Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 22:28   #321
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
i mislim da argument - do sada su se kupovale škode pa su sifurno najjeftinija/najbolja opcija ne stoji s obzirom da je više manje svima jasno na koji način su se dobijali natječaji do unazad nekoliko godina. (tako da to po meni ne može biti referentno)

Ok ja drkam i pišem uber gluposti na ovoj temi, ali onda ispada da po tebi u ovoj zemlji nema korupcije i da su svi natječaji do sada provedeni potpuno po zakonima i pravilima struke i uvijek je izabrana ona ponuda koja je najpovoljnija/najbolja.
Da baš ne idemo predaleko, tehnički natječaji jesu izvedeni po zakonima, drugi je problem kako su ti natječaji kreirani.
Obzirom da su se ovdje pojavili Ford i ostali, očigledno način "izvedbe" natječaja više nije pod tehničkom kontrolom "omiljenog dobavljača".

A onda stvarni elementi dolaze u obzir - funkcionalni i tehnički zahtjevi te konačna cijena. Svi koji se mogu javiti (iliti, ispunjavaju uvjete natječaja) su dobrodošli. Cijena je glavni faktor.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:49   #322
http://www.sredisnjanabava.hr/defaul...d=522&nid=1057

evo za Troskota i društvo pa čitajte
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 01:34   #323
Ne kužim odakle tolika volja i želja za takvim guranjem Dacie u MUP pod nekakvom krinkom uštede. Daj malo realnosti, u Hrvatskoj smo. Ako na 700 vozila s Daciama uštede pola miljuna eura naspram trenutno odabranih vozila(ako nisu Dacie, a rekao bih da nisu), odnosno, milju i pol eura naspram Škoda, jel stvarno mislite da će to nešto promijeniti u proračunu ili dugovanjima? Neće. Niti će tih miljun eura biti iskorišteno na nešto potrebno.
Ako idemo raditi uštede na proračunu, onda nećemo početi na policiji, hitnoj i vatrogasnim postrojbama, ajmo počet na političarima, udrugama i još kojekakvim stvarima. Kod nas se uvijek traže uštede na krivim mjestima.
Realno, ja prvi nebi kupio Daciu za osobne potrebe, a u 4 godine napravim 3 put manje kilometara nego će ova policijska vozila i ne provodim radno vrijeme u vozilu. Poprilično sam siguran da i broj Dacii na ovom forumu nije baš jednak broju zdušnih zagovaratelja istih za MUP.
I da, da ste kojim slučajem u mogućnosti, dal bi tako jako priskočili u ovaj državni natječaj s 700 Dacia? Mislim, ja ne bi. Prvo jer se ne bih usudio garantirat nabaviti toliki broj tih vozilica u tom relativno kratkom periodu. Drugo, šta ću ja s tih 700 Dacia kad mi ih vrate za 4 godine? Neće si nijedan ponuđač napraviti takvu situaciju za koju nije siguran da će na kraju rezultirati s nekakvom dobiti. Mislim, barem nitko kome je cilj opstati na tržištu neće to napraviti.

Uglavnom, sad možete nastaviti po svom s super Daciama.
0ptImus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 05:45   #324
A sad jedan realan razlog protiv Dacia. Dobavljać bi imao poprilićnih problema s isporukom Dacija jer je Dacijina tvornica trenutno prebukirana tako da naruđba 700 dacia bi bila jako upitna oko datuma isporuke. Naime iz nekog ludog razloga su dosta popularne u ostatku Europe i rok isporuke je doslovno na rubu 3 mjeseca za pojedine modele. A na lageru ih nema. Koji bi bio rok za 700 komada pitaj boga.
Znam jer osobno čekam isporuku jedne.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:06   #325
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Na kraju ovjde toliko rasprave koja uopče nema nikakvog utjecaja na temu. lol mislim da netko iz MUPa ovjde čita tko ima veze s tim natječajem. Ili neki noviran ali ono našlo se selo raspravljati o nečemu s čime nema veze niti utjecaja. Tako da mislim da ova tema nema smisla dalje uopče raspravljati. Svi su svoje mišljenje iznjeli. MUP će po svome i gotova priča.
SreČom na yt kanalu govoriš, a ne pišeš. Jer da pišeš tekstove, uopČe nebi bio čitan.

