Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 13:02   #1
Zrakoplovni (civilni) pilot - skupna tema

Evo baš sam sad malo razmišljao. Kaj moraš završiti da bi postao pilot? Kolike su im plaće? Koliko puta tjedno lete? I tako ono. Zanima me onak prosječni pilot kako živi. Ako neko zna molim da kaže.
fredrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:12   #2
Prvo, odlična ti je ideja da se zanimaš za zvanje pilota. Trenutno su vrlo traženi, a kako zračni promet cijelo vrijeme raste (aj', bila je i kriza nakon 9/11, ali to je već zaboravljeno), imaš sjajne izglede.

Život pilota ovisi o društvu za koje letiš, te o relacijama (regionalno ili interkontinentalno, linijski, čarter ili teret ...). Ciljam da te zarada najviše zanima, primjer za švicarsku liniju Swiss je oko 80'000 CHF za kopilota na europskim relacijama do nekih 200'000 CHF za pilota A340 (interkonitinentalne veze). Posebno zanimljiv je posao za kompanije srednjeg istoka, ima aranžmana kod kojih ne plaćaš porez.

Evo copy/paste sa foruma na www.zrakoplovstvo.net:
"Moras zavrsiti srednju skolu u cetverogodisnjem programu!
Nakon toga moras upisati fakultet prometnih znanosti smjer aeronautika ili bilo koji drugi fax!
U slucaju da upises neki drugi fax moras ga zavrsiti,a nalet platiti u nekoj pilotskoj skoli cijela prica cete kostati izmedu 40 000 - 70 000eura ovisi koji pilotsku skolu upises!
Glavni preduvjet da bi to uopce moga upisati i biti pilot moras proc ljecnicki pregled gdje te kompletno cijelog pregledaju!
Ako to zadovoljis imas uvjet postati pilot i zapoceti svoju obuku!
Aha sta se prometnog faxa tice tamo imas placen nalet do sportske dozvole,a da bi dosao do dozvole profesionalnog pilota to moras sam platiti sta ce te ispasti negdje oko 40 000eura!"
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:22   #3
Čekaj znači bilo koji faks moraš završiti? A kolko traje ta pilotska škola?
fredrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 19:40   #4
I ti ćeš slijepo vjerovati savjetima tu na forumu a radi se možda o nečemu za cijeli život?!

Moj stari je pilot i to je lijepo, ali u banani kod nas totalno

Raspitaj se malo o tome, osim na ovom forumu
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 16:46   #5
znaci ako neko hoce postati pilot mora imati 100 000 eura u carapi?
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 18:15   #6
Quote:
fredrik kaže: Pogledaj post
Čekaj znači bilo koji faks moraš završiti? A kolko traje ta pilotska škola?
a jel te zanima zanimanje vojnog ili civilnog pilota...?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:00   #7
civilnog
fredrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:05   #8
Moj frend je pilot i leti na MD-u

Završio je Prometni fakultet, zračni promet.... ing.aeronautike


sretno ti bilo
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 22:50   #9
Quote:
fredrik kaže: Pogledaj post
civilnog
e onda ti treba puuno novaca i velika nada da ćeš upasti u koju dobru veliku svjetsku aviokompaniju...

znam da vojni piloti uglavnom sanjaju o karijeri civilnog- ali odustanu kad skuže koliko ti love treba u startu a onda poslije ovisi hoćeš li dobiti posao u nekoj dobroj firmi ili u nekoj lokalnoj hrvatskoj kući.

plaće drastično variraju....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 22:55   #10
Bezveze pitam, ako upišeš civilnog na prometu UZ potporu ministarstva, dal će te svejedno tolko puno koštat ?
weslose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 17:15   #11
Kolika je plaća pilota u Hrvatskoj?

bok ljudi! da li zna netko kolike plaće imaju piloti kod nas, npr. u Croatia Airlines-u?? hvala!
klubanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 23:50   #12
za croatiu sam čula oko 15-20 000
lufthansina škola za obuku pilota u zadru plaća 35000 bruto.
u tirani-za albansku avio kompaniju plaća je oko 5000 E, a život bagatela...
za ove strane-german wings, lufthansa, KLM,.... plaće rastu "do nebesa".
al tamo se ne'š zaposlit..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 09:46   #13
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
za croatiu sam čula oko 15-20 000
Koliko ja znam ovisi koliko letova imaš (dakle, ljeti puno puno više zaradiš nego zimi), koliko isustva imaš (satova letenja) i na kojem si avionu, da li si kopilot ili pilot.

Dakle, vrlo rastetljiv pojam.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 00:31   #14
baš i nije 35000 jer radim tamo pa znam koliko ima ekipa para ali ajde recimo da su sve od 15000 pa nadalje. daleko iznad hrvatskog prosjeka. aj prvo prođi testiranja za pilote pa onda školovanje i do tada će te zvati kompanije da letiš za njih. tako da je plaća stvar tvojeg dogovora sa njima. govorim za zemlje zapada i dalekog i bliskog istoka.
__________________
Moj idol je jesam!
abaxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:38   #15
Plaće vojnih pilota???

