Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 17:39   #3761
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A psihoterapiju može nakon posla raditi privatno.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2
Ali ja sam je pitala dali mogu na uputnicu i rekla je ne!!Zna dobro da ja nemama tih 300 kn,u kurcu sam sa parama ovo ljeto a izvukla je proteklih godina ljepu paru na meni.I još me uvrijeđeno nazove da mi kaže da joj nisam javila da neću doć,jebii ga zaboravila,radi 15 sati na dan.Znam da ovo ne ide na ovu temu.OT :Fevarin koji je to ad?pije se navečer kažu da je dobar za spavanje.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.08.2012., 18:02   #3762
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ali ja sam je pitala dali mogu na uputnicu i rekla je ne!!Zna dobro da ja nemama tih 300 kn,u kurcu sam sa parama ovo ljeto a izvukla je proteklih godina ljepu paru na meni.I još me uvrijeđeno nazove da mi kaže da joj nisam javila da neću doć,jebii ga zaboravila,radi 15 sati na dan.Znam da ovo ne ide na ovu temu.OT :Fevarin koji je to ad?pije se navečer kažu da je dobar za spavanje.
Ona vjerovatno radi kontrole na uputnicu, a psihoterapiju privatno i to naplaćuje.
Što se tiće Fevarina, to ti je SSRI, stariji AD koji se koristi i za OKP. Regulira i spavanje, pa se dosta ljudi na njemu skine sa hipnotika.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 28.08.2012., 18:05   #3763
A Velafax?psihić u KBC Rijeka mi je spomenuo par ad pa neka ja odlučim.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.08.2012., 18:18   #3764
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
A Velafax?psihić u KBC Rijeka mi je spomenuo par ad pa neka ja odlučim.
To je SNRI i ima drugačiji mehanizam djelovanja, uguglaj razlike. Mislim da bi to psihijatar trebao odlučiti, a ne ovako eci-peci-pec.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 28.08.2012., 18:42   #3765
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
To je SNRI i ima drugačiji mehanizam djelovanja, uguglaj razlike. Mislim da bi to psihijatar trebao odlučiti, a ne ovako eci-peci-pec.
Pa ja isto mislim da bito psihijatar trebao odlučiti a ne ja.Ja mislim da je ovaj skužio moje nepovjerenje prema doktorima njegovog smijera pa me isprobava??Ne ulijeva povjerenje.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.08.2012., 19:00   #3766
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
A Velafax?psihić u KBC Rijeka mi je spomenuo par ad pa neka ja odlučim.
Velafax je "jak" ad, ali radije nemoj zapocinjati s njim ako nisi u ekstremno losem stanju i/ili nisi iscrpila ostale mogucnosti.
Savjetuje ti to osoba koja je upravo u zavrsnoj fazi (fizicki jako neugodnog) skidanja s njega i ne namjerava ga u eventualnim buducim krizama uzimati ni po cijenu suicida.
Opća opasnost is offline  
Old 28.08.2012., 19:01   #3767
Ljudi kako vam ide s ad ?

Ja sam se namucio tražeći ad koji mi stvarno paše i pomaže

želim svima tako !
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 28.08.2012., 19:01   #3768
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
... pa me isprobava??...
Nema toga.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 28.08.2012., 20:21   #3769
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Velafax je "jak" ad, ali radije nemoj zapocinjati s njim ako nisi u ekstremno losem stanju i/ili nisi iscrpila ostale mogucnosti.
Savjetuje ti to osoba koja je upravo u zavrsnoj fazi (fizicki jako neugodnog) skidanja s njega i ne namjerava ga u eventualnim buducim krizama uzimati ni po cijenu suicida.
Jak??Od mog dečka tata je na njemu,pjeva hvalospjeve o njemu,prije nije iz kuće izašao a sad je sam samcat postavio skelu i prefarbao kuću.Bez zajebancije.Ne znam,više kome da vjerujem.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 28.08.2012., 22:14   #3770
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jak??Od mog dečka tata je na njemu,pjeva hvalospjeve o njemu,prije nije iz kuće izašao a sad je sam samcat postavio skelu i prefarbao kuću.Bez zajebancije.Ne znam,više kome da vjerujem.
Pa da, mislim jak u smislu djelotvornosti i primjenjivosti i kod tezih slucajeva depresije. Stavila sam pod navodnike jer je o antidepresivima ipak dosta nezahvalno pricati u smislu "jakih" i "slabih" - individualni faktori igraju poprilicno veliku ulogu u tome.
Smatram samo da je vazno da prije donosenja odluke budes svjesna jake fizicke ovisnosti koju Velafax kod velikog broja ljudi izazove, o cemu lijecnici cesto propuste obavijestiti svoje pacijente.
Opća opasnost is offline  
Old 28.08.2012., 22:20   #3771
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jak??Od mog dečka tata je na njemu,pjeva hvalospjeve o njemu,prije nije iz kuće izašao a sad je sam samcat postavio skelu i prefarbao kuću.Bez zajebancije.Ne znam,više kome da vjerujem.
ako ti sjedne, blt će ti super, ak ne, čeka te pakao, meni razjebao spavanje, 10 dana mu je trebalo da se iščisti iz orgaizma, fuuuj!!!!!!!!
ray of light is offline  
Old 29.08.2012., 10:40   #3772
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
dobro da si na g.o-u jer bis inace bio za nista ujutro
znam puno ljudi kojima je propisan q-pin ilitiga Serq.i svi kazu imam doma par kutija stoji mi sa strane,nema sanse da to vise uzimamž
a to su ljudi koji se kljukaju sa svim mogucim bletama

