Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2013., 11:21   #1
Rolling Stone

Hrvatska dobila svoje izdanje. 15 kn. Kako vam se cini?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:33   #2
Čini mi se da su naslovnicom i izabranim temama na istoj odvratili većinu inteligentnijeg življa od čitanja. Možda su članci vrhunski napisani, ali koga točno zanima što ima reći Oliver Frljić, koji je to i kakav fenomen Severine i sl.?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 21:48   #3
Prvi broj

Prvi brojevi bilo koje novine (ili emisije ili proizvoda...) uvijek su prava muka. Iako me "Rolling Stone" nikada nije posebno zanimao (zanimali su me neke druge novine i neka druga glazba) treba pohvaliti hrabrost u današnje vrijeme objaviti novu tiskovinu (makar i franšizu), pogotovo glazbenog izričaja "na ovim prostorima". I da, ima tu dosta reklama (kako bi se financirali), nekih drugih imena, autora... i neka ih, vidjet ćemo kako će to izgledati.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 20:35   #4
Generalna ocjena - vrijedno love. No, kad se u obzir uzme da stoji 15 kuna onda cijela priča poprima novu dimenziju.

Dakle, kao prvo - hrabra cijena. Vrlo hrabra i meni osobno malo nejasna cijena. Petnaest kuna za mjesečnik u Hrvatskoj govori da očajno žele navuć široko čitateljstvo. A mislim da Rolling Stone u Hrvatskoj jako teško može navući više od 20000 prodanih primjeraka. Mislim da se čak i Playboy - u Hrvatskoj puno poznatiji brend - prodavao maksimalno u 35000. Ako žele provuć Rolling Stone na više od 20000, onda bi im trebalo dosta jakih političko-gospodarskih tema koje ne možeš imati niti u ovom konceptu, niti u mjesečnom izdanju. A ako će za šest mjeseci morati dizati cijenu na 25 kuna, onda će cijela priča izgledati poprilično neozbiljno. Tako da mi stvarno nije jasna cijena, ali okej... možda ima neka priča iza toga.

O sadržaju ne mogu previše jer još nisam pročitao niti jedan tekst, ali onoliko koliko sam vidio stvar je, kako se popularno kaže, "ni vrit ni mimo". Glavna urednica (što mi je užasno drago da ovakvu tiskovinu uređuje žena) u uvodniku zahvaljuje Partner banci i oglašivačima. Ono, WTF?! Domaći autori su mi uglavnom nepoznanica tako da tu može biti svega i svačega. Tema o (srpskom) zakonodavstvu protiv pedofila mi se čini odličnim odabirom i čini mi se da je dobro obrađena, ali ću ipak konačnu ocjenu donijeti kad pročitam tekst. S druge strane, odabir Munjize za gospodarsku temu je katastrofalan. Em je čovjek komentator, a ne novinar, em istog komentatora čitati iz mjeseca u mjesec je stvarno jadno. Kao da opet čitam Karduma u Playboyu s time da je Kardum još koliko toliko pasao u Playboy dok je Munjiza ovdje stvarno kao govno u punču. Da ne spominjemo gorenavedenu pogrešku da je komentar, čini se, mjesec dana tavorio u kompjuteru i da ga urednik prije tiskanja nije pregledao. Ako već žele ići sa samo jednim gospodarskim autorom puno bi im bolje odgovarao Bajto iz Novosti, recimo. Ili neki drugi novinar koji ima iskustva u gospodarskim temama.

Recenzije domaćih audio izdanja im je u ovom broju pisao samo jedan autor što je također vrlo jadno. Jedan Rolling Stone bi si morao moći priuštiti barem tri recezenta za muziku. Tu su, recimo, mogli potražiti nekoga s muzika.hr i tamo uzeti dvoje ljudi za recenzije. Da ne kažem da se jedna od recenzija odnosi na neko "izdanje" Branimira Štulića, čovjeka koji odavno više ne zaslužuje više od impresivne kartice u nekoj domaćoj rock enciklopediji.

I vrlo je jadno što im se čak i u materijalima koje prenose iz američkog izdanja potkradaju greške. Uz članak o Michael J. Foxu ima fotka na kojoj je krivo napisano ime jedne glumice. Neozbiljno.

