Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2023., 20:34   #1
Uklanjanje korova sa nasipanog auto prilaza

Nasipani auto prilaz, nasip je kamen 10-15cm, na geotekstilu, i na tom kamenu tu i tamo izrasta razni korov izmedju kamena (ne iz zemlje, nego izmedju tog kamena se ulovi plitko korijen). Do sada sam tipicno, taj korov rucno povremeno pocupao, ali vec je postalo zamorno, i s vremenom se povecava kolicina tog korova.

Sa cime da to pospricam, taj korov, da usahne? Razmisljao sam o malo jacoj otopini soda bikarbone, ili mozda otopina varikine? Jel ima kakav bolji prijedlog? Hvala.
zveroboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 20:41   #2
Brener?
Ozbiljno pitanje za brener. Ne ostavlja tragove, a valjda i sjeme spali.

Sent from my CPH2493 using Tapatalk
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 21:05   #3
Probao sam sa plinskom bocom i brenerom, onim koji se koristi za ljepljenje v3 ljepenki i slicnih, uglavnom rezultat je vrlo kratkotrajan, u roku 2-3 tjedna sve ponovono raste izmedju kamena, kao da nikad nisam spalio sa vatrom taj korov.
zveroboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 21:29   #4
voda i ocat, pol - pol

pošpricati par dana za redom
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 21:41   #5
Vrela voda...
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 11:04   #6
Slana voda isto funkcionira. Poslije svinjokolje neko je istresao slanu vodu od salmure po kockicama i tu nisam imao travke duže vremena.
Neznam da li i kako to na limariju auta utječe.

Najskuplje riešenje je kad sam prolio 2 litre rakije, jer sam mislio da je voda.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 15:27   #7
Quote:
zveroboy kaže: Pogledaj post
Nasipani auto prilaz, nasip je kamen 10-15cm, na geotekstilu, i na tom kamenu tu i tamo izrasta razni korov izmedju kamena (ne iz zemlje, nego izmedju tog kamena se ulovi plitko korijen). Do sada sam tipicno, taj korov rucno povremeno pocupao, ali vec je postalo zamorno, i s vremenom se povecava kolicina tog korova.

Sa cime da to pospricam, taj korov, da usahne? Razmisljao sam o malo jacoj otopini soda bikarbone, ili mozda otopina varikine? Jel ima kakav bolji prijedlog? Hvala.
Herbicidi - Total, Boom efekt, Singlif itd.

Sve ostalo je ekstra kratkotrajno... Problem je što ti vjetar donosi sjeme i naravno da onda krene izbijanje korova.
Uglavnom ekološki je to nemoguća misija uklonit na duži period.
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2023., 18:52   #8
Onda herbicidi ostaju duže, ako i djeluju duže?
U kamenu?

Sent from my CPH2493 using Tapatalk
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:00   #9
Herbicidi suzbiju biljku na nekom sistematskom nivou, koliko sam ja shvatio, da umre i stabiljka i korjen, zato je vjerovatno dugotrajnije rijesenje, dok opet iduca neka biljka se ne ukorijeni na kamenu ispocetka, treba vjerovatno puno duze.

Jel ima koji od tih herbicida, a da netreba ona neka kartica za to da si ovlasten i strucan/osposobljen za koristenje tih herbicida? Ili cu morat i to skolovanje odradit, da dobijem karticu?
zveroboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 09:56   #10
Quote:
zveroboy kaže: Pogledaj post
Jel ima kakav bolji prijedlog? Hvala.
Tkz. total?
Herbicid koji sve uništi?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 17:07   #11
Quote:
zveroboy kaže: Pogledaj post
Herbicidi suzbiju biljku na nekom sistematskom nivou, koliko sam ja shvatio, da umre i stabiljka i korjen, zato je vjerovatno dugotrajnije rijesenje, dok opet iduca neka biljka se ne ukorijeni na kamenu ispocetka, treba vjerovatno puno duze.

Jel ima koji od tih herbicida, a da netreba ona neka kartica za to da si ovlasten i strucan/osposobljen za koristenje tih herbicida? Ili cu morat i to skolovanje odradit, da dobijem karticu?
Možda ti ima tko od susjeda pa da ti uzme ili posudi potvrdu....

Da, herbicid dijeluje preko lista na korijen i polako ga ubije, i određeno vrijeme ništa ne raste na tom dijelu. Najbolje je aplicirat herbicid dok je 20+ temp. Paziti da ne bude kiša narednih 5-8h nakon apliciranja.....
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 18:12   #12
Da li herbicidi tipa Total ostaju aktivni na npr kockicama nakon nekog vremena? Iliti, da li mogu biti na taj način škodni za djecu i pse?

Sent from my CPH2493 using Tapatalk
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 00:55   #13
Treba pisati to na ambalazi jel otrovno za sisavce i ak je kolko dugo.
Najbolje pitati u poljoapoteci za preparat kak je propisano.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 11:36   #14
mozes spricati octom uz dodatak deterdzenta za sude i soli, recimo zlicica soli i zlicica deterdzenta na litru octa. deterdzent ce pomoci da se ocat bolje zadrzi na listu, a sol ce pomoci krepavanju korova.
ili totalni herbicid, ali ocat je ipak ekoloskiji
skrgahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2023., 22:10   #15
Pogledao sam jedan od predlozenih herbicida, i nekak bas nisam za spricanje sa monsanto glyphosate, sebi po dvoristu gdje hodimo.

Tak da probat cu sa kombinacijom alkoholni ocat + sol + tekucina za sudje (vidio sam da se ta kombinacija spominje i na YT video klipovima vezanim uz slicnu tematiku) kako je predlozeno u prethodnom postu.

Hvala.
zveroboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2023., 12:29   #16
Quote:
zveroboy kaže: Pogledaj post
alkoholni ocat + sol + tekucina za sudje
Provjereno djeluje, ali kratkoročno. Biljka uvene u roku dan dva, ali se ne ubije korijen, pa se ubrzo obnovi. Za dugoročne rezultate, vjerujem da treba značajno povećati količinu soli da na nivou korijena zasiti zemlju i ubije biljku, ali u tom slučaju, vjerujem da ni ništa drugo neće tu izrasti, pa treba paziti di se koristi sol.
newnick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.