Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 12:22   #2001
Čekajte još godinu dvije... i eto diskova koliko hoćeš i to na full race speckama Cannondale, Specialized i Cervelo su potvrdili modele za 2013 na kojima će bit diskovi... uostalom strpite se do nekog malo većeg sajma bajk opreme krajem 8. mjeseca i sve će vam bit jasno
Škrbo is offline  
Old 11.04.2012., 13:08   #2002
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
nije čistokrvni.. u koju kategoriju bi je ti svrstao?

Ček malo: cc specka sa ovakvim gumama?

Ne bih ja sa time na offroad...
Smotani2 is offline  
Old 11.04.2012., 17:11   #2003
Dajte ne pričajte gluposti, ta Kona nije ciklokros i točka. Nema nijednu dodirnu točku s ciklokros biciklima
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 12.04.2012., 07:59   #2004
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Dajte ne pričajte gluposti, ta Kona nije ciklokros i točka. Nema nijednu dodirnu točku s ciklokros biciklima

Geometrija rame?

Slika nije baš najbolja (tj. kut iste) ali mi ne liči na geometriju specke...
Smotani2 is offline  
Old 15.04.2012., 22:10   #2005
Quote:
Insomnia86 kaže: Pogledaj post
i jesi kupila bajk?

bok svima....ja nemam cestovni bicik nego monty.. no čim se skupi neka dobra lova...mogla bi i specku kupiti

Kao što vidiš - jesam.


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije loš - osim nekoliko detalja, koje bi trebalo promijeniti.

Pedale pod prvo.

Mačje oči pod drugo.

No, čemu, pobogu, diskovi na specki?!

Inače je pila baš zgodna.
Hvala.
Kako je i objašnjeno: mačje oči i diskovi su došli sa njome. To nije element za odbaciti bajk koji ili su slagali kako romantičarski uvodnik na Koninoj stranici kaže za svoje zaposlenike u kišnom Seattleu ili Škrbo doista miriše nove trendove.
Meni nije bio faktor za kupnju ali budući da mi je pasala u drugim elementima diskovi nisu bili apsolutno diskriminativni element.

Pedale su vrlo priručne dok ne stignu naručene sa e-baya.
A mačje oči će se skinuti kako se bude zamjenjivalo sa adekvatnom opremom za vidljivost.



Quote:
Kuzma kaže: Pogledaj post
potpisujem, ramica je skroz lepa, i boje su skladne, pašu fino sa obručima, neloše

ali diskovi, pa di...kud...kako
A eto gore objašnjeno...Slijedeći....!
Osjećam se kao individualni savjetnik u svezi disk kočnica na specki.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 15.04.2012., 22:16   #2006
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
ciklocross specka.. pogledaj si na googlu nesto o toj disciplini..dakle specke za offroad..zato trebaju diskovi.
.

Poučno, ali ovo nije cyclocross bicikl unatoč disk kočnicama.



Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Velika vecina cc bicikala nema diskove, pogotovo top modeli... Centerpull je tamo tradicija i na rijetko kojem ces vidjet diskove..
A i ova kona definitivno nije cyclocross..

Točno. Nije tome namijenjena - navodno kišni uvjeti oko Seattlea.
A možda je Škrbo ispred sviju nas pogledao u budućnost...


Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Definitivno vuce prema touringu... i geometrijom i opremom.. commuter tipicni dok malo bolje pogledas..
Kona ima kategoriju road bajkova i cyclocrossa i ovo def nije cyclocross model. Dakle stavljena je sa svim ostalima ali nije niti SUTRA model - rekla bih nešto između jer ima duži chainstay koji pridonosi touring udobnosti, ali ne znam što smatraš pod opremom koja ga stavlja u kategoriju commuter/touringa)

Vidite razliku u geometrijama:
http://www.konaworld.com/road.cfm?content=sutra
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------

Zadnje uređivanje UglyKidJoe : 15.04.2012. at 22:25.
UglyKidJoe is offline  
Old 15.04.2012., 22:23   #2007
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ček malo: cc specka sa ovakvim gumama?

Ne bih ja sa time na offroad...
Točno - tako stoji i u uputstvima da ovo nije model za offroad.


Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Dajte ne pričajte gluposti, ta Kona nije ciklokros i točka. Nema nijednu dodirnu točku s ciklokros biciklima
Tako je - stoji u kategoriji Road bike na Koninoj produkt stranici.
Gledati pod ROAD:
http://www.konaworld.com/bikes.cfm


Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Geometrija rame?