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A sad jedan realan razlog protiv Dacia. Dobavljać bi imao poprilićnih problema s isporukom Dacija jer je Dacijina tvornica trenutno prebukirana tako da naruđba 700 dacia bi bila jako upitna oko datuma isporuke. Naime iz nekog ludog razloga su dosta popularne u ostatku Europe i rok isporuke je doslovno na rubu 3 mjeseca za pojedine modele. A na lageru ih nema. Koji bi bio rok za 700 komada pitaj boga.
Znam jer osobno čekam isporuku jedne.

Poslano sa mog kineza
Ma nemoj to govorit. Vidiš da se svi groze Dacie, to je ispod razine prosječnog bahatog kroatosa.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:35   #326
Ovaj bahati kroatos čeka isporuku jedne. I ćekao mjesec dana samo da dobiju raspored u tvornici jer su prebukirani. Najčudnije mi jw bilo šti tvrde da francuzi i njemci rade gužvu.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:03   #327
Vecernjak objavio :
C-elysee (1524 Kn/mj) i Focus karavan (2363 kn/mj)

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:07   #328
Kako je C-elysee hatchback?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:11   #329
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Vecernjak objavio :
C-elysee (1524 Kn/mj) i Focus karavan (2363 kn/mj)

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
na koliko mjeseci?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:41   #330
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
na koliko mjeseci?
3 godine iliti 36 mjeseci (bar prema natječaju), 50kkm godišnje.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:51   #331
onda su ove cijene OK
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:53   #332
Quote:
0ptImus kaže: Pogledaj post
Ne kužim odakle tolika volja i želja za takvim guranjem Dacie u MUP pod nekakvom krinkom uštede. Daj malo realnosti, u Hrvatskoj smo. Ako na 700 vozila s Daciama uštede pola miljuna eura naspram trenutno odabranih vozila(ako nisu Dacie, a rekao bih da nisu), odnosno, milju i pol eura naspram Škoda, jel stvarno mislite da će to nešto promijeniti u proračunu ili dugovanjima? Neće. Niti će tih miljun eura biti iskorišteno na nešto potrebno.
Ako idemo raditi uštede na proračunu, onda nećemo početi na policiji, hitnoj i vatrogasnim postrojbama, ajmo počet na političarima, udrugama i još kojekakvim stvarima. Kod nas se uvijek traže uštede na krivim mjestima.
Realno, ja prvi nebi kupio Daciu za osobne potrebe, a u 4 godine napravim 3 put manje kilometara nego će ova policijska vozila i ne provodim radno vrijeme u vozilu. Poprilično sam siguran da i broj Dacii na ovom forumu nije baš jednak broju zdušnih zagovaratelja istih za MUP.
I da, da ste kojim slučajem u mogućnosti, dal bi tako jako priskočili u ovaj državni natječaj s 700 Dacia? Mislim, ja ne bi. Prvo jer se ne bih usudio garantirat nabaviti toliki broj tih vozilica u tom relativno kratkom periodu. Drugo, šta ću ja s tih 700 Dacia kad mi ih vrate za 4 godine? Neće si nijedan ponuđač napraviti takvu situaciju za koju nije siguran da će na kraju rezultirati s nekakvom dobiti. Mislim, barem nitko kome je cilj opstati na tržištu neće to napraviti.

Uglavnom, sad možete nastaviti po svom s super Daciama.
Ja guram Dacije jer mi se čini da bi najlakše mogle biti jeftinija opcija (ne nužno) ali ako će bit jeftinije octavie, focusi ili astre, nega uzmu ono što je najpovoljnije.

Kolega, država i društvo su u takvom rasulu da treba štediti svugdje (negdje manje negdje više) ali baš svugdje ili ti predlažeš onaj scenarij sa titanika, brod tone a band svira? Pa da potonemo sa stilom.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:55   #333
A jeli itko zna kolika je bila rata za O3 kojima sada ističe lizing?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:56   #334
Quote:
0ptImus kaže: Pogledaj post
Ne kužim odakle tolika volja i želja za takvim guranjem Dacie u MUP pod nekakvom krinkom uštede. Daj malo realnosti, u Hrvatskoj smo. Ako na 700 vozila s Daciama uštede pola miljuna eura naspram trenutno odabranih vozila(ako nisu Dacie, a rekao bih da nisu), odnosno, milju i pol eura naspram Škoda, jel stvarno mislite da će to nešto promijeniti u proračunu ili dugovanjima? Neće. Niti će tih miljun eura biti iskorišteno na nešto potrebno.
Na stranu Dacia ili ne. Ali taj nacin razmisljanja kojeg imas je izuzetno kriv i zbog toga smo tu gdje jesmo kao drzava i narod. Jer svatko misli na isti nacin - od nacelnika opcine pa na dalje. Ono zakej da ja ustedim 1000 kuna na nesto kada ovaj se bude razbacivao i mojih 1000 kuna nece napraviti nikakvu razliku. A kada bi svatko razmisljao na nacin da se ne razbacuje novcem onda bi bilo 1000 kuna ustede tu, 1000 tamo, pola miliona EUR-a tu, pola miliona EUR-a tamo i to se sve ukupno nabere na pozamasnu svotu - koja onda cini razliku.

