Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 09:22   #81
Dečki, svako poštovanje vama i vašim zanimanjima ali opet idemo u debeli offtopic, no nema veze (pošto nam nedaju temu za zrakoplovstvo) jer bih htio jedno svoje razmišljanje napisati.

Dakle, uzmemo za primjer DA... Kompanija kojoj je matični "dom" Dubrovnik (iako je bliže Cavtatu ), LDDU, grad koji je svjetski poznat i koji godišnje posjeti veći broj turista (milijuni), a ZL Dubrovnik (iliti Čilipi) će 2011. primati 2 milijuna + putnika (ako se dobro sjećam planira se proširenje do 5.5 milijuna, svaka čast ). Eh sad, ako bi mi netko mogao izvjesiti podatak koliko putnika po svojoj sezoni (dakle ljeto?) preveze DA. Zar nije isplativo proširiti tvrtku nabavkama novih aviona? Pošto se ne radi o gradu tipa Osijek gdje godišnje sleti par tisuća ljudi, nego se radi o gradu koji je u Top 5 svjetskih destinacija?! Naravno da najveći broj turista dolazi ljeti, ali zar sve potrebe i potražnju zadovoljavaju s 5 (jel je uopće pet?) aviona?

Neka mi netko to malo objasni, baš me zanima
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:44   #82
Wink

Hvala svima na odgovorima. Još ću se raspitati o mogućnostima zaposlenja poslje faksa, pa se javim.

btw nadam se da ćemo se sresti na stotoj obljetnici Aerokluba u zagrebu (makar se nećemo prepoznati )
momakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:48   #83
Hvala svima na odgovorima. Još ću se raspitati o mogućnostima zaposlenja poslje faksa, pa se čujemo

btw nadam se da ćemo se sresti na stotoj obljetnici Aerokluba u zagrebu (makar se nećemo prepoznati )

EDIT: ispričavam se na duplom postu, šteka...
momakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:41   #84
Budi se istok i zapad...

Možda će ovo u dogledno vrijeme oživjeti zračni promet u Hrvatskoj. Samo da prošire pleso na još koju traku
momakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 20:03   #85
taj projekt sa Dalmatia.hr je već davno postao "plan koji će se ostvariti" kao i obnova Maksimirskog stadiona ne znaš koje će prije.

dao Bog da zaživi i dao Bog da više prošire taj Pleso, sjećam se kad je jedan investitor (koji je odustao zbog naše birokracije, čitaj namještanja natječaja) svojevremeno rekao da Zagreb može biti vrata "turističkom istoku", dakle Turska, Grčka, čak i Egipat...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:31   #86
Moj zaručnik je pilot, leti za Lufthansu, s bazom u Munchenz. Ako te što zanima, o školovanju ili nešto, slobodno se javi na mail. On se školovao u Lufthansinoj akademiji u Frankfurtu i Zadru, i platio otprilike 70 000 eura, a kad je dobio posao (jer na kraju ide selekcija, tko im se svidi, čiji personality) Lufthansa mu je sama platila 40 000 eura kredita.

[email protected]
__________________
And then she'd laugh the night time into day
pushing her fear further long.
princess_lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:34   #87
P.S. Pitaš ima li pilota na burzi?
Evo osobno znam jednog sjajnog, sposobnog dečka koji se školovao za pilota, dobio licencu, i na kraju 5 godina ljepio pločice u tatinom obrtu.
Sve zbog drage nam Croatie Airlines, ne brini se, i tamo je nepotizam debelo na djelu!

Konačno je dobio posao u Lufthansi kao instruktor na DA20 i DA40, otiša iz ove države, i kaže dobro mu je!
__________________
And then she'd laugh the night time into day
pushing her fear further long.
princess_lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:51   #88
Quote:
princess_lou kaže: Pogledaj post
On se školovao u Lufthansinoj akademiji u Frankfurtu i Zadru, i platio otprilike 70 000 eura
svaka mu čast, treba imat i hrabrosti za to...! jako mi je drago što je uspio!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:02   #89
Quote:
princess_lou kaže: Pogledaj post
Moj zaručnik je pilot, leti za Lufthansu, s bazom u Munchenu.
Svaka čast.... na kojem tipu leti?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:28   #90
Question

Može li tko reći kolike su šanse za dobiti posao pilota sportskog zrakoplova tipa cessna 172 u RH ILI SVIJETU?Naravno kad dobijem dozvolu za cessnu,to već sve znam samo me ovo muči!
jahac_kadulje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:58   #91
Quote:
jahac_kadulje kaže: Pogledaj post
Može li tko reći kolike su šanse za dobiti posao pilota sportskog zrakoplova tipa cessna 172 u RH ILI SVIJETU?Naravno kad dobijem dozvolu za cessnu,to već sve znam samo me ovo muči!
Jako teško jer takvih puno ima
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 12:12   #92
Quote:
jahac_kadulje kaže: Pogledaj post
Može li tko reći kolike su šanse za dobiti posao pilota sportskog zrakoplova tipa cessna 172 u RH ILI SVIJETU?Naravno kad dobijem dozvolu za cessnu,to već sve znam samo me ovo muči!
Pitanje je jako čudno zato jer sportski pilot ne smije naplačivati letove odnosno ne može sudjelovati u komercijalnopm prijevozu.. To ga razlikuje od profesionalnog. Zato i postoji ta razlika. Znači prevoziti putnike smiješ, recimo kao prijatelje besplatno, inače ne smiješ jer bi to bio komercijalni prijevoz a za to vrijede druga pravila. Prema tome kao sportski pilot ne možeš zarađivati leteći i od tog ne možeš živjeti. U orginalu se ta dozvola zove PPL Private pilote licence. Znači dozvola za privatne potrebe
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže

Zadnje uređivanje ovac : 11.09.2010. at 12:22.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:49   #93
Dal piloti smiju imati tetovaže??

Evo, jedno glupavo pitanje,al sigurno je sigurno...
Cuo sam da u policijskoj akademiji, mislim opcenito ko radi u policiji nesmije imati tetovazu, pa mene zanima jel piloti smiju imat..
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:53   #94
koji piloti, kakvi piloti? ako imaš 50 000 ili 100 000 eura u džepu, tko će ti reći za vas nema mjesta u našoj pilotskoj školi?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:40   #95
Quote:
kolak22 kaže: Pogledaj post
Evo, jedno glupavo pitanje,al sigurno je sigurno...
Cuo sam da u policijskoj akademiji, mislim opcenito ko radi u policiji nesmije imati tetovazu, pa mene zanima jel piloti smiju imat..
Za na kurcu znam da mozes imat 100 %, al za ostala podrucja ne znam .......
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:16   #96
ne na vidljivom mjestu za vojnog, civilni smije ali ne tipa tigra preko čela i sl...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:13   #97
Hvala na odgovorima !!!
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 22:23   #98
Sova77 i home edition, vi ste inace piloti ili???
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:29   #99
ja nisam pilot (profesionalni), ali mi je struka zrakoplovna... imaš tu i tehničare i kontrolu leta i cabin crew i inženjere (mogu oni isto pod tehničare) i zrakoplovne prometnike (oni na aerodromu) i sl... ja sam jedan od njih
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:51   #100
Dozvolu profesionalnog pilota aviona sam zaradio još u prošlom tisućljeću na FPZ-u a trenutno za hranu, vodu, struju, plin, telefon i kredite zarađujem kapetaniranjem na dvomotornom turbopropu sa 76 putničkih sjedala.

Pretpostavljam da se to uklapa u definiciju "inače pilot".
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.