Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 11:07   #5521
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
3000 ili 4000 tisuce za koju dimenziju. u to ukljucena podnica ili ne. latex i HR dva razlicita osjecaja spavanja.
krenite od podnice, min 28 lamela..lamele iznad okvira , narocito ako idete na latex a dimenzija je bracna 160,180 x200.
Latex ispod 16 cm jezgre zaboravite ako ste iznad 90 kg...koliko je to onda love?
HR od 20-23 cm moze podnijeti i podnicu sa lamelam unutar okvira ako niste opet preko 90 kg pa vam ostane nesto vise love za kvalitetan HR.

Cak i kombinacija , recesijski model, PU sa memoryem moze biti mozda izbor( reci ce Afoj da je to glupost, no pustimo to, i PU ce sluziti dobro kojih 7 godina a to sa boljim provjetravanjem je i tako isti odnos kao kad vam je komp brz 4 milisekunde ili 7 milisekunda..ko da osjetite neku razliku. Razlika ima da se ne zavaravamo no ne toliko jako jako velikih kao sto bi PR majstori madraca htijeli da uvjere kupce)
Dakle krenite od odabira kombinacija pa onda prema cilju.
I naravno ako ikako mozete tocnu kombinaciju podnice i madraca probajte kod trgovca da bi znali sto kupujete.
Koji su madraci bolji za spavače na boku?
sljivek is offline  
Old 10.09.2014., 15:02   #5522
Ako sam dobro shvatila najbolji su lateks i HR pjena, ali u kombinaciji sa dobrom podnicom?
Manch is offline  
Old 10.09.2014., 15:23   #5523
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Afoj:
Mize preporuka za nekoga kome je do sad perfekta stella bila dobra, ali sad nakon 5g je neudobna...
Dimenzija 160x200- muz 105kg, ja 65kg.
Da li je optimal madrac ok izbor?
Bolji od Stelle, ali i drugačiji materijal i drugačiji ugođaj .
afoj is offline  
Old 10.09.2014., 15:36   #5524
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Lateks jezgra je sa nešto većim "rupama" (ne znam kako da to nazovem, šupljine u lateksu) nego kod hespa, proizvođača lateksa ne znam, a ne vjerujem ni da prodavačice u obje prodavnice to znaju...
Ako prodavači ne znaju što prodaju, onda je bolje da to ni ne kupite. Trebali bi vam znati reći da li je Dunlop ili Talalay latex (dunlop je 99%), koji je omjer sintetskog i prirodnog latexa i kako su raspoređene zone (3,5 ili 7). Bez tih podataka ne možete znati koliko nešto vrijedi?
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Eto to je to, varijacija u cijeni Nobil-Hespo je 4070:8880 kn za lateks madrac, s tim da je kod nobila to običan lateks u običnom omotaču, a kod hespa je okolo više slojeva (vuna, bla bla).
Obzirom na to na čemu sam dosad spavala, svaki madrac će biti preporod, ali neću da uzmem nešto što ne vrijedi novca kojeg to isto platim.
Hvala
Hespo je preskup s latexom. Istu jezgru od istog proizvođača imaju Wollbett i Ergoactiv za puno manje love. Vunu (zima/ljeto) izbjegavajte, jer nema nikakve koristi od nje, a ne može se oprati.
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila najbolji su lateks i HR pjena, ali u kombinaciji sa dobrom podnicom?
Latex će najdulje trajati, HR najbolje diše, Visco ima najbolju točkastu elastičnost. Naravno, ne treba generalizirati jer ne može se usporediti Dormeo "memory" sa Tempur madracem kao što se ne može usporediti madrac od 30kg HR pjene s onim od 50kg.
Kombinacija s podnicom je obavezna za sve madrace s jezgrom od pjene (PU, HR, Latex, Visco aka memory).
afoj is offline  
Old 10.09.2014., 15:40   #5525
Quote:
sljivek kaže: Pogledaj post
Koji su madraci bolji za spavače na boku?
Svi madraci bi trebali biti napravljeni tako da odgovaraju spavanju na boku ili leđima. To kod madraca od PU, HR ili latex pjene podrazumijeva prije svega dobru zonu za rame. Bitno je i da madrac nije pretvrd.
afoj is offline  
Old 10.09.2014., 15:54   #5526
Afoj, hvala na odgovoru!
Manch is offline  
Old 10.09.2014., 16:04   #5527
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Ja imam od Ergoaktiva Optimal madrac onaj stariji tip bez onih proreza. Imam 93kg i taj madrac mi je pretvrd. Imao sam prije njega neki bezveze sto je dosao s krevetom koji je bio tanak i premekan da sam skroz propadao pa sam htio uzeti tvrđi što je Optimal i trebao biti ali tek nakon nekoliko prespavanih noći sam skužio da je užasno pretvrd i mučim se sa njim već dugo. Donekle se tijelo priviklo ali ne mogu reći da uživam na njemu.
Imam novi Optimal koji je dosta bolje napravljen i to isto nije mekan madrac, ali je u odnosu na ostale madrace od HR-a i PU pjene u toj cijeni mekši i udobniji. Te "jeftinije" modele svi rade tvrdo, ali to ljudi kod nas vole (ili barem misle da vole).
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Da li bi mi neki nadmadrac, i koji, od memory pjene mogao pomoći da dobijem mekaniji osjećaj ili je jedino riješenje promjena madraca.
Svaki nadmadrac će ga omekšati, ali neće svaki nadmadrac imati pravi memori učinak.
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Sve te teorije o materijalima , trajnosti, gustoći i vrsti pjene su sranje ako ti krevet nije na kraju udoban. Ima jeftinih madraca od obične PU pjene koji su udobniji od skupih madraca. Možda manje trajni ali za svoj vijek je bitno da su udobni.
Poslano s tableta (tapatalk)
Materijal i gustoća će jako utjecati na vijek trajanja, ali i na elastičnost materijala, a to onda utječe i na udobnost. Odabir tvrdoće madraca je nešto drugo i nema veze ni sa gustoćom ni sa kvalitetom madraca. Problem je što kod nas svi hoće tvrdi madrac, pa to kasnije bude problem. Dodatni problem je što su dobri mekši madraci skupi.
afoj is offline  
Old 10.09.2014., 16:08   #5528
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Afoj pa zna se tko ima koristi od tvojih savjeta
Cudi me samo da ne komentiras nista iz lesnine, gornji dio salona , gdje ima dosta toga za izbor, da ne komentiras Kikine madrace nego se ko pijan ploha drzis jednog brenda u + i jadnog Hespa i Perfecte u - . Za Dormeo necemo nista reci jer et, ja znam iz mjerenja kod njih njihovu kvalitetu a ti iz carobne staklene kugle i oboje se slazemo- Dormeo ima jedna dobar madrac ali preskup a ostalo je srot, kao uostalom i vecina Tvshoping stvari koje su precijenjene jer treba platiti sav taj PR
Kika je krepala, a u Lesnini su cijene bolesno visoke. Ti opet vidiš samo ono što želiš vidjeti. Optimo je većinu Hrvata ipak nedostižan san. ..doslovno
afoj is offline  
Old 10.09.2014., 16:09   #5529
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
jebat ga. sastavite upitnik (budžet, dimenzije, madraci koji su isprobani, podnica koju ima ili ide i podnica ....) i u naslovu teme napisati u zagradi obavezno pročitati prvi post.

