Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2012., 18:18   #1
Ulje sjemenki grožđa

Evo otvaram zasebnu temu za ovo fenomenalno ulje.

Uzela sam ga prije koji tjedan u Aromatici, vjerujem da postoje još i bolja i kvalitetnija al uzela sam za probu. Krcato je vitaminima.

Sadrži vitamine E, C i beta karoten. Pogodno je za problematičnu kožu sklonu aknama, njegu kože oko očiju, regenerira i omogućava bolju kontrolu vlaženja kože te reducira pojavu strija kod trudnica. Upotrebljava se kao bazno ulje u aromaterapijskoj masaži.

Ulje SJEMENKI GROŽĐA iznimno je fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bogato je linolnom masnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama koje jačaju stanice tkiva i pomažu zadržavanju vlage u koži, te vitamin E i visok udio tokotrienola (snažnijeg antioksidansa od tokoferola). Ulje se brzo upija, nije komedogeno, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu.
Ulje sjemenki grožđa bogato je antioksidantima te sprječava oštećenje stanica od zračenja i slobodnih radikala.

Ovo ulje namijenjeno je prije svega očuvanju zdravlja vena i arterija i njihove elastičnosti.

Ulje sjemenki grožđa izvrsno je i kozmetičko sredstvo tzv. Bazno ulje, i može se nanositi i direktno na oštećenu kožu kod opekotina od sunčanja, za njegu kože lica i tijela a posebno dobro regenerira i kožu oko očiju.
ž
Koristim ga već 2 tjedna prije spavanja, jako se brzo upija i koža mi je od njega fenomenalna. Lice mi ujuto izgleda kao da nemam pora
Uglavnom oduševljena sam, koji su vaši dojmovi?
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 08:04   #2
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Evo otvaram zasebnu temu za ovo fenomenalno ulje.

Uzela sam ga prije koji tjedan u Aromatici, vjerujem da postoje još i bolja i kvalitetnija al uzela sam za probu. Krcato je vitaminima.

Sadrži vitamine E, C i beta karoten. Pogodno je za problematičnu kožu sklonu aknama, njegu kože oko očiju, regenerira i omogućava bolju kontrolu vlaženja kože te reducira pojavu strija kod trudnica. Upotrebljava se kao bazno ulje u aromaterapijskoj masaži.

Ulje SJEMENKI GROŽĐA iznimno je fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bogato je linolnom masnom kiselinom i drugim esencijalnim masnim kiselinama koje jačaju stanice tkiva i pomažu zadržavanju vlage u koži, te vitamin E i visok udio tokotrienola (snažnijeg antioksidansa od tokoferola). Ulje se brzo upija, nije komedogeno, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a posebno za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu.
Ulje sjemenki grožđa bogato je antioksidantima te sprječava oštećenje stanica od zračenja i slobodnih radikala.

Ovo ulje namijenjeno je prije svega očuvanju zdravlja vena i arterija i njihove elastičnosti.

Ulje sjemenki grožđa izvrsno je i kozmetičko sredstvo tzv. Bazno ulje, i može se nanositi i direktno na oštećenu kožu kod opekotina od sunčanja, za njegu kože lica i tijela a posebno dobro regenerira i kožu oko očiju.
ž
Koristim ga već 2 tjedna prije spavanja, jako se brzo upija i koža mi je od njega fenomenalna. Lice mi ujuto izgleda kao da nemam pora
Uglavnom oduševljena sam, koji su vaši dojmovi?
Slažem se sa svime navedenim...ODLIČNO ulje, od svih isprobanih zapravo me je ono najviše dojmilo. Imam masnu dehidriranu kožu koju nijedna krema ili sireum nisu tako dobro nahranili a sa porama čini čuda!!!!!
Nekad ga nanesem samostalno a nekad u kombinaciji sa jojobinim u omjer 30% jojobinog i 70% ulja sjemenki grožđa, u obe varijante djeluje savršeno.
Svakome sa istim tipom kože bi ga svakako preporučila!
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 12:08   #3
Ja imam suhu kozu sa prosirenim porama na nosu i dosta mitisera.Koristim ovo ulje tek 4-5 dana i vec sam odusevljena.Od prvog nanosenja koza je mekana,pore jedva vidljive a suhi dijelovi nisu zategnuti vec nahranjeni.Preporucujem svima.
Ako je nekome dostupno,najjeftinije sto sam nasla proizvodi Medimpex Sarajevo i 50 ml kosta 7,70 KM sto je oko 4 eura.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 12:27   #4
Meni nije jasno kako sam prije živila bez njega.
Vidno mi se koža popravila otkad ga koristim,definitivno moje HG ulje
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 15:29   #5
Čini mi se interesantno ovo ulje. Samo me zanima dali zaista ovo ulje ima jako intezivan teški miris?
SweetBabyDolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 15:32   #6
a radi li kaos na licu?
naime, lice mi jako loše reagira na ulja..svaki puta kada posegnem za uljem/uljima, ono bukne
a privlači me to ulje..nisam pametna, dali da ga uzmem ili ne..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 15:38   #7
Quote:
SweetBabyDolly kaže: Pogledaj post
Čini mi se interesantno ovo ulje. Samo me zanima dali zaista ovo ulje ima jako intezivan teški miris?
Miris je prilicno intenzivan ali nekako ispari nakon par sekundi.Ja ga osjetim samo dok ga stavljam na lice i nakon par sekundi vise ne
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
a radi li kaos na licu?
naime, lice mi jako loše reagira na ulja..svaki puta kada posegnem za uljem/uljima, ono bukne
a privlači me to ulje..nisam pametna, dali da ga uzmem ili ne..
Ja bi na tvom mjestu prvo probala negdje ali ovo je nekako bas lagano
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 01:45   #8
Zvuči odlično ako je tako dobro za pore.. samo cijena je malo , koliko vidim u Kemig web shopu 100ml je 110 kn
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 12:34   #9
Quote:
mell256 kaže: Pogledaj post
Zvuči odlično ako je tako dobro za pore.. samo cijena je malo , koliko vidim u Kemig web shopu 100ml je 110 kn
Da cijena je malo viša...ja sam u Kemigu platila 50ml 72kn ali vrijedi svaku lipicu ...poprilično ga malo treba a i pomiješala sam ga sa 30% jojobinog ulja i vidjela sam razliku odmah!
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 12:38   #10
Onda moram nabavit kad je tako dobro, nemam izbora..
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 12:44   #11
može li se ovo ulje kombinirati sa kokosovim uljem ?