Slika nije baš najbolja (tj. kut iste) ali mi ne liči na geometriju specke...
Ovisi što smatraš pod speckom ali to je čistokrvni cestovni bic - možda ovo objašnjenje pomogne:
"ROAD

At Kona, we like to do road a little different. We're not a pro tour bike company, nor do we have a wind tunnel. We do, however, ride a lot of road. We ride it to work, we ride it around mountain ranges, we ride it in the shoulder seasons, and we ride it across massive swaths that span entire countries. We ride road because it helps us go faster on our mountain bikes, and we ride it just for the pure joy of spinning out the most efficient machine ever invented. For 2012, we offer a unique collection of perfectly refined, application-specific road bikes that find beautiful balance between comfort, material, price and aesthetic..."


Točno ova filozofija odgovara mojim razmišljanjima i namjeni ovom biciklu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 16.04.2012., 07:34   #2008
Ja uzeo MTB, iako se uzasno puno vozim po cesti i po gradu(95%) al gledajuci cestovna nece izdrzat nit ovih 5% sumiceee pa uzeo MTB kojemu nije problem po cesti.
PercyKnight is offline  
Old 16.04.2012., 08:26   #2009
Quote:
PercyKnight kaže: Pogledaj post
Ja uzeo MTB, iako se uzasno puno vozim po cesti i po gradu(95%) al gledajuci cestovna nece izdrzat nit ovih 5% sumiceee pa uzeo MTB kojemu nije problem po cesti.
Znači, fulao si odabir. Trebao si uzeti trekking, MTB za navedeno je idiotski izbor
car_iz_Osijeka is offline  
Old 16.04.2012., 08:57   #2010
Škrbo ne gleda u budućnost, nego pročita zadnje brojeve Bicyclinga , a tamo neki ljudi rade intervjue s ekipom iz biciklističke industrije koji spremaju diskove za cestovnjake...
Razlog ugradnje diskova na specke je iz čisto sigurnosnih stvari te mnoge pro momčadi traže diskove na bajkove. Njima je bitna kontrola i upravljivost bicikla prilikom kočenja.
Jedini su problemi u pripremi rama i vilica za diskove, te u povećanju mase bicikala za 100 do 500g, iako ima još brdo stvari koje se moraju poklopiti da ta cijela priča započne kako treba.
Ni meni ti diskovi nisu baš nešto, jer će samo održavanje tih bicikala biti skuplje... ali tako je to, nije mi se sviđala ni Shimano Di2 serija, sve dok nisam sjeo na takav bicikl... i rekao wooooooow!
Škrbo is offline  
Old 16.04.2012., 10:33   #2011
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Znači, fulao si odabir. Trebao si uzeti trekking, MTB za navedeno je idiotski izbor
Zakaj bi bio idiotski izbor? I čemu takva kritika?
Meni je u Zg duplo bolji feeling na cesti sa MTB, nego sa cestovnjakom (doduše, probal sam cestovnjaka 1 dan)...lakše mi je manevrirat i izbjegavat "zamke" na cesti...penjat se na nogostup i silazit sa njega. Komforniji mi je puno i lakše stabilizira neravnine i udarce.
I kad složim jedan dan cestovnjaka, sigurno ga ne budem vozikal po gradu...ponekad da, naravno, ali će mu prva namjena biti sljeme i dulje rute van grada, tako da ne sudi bez veze
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 16.04.2012., 12:12   #2012
ja u priči nigdje ne vidim cestovnjak. Malo si zabrijo. Car mu je reko da je trebao kupit treking (što je istina) , a ne MTB, ali tak svejedno.
Činjenica je da će te svaki bicikl prepeljat, i da , MTB je najlakši i najjednostavniji,jer oprašta "greške", ali je spor i trom. I to osjetljivo naspram trekinga/cestovnjaka.

što se tiče cestovnjaka; ja sam isto tak ko i ti mislio dok nisam bio u situaciji da jedino kaj sam imo je posuđen susjedov rog stari. Fora je kod njih kaj se mora skroz naučit drugačije vozit/razmišljat. Kod mtb-a nema beda uglavnom sa ničim od skretanja,kočenja,prepreka dok je kod ovog suprotno,treba gledat unaprijed i "planirat", a ne na licu mjesta kad naletiš ko sa MTBom, ali kad se jednom navikneš/naučiš onda je super za vozit (bar meni).

