Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 21:36   #101
kako je čistiti? meni su se pojavile fleke, izgleda kao da mi je u kavu upala

ili je vrijeme za novu?

hvala
tram01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 01:50   #102
Bok svimw, napravio sam udlagu radi skripanja i jucer sam je prvi puta stavio ugl imam osijecaj kao da mi vuce prednje zube prema nazad i nakon 2 sata probe i neugodnog pritiska kad sam je skinuo bolili su me zubi.

Radio sam je privatno . Moje pitanje dali he to normalno ? Ili je nekaj krivo napravljeno . Hvala puno
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:49   #103
Bio sam kd svog zubara i rekao mi je da si stavim udlagu u vodu s onim alkoholom za ispiranje zubiju da je smekša te da svakofnevno stavim pastu za mineralizaciju cakline ugl nakon 2 tjedna udlaga mi je postala udobna i sad je sve super sva sreća pa nisam napravio novu.
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 22:10   #104
Udlage se mogu cistiti onim tabletama za proteze. Tako ja svoju cistim.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:03   #105
Quote:
Snjeska.Bijelic kaže: Pogledaj post
Udlage se mogu cistiti onim tabletama za proteze. Tako ja svoju cistim.
i ja, ali je svjedno smedja na nekim dijelovima

jel se može to dati ispolirati kod zubara?
i jel mogu od toga dobiti karijes? kao prijeđe na zub (imam lude ideje, ali ozbiljno pitam)
tram01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:09   #106
Može ova udlaga preko HZZO?Plaćam i dopunsko?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 10:45   #107
tram ako redovito peres zube onda bakterije koje stvaraju karijes ne stignu djelovati. Čisti zube sa zubnim koncem jos jer su karijesi najčesti između zubiju

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 21:14   #108
Evo posto nitko nije odgovorio na moj upit sto je postala cesta praksa odgovoriti cu sam sebi pa mozda i pomogne nekoj dobroj dusi..ugl danas mi je rekao docent da udlage koje se rade privatno od cca 500 do 2000 kn mogu napraviti vise stete nego dobroga.. kako i zasto vise necu ovdje odgovarat jer gibam s foruma tj mapravit cu si novi profil s nekom.sisatom.zenskom na avartaru ovak mi je respond rate 3 mjeseca a ak cu postat zensko vjerujem da ce bit 5 minuta.
.ugl trebalo.bi ih radit preko hzzo a .. i kostaju oko 4000 kn..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 18:21   #109
Quote:
Mr. G kaže: Pogledaj post
Pošto baš nemam 2000 Kn za radit udlagu kod stomatologa zanima me da li štitnik za zube za box/borilačke sportove može biti dobra alternativa.
Ima onih jeftinih plastičnih varijanti koji ne ulijevaju povjerenje ali za stotinjak kuna može se nabaviti i bolja varijanta koja ima gel koji se prilagođava samim zubima.

Čini mi se na prvu da je to dosta slično rješenje i da bi trebalo također pomoći protiv bruksizma.

Ako netko ima više iskustva cijenim savjet.
Evo da se javim nakon godinu dana da sam pronašao rješenje s kojim smo ja (a što je još važnije i supruga) jako zadovoljni.

Jako puno sam istraživao po netu i došao do zaključka da rješenja tipa boksačkih navlaka i slično nisu dobra jer zubi moraju "disati" a ne biti ukalupljeni tokom sna.

Pronašao sam dva tipa proizvoda o kojima se možete pobliže upoznati na ovim web stranicama:

http://www.sleepright.com/dental-guards/

http://www.dentek.com/comfort-fit-dental

Ja sam odabrao model SleepRight Dura-Comfort i naručio ga preko ebaya gdje sam pronašao najpovoljniju cijenu (23.99$ + nekih 10$ poštarine). Paketić se čak provukao bez carine (stiže iz USA) i stigao za desetak dana.

Da ne gubite vrijeme tražeći najbolju cijenu tu je i link:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Sleep-Ri...kAAOSw4shX4rjY

Uglavnom, koristim ga nekih 2 mjeseca svakodnevno (ili se kaže svakonoćno) i supruga i ja smo i više nego zadovoljni. Lako se stavlja/skida, udobno je, ne žulja, guma od koje je napravljen izgleda još uvijek ko nova. Jedino su mi usta malo suha ujutro al naviknut ćete se.
Ujutro isperem toplom vodom i stavim u plastičnu posudicu s poklopcem koju dobijete sa SleepRightom.

Jednostavno i učinkovito rješenje.

Što je najbolje, jučer sam za probu otišao spavati bez njega i supruga mi kaže da me čula samo jednom ili dvaput i to ne ni toliko glasno da škrgučem kao što sam prije znao.

Eto, nadam se da će moje iskustvo još nekome pomoći.
Mr. G is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:18   #110
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Evo posto nitko nije odgovorio na moj upit sto je postala cesta praksa odgovoriti cu sam sebi pa mozda i pomogne nekoj dobroj dusi..ugl danas mi je rekao docent da udlage koje se rade privatno od cca 500 do 2000 kn mogu napraviti vise stete nego dobroga.. kako i zasto vise necu ovdje odgovarat jer gibam s foruma tj mapravit cu si novi profil s nekom.sisatom.zenskom na avartaru ovak mi je respond rate 3 mjeseca a ak cu postat zensko vjerujem da ce bit 5 minuta.
.ugl trebalo.bi ih radit preko hzzo a .. i kostaju oko 4000 kn..
Ja mislim da si stavio jednu nulu previše...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 10:37   #111
I ja sam noćni škripač. Drago mi (ni)je
Danas sam bila kod zubara i kaže 600 kuna za udlagu.
Sad čitam da ide i preko hzzo. Jel ide ili ne?!
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:06   #112
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
I ja sam noćni škripač. Drago mi (ni)je
Danas sam bila kod zubara i kaže 600 kuna za udlagu.
Sad čitam da ide i preko hzzo. Jel ide ili ne?!
To ti je vječna misterija na ovom topiku...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:27   #113
Bit će očito 600 kuna iz džepa
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:13   #114
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
Bit će očito 600 kuna iz džepa
Ja sam svoju mogu naručiti za 300 kn,ali odi do doktorice pa pitaj,ništa te ne košta a ovako te košta 600 kn.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:29   #115
Angry udlaga

