Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2016., 01:17   #701
Quote:
Alice_05 kaže: Pogledaj post
Molila bih komentar iskusnih: kupila sam kantarionovo ulje u maslinovom na sajmu, žuto-smeđe je boje i miriše kao čisto maslinovo. Čitala sam da mora biti crvene boje i da macerat miriše po kantarionu a ne po ulju u kojem se macerira. Jel moguće da to ulje koje imam ne valja ili može biti i takve boje i mirisa? Hvala unaprijed!
Trebao bi biti izrazito crvene boje i mirisati na maslinovo ulje jer gospina trava sama po sebi nema intenzivan miris kao npr. smilje ili timijan...
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:18   #702
da, svakako mora biti baš baš crvene boje. Miris na maslinovo je ok
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:49   #703
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
Trebao bi biti izrazito crvene boje i mirisati na maslinovo ulje jer gospina trava sama po sebi nema intenzivan miris kao npr. smilje ili timijan...
Može biti i žuto smeđe boje, zavisi s kojeg su područja stavljali gospinu travu i koliko su ju stavljali, jesu li stariji cvjetovi i sl.vrlovjerojatni je stavljano malo cvijetova, možda i već previše prosušeni i sl. Kupila sam i ja jedan takav od travara iz Istre.
Inače radim svoj i uvijek je crvene boje, samo zna biti jače ili slabije crvene boje (zavisi je li iz Gorskog kotra, unutrašnjosti Istre ili iz priobalja, za ostale dijelove HR ne znam).
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:12   #704
Boja bi trebala varirati u nijansama crvene boje samo zbog ulja u kojem je macerirana gospina trava. Kako je u tvom slučaju macerirana u maslinovom, može imati žućkasto crvenu ili tamnije crvenu boju, ovisno o boji maslinovoga koje ide od žućkaste do zelenkaste nijanse. Ostalo bi se moglo pripisati nekim nepravilnostima u maceriranju, zato niti nema tu crvenu jarku ili tamniju crvenu boju. Crvenu boju maceratu daje hipericin koji se nalazi u cvjetovima i pricvjetnim listićima i oni se i maceriraju, svježe ubrani kada se cvijet tek počeo otvarati, a ostali cvjetići budu još uvijek neprocvjetali upravo zbog hipericina zbog kojega i radimo macerat kantarion.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:25   #705
Molila bih vas savjet za trudnicu koji od ovih macerata je nabolji:

http://www.kosarica.hr/index.php?rou...ry_id=0&page=2

http://www.terra-organica.hr/ulje-ce...-asiatica.html

http://www.terra-organica.hr/centela...e-oshadhi.html

Dali cijena znači i kvalitetu u ovom slučaju ili??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 10:51   #706
Molila bih pomoć eksperata, koje ulje preporučujete za macerat od ruža (imat ću uskoro lijepe i netretirane pa da ih utopim)?
Inače radim macerate na maslinovom, sezamovo i bademovo ponekad, a jajobu rijetko (cijena, jel' )
Hvala
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:40   #707
Quote:
FineGold kaže: Pogledaj post
Molila bih pomoć eksperata, koje ulje preporučujete za macerat od ruža (imat ću uskoro lijepe i netretirane pa da ih utopim)?
Inače radim macerate na maslinovom, sezamovo i bademovo ponekad, a jajobu rijetko (cijena, jel' )
Hvala
ja bi ružine latice macerirala u bademu, marelici, kokos, a često kažu i maslinovo iako se bojim da meni osobno ne bi odgovarala kakofonija mirisa
Ne govorim iz iskustva nego čisto ono što sam usput pročitala. Možda se javi netko tko je isprobao
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 00:35   #708
@elly
Hvala, ulje marelice, baš dobra ideja.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:45   #709
Smile Macerat oraha

