Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 21:29   #281
Je li možda još netko primjetio preosjetljivost grudi u pms-u nakon pijenja Evinih kapi? Prije s tim nisam imala nekih problema. Sad mi i 10-ak dana prije menstruacije grudi budu bolne i natečene. Možda meni ne pašu . Inače mi je ciklus uredan, ali pila sam ih neko vrijeme jer mi se pojavi pokoji prištić u pms-u.
Još da napišem da sam pila po 40 kapi ujutro natašte, potrošila sam negdje 7 bočica pa prestala nedavno sa korištenjem. Jedino se znalo dogoditi da kad potrošim jedno pakiranje da nemam odmah spremno drugo, pa je znalo proći i tjedan dana dok ponovno ne krenem sa kapima.

Sad sam mislila napraviti dužu pauzu pa možda probati Vitex kapsule .

Zadnje uređivanje yay : 04.09.2014. at 21:44.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:14   #282
pošto mi kosa abnormanlo opada suprug mi je ubrao puno kopriva skupa s korjenom, napravit ću tinkturu od korijena a stabljiku sam zavezala u snop da se osuši i da pravim čaj, pa neznam koliko se treba dugo sušiti i šta poslije naptavim kad se osuši?odvojim samo listove ili?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:24   #283
Ako na tinkturu misliš s alkoholom, nisam vidjela da ljudi imaju pozitivnih iskustava s time, samo negativnih.Osobno ne bih s alkoholm na vlasište u ni jednoj varijanti.
No, dobro bi bilo posušiti koprivu i kuhati čaj te njega špricati po vlasištu to bi ti moglo koristiti kao i dodavanje tog čaja u šampon.

eto ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:54   #284
Quote:
yay kaže: Pogledaj post
Je li možda još netko primjetio preosjetljivost grudi u pms-u nakon pijenja Evinih kapi? Prije s tim nisam imala nekih problema. Sad mi i 10-ak dana prije menstruacije grudi budu bolne i natečene. Možda meni ne pašu . Inače mi je ciklus uredan, ali pila sam ih neko vrijeme jer mi se pojavi pokoji prištić u pms-u.
Još da napišem da sam pila po 40 kapi ujutro natašte, potrošila sam negdje 7 bočica pa prestala nedavno sa korištenjem. Jedino se znalo dogoditi da kad potrošim jedno pakiranje da nemam odmah spremno drugo, pa je znalo proći i tjedan dana dok ponovno ne krenem sa kapima.

Sad sam mislila napraviti dužu pauzu pa možda probati Vitex kapsule .
Probaj Agnus Castus (također se radi o vitexu) kapi od Specchiasola, nećeš imati takvih popratnih pojava. Jako su dobre.

http://www.specchiasol.hr/tinkture.html
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:34   #285
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ako na tinkturu misliš s alkoholom, nisam vidjela da ljudi imaju pozitivnih iskustava s time, samo negativnih.Osobno ne bih s alkoholm na vlasište u ni jednoj varijanti.
No, dobro bi bilo posušiti koprivu i kuhati čaj te njega špricati po vlasištu to bi ti moglo koristiti kao i dodavanje tog čaja u šampon.

eto ....
jbg već smo napravili 2 litre, a piti tinkturu?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:07   #286
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
jbg već smo napravili 2 litre, a piti tinkturu?
ja sam isto gledala za tinkturu koprive i uglavnom, može se i piti da ima željeno djelovanje (3x15kapi). Možda bi za lokalno utrljavanje u kosu bila bolja tinktura na bazi glcerola umjesto medicinskog alkohola Ili da stavite malo te tinkture u ulja kojima bi napravili pakung prije pranja kose?

edit: seceruuu, radili ste tinkturu od korijena koprive? Svugdje čitam kako se korijen ne bi trebao prati nego samo na suho iščetkati, staviti u staklenku i preliti alkoholom ali me ovo nepranje korijena plaši. Nekako imam osjećaj da bi na kraju dobila blato

