Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 00:05   #1
AirLive AP 60 ?

Pozdrav svima, kako ovaj AP postaviti u "universal repeater" mode ???
Nikako neide, molio bih pomoć !
Canelis45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:04   #2
Ne uspijevam nikako, ima li netko da zna da mi pomogne ?
Canelis45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:02   #3
a hebiga kad nitko ne zna gdje si zapeo....
evo par hintova, jesi ga stavi na istu domenu kao sto je router, npr ako je router 192.168.1.1 ap-u odredi npr 192.168.1.130, ukljuci dhcp na ap-u od adrese 192.168.1.131 do npr 192.168.140
ako na routeru imas enkripciju (wep wpa wpa2) stavi istu i na ap
i normalno ap postavis universal repeater i konektas se s njim na svoj router

ja bi ti to u tren poslozio (imam edimax ali po manualu od ap60 vidim da je isto s**nje drugo pakovanje), al hebiga na pamet i nije lako objasniti i svega se dosjetiti, trba vise detalja sto si sve isprobao i gdje tocno zapinje

ps: takodjer kanali moraju biti isti, npr oba na 6 ili koji vec zelis (u routeru ugasis opciju za randomizaciju kanala ako je ukljucena), oni bssid i ostalo nazivlje je nebitno, tj stavi razlicito ako si kojim slucajem stavio isto (isprbavaj, mislim da sam ja imao konflikte kad sam na universal repeater modu stavio isti naziv, wds je druga prica tamo moraju biti isti)
ako se jos neceg sjetim dodat cu
__________________
....diplomirani seljak....

Zadnje uređivanje backtothesleep : 22.05.2012. at 22:10.
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 22:57   #4
Pozz, radim 1-2 godine, sa AP modelima :
Edimax-7206apg i 7228apn, Airlive-wl-5460ap i wl-5470ap i TP link- TL-WA801ND I TL-WA901ND.
Do ovog AP60 nikad nisam imao problema jer sam postupak naučio i znao ga, sada sam naišao na uređaj novije generacije koji treba "još nešto" da bi radio.
Pošto ja nisam informatičar po struci ili školi, naravno naišao sam na zid i treba mi pomoć nekoga tko ima taj Ap i kod kojega to provjereno radi u repeater modu.
Canelis45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:07   #5
a nikaj, sretno onda s postavkom ap-a
vidim da nisi nesto rijecit u opisu problema, pa je tesko skuzit o cemu bi se moglo radit
ako netko i ima taj model i aktivan je na ovom forumu vjerojatno nece skuzit sto te tocno muci a i pitanje jel ga koristi u U.R. modu

da ne bi ispalo da mislim nesto lose, al tako ja vidim situaciju
pozdrav!
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:19   #6
Zahvalan sam na odgovoru koji si mi poslao, međutim nismo ništa riješili.Ovaj AP radi više na principu konfiguracije mikrotik uređaja , nije kao dosada jednostavan za nas priučene meštre.Ja sam uspio postaviti da se on spoji na modem, međutim kada dođem do omogućivanja enkripcije, uređaj neće da se reboota i nemože se spojiti na NET.Probao sam i fw mijwnjati, ali neće i bog.Zato sam malo nepovjerljiv na ovaj tvoj odgovor, jer sam došao do utiska da ti misliš kako sam teški rookie u svemu ovome. Jednostavno znam da ovo neznam, al nisam toliko star da nebih naučio da mi netko pokaže.
Znači, AP nakon postavke u repeater mode prepozna modem, upišem enkripciju dam mu nalog za reboot, neće, stoji i stoji.
Kada se pokušam spojiti na njega wifi, dozvoli mi al nisam na NET, već samo u admin modu u uređaju.Ovo sa enkripcijom je, po meni, problem al neće da se reboota !
Canelis45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:45   #7
ne reboota se automatski nakon upisivanja keya kad klikneš na connect u site survey kao npr. 5470 ?

