Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 17:21   #321
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
kako ti nije jasno koliko je usporedba slobodana miloševića i nekog random lika iz vukovara po tom pitanju retardirana?
za slobodana miloševića zna čitava bivša jugoslavija + dio ljudi iz inozemstva. za random lika iz vukovara zna random lik i njegovi prijatelji.

ne, ne znam koje nacionalnosti su mi prijatelji, ali mislim da su svi hrvati. i da me novinar pita, rekao bih da su svi hrvati.
Evidentno je da ti imas problema s analogijom, a na koncu i (logickim) zakljucivanjem.

Kazem da ako se netko predstavi kao Slobodan - moze biti i Hrvat i Srbin.

Ako se predstavi kao Ivan - moze biti i Srbin i Hrvat.

Ako se predstavi kao Natasa - moze biti Srpkinja i Hrvatica...

Ukoliko uz bilo koje od tih imena dodas prezime - Kovac, Kovacevic, Nikolic... jos uvijek svi mogu biti i Hrvati/Hrvatice i Srbi/Srpkinje.

Je l' imalo jasnije??

(Da te ne zbunjujem da Damir, Sanela, Mirela - mogu biti i Hrvati(ce) i Bosnja(ci)kinje. To je vec rjedja varijanta nedoumice u Vukovaru. Ali vjerujem da Pehar i to rjesava na jedan, dva...)
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 18:37   #322
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Evidentno je da ti imas problema s analogijom, a na koncu i (logickim) zakljucivanjem.

Kazem da ako se netko predstavi kao Slobodan - moze biti i Hrvat i Srbin.

Ako se predstavi kao Ivan - moze biti i Srbin i Hrvat.

Ako se predstavi kao Natasa - moze biti Srpkinja i Hrvatica...

Ukoliko uz bilo koje od tih imena dodas prezime - Kovac, Kovacevic, Nikolic... jos uvijek svi mogu biti i Hrvati/Hrvatice i Srbi/Srpkinje.
no, i taj ti nije prijatelj čim ti se predstavio.
da bi ti postao prijatelj valjda se bolje upoznate, kažete si nešto jedno o drugima, pričate odakle ste, obiteljski background...naravno da znaš jel' ti prijatelj srbin ili hrvat, znaš i puno intimnije stvari
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 19:49   #323
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
no, i taj ti nije prijatelj čim ti se predstavio.
da bi ti postao prijatelj valjda se bolje upoznate, kažete si nešto jedno o drugima, pričate odakle ste, obiteljski background...naravno da znaš jel' ti prijatelj srbin ili hrvat, znaš i puno intimnije stvari
Pa upravo to daje dodatnu dozu misticnosti Peharovim sposobnostima...

Novinar Zoran Pehar je u 4 mjeseca boravka u Vukovaru, za trajanja koje se spominje u prologu price, uspio shvatiti da nije upoznao niti jednog Srbina (a mozda i intimnije stvari od toga o onima koji su Nesrbi).

Kako je uspio u 4 mjeseca, pretpostavljam i za krace vremena - doci do toga? Vodio je evidenciju je li Slobodan Nikolic, kojeg je upoznao polovicom prosinca, isao u crkvu za Bozic prije Nove godine ili poslije?
Diskretno je Milana Kovaca, netom nakon upoznavanja, pitao je l' ima slavu i kad mu pada?

Nisam radio inventuru svojih prijateljstava (o poznanstvima da i ne pricam, a i kako bih provjerio njihovu etnicku komponentu osim nekim soasko-poaskim metodama?) - ali sam siguran da za mnoga ne bih znao reci sto bi im stajalo u rubrici "nacionalnost".
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 07:21   #324
gledaj, ono što sam zapravo htio reć je da ti možeš navest primjera koliko hoćeš, ali ljudi u svojoj glavi nacionalnost "određuju" upravo preko imena i prezimena. da, kad čujem da se netko zove aleksandar mitrović pretpostavit ću da je srbin. i kad čujem da se netko zove ivan horvat pretpostavit ću da je hrvat.
ali za razliku od njega ću imat na umu i te primjere koje si naveo.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 13:25   #325
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Novinar Zoran Pehar je u 4 mjeseca boravka u Vukovaru, za trajanja koje se spominje u prologu price, uspio shvatiti da nije upoznao niti jednog Srbina (a mozda i intimnije stvari od toga o onima koji su Nesrbi).
Lako za Srbe, ali je li upoznao kojeg pedera?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.