puno kosta da,a doktori ih propisuju ko mutavi

ajd javit ces rezultate kad ih budes jos malo pio pa ces vidit da sam u pravu
meni se znalo vrtit u glavi,nemoc u tijelu samo takva
Ja ne znam vise sta da popijem za tu nesanicu. Q-pin, pola, me ne uspava, od cijelog, 25 mg ne mogu doci sebi do popodneva. Razvio toleranciju na Dormicum, prije toga pio Sanval koji nije vise bas djelovao, shrinkica probala Cersonom, Zanom i Fluzepamom, nula bodova. Prazine ne uspavaju, kao ni Normabeli (do 20 mg). Analizirali mi ekg-om mozak, nalaz ok. Probali dodati Calixtu, jos gore nego sad s Q-Pinom. Krenuo na plivanje i bicikl, ali se tijelo naviklo na tjelesne aktivnosti, a vise nije umorno... Morat cu razgovarati s njom opet. E, a ima li kakvih utjecaja na spavanje nesto od tricklickih AD-a? Mislim da su to Ladiomil, Anafril i tako to. Cisto da mi se doda kao add-on. Piat cu je to. Kaze shrinbkica da novi Valdoxan kojim se hvale da regulira spavanje, ne regulira ga uopce. Inace pijem Eliceu (15 mg), ujutro tak da znate. Ili ce ova uspavanost s Q-Pinom proci?
zvonx78 is offline  
Old 29.08.2012., 10:44   #3773
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ako ti sjedne, blt će ti super, ak ne, čeka te pakao, meni razjebao spavanje, 10 dana mu je trebalo da se iščisti iz orgaizma, fuuuj!!!!!!!!
To ti je jako indvidualno, onima kojima sjedne je fakat super i hvale ga na sva usta, onima koji ne sjedne, a to su oni koje nabrijava kao speed, unisti spavanje itd. mogu reci sve najgore. Dakle, vidjet ces. Samo moras dva tjedna trpjeti nuspojave, ako se zadrze, onda vise nisu nuspojave. Barem ove o nabrijanosti.
zvonx78 is offline  
Old 29.08.2012., 16:07   #3774
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jak??Od mog dečka tata je na njemu,pjeva hvalospjeve o njemu,prije nije iz kuće izašao a sad je sam samcat postavio skelu i prefarbao kuću.Bez zajebancije.Ne znam,više kome da vjerujem.
Moj kum je isto tako od velafaxa poceo izlaziti,cak vise ne spava po cijele dane.totalno se na dobro promijenio.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 29.08.2012., 16:11   #3775
..

Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Velafax je "jak" ad, ali radije nemoj zapocinjati s njim ako nisi u ekstremno losem stanju i/ili nisi iscrpila ostale mogucnosti.
Savjetuje ti to osoba koja je upravo u zavrsnoj fazi (fizicki jako neugodnog) skidanja s njega i ne namjerava ga u eventualnim buducim krizama uzimati ni po cijenu suicida.

@opća reci mi zašto je po tebi,velafax tako loš i nebi ga kako ti kazes ni pod cijenu suicida vise uzeo ?! Koliko si bio na njemu ? Kakva je kriza kad se skidaš ?
Ja pijem 150XL,i namjeravam do kraja života ako treba jer me je podigao iz mrtvih.

molim te da objasniš navedena pitanja ako ti nije bed..?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 29.08.2012., 17:15   #3776
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
@opća reci mi zašto je po tebi,velafax tako loš i nebi ga kako ti kazes ni pod cijenu suicida vise uzeo ?! Koliko si bio na njemu ? Kakva je kriza kad se skidaš ?
Ja pijem 150XL,i namjeravam do kraja života ako treba jer me je podigao iz mrtvih.

molim te da objasniš navedena pitanja ako ti nije bed..?
Ma nije Velafax los sam po sebi. Mnogima je znacajno pomogao. I ja sam od njega osjetila odredjeno poboljsanje (recimo od "lose za umrijeti" na "prosjecno lose"), a nakon prvih nekoliko tjedana nisam imala nikakve ozbiljnije nuspojave, sto je itekako pozitivno!

