Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2003., 10:58   #61
Nije, nije...sve je jos isto ko i onda jedino u prizemlju desno vise nije Mineralosko-petrografski nego nekakvo lutkarsko kazaliste
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 18:04   #62
shefe sale!

gde je lutkarsko kazaliste????u demetrovoj ili gde?nisam sad skuzila
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 18:47   #63
o mehi su mi pricali - i da je dobival puno poklona za novu.
tramvaji... sjecam se kak su pustili u promet tramvaj za prek save.
prodavac pereca je i dilao i kod mirogoja (ak se dobro sjecam).
stari ruzni autobusni kojeg je zemijenio jos ruzniji.
hrenofke vu neboderu i grozne price ko se sve bacil... nekad najbolji kolaci kod hodakice. uspinjaca ili kak bi zagrepcanci rekli - zapinjaca.
maksimir, izleti nedjeljom, zoo, TULJANI!
sljeme, zichara, domovi...
trcanje po nasipu, sanjkanje na cmroku i maksimiru - paviljon.
pa paviljon na zrinjefcu i limena glazba, platane, krasna aleja.
klajiceva i kesteni koji padaju kad me je tata donio ko klinca u losem stanju.
hakl kosarice, kupanje u danicicevoj navecer.
pred kraj skolske na savu na bazen.
picerija kod kamenitih.

onda razne verzije trga - meni je najljepsa bila ona sa zelenilom i klupicama - par godina prije univerzijade.
oblokavanja na malom i velikom strosu, skrivena mjesta po ilici, mrak parkova na gornjem gradu, opatovina...
ehhh kad nam je vitez dosel da nas zamoli da budemo tisi...
koncerti, e dakoncerti...

prvi i zadnji koncert azre uzivo u pauku, pa brekersi, mizar, svako malo psihomodopop (na velesajmu ) pa isti kao predgrupa ramonesima u domu sportova, pa bowie na stadionu.
pa farbanje jaja onom spomeniku za uskrs.
koncert kud idijota 4.4.1990? u studentskom, pa naknadno oblokavanje u konkordiji.
pa onaj birc kao brod karaka?
pa imas love-nemas love - zicanje na ilici pred onim duckasom sa brljom. pa ono: kaje parti? je, oces s nama? ajmo...
pa genijalni likovi u modernim vremenima u kordunskoj dolje kod kinoteke...

pa jarunske zeke...
eh.
Mrga Cvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 21:34   #64
od kuda si cvarak?iz kog frtalja?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 22:00   #65
Re: shefe sale!

Quote:
AFRODITA69 kaže:
gde je lutkarsko kazaliste????u demetrovoj ili gde?nisam sad skuzila

U Demetrovoj 3, u prizemlju na ulicu.
Al nemam pojma o tome nis, samo pise na staklu
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 02:14   #66
Jooj, a sjecate li se one ogromne kokoske sto se vrtila na trgu zimi?
Uvijek sam joj se kacila oko noge...

Ma ima jos toliko toga al sad mi je samo kokos na pameti a i svi su vise manje nabrojali sva cuda zagrebačka....
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 21:33   #67
... eto, uze mi riječ iz tipkovnice... kako se ne bih sjećala te šarene ogromne kokoške...

... i sajma cvijeća na Gornjem gradu... to je bio događaj... cijela se obitelj uredila i satima razgledavala cvijeće... Mama je uživala i vukla nas djecu... jeli su se sladoledi i šećerna vuna na štapiću... a tati je nakon sat vremena dojadilo pa nas je uz piće čekao u nekom restoranu .
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 23:46   #68
Eh, da...Sajam cvijeća

I u vijećnici, i u Muzeju suvremene i naivne, i u Lapidariju od Povijesnog muzeja.....eh, to su bili dani.
Onda je još bilo i onog Ledo centra na Vranicanijevom kojeg sam spominjao...i Akvarija kraj njega (kojeg se nitko ne sjeća?!)...

Otkako je prebačen na Boćarski nisam bio ni jednom.
Nije mi to to više
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 01:15   #69
Quote:
shef Sale kaže:
Onda je još bilo i onog Ledo centra na Vranicanijevom kojeg sam spominjao...i Akvarija kraj njega (kojeg se nitko ne sjeća?!)
Sjećam se, kako ne!
Nije taj akvarij dugo trajao, ne mogu se sjetiti kuda su ga preselili! A i na sladoled smo često išli dok je gore bio Ledo centar.
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 01:29   #70
a na Sajmu cvijeća su prodavali i ribice. (nisam poludjela, stvarno...)
i onda sam ja svog starog non stop maltretirala 'tata, kupi jibu... tata, kupi jibu (nisam baš htjela maćuhice, kaj dete zna s 4 godine )

i kupio stari jibu, stavili nam ju u plastičnu vrećicu... al je vrećica imala defekt, olitiga rupu. pa je sve scurilo i jiba bila D.O.A kad smo došli doma.
onda ja u plač, ciku, graju pa je stari mor'o po novu ribu.
i dofuro nekog soma. i tresnuo ga u kadu.... a stara je rekla: 'D....(da baš starom ne pišem ime ), IL RIBA, IL JAAAA!!!!!'.
sominu smo pustili u Sutlu i dugo mu mahali....