Članak o Severini je zbilja mogao pričekati treći ili četvrti broj. Iako dobra tema, definitivno mu nije mjesto u prvom broju časopisa o rock muzici u kojem pokušavaš okupiti - rock publiku.

I, na kraju, osobno imam veliki problem s formatom i papirom. Nakon što se čovjek navikne na američki Rolling Stone, ovo je razočaranje. Layout napravljen za uži format meni nekako ne leži na ovoj širini.

Iako sam prvotno pomislio da će imati problema puniti 150 stranica svaki mjesec, to možda čak i neće biti toliki problem. Uz preuzimanja iz američkog izdanja, kod nas imaju glazbenih tema taman za zimskih šest mjeseci, a onda će već od travnja i svibnja moći obrađivati i svjetske glazbenike koji dolaze svirati na naše ljetne festivale pa će tako moći krpati sadržaj za cijelu godinu. Tako da s time ne vidim previše problema.

Vrlo me impresioniralo što su s Croatia osiguranjem uspjeli dogovoriti custom oglas. Svaka čast.

Sve u svemu, poluugodno iznenađenje koje ću probati kupiti još nekoliko brojeva, čisto da vidim u kojem će smjeru ići. Mislim da bi im bilo dobro povezati se s dijelom ekipe iz bivšeg Plana B jer su oni bili dosta hrabri u svojem konceptu i projektu i sa dijelom ekipe s muzika.hr jer imaju iskustva na domaćoj glazbenoj sceni. I nadam se da neće uvlačiti "etablirana" imena s domaće medijske scene tipa Bakalović, Kuljiš, Jergović ili nekog sličnog čija proseravanja već idu svima na živce.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:42   #5
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Generalna ocjena - vrijedno love. .
ela radić, osoba koja je bila urednica extre, znamo kakvog tabloida, toni moškov, mario miletić, došli isisati zadnji novac iz nacionala, anđelo jurkas koji iznenađen ovom franšizom...oduvijek bio u nerasporu s vremenom...pa to su pokušavali godinu dana...jad i bijeda koja dokazuje da su samoumišljeni medijski likovi i marketinški stručnjaci...baš me zanima kad elu, fuckin' radić povežu s tomom ricovim...

...i koja su to relevantna imena na promociji, tko je za boga miloga ana mihalić, kome nešto predstavlja ivana nanut, kristijan beluhan...??? ...i koga zanima jesu li se na promociji ponovno zavoljeli iva šulentić i luka nižetić...

...da ne bi bilo nesporazuma, volio bih da mjesečnik uspije, mislim da mlađa generacija nema taj osjećaj skupljanja informacija putem tiskanih medija, ali ja ovim ljudima ne vjerujem...jer su u dosadašnjim tvrtkama dokazali da su običan šljam...
coolking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 22:34   #6
Quote:
coolking kaže: Pogledaj post
ela radić, osoba koja je bila urednica extre, znamo kakvog tabloida, toni moškov, mario miletić, došli isisati zadnji novac iz nacionala, anđelo jurkas koji iznenađen ovom franšizom...oduvijek bio u nerasporu s vremenom...pa to su pokušavali godinu dana...jad i bijeda koja dokazuje da su samoumišljeni medijski likovi i marketinški stručnjaci...baš me zanima kad elu, fuckin' radić povežu s tomom ricovim...

...i koja su to relevantna imena na promociji, tko je za boga miloga ana mihalić, kome nešto predstavlja ivana nanut, kristijan beluhan...??? ...i koga zanima jesu li se na promociji ponovno zavoljeli iva šulentić i luka nižetić...

...da ne bi bilo nesporazuma, volio bih da mjesečnik uspije, mislim da mlađa generacija nema taj osjećaj skupljanja informacija putem tiskanih medija, ali ja ovim ljudima ne vjerujem...jer su u dosadašnjim tvrtkama dokazali da su običan šljam...
"Gospodine" zanimljivog nicka...samo nekoliko riječi vezano za Vaše navode.
Iako bi na ovako nešto najbolje bilo ne reagirati.