Jel možda znate kolike su plaće vojnih pilota?
Kakvi su uvjeti rada i jel se dosta leti?
redbull666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 23:29   #16
Pilot

Pilot komercijalnog zrakoplova. Što mislite o tome? Razmišljate li uopće o njima dok letite avionom? Možda ste i htjeli biti kao mali.

Za mene je to idealan posao, ali naravno, nisu svi ljudi isti niti imaju iste sposobnosti/interese.

Ako ima koji kolega ili netko tko se interesira neka se javi
__________________
Samo je put zapisan, ali ne i odredište.
9A-CTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:27   #17
Exclamation Pitanja oko profesije pilota...help!!!

Zdravo,zanimam se za zanimanje vojnog pilota.Idem u 3.raz IV.Gimnazija(jezična) i znam da je za upis na faks potrebna dobra ocjena iz matke,fizike i engleskog.Sad je problem što ja imam iz matematike 3,fizike 4 i engleskog 4 iako znam da to matku znam bolje i sad me je frka jel to dovoljno za upis za pilota,ili tam idu sam s prosjekom 4.5 i vise...Što je najgore znam da je nasa skola bolja od večine škola u Hrvatskoj...Ne brinem se previše za probleme s vidom,dioptrija mi je -0.20.Evo pa vas ovim putem molim da me uputite jeli imam šanse za upis..!!!
Top gun freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 23:03   #18
Put da uopće upišeš faks za vojnog pilota je puno duži od onog što si naveo. Moja je želja bila biti pilot vojnog helikoptera (je je žensko sam ). Probala sam dva puta. Mada je od toga prošlo već nekoliko godina mislim da se postupak nije previše promijenio. Kad ti se izda natječaj (provjeri u uredu za obranu u svom gradu) slijede prijave. Dobit ćeš poziv za liječnički (slično je regrutaciji) i psihotest. Liječnički i nije nešto i ako nemaš nekih naročitih problema prolaziš. Veći je problem psihotest koji osim testa inteligencije sadrži i neke testove motoričkih sposobnosti. Traže dosta velik postotak, znam da su se neki posebno pripremali za taj test kod nekih vojnih osoba. Oba puta kad sam ja bila u mom gradu je prošao vrlo mali broj ljudi. Kad prođeš ovaj dio, ako si te sreće, slijedi detaljniji test (liječnički i ostalo) u Zagrebu. Ako prođeš i to tek onda slijedi razredbeni postupak na faksu (matematika, fizika i engleski). Tako da ti je trojka iz matematike najmanji problem jer sve možeš dobro napisati na ispitu ako se spremiš. Budi uporan možda se tebi ostvari ta želja .
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:36   #19
Quote:
Top gun freak kaže: Pogledaj post
Zdravo,zanimam se za zanimanje vojnog pilota.Idem u 3.raz IV.Gimnazija(jezična) i znam da je za upis na faks potrebna dobra ocjena iz matke,fizike i engleskog.Sad je problem što ja imam iz matematike 3,fizike 4 i engleskog 4 iako znam da to matku znam bolje i sad me je frka jel to dovoljno za upis za pilota,ili tam idu sam s prosjekom 4.5 i vise...Što je najgore znam da je nasa skola bolja od večine škola u Hrvatskoj...Ne brinem se previše za probleme s vidom,dioptrija mi je -0.20.Evo pa vas ovim putem molim da me uputite jeli imam šanse za upis..!!!
moj dečko je završija srednju turističku šklu i poslje nije iša na fakultet. kada su ga zvali u vojsku otišao je na testiranje i imao je izvanredne rezultate pa su mu oni tamo ponudili sami da dođe na testiranje za vojnog pilota. testiranje ti nije lako. on je otišao u Zg u neku vojarnu gdje su se održavala testiranja. IQ test, više testova motorike, test refleksa, psiho test, testovi percepcije, simulator....sve i svšta, nemogu se sada točno sjetiti svih. ti testovi su trajali 3,4 dana. na kraju su sve testove prošli on i još jedan(od cijele Hrvatske). baš kada je mislio da je primljen našli su mu 2 promila daltonizma na jednom oku i zbog toga je odbačen. bad luck, what can I say...
u svakom slučaju, samo ti želim reći da ti je ovo jedan od načina da postaneš pilot a da ne ideš na fakultet.
I.N.E.S. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:46   #20
Quote:
Top gun freak kaže: Pogledaj post
Ne brinem se previše za probleme s vidom,dioptrija mi je -0.20.Evo pa vas ovim putem molim da me uputite jeli imam šanse za upis..!!!
Mislim da zbog ovoga možeš nažalost zaboraviti na školovanje za pilota, ali treba provjeriti, nisam siguran.

Quote:
I.N.E.S. kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, samo ti želim reći da ti je ovo jedan od načina da postaneš pilot a da ne ideš na fakultet.
Nije točno, mora na fakultet.Tvoj dečko je prošao samo medicinski dio, znači samo je dobio opciju da upiše faks aeronautike ( iako je i to upitno, jer bi prije toga morao ići na letenje u Zemunik, pa ako i to ne prođe, opet ne može biti pilot ).Dakle, da bi postao vojni pilot moraš završiti aeronautiku na Fakultetu prometnih znanosti.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.