eto, ja malo prošetala down the memory lane.. pardon
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 03:16   #71
kokoska? nes mi je poznato, al to nikak nemrem svrstat u neki vremenski kontekst. i ja sam malo segrt hlapic.

sajam cveca... kak da sam to zaboravil? je i davali su one jadne someke besplatno - na ti vrecica i pol litre vode i navali!
jel "odgojil" netko tog soma doma u kadi??

a samog akvarija se sjecam samo "izvana" - jel to cudo ikad radilo?
meni je taj sajam cvijeca na kojeg su me vukli uvijek spadao u rubriku; muzeji; povijesni i onaj na jezuitskom pa do onog povijesti umjetnosti koji je gledao na hnk. hnk me uvijek raspolozio, pogotovo ako je bila jesen, a nebo neko ludilo boja. samo da se ne vidi ona ferimportova "ljepotica"; gledati prema massarykovoj

ali zato sam volio tehnicki muzej! to je bilo nesto! i onaj "rudnik" u njemu. eh! koncareva je uvijek bila tako neobicna ulica, zanimljiva.
savska? gradska knjiznica? mimara - jos dok je u zgradi bila skola?

jednom sam sa svojom dragom sjedio na strosu i vidio vjevericu - prvi i zadnji put u zagrebu... omen. a vi?

nego, jel jos postoji ona "konoba" dijana ili tako nekako u ilici? tamo je ekipa uvijek nekog vraga dimila. a bio je i jedan klub kojeg se mutno sjecam - znam da samo da je bio valjda u ilici; nesto malo studentsko.
u magli mi je i neki "klub" gdje su neki frendovi promovirali svoj bend; neka prostorija - tam negdje oko "tesle". bend je bio perspektivan i daleko su dogurali - "kpd" ikad culi za iste? a kako li je tek prosao "delilah" di je frend mlatio bubnjeve?

ali se rado sjecam "rupe" ispod stojedinice. kulusica i blue moona
jel znao netko poznatog malog pankera "bebu" - bio je jednom i na naslovnici "heroine". e, da casopisi...
a i malo nas je osujetilo u izdavanju "metropolisa" - izasao je bio samo predbroj. a bio je i jedan kul glazbeni magazin nekog gigantskog formata mislim da se slicno zvao, a izlazio je samo nekoliko brojeva. se secate toga?

e jos nesto - ne znam kak se nisam prije setil; kod mimice na ribice u jurisicevoj(?) a bome i na obliznji slatkac
i danas mi razni fini restaci, a kamoli kojekakvi fast-food lanci ne bi imali sanse protiv jednih girica.
e, ali opet, kad su otvorili ham-ham? pa pingvin? a zkm... pa svratis zimi na slatkac u ledo centar. kaj? kesten-pire, bez okolisanja.
Mrga Cvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 10:10   #72
Da, da, klub istriana u Ilici. Svi sjede na podu. A u 22h frajer gasi mjuzu, pali svjetlo i viće: Ajmo Vaaaaaaaaan, svi.

Kondukteri u zadnjem vagonu su se jednom rukom držali za šank jer se tramvaj stalno ljuljao lijevo-desno. Ha ha.
Nekad su se tramvaji više drmali.

A bilo je i neko zvono, skroz na kraju koje se moglo aktivirati nogom. Nokad nisam saznao čemu služi.

A ne naslanjaj (si-, testi-) se na vrata.?
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 10:46   #73
Quote:
Prijatelj kaže:

A ne naslanjaj (si-, testi-) se na vrata.?
hehe
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 10:50   #74
Quote:
easyrider kaže:
hehe
Yeah!
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 11:35   #75
jednom je netko u nekoj rasklimanoj jedinici (mislim na tramvaj, oke? ), iznad tog 'ne naslanjaj ...' napisao: Mijenjam sličice životinjskog carstva, za sličice ZET-ovih kontrolora'
skoro sam od smijeha opala iz tramvaja... to mi je i dalje najdraži tramvajski natpis
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 12:06   #76
tramvaji...

o jeah. kad se sjetim koliko sam puta visio na vratima... ne zato kaj sam bil frajer, nego zato kaj sam nakon treceg propustenog - dupke punog imao srece krociti na prag i uhvatiti se za nekog vraga.

danas mi se kosa na glavi dize od toga, jer se sjecam sa kojim su spidom oni zetofci ulijetali u zavoje.
e da; a otvaranje vrata prema potrebi jel se to i danas moze?
a malo rascicscavanje tramvaja? samo se zaderes: "karte na pregled molim" ili "zapadni kolodvor".

jel se sjeca neko one pjesme "napoleon" od drugog nacina o liku koji se shveral vu tramvaju?
Mrga Cvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 12:09   #77
a i stare duje: milina je bila gledati kako voze; ko mlinac za kavu - majstorski; jednom rukom
Mrga Cvarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 12:46   #78
A danas autobusi već imaju i klimu.

Kako se zove onaj kaj prodaje ruže po birtijama? Vidio sam ga neki dan na TV.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 13:12   #79
Quote:
Prijatelj kaže:
A danas autobusi već imaju i klimu.

Kako se zove onaj kaj prodaje ruže po birtijama? Vidio sam ga neki dan na TV.
... onaj s brčićima, malko čudan?
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 13:14   #80
Da, da. Baš taj.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.