Zadnje uređivanje elly : 14.10.2014. at 09:17.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:16   #287
da ne stavljam edit2... Bili smo nedavno na savjetovanju u Farmacii (ilica 11) kod Stribora kako bi nam pomogao oko dodatne terapije za dječji bronhitis i imam samo riječi hvale Zaista divan, ugodan čovjek, tako jednostavan za razgovor i prizeman, nije nam uvaljivao hrpu proizvoda nego nam samo preporučio eps echinacee i uskolisnog trputca u glicerolu, rekao da ga nazovemo ili dođemo kad god imamo kakvo pitanje a kasnije da dođemo i na "kontrolu". Uglavnom, svaka preporuka za ovaj tip savjetovanja. O samoj terapiji ću vam moći reći kad prođe malo vremena
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 21:55   #288
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja sam isto gledala za tinkturu koprive i uglavnom, može se i piti da ima željeno djelovanje (3x15kapi). Možda bi za lokalno utrljavanje u kosu bila bolja tinktura na bazi glcerola umjesto medicinskog alkohola Ili da stavite malo te tinkture u ulja kojima bi napravili pakung prije pranja kose?

edit: seceruuu, radili ste tinkturu od korijena koprive? Svugdje čitam kako se korijen ne bi trebao prati nego samo na suho iščetkati, staviti u staklenku i preliti alkoholom ali me ovo nepranje korijena plaši. Nekako imam osjećaj da bi na kraju dobila blato
ja sam korijen oprala , nisam mogla tako namociti, nadam se da to ne umanjuje ljekovitost?jel probao ko koristiti tu tinkturu?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:34   #289
ja nisam, ali mislim da se ne trebaš brinuti... samo krenite piti. Vjerujem da ne može štetiti, a pomoći može.
Negdje (ali ne mogu se više sjetiti gdje) sam čitala da se te tinkture mogu staviti i u šampon a eto još neki način da se ublaži alkohol, a evo i varijanta kad se tinktura zagrijava kako bi ishlapio alkohol
Tinktura protiv opadanja kose
Odvagnite u staklenoj posudi suhe biljne droge: 40 g korijena koprive, 20 g korijena čička, 20 g lista ružmarina i 20 g lista kadulje te ih prelijte s 500 ml 50% etanola. Staklenku zatvorite i ostavite macerirati tri tjedna, tinkturu potom procijedite i spremite u tamnu bocu. Losion koji povećava prokrvljenost, prehranu i zdravlje kose radi se tako da odvojite 100 ml tinkture i na laganoj je vatri uparite do volumena 50 ml kako bi ishlapio alkohol. U 50 ml uparene i ohlađene tinkture dodajte 50 ml hidrolata ljekovite kadulje, 2 g biljnog glicerola i eterična ulja: 20 kapi eteričnog ulja ružmarin kemotip cineol, 20 kapi himalajskog cedra, 20 kapi čempresa i 10 kapi ljekovite kadulje.
Losion se prije uporabe dobro promućka, a aplicira se dva puta dnevno laganim umasiravanjem u vlasište 15-20 kapi. Po kap svakog od gore navedenih eteričnih ulja možete koristiti i u svojoj dozi šampona - šampon samo nanesite na kosu i ostavite nekoliko minuta na njoj kako biste omogućili eteričnim uljima da prodru u vlasište.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:02   #290
Napravila bih mami uljnu mješavinu za proširene/bolne vene na nogama pa molim pomoć s omjerima za količinu od 100g.

Imam na raspolaganju bu tamanua, macerate centele i kantariona. Od eu sam u tu svrhu nabavila čempres, a ako može biti od koristi imam i lavandin.
Hvala
betula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:53   #291
Quote:
BlackCandy kaže: Pogledaj post
ja sam se isto jako dugo borila, ali sa e.coli... pila sve moguce terapije, ali se uvijek vratila... otisla u encian po mjesavinu cajeva i to pila 2 mj, sve je otislo nestalo! i nikad vise nisam dobila e.coli

jos jedan savjet (ako nosis tange i tampone) izbaci to iz upotrebe
Može malo detaljnije o tom čaju za e.coli? Ja ju imam u mokraćovodu i pijem za sad: Suban VitaC čaj, jedem sušenu brusnicu (ne previše, ali danas ću napraviti miks od nje i banane ili jabuke, pa popiti kao šejk) - bi li trebala ipak svježu? i ako da, gdje i koliko kn?, te pijem litru i pol vode/čaja dnevno.