Slicnim nacinom razmisljanja na svom nivou pojedinca, sam smanjio fixne rezije ukupno za cca 400 kuna mjesecno a da nisam izgubio luksuz/komoditet, sto ti je na godisnjoj razini 4800 kuna!
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:40   #335
http://www.vecernji.hr/hrvatska/poli...itroen-1157568


evo da više ne trkeljate.

Bosanci su isto uzeli Citrena.

Dobro su neki forumaš rekli, neće se ta lova ušparati, političari će je prerasporediti i potrošiti za svoje klovnove koji su im pomogli u izbornoj kampanji ...
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:04   #336
Ford je dobar,ali taj citroen je malo meh za policijsku upotrebu. Naime,auto je iznutra uzak. Isto tako,ima klasični gepek,ne peta vrata. Time dosta gubi na praktičnosti iako je volumen gepeka stvarno dobar. No zato u dizelskoj izvedbi troši malo iznad 5 po gradu.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:24   #337
Kako sad to?

Izgleda da je prošao Focus karavan koji valjda ima najmanji gepek u klasi: Focus 480 l vs. Octacvia 625 l.

Gdje će sad pandurima stati sva ta oprema?

Ili kako to citroen? Pa kakva je servisna mreža njihova. A njihova sjedala tek, isti kurac ko u Daciji, nešto udobnija od prosječne klupe u parku.

Pitanje za ove koji znaju (odnosno po njihovim riječima barem znaju da mi ostali bubetamo epske gluposti), kako to da sada prolaze takvi auti a ne vozila VAG grupacije?

Zašto leasing ponuda za vozila VAG grupacije (Octavie) nije najjeftinija/najbolja?

Iako ne bi trebalo isključiti da je naša vlast napokon počela donositi odluke kroz suradnju više ministarstava (planirano i po pravilima više struka) pa je onda ministar turizma Cappeli trčao kod Orepića i Marića i na koljenima molio da se ne uzmu nove (fejstliftane) Octavie objašnjavajući kakav udar na turizam bi to bio da se pusti više stotina tih rugoba na cestu, i to netom pred sezonu.

Jeli možda ipak ima smisla barem mali dio onoga što ja drvim?

Sve ovo naravno, pod pretpostavkom, da je istinit članak u Večernjem.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:26   #338
Citroën je bio 500 t€ povoljniji od sljedećeg.
A Ford za 25000€ povoljniji od škode :-P

(tako večernji navodi)

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:47   #339
http://net.hr/danas/hrvatska/policij...du-i-citroenu/

evo konačno konkretnih detalja....moja kalkuliranja da nema lizing društva koje radi za ispod 1000kn mjesečno se ispostavila točnom....lizing citroena je oko 1500kn mjesečno,dakle na tri godine

citroen lizing 54864kn za auto oko 100 000kn (a kako je to slična cijena dacije logan mcv 1,5 dci ,vjerojatno bi i njen lizing tako izgledao) cijena na službenim stranicama je 105 000kn....

http://konfigurator.citroen.hr/C-Ely...icityConnect=0

ford lizing (dizelaš) 85 068kn...auto ide od 123 000kn na dalje

http://ford.hr/library/8a/6d/89/fc/8...da29247df5.pdf

ili možda ovaj econetic

http://ford.hr/library/b9/53/f3/13/b...52aa109fb5.pdf

140 900kn

ak je rata za forda 2363kn onda je rata za oktaviju mogla biti samo veća...recimo 2500kn pa je to godišnje 30 000kn a za 3g 90 000kn,naravno to je samo pretpostavka....

odlična cijena za citroena...trebali su ih više uzeti.

pitanje za forumaše,isplati li se dat 55 000kn za lizing auta na 3g ili je boje imat isti auto u vlasništvu za 105 000kn??????

Zadnje uređivanje Mahun : 21.03.2017. at 11:12.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:53   #340
pa ako ga mijenjaš nakon tri godine i dovoljna ti ugovorena kilometraža isplati se
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.