Pozdrav, htjela bih napraviti macerat oraha za tamnjenje kože. Zanima me, koliko zreli/nezreli orah staviti u ulje? Da li mogu staviti orah ubran ovih dana ili da pričekam da još sazrije?
I zanima me, kada narežem orah, koliko ga sušiti prije stavljanja u ulje?
Hvala!
lovenature is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 14:47   #710
I ja sam zbunjena s raznoraznim savjetima na netu . Ja sam svoje ubrala prije par dana, narezala i odmah zalila uljem. Mislim da to nije bila najbolja ideja, vidim da se mjehurići dižu konstantno, čini se da fermentira nešto unutra .
Mali savjet - kad budeš sjeckala orahe, obuci rukavice jer jako boje ruke.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:50   #711
Moze li se macerirati metvica(menta)?Ako da u cemu bi bilo bolje macerirati? U suncokretovom ili maslinovom ulju? I za sto bi taj macerat bio dobar?
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 19:12   #712
Da li netko radi macerat od estragona (taragon)?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:16   #713
Jel prodaju ljekarne ili trgovine zdravom hranom macerat ruže, zna li netko?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:20   #714
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Jel prodaju ljekarne ili trgovine zdravom hranom macerat ruže, zna li netko?
Macerat divlje ruže
ali ne znam kakva je kvaliteta Tehnoprocesa

ili tražiš od latica ruže?
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:03   #715
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
Macerat divlje ruže
ali ne znam kakva je kvaliteta Tehnoprocesa

ili tražiš od latica ruže?
E, hvala ti! Našla i ja jutros taj link Ma u receptu od jedne kreme piše macerat ruže, ali ubacit ću ovo, tko ga šiša
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2019., 23:51   #716
Pozdrav,
Prvi put sam radio macerat oraha, prepolovio orahe i zalio uljem. Ali, nakon 2 dana macerat ima neugodno-kiselkast miris (to sam citao d aje zapravo normalno na početku maceriranja), ali me vise brinu mjehurici koji se stalno dizu gore. Trenutno mi je macerat otvoren i prekriven samo gazom jer kad zatvorim staklenku bas se stvori tlak i cuje se onaj "siiik" kad se otvori.
Jel to zapravo normalno ako se radi o svjezoj biljci ili je ipak doslo do neke greske?
Hvala!
hartija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 14:00   #717
Pozdrav, trebam pomoc, stavila sam pupove gospine trave u maslinovo ulje, u staklenku i na sunce, htjela sam drzati 40 dana jer sam tako procitala da treba, sad sam drzala 33 dana i danas osjetim uzegli miris ulja pa sad ne znam gdje sam pogrijesila?
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 22:30   #718
Quote:
Aileenn kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoc, stavila sam pupove gospine trave u maslinovo ulje, u staklenku i na sunce, htjela sam drzati 40 dana jer sam tako procitala da treba, sad sam drzala 33 dana i danas osjetim uzegli miris ulja pa sad ne znam gdje sam pogrijesila?
Je li teglica bila napunjena do vrha? Kakav je bio biljni materijal koji si stavljala unutra (mokar, prosuh, bran u podne ili nakon kiše...). Jesi li stavila vit E i co2 ružmarina? Koji je datum isteka maslinovog ulja? Koje je kvalitete to maslinovo ulje...ima tu dosta varijabli koje treba uzet u obzir.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 17:32   #719
Meni kantarion macerat smrdi po defaultu, mozda nije uzeglo vec je taj njegov miomiris .
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 09:12   #720
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Je li teglica bila napunjena do vrha? Kakav je bio biljni materijal koji si stavljala unutra (mokar, prosuh, bran u podne ili nakon kiše...). Jesi li stavila vit E i co2 ružmarina? Koji je datum isteka maslinovog ulja? Koje je kvalitete to maslinovo ulje...ima tu dosta varijabli koje treba uzet u obzir.
Iskreno, nisam znala da teglica mora biti puna, kako to utječe na ulje?
Ulje sam kupovala maslinovo, navodno domaće. Imate kakav savjet koje ulje najbolje kupiti??

Vitamin E i co2 ružmarina nisam nikad stavljala, iako već par godina radim i uvijek mi je ulje bilo dobro, sad se prvi put pokvarilo. Koliko vidim ide 0,1%, ne znam jel bih uopće mogla tako malo odvagati s obzirom na malu količinu koju radim.

Najveći problem je očito u ulju
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.