Pozdrav,

U ovom trenutku trpim užasnu bol u desnoj strani lica pa sam očajna i eto pišem ovdje.
Naime također škripim zubima i stišćem čeljust po noći već duže vremena, ne stalno već povremeno ali dosta jako pa sam se ponekad budila sa mrvicama u ustima od plombi. Inače nemam nikakavih konkretnih stresova u životu ni na poslu pa ne kužim koji vrag.
Inače stalno idem kod zubara i pazim na sve te stvari jer su mi zubi malo osjetljivi. Tada me zubarica poslala na pregled za udlagu koju su mi u Rijeci napravili preko HZZO, nisam ni znala da se to inače plaća.
Tamo je bila hrpa studenata i dolazila sam 3 puta. Onda mi je neka doktorica tamo htjela povaditi zdrave zube jer će mi tada kao biti bolje za zagriz, što je meni bilo apsurdno te nisam pristala s čime se složila i moja zubarica.
Taj dio bi se i plaćao odvojeno kao kod privatnika pa sa čula da vole ljudima uvaljivati razno razna vađenja kad treba i ne treba.
Dogodilo se i meni i sestri koja je odbila dati 40000 kn za neku operaciju na čeljusti. Ona je imala puno žešće probleme i ima novu super tanku udlagu koju nosi i po danu i skroz je nevidljiva.
Ja prije ovoga nisam imala nikakve bolove ni ništa. Samo to škripanje po noći.
Od kada sam dobila udlagu, činila mi se jako grezo i stiskala mi je jako zube, ipak sam je nosila mjesec dana svaku noć.
Nakon čega su krenuli bolovi i onda sam opet išla kod moje zubarice (jer mi se ovi ne sviđaju) koja je to nešto brusila i rekla da se čini ok.
Nakon toga sam prestala nositi da mi se to oporavi i tada nije bilo nikakvih bolova, pa sam neki dan opet pokušala staviti udlagu i odmah drugi dan su došli isti bolovi koji sada traju već par dana.
Mažem Voltaren gel po licu cijelo vrijeme i poluditi ću jer mi ta bol stvara opću nelagodu i groznicu te već dva dana ne mogu spavati.

Zubarica se ne javlja jer su valjda godišnji i nemam pojma što da radim. Da li netko ima kakav savjet???? I gdje se eventualno ide na botox za te stvari?

Uvjerena sam da je za sve to kriva udlaga i ništa drugo. Živjela sam godinama sa škripanjem i škljocanjem čeljusti i umjnacima koji su izrasli i nikada nisam imala ove probleme.
Osim toga po meni je to predebelo i pretvrdo i smatram da bi mi trebala nekakva silikonska mekana navlaka da ne škripam i to je to.
L'black is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 08:08   #116
Ide preko HZZO..ja sam u tom procesu. Poslala me zubarka u Dubravu...super doktor mi sve objasnio. Dao mi je doznaku koju moram ovjeriti u Jukićevoj i vratiti se s time k njemu. Ali ako nemaš dopunsko plaća se cca 600 kn.
__________________
Ti si skoro sve što imam, jedino trajno....
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:11   #117
Ide udlaga preko hzzo,samo se treba na stomatološki fakultet.Ja i muž potegnuli tamo iz Slavonije da bi dosli,pregledali nas i rekli kako oni sada više ne naručuju nikoga do 9mj možda jer ne stignu izraditi toliko udlaga.Eventualno rade neke hitne slučajeve. Nemoram ni reći kako sam bila sretna 😡. Ima li itko ideju gdje se može još to izraditi obzirom da smo.mi slavonci zakinuti i za to..help
astra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:25   #118
Quote:
astra1 kaže: Pogledaj post
Ide udlaga preko hzzo,samo se treba na stomatološki fakultet.Ja i muž potegnuli tamo iz Slavonije da bi dosli,pregledali nas i rekli kako oni sada više ne naručuju nikoga do 9mj možda jer ne stignu izraditi toliko udlaga.Eventualno rade neke hitne slučajeve. Nemoram ni reći kako sam bila sretna ��. Ima li itko ideju gdje se može još to izraditi obzirom da smo.mi slavonci zakinuti i za to..help
Ovakvu vrstu udlage kakvu oni rade, ne mozes nigdje. Kod privatnika za cca 400 kn mozes napraviti onu tanku, cisto da zastitis zube.
Proci ce brzo do 9 mjeseca. I ja cekam taj termin. A stavrno su super na faxu i odlicno rade!
molanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 16:53   #119
Znaci ako imam dopunsko, mogu preko uputnice dobit besplatno tu udlagu na stomatoloskom faksu?
Andrea14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 21:20   #120
Ja sam svoju platio 500 kod privatnika i izgleda mi dost deblje od retainera
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.