novi dan, budem probao
He-he, slova u crveno!

Danas sam uspjela samo jednom doći do kartica.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 01:50   #180
pa nisi ni mogla od mene, ja sam cjeli dan kopao po poreznoj i išlo je
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.