upiši key i probaj piknut dugme za reset da vidiš hoće se restartat

i ako si više puta stavljao firmware i napravio kakvu zbrku firmware najbolje uploadaj iz emergency bootloadera
anarchy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 22:07   #8
Neće, probao sam 2 puta i neće. Fw sam mijenjao 2 puta, nije do toga. U prijatelja u butizi sam posudio neraspakirani, bez mijenjanja FW, sve ponovio i neće ni on. Znači nisam ništa zeznuo sa mijenjanjem fw !
A što krivo ili nepotpuno radim, nemam pojma !
Canelis45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:35   #9
Airlive AP60

Quote:
Canelis45 kaže: Pogledaj post
Neće, probao sam 2 puta i neće. Fw sam mijenjao 2 puta, nije do toga. U prijatelja u butizi sam posudio neraspakirani, bez mijenjanja FW, sve ponovio i neće ni on. Znači nisam ništa zeznuo sa mijenjanjem fw !
A što krivo ili nepotpuno radim, nemam pojma !

Jeli netko uspio rješiti ovaj problem sa zaštitom u universal repeater modu ? Naime, bez zaštite universal repeater mod radi izvrsno, ali ne uspijevam postaviti nikakvu zaštitu. Ako je netko uspio molio bi kratku uputu.
petarpavaoforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:07   #10
AirLive AP60

Quote:
petarpavaoforum kaže: Pogledaj post
Jeli netko uspio rješiti ovaj problem sa zaštitom u universal repeater modu ? Naime, bez zaštite universal repeater mod radi izvrsno, ali ne uspijevam postaviti nikakvu zaštitu. Ako je netko uspio molio bi kratku uputu.
Imam isti problem. Problem je u "pamćenju" lozinke i načinu enkripcije.
Ovaj AP jednostavno ne zapiše lozinku i vrstu enkripcije.
Nekoliko puta se ipak dogodilo da je zapamtio ali kako ne znam.
Trayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 21:47   #11
je uspio neko riješiti to? ili možda pronaći novi firmware koji rješava taj problem?
na službenim stranicama airlivea su maknuli sve što se moglo skinuti za navedeni ap :S
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 15:32   #12
evo update:
stavili su novi firmware na web, s njim bi se trebali riješiti navedeni problemi
http://www.airlive.com/support/firmware/AP60
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 07:38   #13
Pozdrav, jeli netko rijesio problem s tim AP-om? htio bih ga kupiti pa da znam dal se moze podesit universal repeater ili ne?

jel novi firmware sta rijesio? ili moda ona opcija u postavkama "sidebrand" nesto sam citao da mozda to treba promijeniti?
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 08:44   #14
evo i kod mene isti problem, router nabavljen jučer, repeater mode radi ali samo bez ikakve zaštite. Kad uključim bilokakvu zaštitu jednostavno prestane raditi probao sam sa svim vrstama lozinke i ništa
krkdiving is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 10:05   #15
Mozes li probati s promjenom "sidebrand"-a ili novim firmwareom, pa da znam dali da ga kupim ili da rade uzmem onaj drugi airlive 5460-nesto..
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 18:46   #16
dakle ja sam sve isprobao i jednostavno sa enkripcijom ne radi.
krkdiving is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 22:05   #17
Meni moj radi u universal repeater modu, s WPA enkripcijom i starim firmwareom. Trebalo mi je jako dugo da ga natjeram da proradi i na kraju sam odustao i ostavio ga prek noći upaljenog i na kraju se sam od sebe spojio na taj access point i tak radi bez gašenja evo već blizu 6 mjeseci
sad stavljam novi firmware pa da vidim dal je to riješilo taj problem.

EDIT: stavio sam novi firmware i spojio sam se na mrežu zaštićenu WPA enkripcijom od prve tak da je s njime očito riješen problem

Zadnje uređivanje winner : 23.07.2013. at 22:53.
winner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.