Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2019., 00:03   #1
Dioptrija i astigmatizam

Pozdrav, može li mi netko tko se malo više razumije u optiku pomoći sa čitanjem nalaza jer meni nije sve jasno u potpunosti.
Dakle u spec. nalazu piše ovako:

vod: +0,50 cylax 75° =1,0
vos: +0,75° cylax 95° =1,0

Jasno mi je koliki su cilindri i ose ali ne znam što ovo "1,0" predstavlja.
Nadalje u potvrdi o očnim pomagalima nigdje se ne spominje tih "1,0", rubrike pod Dsph, Pris i Basis su neispunjene... Znači li to da mi je Dsph 0.0, a da je dalekovidnost zato sto je cilindar +? Zanimaju me ove stvari jer bih naručila naočale preko interneta jer su cijene pristupačnije, a bojim se da ne zeznem nešto pri unosu podataka, zasad mi najviše smetnje stvara ovo "= 1,0". Upomoć!
Marilyn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2019., 01:48   #2
Quote:
Marilyn10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko tko se malo više razumije u optiku pomoći sa čitanjem nalaza jer meni nije sve jasno u potpunosti.
Dakle u spec. nalazu piše ovako:

vod: +0,50 cylax 75° =1,0
vos: +0,75° cylax 95° =1,0

Jasno mi je koliki su cilindri i ose ali ne znam što ovo "1,0" predstavlja.
Nadalje u potvrdi o očnim pomagalima nigdje se ne spominje tih "1,0", rubrike pod Dsph, Pris i Basis su neispunjene... Znači li to da mi je Dsph 0.0, a da je dalekovidnost zato sto je cilindar +? Zanimaju me ove stvari jer bih naručila naočale preko interneta jer su cijene pristupačnije, a bojim se da ne zeznem nešto pri unosu podataka, zasad mi najviše smetnje stvara ovo "= 1,0". Upomoć!
1,0 znači 100% vid postignut očnim pomagalom.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.