Vaš "tekst" dokazuje da ne trebate vjerovati niti sami sebi.
U suprotnom napisano je učinjeno s namjerom da iz vama poznatih, osobnih razloga naštetite nekim ljudima.
Naime, navodite da su poimence navedeni došli isisati novac iz NCL Media Grupe, zar smatrate da uža (a možda) i šira javnost nije upoznata s sudbinama bivših zaposlenika NCL-a?
Ili Vi sami niste upoznati da su dan danas bivši zaposlenici na sudu jer nisu dobili plaće, jer im nisu uplaćeni doprinosi, da su sami davali otkaze jer je vodstvo NCL bilo u nemogućnosti dati im otkaze jer su tako složili priču.
Mislite da ljudi koje ste pobrojili nisu djelili tu sudbinu?

Možda Vas blaćenje kroz iznošenje neistina veseli iz Vama poznatih razloga, ali bar budite toliko fer i priznajte sami sebi da Vas smeta nečiji uspjeh.
Licemjerstvo je kod nas uobičajena pojava, ali vaše uistinu prelazi granice dobrog ukusa, zdravkog razuma i ljudskosti.

Drugim riječima, Vi se potpuni IDIOT!
Osobnu netrpeljivost rješavajte osobno ili bar s toliko hrabrosti da se predstavite imenom i prezimenom. Ili jednostavno potražite savjet u podforumu psihologija, a možda da otvorite temu "Kako se nositi s nevoljenjem samoga sebe i/uspjehom drugih".


Tko kod čini ekipu koja je uspjela pokrenuti Rolling Stone (s svim što taj projekt nosi, pa tako i rizikom) moramo se složiti da se radi o odlučnosti, profesionalizmu i stručnosti. Riječ je o velikom projektu, legendarnom magazinu.
Za kraj, ljudi doveli novi magazin na tržište regije i kako sam danas u kupljenom primjerku imao priliku vidjeti na dobrom su putu da bar malo poprave medijsku sliku i normalnom čitatelju po normalnoj cijeni omoguće pristojne tekstove.
Radimir is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.10.2013., 01:28   #7
Quote:
Radimir kaže: Pogledaj post
"Gospodine" zanimljivog nicka...

zahvaljujem na komplimentu na nicku....bit ću kratak, nazvati nekog idiotom, zato što djelomično poznajem ili sumnjam u pozadinu cijelog projekta, smatram neprihvatljim...

...inzistiranje na imenu i prezimenu, na forum.hr-u, također smatram neprihvatljivim....zato je forum.hr, forum.hr....ne da netko bude zaštićen, već da možemo iznijeti komentare, bez da nas itko proganja...

...vaše logiranje, samo s jednim postom, meni dovoljno govori....

...i stvarno mi je dosta....godina dana da napokon izdate hrvatsko izdanje rolling stone-a, ma daj me nemoj...

...nemam osobnih obračuna s ljudima iz ncl-a, ali bilo bi lijepo da se nekolicina od vas tamo nikad nije ni pojavila...

...s poštovanjem, n.n.

Zadnje uređivanje coolking : 20.10.2013. at 01:44.
coolking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:46   #8
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Generalna ocjena - vrijedno love. No, kad se u obzir uzme da stoji 15 kuna onda cijela priča poprima novu dimenziju.

Dakle, kao prvo - hrabra cijena. Vrlo hrabra i meni osobno malo nejasna cijena. Petnaest kuna za mjesečnik u Hrvatskoj govori da očajno žele navuć široko čitateljstvo. A mislim da Rolling Stone u Hrvatskoj jako teško može navući više od 20000 prodanih primjeraka. Mislim da se čak i Playboy - u Hrvatskoj puno poznatiji brend - prodavao maksimalno u 35000. Ako žele provuć Rolling Stone na više od 20000, onda bi im trebalo dosta jakih političko-gospodarskih tema koje ne možeš imati niti u ovom konceptu, niti u mjesečnom izdanju. A ako će za šest mjeseci morati dizati cijenu na 25 kuna, onda će cijela priča izgledati poprilično neozbiljno. Tako da mi stvarno nije jasna cijena, ali okej... možda ima neka priča iza toga.

