Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 23:16   #201
Quote:
Suntzokret kaže: Pogledaj post
Idem s dečkom, iz Zagreba letimo... vi?
imas PM pa da ne gnjavimo tu ljude...
Luigi Vercotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:38   #202
Quote:
Luigi Vercotti kaže: Pogledaj post
bok, idem ja s curom 18.7. na safari, tak da se sigurno vidimo.
s kim ides?
pozdrav ljudima koji lete 18.7. iz Zagreba.... vidimo se

cilj Hammamet
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:24   #203
Molim informacije

Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Tečaj je u Tunisu fiksan, bez obzira gdje mijenjao.
US$ ili EUR, već bi na tečajnoj razlici u Hr dovoljno izgubio, ali da budeš miran, pogledaj odnose TD<->US$ i EUR u Tunisu i kod nas i izračunaj.Primaju obije valute i nema nekih preferencija.
Idem za Tunis 26.07. pa imam per pitanja. Iemo u hotel El Muradi Gammarth preko kompasa, pa ako sam dobro skužila već si bio tamo pa te molim da kažeš kako je uistinu, kakva je ponuda hrane, gdje se točno nalzi taj hotel u kojem mjestu? I pitanje koliko se otprilike kreće cijena za dvodnevni izlet u pustinju? Kakva su iskustva s prtljagom i na što trbam obratiti pozornost!
butterfly blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 18:48   #204
Quote:
butterfly blu kaže: Pogledaj post
Idem za Tunis 26.07. pa imam per pitanja. Iemo u hotel El Muradi Gammarth preko kompasa, pa ako sam dobro skužila već si bio tamo pa te molim da kažeš kako je uistinu, kakva je ponuda hrane, gdje se točno nalzi taj hotel u kojem mjestu? I pitanje koliko se otprilike kreće cijena za dvodnevni izlet u pustinju? Kakva su iskustva s prtljagom i na što trbam obratiti pozornost!
Nalazi se u Gammarthu, što je 20-30 km od centra Tunisa (Sidi Bou Said i Katraga su između). Taksi košta 10-15 TD, nikako poviše što god govorili, osim ako nisu digli cijene od lanjskog rujna. Hotel je dobar, hrana OK, preporučam jogurte na doručku. Bez straha možete jesti sve. Izlet ćeš dogovoriti s agencijom, odmah na aerodromu se javi vodiču i ne trebaš uopće zakazivati sastanak (da uštediš vrijeme razgovora cca 2 sata usred popodneva), nego odmah reci da uzimaš put, deve i džipove (ako želiš i imaš novaca, ali preporučam). Cijena ?150 TD put, 30 TD deve, 45 TD džip? ili tako nekako.
Prtljaga, ništa posebno, u pustinju uzmi praznu plastičnu bocu vode za pijesak i dovoljno mjesta za kupnju ruža na Chot el Jerridu, eventualno datule, i nešto čaja u jednoj od dvije oaze. Sunčane naočale i cipele (šlape su problem u pustinji i na devi).
Sretan put
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:51   #205
Idem sljedeći tjedan u Tunis(procitala sam sve ove korisne savjete ), ali naravno da imam pitanja
Jel bolje kupiti neki alkohol tipa votke(za dezinfekciju )u duty free shopu i jel dopušteno takvo šta ili je bolje ponjeti od kuce? Što se tiče mobitela...jel ima krađa,jel sigurno ostaviti ga u hotelu,nositi na plažu...?Jel tko ostavljao u sefu i koja je cijena? Jel se smiju nositi lijekovi za glavobolju i slično? Po ovoj vrućini mi se baš ne da hodati u dugim hlačama pa me znaima kako reagiraju na kratke suknjice i hlačice?
