Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2012., 19:55   #1
Kako odlijepiti fotografiju s kartona?

zanima me kako odvojit staru fotografiju od kartona na koji je zalijepljena a da je ne oštetim
lp
leonardissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:06   #2
Quote:
leonardissimo kaže: Pogledaj post
zanima me kako odvojit staru fotografiju od kartona na koji je zalijepljena a da je ne oštetim
lp
Najlakse u vodi, a ovisi i o ljepilu.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 07:45   #3
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Najlakse u vodi, a ovisi i o ljepilu.
zar neče voda oštetit fotografiju?

Zadnje uređivanje mljac1 : 30.07.2012. at 10:08. Reason: greška u quotanju
leonardissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:10   #4
A da pokušaš odrezati karton tako da izgleda kao da je sastavni dio fotografije?
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:58   #5
Quote:
leonardissimo kaže: Pogledaj post
zar neče voda oštetit fotografiju?
Ak je fotografija na pravom fotopapiru, sto znaci bila razvijena fotopostupkom tad nece, kod susenja gledas da uklonis prvo vodu sa povrsine i osusis sa fenom, mat papir je manje problematican.
Ako se neradi o fotopapiru nego tisak tad je bas nebi stavljo u vodu vec zbog papira.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 15:36   #6
da vam točno pojasnim o čemu se radi.kupio sam fotografiju koja bi trebala bit originalna iz ww2 i tad je navodno zalijepljena na karton kako bi bila uramljena pošto je rama veča od slike a slika je za ono vrijeme klasika-postcard size.
ja želim vidjet je li slika original a za to moram vidit pozadinu da bi vidio oznaku papira.zato pitam kako da je odvojim a pritom ne oštetim.
možete mi detaljnije pojasnit ovo s vodom kolko vode ,topšla-mlaka,kako dugo namakat,itd...
leonardissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 15:39   #7
dal se može nekako na paru ono ko pisma?
leonardissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 20:32   #8
Quote:
leonardissimo kaže: Pogledaj post
dal se može nekako na paru ono ko pisma?
To s parom bi moglo upaliti ...
Probaj
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 20:42   #9
Quote:
leonardissimo kaže: Pogledaj post
da vam točno pojasnim o čemu se radi.kupio sam fotografiju koja bi trebala bit originalna iz ww2 i tad je navodno zalijepljena na karton kako bi bila uramljena pošto je rama veča od slike a slika je za ono vrijeme klasika-postcard size.
ja želim vidjet je li slika original a za to moram vidit pozadinu da bi vidio oznaku papira.zato pitam kako da je odvojim a pritom ne oštetim.
možete mi detaljnije pojasnit ovo s vodom kolko vode ,topšla-mlaka,kako dugo namakat,itd...
Ako postoji mogućnost da je fotka vrednija, ja se ne bi raspitivao ovdje na forumu već bi pitao državni arhiv, muzeje ili takve ustanove
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:10   #10
Kako odlijepiti zalijepljeni papir sa ploče? Znate kakav je omot ploče, malo masniji od papira.
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:27   #11
Quote:
leonardissimo kaže: Pogledaj post
da vam točno pojasnim o čemu se radi.kupio sam fotografiju koja bi trebala bit originalna iz ww2 i tad je navodno zalijepljena na karton kako bi bila uramljena pošto je rama veča od slike a slika je za ono vrijeme klasika-postcard size.
ja želim vidjet je li slika original a za to moram vidit pozadinu da bi vidio oznaku papira.zato pitam kako da je odvojim a pritom ne oštetim.
možete mi detaljnije pojasnit ovo s vodom kolko vode ,topšla-mlaka,kako dugo namakat,itd...
Oprezno, bolje pusti nekom stručnom. Možda restauratorski zavod?

Fotografije su kupane u otopinama i oprane u vodi ali pitanje kako bi djelovalo ponovo namakanje. Otopljeno ljepilo možda bi se moglo primit na površinu fotke.

Jednom sam "ponovo" oprao stari negativ i ispala je katastrofa.
stilicon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.