O sadržaju ne mogu previše jer još nisam pročitao niti jedan tekst, ali onoliko koliko sam vidio stvar je, kako se popularno kaže, "ni vrit ni mimo". Glavna urednica (što mi je užasno drago da ovakvu tiskovinu uređuje žena) u uvodniku zahvaljuje Partner banci i oglašivačima. Ono, WTF?! Domaći autori su mi uglavnom nepoznanica tako da tu može biti svega i svačega. Tema o (srpskom) zakonodavstvu protiv pedofila mi se čini odličnim odabirom i čini mi se da je dobro obrađena, ali ću ipak konačnu ocjenu donijeti kad pročitam tekst. S druge strane, odabir Munjize za gospodarsku temu je katastrofalan. Em je čovjek komentator, a ne novinar, em istog komentatora čitati iz mjeseca u mjesec je stvarno jadno. Kao da opet čitam Karduma u Playboyu s time da je Kardum još koliko toliko pasao u Playboy dok je Munjiza ovdje stvarno kao govno u punču. Da ne spominjemo gorenavedenu pogrešku da je komentar, čini se, mjesec dana tavorio u kompjuteru i da ga urednik prije tiskanja nije pregledao. Ako već žele ići sa samo jednim gospodarskim autorom puno bi im bolje odgovarao Bajto iz Novosti, recimo. Ili neki drugi novinar koji ima iskustva u gospodarskim temama.

Recenzije domaćih audio izdanja im je u ovom broju pisao samo jedan autor što je također vrlo jadno. Jedan Rolling Stone bi si morao moći priuštiti barem tri recezenta za muziku. Tu su, recimo, mogli potražiti nekoga s muzika.hr i tamo uzeti dvoje ljudi za recenzije. Da ne kažem da se jedna od recenzija odnosi na neko "izdanje" Branimira Štulića, čovjeka koji odavno više ne zaslužuje više od impresivne kartice u nekoj domaćoj rock enciklopediji.

I vrlo je jadno što im se čak i u materijalima koje prenose iz američkog izdanja potkradaju greške. Uz članak o Michael J. Foxu ima fotka na kojoj je krivo napisano ime jedne glumice. Neozbiljno.

Članak o Severini je zbilja mogao pričekati treći ili četvrti broj. Iako dobra tema, definitivno mu nije mjesto u prvom broju časopisa o rock muzici u kojem pokušavaš okupiti - rock publiku.

I, na kraju, osobno imam veliki problem s formatom i papirom. Nakon što se čovjek navikne na američki Rolling Stone, ovo je razočaranje. Layout napravljen za uži format meni nekako ne leži na ovoj širini.

Iako sam prvotno pomislio da će imati problema puniti 150 stranica svaki mjesec, to možda čak i neće biti toliki problem. Uz preuzimanja iz američkog izdanja, kod nas imaju glazbenih tema taman za zimskih šest mjeseci, a onda će već od travnja i svibnja moći obrađivati i svjetske glazbenike koji dolaze svirati na naše ljetne festivale pa će tako moći krpati sadržaj za cijelu godinu. Tako da s time ne vidim previše problema.

Vrlo me impresioniralo što su s Croatia osiguranjem uspjeli dogovoriti custom oglas. Svaka čast.

Sve u svemu, poluugodno iznenađenje koje ću probati kupiti još nekoliko brojeva, čisto da vidim u kojem će smjeru ići. Mislim da bi im bilo dobro povezati se s dijelom ekipe iz bivšeg Plana B jer su oni bili dosta hrabri u svojem konceptu i projektu i sa dijelom ekipe s muzika.hr jer imaju iskustva na domaćoj glazbenoj sceni. I nadam se da neće uvlačiti "etablirana" imena s domaće medijske scene tipa Bakalović, Kuljiš, Jergović ili nekog sličnog čija proseravanja već idu svima na živce.
Kardum je jedan od naših ponajboljih ekonomskih analitičara. Obrazovan je, elokventan i artikuliran, a novinarski zna sve fino sažeti. I intelektualno se ne prostituira, a ne vidim ni da je nešto umrežen što je danas rijetka kvaliteta.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:47   #9
rasprava o magazinu i ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=801730
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:54   #10
Kupio sam i mogu se sloziti s vec recenim da je cijena apsolutno prihvatljiva, cak bih rekao pomalo suicidalna za odrzivost projekta. Tekstove sam vecim dijelom zasad samo preletio, ali procitao sam Ivanu Simic Bodrozic, ono nesto o Britpopu te pola price o Severini.

Ideja ISB da napise paralelni dnevnik u nacelu mi se ne cini losom, ali izvedba se na trenutke pretvara u klasicno troluckanje. Nije da s tim inace imam problema, ali prigovarati trenutnoj sefici diplomacije sto je otisla na sluzbeni put u UN u skladu s opisom posla te se sastala s nekim kolegom iz Angole... Stajaznam, zvuci kao promaseno prcanje nekoga s kim se politicki ne slazes ili pak prejeftin populizam.