Zato je na kraju najbolje između toga za veliku večinu, a to je treking.
Inesy is offline  
Old 16.04.2012., 12:40   #2013
Nisam ja zabrijal ni najmanje Reko je da je napravil idiotski izbor. Dakle, svi mi koji vozimo po gradu MTB smo napravili idiotski izbor, po tom kriteriju...
I uopće me ne zanima ko bu me prepeljal po gradu, ne takmičim se sa nikime, dapače, vozim za svoj gušt. A neka jurnjava i prepeljavanje mi nije ni na kraj pameti. Pratim tempo koji meni odgovara...a to nije nikakva jurnjava po gradu više mi odgovara jurnjava po Maksimiru, a za to mi je MTB idealan izbor...a treking nije baš idealan za takvu vožnju (ne pričam o vožnji po utabanoj stazi za pješake). Dakle imam bicikl koji za moje potrebe po gradu ima sve kaj trebam i za moje potrebe po Maksimiru (i sličnim terenima) ima sve kaj trebam. I ne vidim da sam napravil idiotski izbor
Isto tako, za penjanje na Sljeme i za dulje cestovne rute, moj MTB nije baš dobar izbor. I toga sam svjestan, naravno, zato i planiram složit cestovnjaka (ili kupit). Iako i to odradim sa MTBom, ali uz dosta muke..
Isto tako ne mislim nikome pričat da je napravio idiotski izbor odabirom bilo koje vrste bicikla...svi imaju vremena razmislit o tome kakav bicikl kupuju i posavjetovat se o tome.
Eto toliko...nije mjesto za ovakvo razglabanje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 16.04.2012., 12:44   #2014
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Nisam ja zabrijal ni najmanje Reko je da je napravil idiotski izbor. Dakle, svi mi koji vozimo po gradu MTB smo napravili idiotski izbor, po tom kriteriju...
I uopće me ne zanima ko bu me prepeljal po gradu, ne takmičim se sa nikime, dapače, vozim za svoj gušt. A neka jurnjava i prepeljavanje mi nije ni na kraj pameti. Pratim tempo koji meni odgovara...a to nije nikakva jurnjava po gradu više mi odgovara jurnjava po Maksimiru, a za to mi je MTB idealan izbor...a treking nije baš idealan za takvu vožnju (ne pričam o vožnji po utabanoj stazi za pješake). Dakle imam bicikl koji za moje potrebe po gradu ima sve kaj trebam i za moje potrebe po Maksimiru (i sličnim terenima) ima sve kaj trebam. I ne vidim da sam napravil idiotski izbor
Isto tako, za penjanje na Sljeme i za dulje cestovne rute, moj MTB nije baš dobar izbor. I toga sam svjestan, naravno, zato i planiram složit cestovnjaka (ili kupit). Iako i to odradim sa MTBom, ali uz dosta muke..
Isto tako ne mislim nikome pričat da je napravio idiotski izbor odabirom bilo koje vrste bicikla...svi imaju vremena razmislit o tome kakav bicikl kupuju i posavjetovat se o tome.
Eto toliko...nije mjesto za ovakvo razglabanje
Pa zašto, cestovne gume + rigid vilica i eto dobrog trekkera...ili neka trekking vilja, znači najjeftinija, samo za rizole i makadam...makar ja svoju rst tjeram po šumi sa 105kg, nit je propišala nit loše radi...

Usput ja planiram cestovne gume i dobru rigid vilicu i mtb je trekker!
uz malo ulaganja i malo volje!
SHOGO is online now  
Old 16.04.2012., 12:56   #2015
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Nisam ja zabrijal ni najmanje Reko je da je napravil idiotski izbor. Dakle, svi mi koji vozimo po gradu MTB smo napravili idiotski izbor, po tom kriteriju...
Baš si lik Ovdje nije riječ o tebi i tvom izboru, ne vidim zašto si se našao prozvan.
Kao prvo, dečko je bio napiso da se puno vozi po gradu i cesti (95%), i malo po šumici , a to je vjerojatno ono što si ti rekao utaban put/nasip , dakle, za njega je MTB glup izbor, isto ko da kupiš tenisice za sprintanje pa ideš igrat nogomet; normalno da ćeš moć igrat i hodat u njima i sve, al dal će to bit bolje nego da si kupio nogometne tenisice za igranje nogometa?neće.
-Svatko od nas ovdje ima pravo reć svoje mišljenje. Ja isto smatram da je to idiotan izbor, ali njegova lova, njegov bicikl .
-Tvoja namjena bicikla po ovome što si napisao je bitno drugačija, i onda ne vidim di si ti tu sebe našao, i zašto si se našao uvrjeđen, pa nismo djeca (valjda).