Medjutim, pila sam 300mg godinu i pol i nekakva revolucionarna promjena se kod mene nije dogodila. Primjera radi, svi navode da Velafax nabrijava, a ja sam i na njemu bez hebanja zive sile spavala po 16h dnevno. Istine radi, moram napomenuti da sam isprobala zaista razne lijekove i terapije i da je nekoliko lijecnika (bilo implicitno ili eksplicitno) zakljucilo da sam skoro pa rezistentna na terapiju, tako da to nije stvar samo Velafaxa.

Ono sto meni definitivno JEST lose kod Velafaxa je skidanje. Spustala sam postupno s 300mg, svaki tjedan malo manje, ali ni to me nije postedilo simptoma ustezanja. Cijelo vrijeme sam imala glavobolje, mucnine (do povracanja), vrtoglavice i naravno popularne "brain-zapove", ali sve je to bilo izdrzljivo do ovog tjedna, kada sam s 18.75mg (da, osamnaest!) spustila na 0. Intenzitet navedenih simptoma se dodatno povecao, a povremeno imam osjecaj da gubim kontrolu nad vlastitim tijelom, oblijeva me hladni znoj itd. Pritom je zanimljivo da sam psihicki relativno ok, neovisno o tome sto sam izbacila sve lijekove (kod mene se odvratna suicidalna zivotna razdoblja dosta nasumicno izmjenjuju s podnosljivima...).

Jos jedan problem je sto kod odredjenog broja ljudi Velafax ostavi i trajnije posljedice! Neki razviju ozbiljne kronicne tegobe, neki se ni godinu dana nakon uzimanja ne rijese "brain zapova" i slicno. Dovoljno je proguglati malo, takvih iskustava je masu. Ja sam recimo u ovom razdoblju skidanja razvila nesto sto mi slici na astmu induciranu naporom (nasla sam da je to zaista moguce kao jako rijedak simptom ustezanja), sto mi je bilo dosta sokantno s obzirom na to da sam se skoro cijeli zivot bavila sportom i nikad nisam imala problema s disanjem.

P.S. Zensko sam, jos uvijek.
Opća opasnost is offline  
Old 29.08.2012., 18:23   #3777
...

Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ma nije Velafax los sam po sebi. Mnogima je znacajno pomogao. I ja sam od njega osjetila odredjeno poboljsanje (recimo od "lose za umrijeti" na "prosjecno lose"), a nakon prvih nekoliko tjedana nisam imala nikakve ozbiljnije nuspojave, sto je itekako pozitivno!

Medjutim, pila sam 300mg godinu i pol i nekakva revolucionarna promjena se kod mene nije dogodila. Primjera radi, svi navode da Velafax nabrijava, a ja sam i na njemu bez hebanja zive sile spavala po 16h dnevno. Istine radi, moram napomenuti da sam isprobala zaista razne lijekove i terapije i da je nekoliko lijecnika (bilo implicitno ili eksplicitno) zakljucilo da sam skoro pa rezistentna na terapiju, tako da to nije stvar samo Velafaxa.

Ono sto meni definitivno JEST lose kod Velafaxa je skidanje. Spustala sam postupno s 300mg, svaki tjedan malo manje, ali ni to me nije postedilo simptoma ustezanja. Cijelo vrijeme sam imala glavobolje, mucnine (do povracanja), vrtoglavice i naravno popularne "brain-zapove", ali sve je to bilo izdrzljivo do ovog tjedna, kada sam s 18.75mg (da, osamnaest!) spustila na 0. Intenzitet navedenih simptoma se dodatno povecao, a povremeno imam osjecaj da gubim kontrolu nad vlastitim tijelom, oblijeva me hladni znoj itd. Pritom je zanimljivo da sam psihicki relativno ok, neovisno o tome sto sam izbacila sve lijekove (kod mene se odvratna suicidalna zivotna razdoblja dosta nasumicno izmjenjuju s podnosljivima...).