Prikaz Britpopa mi je bas onako zabavnjikav i pitko napisan.

A ono o Severini... Ideja je mogla biti dobra, ali pod uvjetom da je napisana kao nekakva reportaza, mozda s pokojim sugovornikom, ali to sto je taj decko poceo pisati je naprosto necitljivo, prvenstveno stilski odbojno. Ne znam, mozda sam ostario...

Ali sve u svemu, neka im je svima sa srecom, trebat ce im.
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:37   #11
Thumbs up

Napokon nesto dobro za citati! Kupujem i dalje
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 21:34   #12
Mislio sam ga kupiti ali sam ovdje pročitao da je u njemu i onaj Oliver Frljić.Odustao sam.Pun mi je kuki jedne te iste politike i jednih te istih ljudi.Još nek dovedu Tvrtka Jakovinu,Goldsteina,Dežulovića,Kuljiša...
Neću ga kupiti ni zato što sa ovdje pročitao da je glavna urednica nekakva Ela Radić.Tko je ta?Bila "novinarka" u ženskom tabloidu Extra
Što nju kvalificira za ovaj posao?To što sluša rock?
Može li mi netko reći tko je uopće doveo taj magazin u Hrvatsku,tko je glavni,tko je birao ljude da rade na projektu?
Vidim da izlazi u više zemalja pa ako mu naklada ne bude najmanje 30 tisuća,mogu se slobodno ugasiti.
Jedini magazin koji mi se u Hrvatskoj sviđao je Klik zbog duhovitosti nekih novinara tamo.Ovom RS-u predviđam najdulje jednu godinu.
no_game22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 15:00   #13
Quote:
no_game22 kaže: Pogledaj post
Mislio sam ga kupiti ali sam ovdje pročitao da je u njemu i onaj Oliver Frljić.Odustao sam.Pun mi je kuki jedne te iste politike i jednih te istih ljudi.Još nek dovedu Tvrtka Jakovinu,Goldsteina,Dežulovića,Kuljiša...
Neću ga kupiti ni zato što sa ovdje pročitao da je glavna urednica nekakva Ela Radić.Tko je ta?Bila "novinarka" u ženskom tabloidu Extra
Što nju kvalificira za ovaj posao?To što sluša rock?
Može li mi netko reći tko je uopće doveo taj magazin u Hrvatsku,tko je glavni,tko je birao ljude da rade na projektu?
Vidim da izlazi u više zemalja pa ako mu naklada ne bude najmanje 30 tisuća,mogu se slobodno ugasiti.
Jedini magazin koji mi se u Hrvatskoj sviđao je Klik zbog duhovitosti nekih novinara tamo.Ovom RS-u predviđam najdulje jednu godinu.
i to u ranijoj fazi! kasnije se izlizalo
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 16:38   #14
Nakon drugog broja koji izlazi valjda za koji dan slijedi, kako iz trece ruke cujem, dvobroj.
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 19:13   #15
Quote:
Chang Shlang kaže: Pogledaj post
Nakon drugog broja koji izlazi valjda za koji dan slijedi, kako iz trece ruke cujem, dvobroj.
aaaaaaaaaaaahahhaah, znači neće doživjeti ni 5. broj
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:52   #16
Kako se prodao prvi broj? Zna li netko?
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 17:20   #17
Kupio i drugi broj. I hvala, unatoč 15 kuna, to definitivno nije novina za mene. Osim tekstova o Lou Reedu i Nirvani, ništa me drugo nije na prvi pogled zainteresiralo za čitanje.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:57   #18
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Kupio i drugi broj. I hvala, unatoč 15 kuna, to definitivno nije novina za mene. Osim tekstova o Lou Reedu i Nirvani, ništa me drugo nije na prvi pogled zainteresiralo za čitanje.
da, ovaj drugi broj je fakat loš
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:31   #19
meni je drugi broj sasvim u redu
vjerovatno jer sam taj kupio a prvi još tražim a neznam gdej bih ga tražio
no da pitam
kad izlazi broj za prosinac?
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:11   #20
I drugi broj je odličan! Samo tako nastavite...
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.