Summer* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 10:48   #206
Quote:
Summer* kaže: Pogledaj post
Idem sljedeći tjedan u Tunis(procitala sam sve ove korisne savjete ), ali naravno da imam pitanja
Jel bolje kupiti neki alkohol tipa votke(za dezinfekciju )u duty free shopu i jel dopušteno takvo šta ili je bolje ponjeti od kuce? Što se tiče mobitela...jel ima krađa,jel sigurno ostaviti ga u hotelu,nositi na plažu...?Jel tko ostavljao u sefu i koja je cijena? Jel se smiju nositi lijekovi za glavobolju i slično? Po ovoj vrućini mi se baš ne da hodati u dugim hlačama pa me znaima kako reagiraju na kratke suknjice i hlačice?
-u duty-free, ionako tekućine u avion možeš unositi u malim količinama, osim iz duty-free
-kradu ni više ni manje nego drugdje, što više turista na plaži više džeparoša
-sefovi po sobama su besplatni i sigurni
-lijekovi, da, ko mogu biti sumljivi ili su antibiotici u većim količinma, treba liječnička potvrda
-Tunis je otvoren prema razgolićenim stranjkinjama, a ionako u džamije ne možemo ulaziti, pa nema problema
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 11:46   #207
Planiram ići u Tunis početkom 8. (znam da je najtoplije tada ali GO je...) zanima me safari... 2-3 dana
da li je bolje uplatiti ovdje ili tamo?
čula sam da je tamo jeftinije ali da traje 2 dana i košta 145 din dok ovaj uplaćen u RH traje 3 dana (2 noćenja)
Pa sad imam li pravo? pliz ako netko zna odgovor...
Također sam pronašla samo 1 aranžman koji je složen u obliku hotel u Hammametu + safari
Sve sugestije o tome da li je ova opcija dobra su više nego dobro došle planiram ići preko agencije "jadransko more" ili "knjiga zemljopisnih karata" pa me zanima da li su OK...
igracica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 12:45   #208
Jej, i ja idem u Tunis početkom 8. Još se nisam odlučio za izlete, al svi preporučuju izlet u pustinju tako da mislim da mi je to pod mus
Brad O'daily is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 15:52   #209
Mene zanima (za one koji su bili tamo) kolko ste cca novceka potroslili tamo! Da li je hrana i cuga skupa...izleti...itd!
Thanks
Pozdrav
MrSambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:10   #210
evo mojih dojmova sa djerbe!!!
fenomenalno, vrijedilo svaku kunu!!!!
agencija-atlas. preporucam svakome.
hotel-genijalan, hrana super, kolaci prefini!
safari-obavezno!!!!! i to onaj na koji se ide s dipovima na 3 dana a ne onaj u autobusu 2 dana, totalno razliciti ugodjaj!!!
preporucam na safariu duge hlace, sesire ili kape i naucale, i da puno, puno tekucine.
idem opet dogodine ako bude srece!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 18:12   #211
sto se tice cuge (alkohol)- ako mislite cugati kupite na aerodromu u djuticima alkohol, tamo nema izbora- imas jednu vrstu tuniskog piva, isto tako je i sa vinom- nije neka kvaliteta! alkohola nema van hotela.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 13:01   #212
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
evo mojih dojmova sa djerbe!!!
fenomenalno, vrijedilo svaku kunu!!!!
agencija-atlas. preporucam svakome.
hotel-genijalan, hrana super, kolaci prefini!
safari-obavezno!!!!! i to onaj na koji se ide s dipovima na 3 dana a ne onaj u autobusu 2 dana, totalno razliciti ugodjaj!!!
preporucam na safariu duge hlace, sesire ili kape i naucale, i da puno, puno tekucine.
idem opet dogodine ako bude srece!!!!!!!!!!!!!!!
Ovaj odgovor je melem za moju dušicu jer i ja ću preko iste agencije samo u Hammamet. Safari je isto već bezeciran
Planiram za safari imate tanke platnene tenisice pa me zanima jeli mi to pametno...