krevet sam izabrao. masiv sve naravno. jako dobra cijena u lineaflexu ispala. barem mi se čini nakon 4 dana obilaženja SVIH trgovina.
ostali su podnice i madraci.
dvoum: hladnoljevana pjena u ergoactivu za ispod 3 keke ili latex za 4 keke? koliko točno se isplati to? moram leći na optimal pa vidjeti razliku. ostali proizvođači su debelo preskupi ili ih nisam otkrio.
Isprobajte ih i vjerojatno će vam odmah biti jasno koji je bolji.
afoj is offline  
Old 13.09.2014., 12:28   #5530
Molim mišljenje o sljedećim nadmadracima koji bi se stavio na krevet na razvlačenje. Koji je bolji što se tiče sastava i karakteristika, naravno isprobao bi se prije kupovine... hvala.

http://www.bernarda.hr/topper-memory/

http://www.meblo.hr/nadmadrac-memory/pid/25

http://www.wollbett.hr/nadmadraci/memory/index.php

http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...fty-xl-200x140

http://www.hespo.hr/hespo/visco-topper/

http://www.ergoactiv.net/proizvodi/voyager-nadmadrac
IKing is offline  
Old 13.09.2014., 14:15   #5531


kupujemo muž i ja krevet i madrac, narano uz podnice.

pošto nemami keša, osuđeni na diners.

e sad pitanje, jel ikea prima diners na rate? kakvi su im uvijeti plaćanja?