Jos jedan problem je sto kod odredjenog broja ljudi Velafax ostavi i trajnije posljedice! Neki razviju ozbiljne kronicne tegobe, neki se ni godinu dana nakon uzimanja ne rijese "brain zapova" i slicno. Dovoljno je proguglati malo, takvih iskustava je masu. Ja sam recimo u ovom razdoblju skidanja razvila nesto sto mi slici na astmu induciranu naporom (nasla sam da je to zaista moguce kao jako rijedak simptom ustezanja), sto mi je bilo dosta sokantno s obzirom na to da sam se skoro cijeli zivot bavila sportom i nikad nisam imala problema s disanjem.

P.S. Zensko sam, jos uvijek.

a šta su ti točmo ti "brain zapovi" ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 29.08.2012., 18:38   #3778
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
a šta su ti točmo ti "brain zapovi" ?
Spontane senzacije udara struje u glavi, koje pri niskom intenzitetu nisu pretjerano problematicne, ali kako jacaju, pocinju se siriti kroz cijelo tijelo i izuzetno su neugodne. Ako ih nikada nisi osjetio kad zakasnis uzeti dozu, onda si zapravo iznimka.
BTW, nagadja se da su posljedica promjene neuralne aktivnosti u sredisnjem zivcanom sustavu i/ili poremecaja u funkciji optickog mozdanog zivca.
Opća opasnost is offline  
Old 29.08.2012., 18:42   #3779
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
a šta su ti točmo ti "brain zapovi" ?
Neurological

Symptoms described as "brain zaps", "brain shocks", "brain shivers", "head shocks", or "cranial zings" are withdrawal symptoms experienced during discontinuation (or reduction of dose) of antidepressant drugs.[3][4] The symptoms are widely variable in description and are of unknown etiology;[4] common descriptions include dizziness, electric shock-like sensations, sweating, nausea, insomnia, tremor, confusion, nightmares, and vertigo.[3][4] The MedDRA "preferred term" for coding these types of symptoms in adverse drug reaction reports

http://en.wikipedia.org/wiki/SSRI_di...ation_syndrome



To explain what I felt, I will do my best to try to break down into words the feelings. Initially, there was a sinking feeling in my brain. If you’ve ever been to the Grand Canyon or a very tall building and looked down, there is a falling feeling that your brain sometimes throws at you though you are not falling at all. That feeling would happen for very short bursts, 2-3 seconds, enough to disrupt my thoughts, my work, and my being. I would just think, “What was that?”


Brain zaps” are said to defy description for whomever has not experienced them, but the most common themes are of a sudden “jolt,” likened to an electric shock, apparently occurring or originating within the brain itself, with associated disorientation for a few seconds. The phenomenon is most often reported as a brief, wave-like electrical pulse that quickly travels across the surface of (or through) the brain. Some people experience these “waves” through the rest of their body, but the sensation dissipates quickly. They are sometimes accompanied by brief tinnitus and vertigo like feelings. Immediately following this shock is a light-headedness that may last for up to ten seconds. The sensation has also be described by many as a flashbulb going off inside the head or brain. Moving one’s eyes from side to side quickly while open has also been known to trigger these zaps and sometimes causing them to come in rapid succession. It is thought to be a form of neuro-epileptiform activity.


As withdrawal time increases, the frequency of the shocks decreases. At their peak, brain zaps have been associated with severe headaches. They may last for a period of several weeks after the last dose and usually resolve completely within a month or two. However, anecdotal reports of “zaps” during a protracted withdrawal are known to last a year or longer.

My remedy was to open the capsule and to count the tiny beads and literally make capsules with less and less tapering over a 6 week period rather than the usual 2 – 3 weeks at this dose. It did eliminate the feeling, but it definitely helped. One could go as far as asking the physician for a 37.5 mg immediate release tablet and maybe breaking it up into pieces and tapering at the very end that way. Any way you dice it, venlafaxine was a pain and taught me right away a bigger lesson in remembering the side effects than any package insert ever could.


http://theblondepharmacist.com/2007/...-brain-shocks/

fireworks!!!
The symptoms are described as brief but repeated electric shock-like sensations in the brain and head, or originating in the brain but extending to other parts of the body. Sometimes moving of one's eyes quickly from side to side has been shown to trigger brain zaps. Sometimes brain zaps are accompanied by disorientation, tinnitus, vertigo and lightheadedness.

http://www.psychologytoday.com/blog/...-or-brain-zaps

Zadnje uređivanje ray of light : 29.08.2012. at 18:49.
ray of light is offline  
Old 29.08.2012., 21:00   #3780
ja opet nikako da shvatim kakav je to osjecaj,taj brain zap. Ako je to ono što mislim,a mislim da je nekontrolirano trzanje glave ili ruku,nogu...jer ja to imam.
jel to to ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.