Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 16:11   #1
Ociti konflikt...

dakle

dolaz dolazi na ovo

http://www.cisco.com/web/consumer/su...m_DPC2203.html

iz toga ide telefon van i kabel na ovo http://www.dlink.com/uk/en/home-solu...50-home-router a iz njega idu van net za tv i wifi, nema kabelskih prikljucaka spojenih

dakle

problem je kad se usteka dlink u prvog telefon ode u kurac i bude zauzet kad ga zoves a povremeno uspostavi da mozes zvat van al poziv mu ne dolazi


konflikt je ocit unutar routera, neznam zasto ni kakav
da cujem
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 16:39   #2
Ok, kakve su ti postavke u jednom, odnosno drugom uređaju? koji uzma username za ISP kako je voip naštiman...u kojem modu drugi radi?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 18:49   #3
nazalost, nemam pred sobom, to je na drugom objektu...kod dlinka je sve po defaultu...

i sve radi dok se ne usteka dlink...
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:21   #4
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
nazalost, nemam pred sobom, to je na drugom objektu...kod dlinka je sve po defaultu...

i sve radi dok se ne usteka dlink...
Trebaš pogledati, moguće da nešto nije kod prvog dobro postavljeno, trebaš pregledati koji su modovi naštimani, posebno voip. A dlink ćeš morati isprobati jer ne vidim da ima modove rada.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:38   #5
Telefon je obicni, vulgaris, mislim da mu je nebitan voip. Ili?
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:46   #6
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
Telefon je obicni, vulgaris, mislim da mu je nebitan voip. Ili?
Ako ide preko routera mislim da je routeru bitno da se barem telephony pravilno postavi, ako nema splittera onda je voip bitan inače bi telefon morao na splitter ići, ne na router.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 12:57   #7
e sad smo vec dosli do necega kaj nisam znao...

morao bi vidjet sad kaj je s tim voip, telefon ide direkt, bez splitera ( sve skupa je u Njemackoj, ne RH )

nije vrag da dlink nekako utjece na voip


uglavnom puno hvala, ukoliko ne dodje nadlezni tehnicar svakako budem se poigral s tim
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.