Imam kokosovo ulje i fenomenalno mi je za kosu i kožu lica , a namažem prije spavanja i ruke i nokte.
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 12:47   #12
Quote:
mell256 kaže: Pogledaj post
Onda moram nabavit kad je tako dobro, nemam izbora..
Nemaš
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 16:48   #13
A koje treba uzeti, rafinirano ili hladno tješteno i koja je razlika?
__________________
Song for Meche
meche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:13   #14
Quote:
meche kaže: Pogledaj post
A koje treba uzeti, rafinirano ili hladno tješteno i koja je razlika?
Ja koristim hladno tiještena ulja tj nerafinirana jer nisu prošla termičku obradu a time nisu izgubila ni sve one bitne sastojke dok su rafinirana ulja termički obrađena ulja...ako sam šta pomogla ?
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:17   #15
Jesi, jesi sam ti ovdje skroz zelena, svašta još trebam naučiti, hvala
__________________
Song for Meche
meche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:31   #16
Quote:
meche kaže: Pogledaj post
Jesi, jesi sam ti ovdje skroz zelena, svašta još trebam naučiti, hvala
...ma i ja sam na friško s upoznavanjem ulja ali toliko me je impresioniralo da sam već pola neta pročitala o toj temi
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:38   #17
Quote:
anaviglam kaže: Pogledaj post
...ma i ja sam na friško s upoznavanjem ulja ali toliko me je impresioniralo da sam već pola neta pročitala o toj temi
I ja isto
Prije mjesec dana sam prvi put otvorila ovaj podforum i od tad sam procitala skoro sve ovdje i jos za svako ulje zasebno trazila po netu
Bas je zarazno
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:09   #18
Aha, tak se počne, i onda ubrzo skupiš par knjižurina, skriptu visoku 10cm i pun frižider ulja Ovo što ste pričale da je ovo ulje skupo, da, malo je skuplje, ali zato traje sto godina. Meni su za lice dovoljne 2 (po ljeti) ili 3 (po zimi) kapi, a mažem se jednom dnevno, obično navečer. Tak da se itekako isplati.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 21:33   #19
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Aha, tak se počne, i onda ubrzo skupiš par knjižurina, skriptu visoku 10cm i pun frižider ulja Ovo što ste pričale da je ovo ulje skupo, da, malo je skuplje, ali zato traje sto godina. Meni su za lice dovoljne 2 (po ljeti) ili 3 (po zimi) kapi, a mažem se jednom dnevno, obično navečer. Tak da se itekako isplati.
So true Ja sam eto već zauzela cijelu policu u frižideru, što s onim što redovito koristim, što s ostatkom koji čeka svoje kasnije miksanje
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 21:57   #20
Ja sam svoje u Aromatici platila 60tak kn za 150 ml tako da ako nekome treba za početak probat neka proba tamo, ima i testerića. Kada potrošim to kupit ću si u Kemigu da probam i njihova. Noću ga koristim samostalno a preko dana ga pomiješam sa serumom JMO. Detinitivno sam oduševljena ovim uljem <3
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.