drugo, medical madrac? pretraživala po temi, niš ne nađoh.

ja sam prije radila u primi, ali nema me tamo od kad je došao medical madrac, pa me zanima da li je stvarno dobar.

prije su se madraci proizvodili u bosni u isg-u, sad ih prima radi sama. vidim da je kvaliteta (džepičaste jezgre) puno bolja.

medical mi je sastavaom i "opipom" sličan bernardinom superluxu, ali ne znam kakve je kvalitete kad nemam iskustva s njim
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 13.09.2014., 15:44   #5532
IKEA na rate

http://www.ikea.com/ms/hr_HR/service...ing/index.html
MaryM is offline  
Old 13.09.2014., 15:46   #5533
fala.

pih na 6 rata ?? :OMG:

je baš mogu neš od 6 000 kn provuć na 6 rata.. imam ja love soma kn mjesečno :OMG:
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 13.09.2014., 15:52   #5534
Sa IKEA teme:

Evo potrošački krediti ZABA- IKEA

Krediti s rokom otplate od 13 do 48 mjeseci
Iznos kredita od 10.000 do 100.000 kn Kamatna stopa: 8,00%, godišnje promjenjiva, vezana uz 6M NRS2 za HRK
Naknada 1%, max 1.000 kn
Bez instrumenata osiguranja uz solemnizaciju Izjave o suglasnosti i Zadužnice kod javnog bilježnika
EKS od 8,85% (za kredit uz najduži rok otplate) do 9,99% (za kredit uz najkraći rok otplate)

Krediti s rokom otplate od 37 do 120 mjeseci
Iznos kredita od 30.000 do 225.000 kn Kamatna stopa: 8,20%, godišnje promjenjiva, vezana uz 6M NRS2 za HRK
Naknada 1%, max 1.000 kn
Elastični instrumenti osiguranja (garantni depozit, ulog u novčane fondove ZB Investa, otkupna vrijednost police osiguranja života, stambena štednja u PSŠ ili jamstvo fizičke osobe) ili Credit protect osiguranje (paketi B, C i B2)
EKS od 9,25% (za kredit uz najduži rok otplate i garantni depozit uz kamatnu stopu od 1%) do 9,42% (za kredit uz najkraći rok otplate i garantni depozit uz kamatnu stopu od 1%)
MaryM is offline  
Old 13.09.2014., 21:37   #5535
ah, fala lepo. jednom imala kredu u zabi, nikad više

možda odemo škicnuti, ali ćemo vjerojatno zeti u primi. bit će im sad u novom katalogu od ponedjeljka odličan krevet, podnice konfortice i medical na akciji za 5000 kn.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 14.09.2014., 18:35   #5536
Zanima me u kojim dućanima mogu pronaći kvalitetnije madrace? Razmišljam o kupnji madraca pa da znam otkuda uopće da krenem.
Hvala.
PAULA123 is offline  
Old 14.09.2014., 22:27   #5537
sad sam došla iz emmezete sva u dilemama.

je li bolji mdrac od pu pjene ili s džepičastim oprugama?

volim prozračno, nemam posebnih zahtjeva, ali bi voljela kvalitetni madrac.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 15.09.2014., 11:55   #5538
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...racija-content

kako vam se čini ovaj?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 15.09.2014., 12:53   #5539
poštp sam radila s madracima, tvrdim da su najbolji madraci s džepičastom jezgrom.

pu pjena je prema meni dost loš izbor, jer upija više znoja/vlage nego ostali madraci.

zato sam i odlučila kupiti medical. da nije on na akciji, kupila bih od bernarde superlux. ili siestu.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 15.09.2014., 14:11   #5540
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
poštp sam radila s madracima, tvrdim da su najbolji madraci s džepičastom jezgrom.

pu pjena je prema meni dost loš izbor, jer upija više znoja/vlage nego ostali madraci.

zato sam i odlučila kupiti medical. da nije on na akciji, kupila bih od bernarde superlux. ili siestu.
Hm...najbolje je ono sto nekome odgovara!
Džepičasti madraci su daleko od losega, no pitanje je KOJI džepičasti madraci, koja gustoča, koji model, koliko zonski, sa cime na džepićima kao gornjom/donjom podlogom...vasa izjava je nedifinirana iako nije skorz netocna. Eta kad uzmete novi madrac bilo bi dobro da nam ga opiste i vase dojmove pa da ostali forumasi imaju informaciju vise.
madraci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.