Čitala sam na netu sad da bi ulje divljeg origana bilo odlično, on je jako prirodni antibiotik, ali ako pijem sad Ninur antibiotike (propisala doktorica) već 4 dana, što smijem s njima kombinirati?
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:13   #292
Za post gore: dobila sam maloprije na forumu preporuku za d-manozu. Nju bih kombinirala sa antibioticima.

Jeli previše ako uz nju nabavim i ulje origana ili je to sve previše, da se držim eventualno još samo brusnice? (pijem sirup od brusnice, no zanima me jeli bolje ipak svježa brusnica od sušene uz njega) Hvala.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:59   #293
Bok...

ja sam rješila moje bolne menstruacije sa glinenim oblogama... sad je inace u časopisu 100% prirodno i članak o tome...

a glinene obloge sam nabavila preko web shopa www.tajnagline.hr
ikanovak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.04.2015., 13:24   #294
ufff... ikanovak... reklame nisu dozvoljene na forumu... od 7 postova, 7 ih je preporuka za glinu i webshop
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:43   #295
Sorry Elly, nije bila namjera reklamirati nego preporučiti nešto što sam koristila... neznam drugu lokaciju di se ta glina moze kupiti osim na tom web shopu... nesto sam cula da ce ona nova trgovina zdrave hrane Kupola u zg početi tržiti njihove proizvode ali to nisam sigurna...

a postala sma 7 postova jer sam s jedne teme vidjela drugu pa trecu i tak dalje... i sve je bilo kaj sam probala i znam da mogu preporuciti... zar je preporuka svejedno reklama?
ikanovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 15:05   #296
Bok,

ne znam jesam li pogodila temu, al da probam:

da li itko ovdje od vas ima iskustva sa terapijom Saše Radulovića (Anias de Moras)? Konkretno me zanima za gljivične vaginalne infekcije i kod HPV-a? Kako ste bile zadovoljne djelovanjem, cijena,.. Može i u inbox,

hvala unaprijed
Esprit Curieux is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:46   #297
Quote:
Esprit Curieux kaže: Pogledaj post
Bok,

ne znam jesam li pogodila temu, al da probam:

da li itko ovdje od vas ima iskustva sa terapijom Saše Radulovića (Anias de Moras)? Konkretno me zanima za gljivične vaginalne infekcije i kod HPV-a? Kako ste bile zadovoljne djelovanjem, cijena,.. Može i u inbox,

hvala unaprijed

Može pls i meni u inbox
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 13:01   #298
To možete i same napraviti, mješavine eteričnih i baznih ulja. Recepture imate na stranicama aromaterra.hr . Nije teško samo treba biti uporan u sprovođenju terapije i uz to se uzimaju vitamini, minerali, dobre bakterije i biljke za podizanje imuniteta. Takvo liječenje traje min. 3 mjeseca a može i godinu dana. Zavisi koliko se želite predati tome i raditi na tome.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:59   #299
Je li netko uzimao i jel zna koje su najbolje tablete/kapsule ulja cesnjaka? Ili je bolje uzeti extrakt cesnjaka u prahu? Vise ne znam bi sama od snih informacija na netu, svaka stranica nudi drugacine podatke, ovaj izbacuje dnevnu dozu u mg (miligramima), ovaj drugi u gramima, treci u mikrogramima, pa i kad nadjem dva podatka u istoj mjernoj jedinici, opet su drugi brojevi, tj doze. Ne znam vise gdje je provjereni podatak.

Htja sam uzeti neki suplement cesnjaka za mjesec, dva dok sam na antikandida dijeti da mi pomogne, gledam i na iherb-u, ali ne znam uopce vise koji ima optimalnu dozu
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 20:35   #300
Bok,

jel itko ovdje mozda uzimao ulje origana u biljnom ulju crnog kima, i tako stavljao u prazne kapsule i pio? Negdje sam procitala da se tako moze piti, po preporuci Stribora Markovica.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.