Zanima me zato jer sam jedina osoba koju znam da se opekla na pijesku na plaži (italija) tako da sam imala plikove
Koliko ste potrošili novaca, tj. koliko je potrebno za pristojan odmor (tipa jahanje deva, poneka cuga, večerica....) nikaj pretjerano...
igracica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 14:31   #213
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Nalazi se u Gammarthu, što je 20-30 km od centra Tunisa (Sidi Bou Said i Katraga su između). Taksi košta 10-15 TD, nikako poviše što god govorili, osim ako nisu digli cijene od lanjskog rujna. Hotel je dobar, hrana OK, preporučam jogurte na doručku. Bez straha možete jesti sve. Izlet ćeš dogovoriti s agencijom, odmah na aerodromu se javi vodiču i ne trebaš uopće zakazivati sastanak (da uštediš vrijeme razgovora cca 2 sata usred popodneva), nego odmah reci da uzimaš put, deve i džipove (ako želiš i imaš novaca, ali preporučam). Cijena ?150 TD put, 30 TD deve, 45 TD džip? ili tako nekako.
Prtljaga, ništa posebno, u pustinju uzmi praznu plastičnu bocu vode za pijesak i dovoljno mjesta za kupnju ruža na Chot el Jerridu, eventualno datule, i nešto čaja u jednoj od dvije oaze. Sunčane naočale i cipele (šlape su problem u pustinji i na devi).
Sretan put
Hvala na informacijama! Na prtljagu sam mislila dali je bilo slučajeva izgubljene prtljage, još malo informacija o pustinji kolika je udaljenost do oaza tj. koliko vremenski od stajanja do stajanja i dali je podnošljiva vručina sad krajem 7. mj. Hrana ok, ja baš ne volim jogurt?! i pitanje kakva je plaža kod hotela i dali preporučaš kupanje u moru.

Hvala unaprijed!
butterfly blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 15:17   #214
Quote:
butterfly blu kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama! Na prtljagu sam mislila dali je bilo slučajeva izgubljene prtljage, još malo informacija o pustinji kolika je udaljenost do oaza tj. koliko vremenski od stajanja do stajanja i dali je podnošljiva vručina sad krajem 7. mj. Hrana ok, ja baš ne volim jogurt?! i pitanje kakva je plaža kod hotela i dali preporučaš kupanje u moru.

Hvala unaprijed!
Za izgubljenu prtljagu ne znam, ali kako se u većini radi o direktnim charterima i malim aerodromima vjerojatnost je puno manja nego na letu za npr London.
Pauze su redovite, kreće se rano ujutro i prekida predvečer, izdržljivo je. Vrućina, ne znam, bio sam u rujnu, ali je pustinjski zrak suh i ugodan pa se može izdržati puno veća tempreatura nego npr kod nas s malo vlage. Jasno, tekućina, pokrivala za glavu i naočale su must.
Plaže su uglavno pješčane i ne naročito privlačne, kupanje je OK, beskonačno more kao more, duga pličina, ništa naročito. Bazen u hotelu je OK, za početak dana nakon doručka, onda obvezno taxi i u Tunis ili okolicu. Za udaljene izlete louage ili auto; možete iznajmiti u hotelu, nismo vidjeli neke naročite razlike u cijeni hotela i rent-a-cara, pogledaj ranije na netu, isplati se cjenkati jer je cijena cca 55 TD dan što je puno više od Grčke ili Portugala, pa čak i Italije.
Kao što rekoh, za kupanje otići kod nas ili u Grčku, u Tunis otići za malo europeizirane egzotike i zbog pustinje.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 16:29   #215
Quote:
igracica kaže: Pogledaj post
Planiram ići u Tunis početkom 8. (znam da je najtoplije tada ali GO je...) zanima me safari... 2-3 dana
da li je bolje uplatiti ovdje ili tamo?
čula sam da je tamo jeftinije ali da traje 2 dana i košta 145 din dok ovaj uplaćen u RH traje 3 dana (2 noćenja)
Pa sad imam li pravo? pliz ako netko zna odgovor...
