Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 09:58   #41
dijabetes

dali je moguće imati dijabetes 10 mjeseci bez liječenja i bit živ,
i relativno zdrav, osjećat se zdravo, samo imati problema sa očima ?
Misli se na tip 1 , osoba 26 god. muška
ovosamja is offline  
Old 18.06.2009., 10:31   #42
Moguće je.

No kad tad će dijabetes pokazati svoje pravo lice.
Ja sam isto nekoliko mjeseci prije dijagnoze osjetio hrpu simptoma (koje sam u to vrijeme pripisivao stresu, iscrpljenosti i umoru), a onda sam u bolnicu primljen u teškoj ketoacidozi.
Eht is offline  
Old 18.06.2009., 21:10   #43
a koje si simpome imao ?
I koliko je to bilo mjeseci ?
ovosamja is offline  
Old 18.06.2009., 23:12   #44
Jedno 7 - 8 mjeseci sam konstantno bio umoran. Ono probudim se nakon 8 sati sna a osjećam se kao da nisam spavao tri dana. Stalno mi se maglilo pred očima, teško sam se mogao na bilo šta skoncentrirati,...
No u to vrijeme sam sam imao tempo života 200 na sat. Na poslu velike promijene, završavo sam vanredno fax i još išao na dva tečaja.
A zadnjih mjesec dana prije nego što su mi otkrili dijabetes sam pio doslovce na litre i litre tekućine i svakih 5 minuta bio na WC-u. Još su me u noći jaki grčevi u listovima hvatali. Uglavnom u bolnicu sam primljen u stvarno koma stanju. Imao sam tešku ketoacidozu, doktor mi je rekao da bi vjerojatno za koji dan pao u komu da nisam došao.
Stoga ako imalo sumnjate na dijabetes svakako napravite pretragu.
Jedno obično vađenje krvi i pravovremena dijagnoza može puno toga lošeg spriječiti.
Eht is offline  
Old 19.06.2009., 00:37   #45
Quote:
Eht kaže: Pogledaj post
Jedno 7 - 8 mjeseci sam konstantno bio umoran. Ono probudim se nakon 8 sati sna a osjećam se kao da nisam spavao tri dana. Stalno mi se maglilo pred očima, teško sam se mogao na bilo šta skoncentrirati,...
No u to vrijeme sam sam imao tempo života 200 na sat. Na poslu velike promijene, završavo sam vanredno fax i još išao na dva tečaja.
A zadnjih mjesec dana prije nego što su mi otkrili dijabetes sam pio doslovce na litre i litre tekućine i svakih 5 minuta bio na WC-u. Još su me u noći jaki grčevi u listovima hvatali. Uglavnom u bolnicu sam primljen u stvarno koma stanju. Imao sam tešku ketoacidozu, doktor mi je rekao da bi vjerojatno za koji dan pao u komu da nisam došao.
Stoga ako imalo sumnjate na dijabetes svakako napravite pretragu.
Jedno obično vađenje krvi i pravovremena dijagnoza može puno toga lošeg spriječiti.
ne znam, meni je sve to nekako zbunjujuće,
ja sam imao neke simptome dijabetesa, ali za razliku od tebe
meni je ova žeđ i mokrenje trajala dva dana i to na početku,
znači prije 10 mjeseci, od onda mi je sve bolje, pogotovo od kad
je počelo toplije vrijeme, u proljeće.
Preko zime sam bio dosta umoran i pospan, kao što si rekao,
nikako se naspavat..... i smanjena koncetracija.
Ali malo me zbunjuju neke stvari, kao što je problemi sa koljenima.
Koliko sam komunicirao sa dijabetičarma, nitko nije imao problema
sa koljenima, dok se meni dan prije te žeđi pojavio čudan osjećaj
u koljenu (lijevom), slično kao muka u stomaku samo u koljenu,
slabost u lijevoj strani tijela. E sad kako to ima veze sa dijabetesom,
a opet imao sam dosta simptoma koji bi mogli upućivati na dijabetes,
pa čak i problema sa vidom.... zamućen vid povremeno.
ovosamja is offline  
Old 19.06.2009., 00:49   #46



diajabetes?!

Sad me je bas strah. Ponekad mi dodje jako slabo, sva drhtim, pa moram leci na pola sata. I imam naki slatkasti okus u ustima, onda odjednom prodje i bude mi ok. ?????
Black Milk is offline  
Old 19.06.2009., 01:58   #47
@ ovosamja

Ta "mučnina" u koljenu može biti jedan od simptoma neuropatije koja je jedna od komplikacija uzrokovana dijabetesom.
Neke studije su pokazale da preko deset ili petnaest posto dijabetičara oboli od reume pa i to treba uzeti u obzir.


@Black Milk

drhtavica i slabost je simptom hipoglikemije, odnsno niskog šećera u krvi. A događa se često dijabetičarima na "početku" bolesti.
Gušterača ponekad zna malo pretjerati sa lučenjem inzulina i onda nastane hipoglikemija.
Inače kod dijabetičara (tip 1) gušterača ne luči ili vrlo malo luči inzulin, ali eto nekad se "zablesa" pa u oraginazm otpusti previše.
A slatkasti okus u ustima je vrlo česta pojava kod dijabetičara.
Upiši u google simptomi dijabetesa i sve će ti biti jasno.

U svakom slučaju bi trebali napraviti pretragu koja je stvarno jednostavna. Par vađenja krvi i biti ćete sigurni o čemu se radi.

Nadam se da kod vas nije u pitanju dijabetes, no ipak odite i napravite pretrage. Mirnije ćete spavati, a ako slučajno i je u pitanju dijabetes pravovremenim liječenjem možete izbjeći gadne komplikacije.
Eht is offline  
Old 19.06.2009., 10:34   #48
Quote:
Eht kaže: Pogledaj post
@ ovosamja

Ta "mučnina" u koljenu može biti jedan od simptoma neuropatije koja je jedna od komplikacija uzrokovana dijabetesom.
Neke studije su pokazale da preko deset ili petnaest posto dijabetičara oboli od reume pa i to treba uzeti u obzir.
kako mogu nastati komplikacije dijabetesa prije samih simptoma ?

ovosamja is offline  
Old 19.06.2009., 10:57   #49
Ne nastaju komplikacije prije simptoma, već je kod dijabetesa problem što se simptomi u velikom broju slučajeva pojavljuju kad je bolest već dobrano uznapredovala.
Eht is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.