Zadnje uređivanje Inesy : 16.04.2012. at 13:03.
Inesy is offline  
Old 16.04.2012., 13:23   #2016
Ma nisam uvrijeđen, niti najmanje ali ne shvaćam zakaj bi bio idiotski izbor voziti MTB po cesti (gradu) samo o tome se radi. I zato sam se osjetil prozvanim.
I kao što si sam napisao: Svatko od nas ovdje ima pravo reć svoje mišljenje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 16.04.2012., 13:41   #2017
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ma nisam uvrijeđen, niti najmanje ali ne shvaćam zakaj bi bio idiotski izbor voziti MTB po cesti (gradu) samo o tome se radi. I zato sam se osjetil prozvanim.
I kao što si sam napisao: Svatko od nas ovdje ima pravo reć svoje mišljenje
Zato što je sporo i ne možeš se prepustit ko na recimo trekkingu jer ako želiš ići iole brže moraš se ubit od pedaliranja.
karantena is offline  
Old 16.04.2012., 14:06   #2018
ja sam vozio mtb po gradu i sigurno bih ga imao još uvijek da neam puno do grada jer kada sam došao u grad mtb je bio zakon. bio je lagan 12kg i na rinzole sam ga dizao s oba kotača i tako skakao dolje. bicikl je bio zakon. mali, okretan, imao sam slick gume skoro bez crtica i išao sam 26 do 30 na sat po ravnici što mi je bilo ok.
prešao sam na cestovnjaka zbog praktičnih razloga, ali samo za po gradu mi je mtb zakon. za manje rute još bi najrađe imao onaj dirt ili street da se mogu majmunirat malo :-))

percy si je uzeo mtb i sam će vidjeti koliko je pogriješio. ako će se držati grada i kraćih ruta ja mislim da nije, ali ako će htjeti otići malo dalje malo će se pomučiti i shvatiti di je kvaka.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 16.04.2012., 14:09   #2019
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ja sam vozio mtb po gradu i sigurno bih ga imao još uvijek da neam puno do grada jer kada sam došao u grad mtb je bio zakon. bio je lagan 12kg i na rinzole sam ga dizao s oba kotača i tako skakao dolje. bicikl je bio zakon. mali, okretan, imao sam slick gume skoro bez crtica i išao sam 26 do 30 na sat po ravnici što mi je bilo ok.
prešao sam na cestovnjaka zbog praktičnih razloga, ali samo za po gradu mi je mtb zakon. za manje rute još bi najrađe imao onaj dirt ili street da se mogu majmunirat malo :-))

percy si je uzeo mtb i sam će vidjeti koliko je pogriješio. ako će se držati grada i kraćih ruta ja mislim da nije, ali ako će htjeti otići malo dalje malo će se pomučiti i shvatiti di je kvaka.
Upravo o tome pričam
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 16.04.2012., 17:23   #2020
Meni je MTB loš izbor za po gradu. Namučiš se, što zbog širokih ripnastih(i glasnih) guma, što zbog neudobnog položaja. Mahom se kupuju iz neznanja ili zato što ih svi drugi imaju i imaju određen "cool" faktor.

+ je za brzo preskakanje rinzola itd., ali ta robusnost kotača ti u gradu može zatrebati jedino kada kršiš zakone(većinom prijelaz preko pješačkih s visokim rinzolima), a za to ga valjda ne ćemo dizati u nebesa.

Znači, ako ga ne koristiš za offroad, ne vidim ni jednu prednost MTB-a prema trekkingu. Offroad trekking je stvoren za "grubu" gradsku vožnju i slabiji do srednji makadam. I to sam ja rekao. Ne moraš biti idiot da bi vozio mtb po gradu, većinom ljudi ne znaju, obrlate ih prodavači ili im ljepše izgledaju, ali činjenica jest da je trekking primjereniji za te potrebe.
car_iz_Osijeka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.