Također sam pronašla samo 1 aranžman koji je složen u obliku hotel u Hammametu + safari
Sve sugestije o tome da li je ova opcija dobra su više nego dobro došle planiram ići preko agencije "jadransko more" ili "knjiga zemljopisnih karata" pa me zanima da li su OK...
onda se vidimo
__________________
Daddy's gonna pay for your crashed car
helsinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 18:03   #216
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Za izgubljenu prtljagu ne znam, ali kako se u većini radi o direktnim charterima i malim aerodromima vjerojatnost je puno manja nego na letu za npr London.
Pauze su redovite, kreće se rano ujutro i prekida predvečer, izdržljivo je. Vrućina, ne znam, bio sam u rujnu, ali je pustinjski zrak suh i ugodan pa se može izdržati puno veća tempreatura nego npr kod nas s malo vlage. Jasno, tekućina, pokrivala za glavu i naočale su must.
Plaže su uglavno pješčane i ne naročito privlačne, kupanje je OK, beskonačno more kao more, duga pličina, ništa naročito. Bazen u hotelu je OK, za početak dana nakon doručka, onda obvezno taxi i u Tunis ili okolicu. Za udaljene izlete louage ili auto; možete iznajmiti u hotelu, nismo vidjeli neke naročite razlike u cijeni hotela i rent-a-cara, pogledaj ranije na netu, isplati se cjenkati jer je cijena cca 55 TD dan što je puno više od Grčke ili Portugala, pa čak i Italije.
Kao što rekoh, za kupanje otići kod nas ili u Grčku, u Tunis otići za malo europeizirane egzotike i zbog pustinje.
Ok! tako nekako i planiram prva dva dana odmor a onda u razgledavanje, koji su još izleti ili mjesta nezaobilazni? rekao si da je hotel ok, dali je to onaj s pet zvjezdica ili ima još neki koji se isto zove. Postoji li mogućnost otići na djerbu jer je ona malo dalje? i još samo jedna stvar ima li šta strogo zabranjeno?
butterfly blu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 18:09   #217
agm,hvala na informacijama! Zanima jel treba nositi rucnike ili se dobije u hotelu? Idem u hotel sa 3 *. Ako se dobivaju rucnici jesu upotrebljivi? ako imas jos kakav koristan savjet,raspisi se
Summer* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:10   #218
Quote:
helsinki kaže: Pogledaj post
onda se vidimo
Vidimo se
mi idemo 1.8.
igracica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:43   #219
Quote:
igracica kaže: Pogledaj post
Ovaj odgovor je melem za moju dušicu jer i ja ću preko iste agencije samo u Hammamet. Safari je isto već bezeciran
Planiram za safari imate tanke platnene tenisice pa me zanima jeli mi to pametno...
Zanima me zato jer sam jedina osoba koju znam da se opekla na pijesku na plaži (italija) tako da sam imala plikove
Koliko ste potrošili novaca, tj. koliko je potrebno za pristojan odmor (tipa jahanje deva, poneka cuga, večerica....) nikaj pretjerano...
ja sam bila u japankama, ali u malo boljim koznim, dosta cvrstim, ne u onim plasticnima. na pijesku si 2 dan safarija, najcesce.
mi smo u paru potrosili na sve (pokloni, ruckovi, cuge) 300 E. nismo se sparali.
ako imate polupansion, moj savjet je rucati u hotelskom restoranu. mi smo za 10 dinara po osobi jeli kompletan rucak, dok negdje vani isto platis a dobijes nesto nejestivo.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:53   #220
izvinjavam se ako je netko vec pitao isto ali me zanima da je li u 7 dana izvedio iz sousse-a otici i do tunisa i do kartage i do monastira, svaki dan jedan grad recimo..
koliko su npr. udaljeni suosse i tunis, pri tom mislim i na kilometre i na pare.
zenskaOsoba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.