Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 22:23   #1
Svijet - EPH

Isusebože. Ne znam da li je ovo Vanity Fair wannabe ili Vanity Fair ripoff. Ovo posljednje je sigurno, a ono prvo vjerojatno.

Pazi reklame:
"Svijet kakav želimo."
"Najambiciozniji magazin u zemlji."

Najdraža mi je navlakuša da su "bombastične najave o ekskluzivnim fotografijama Sanaderovih žena uzrokovale pomutnju u javnosti". Oj, javnosti, jesi li pomućena?! Oj, javnosti, vidiš li ti išta u svojoj pomućenosti?! O, javnosti, jadna li si ti tako pomućena! Bravo, EPH, pomutili ste javnost!

Dobro, zar stvarno postoji neko koga zanimaju Sanaderove žene? Da su htjeli nešto napraviti onda bi napravili priču o Sanaderovim muškarcima, mada je i to deplasirano. Pišemo o splitskom hohštaplerčiću jer nemamo o čemu drugome.

I jeste li primijetili neodređenost naziva 'magazin'? Nigdje se u reklamama ne spominje učestalost izlaženja. Očito se još nisu dogovorili hoće li to biti dvotjednik, mjesečnik, dvomjesečnik ili će ga kao prilog Jutarnjem tu i tamo, ovisno o količini oglasa koje uspiju skupiti, ubaciti nedjeljom.

P.S. Može li Conde Nast tužiti EPH za kopiranje layouta?

Mišljenja...?
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 00:39   #2
prvi put čujem za taj magazin
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 12:22   #3
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Dobro, zar stvarno postoji neko koga zanimaju Sanaderove žene?
A što misliš, postoje li oni koje zanima 100+ stranica za tri kune?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:27   #4
Nesto tako glupo nisam procitao vec godinama....

Sanaderove zene - te iste fotke su vec par puta objavljene u nekim novinama, a da stvar bude gora, prije nekog vremena ih je objavio upravo Jutarnji

Daleko je to od senzacionalnog magazina s "turbo ekskluzivama"...
Najbolja mi je ekskluzivna reportaza iz hotela Lone koji je, pazi ovo, vec objavljen prije mjesec dana, takodjer EKSKLUZIVNO u Jutarnjem

Klinac koji drka na Lanu Jurcevic, no comment... "Nadao sam se da ce mi ruka umjesto na mjenjacu zavrsiti na njezinoj nozi..."

Intervju s gradonacelnikom Hvara, po milijarditi put Mr. Pjerino Bebic hvali svoj lik i djelo...

Tri strane o tome kako je gin-tonic pice za ljeto

Anyway, preglupo potrosene tri kune, ispricavam se svom mozgu na tako glupoj investiciji, pa makar se radilo samo o tri kune.
__________________
the one who knows
stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:34   #5
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
A što misliš, postoje li oni koje zanima 100+ stranica za tri kune?
Hm. Kao što postojim ja koji vjerujem u to da nešto što mi netko prodaje za tri kune može i mora vrijediti samo manje od spomenute tri kune jer ta osoba svakako želi zaraditi na prodaji, tako onda vjerujem da postoje i oni koje zanima 100+ stranica za tri kune.

Koliko ih ima, to ćemo vidjeti.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:43   #6
Quote:
stardust kaže: Pogledaj post
Anyway, preglupo potrosene tri kune, ispricavam se svom mozgu na tako glupoj investiciji, pa makar se radilo samo o tri kune.
Znači, jebiga, ništa od ovogodišnjeg ljetovanja?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:16   #7
TKO TU LAŽE???

FOTO Prvi broj Svijeta rasprodan! Zbog nezapamćenog interesa SVIJET+NEDJELJNI za 10 kuna na kioscima i u ponedjeljak i utorak!

, e ovo je najbolji vic stoljeća. Kažu u samoreklami da su prvi broj rasprodali. Šta će opet štampati nedjeljni jutarnji? Zar nije jeftinije bilo samo ubaciti Svijet u Jutarnji od ponedjeljka i utorka. Hahahahahaha GENIJALNO
pikobodljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:21   #8
Čitam danas na Jutarnji.hr članak. Naslov: Prvi broj Svijeta rasprodan!
Malo niže vele da je gotovo rasprodan prema neslužbenim procjenama kojima ONI SAMI raspolažu.

Nadalje, nižu se brojni superlativi i moram priznati da se ovako ne štede niti tzv. modni gurui, pjevači i ostale zvijezde kad pričaju o sebi.
"Najuspješniji magazin u povijesti Hrvatske", samo zato kaj je rasprodan? Mo'š mislit.
Nedjeljni Jutarnji i novi magazin Svijet danas su bili apsolutno najčitanije štivo - na temelju čega su to procijenili?
Po vlastitom dojmu?

Prodaja Nedjeljnog porasla je oko 15% ove godine s obzirom na prošlu, što ga svrstava u sam europski vrh po rastu naklade.
Kaj fakat? A koliko je tim velikim europskim novinama naklada? I još nisu napisali da Jutarnjem raste naklada, nego samo nedjeljnom izdanju.
Ovak bez nekih podataka za usporediti mogli su napisati bilo kaj.

Onda dalje mole čitatelje da im pošalju teme o kojima bi željeli čitati na adresu elektroničke pošte smještene na Gmailu.
Vrlo ozbiljno za "najambiciozniji magazin u Hrvatskoj".

Zatim opet zbog nezapamćenog interesa čitatelja - a kakav je to nezapamćeni interes čitatelja? Ja nisam primijetil da je itko osim samih novinara Jutarnjeg govorio o tom magazinu i da je bila ikakava pomama za tim magazinom. Malo lakše sa superlativima, deco...

A u paragrafu pod naslovom "A u Nedjeljnom čitajte" niže se:
ekskluzivno, prvi put ikada, senzacionalno, spektakularno, ekskluzivno, najvažniji, najdrskija pljačka u povijesti...

Ne zaboravimo niti na forsiranje naziva Nedjeljni umjesto prihvatljivog Nedjeljni Jutarnji jer valjda žele stvoriti brend na najgori, najumjetniji mogući način, i to umjesto samih čitatelja koji bi ih trebali nagraditi time da oni sami počnu koristiti taj naziv.

Ovo je samo iz današnjeg članka, jer su fakat počeli ići na neku stvar tim forsiranjem novog magazina. Možda bih im trebao biti zahvalan, jer ga neću kupiti i trošiti živce na čitanje.

Jutarnji je super novina, imaju odličnih članaka i istraživanja, ali kad pretjeraju, dođi mi da se ponovno počnem držati vlastite odluke o izbjegavanju. Samo kaj nema baš puno alternativa.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:44   #9
Zasto imam dojam da ce se Svijet potiho ugasiti za max. dva mjeseca, bez obzira na rekordnu i uvijek rasprodanu nakladu ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:22   #10
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Zasto imam dojam da ce se Svijet potiho ugasiti za max. dva mjeseca, bez obzira na rekordnu i uvijek rasprodanu nakladu ?
možda zbog raznih eph-ovih stilista, sutra, mojahrvatska ... projekata koji su svi bili nenadmašni
__________________
Get busy living, or get busy dying
bez_panike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:21   #11
Pitanje za one koji su danas bili na kiosku - jesu ovi genijalci doista tiskali "nove kolicine" sa JL od nedjelje ili ipak tamo ima neki tracak inteligencije koji ne misli da je bas svaki citatelj idiot ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:40   #12
on još postoji i kupovao sam ga zbog škole. najviše se isplatio radi sanaderovih žena uvijek se isplati
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.