Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 13:54   #121
Dakle,umjesto tih "famoznih" vodica,koje su jako štetne,isperite usnu šupljinu tako da u pola čaše vode
ukapate 2-3 kapi ulja čajevca,i eto ga.A kod problema s desnima isto tako,namazati zubno meso propolisom.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 18:42   #122
Ja sam do nedavno koristila Listerine sve dok nisam shvatila da mi isusuje usta... sada koristim Belosept i uzivam u njemu (iako dodje 40ak kn).
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 10:32   #123
Octenidol® md vodica za usta

Je li netko koristio Octenidol® md vodicu za usta? Ja sam upravo kupila drugu bočicu jer mi je bila dobra, a sad vidim da piše u napomenama ''... ne koristiti kontinuirano tijekom duljeg vremenskog razdoblja bez liječničkog nadzora...'' Šta znači ''duljeg vremena''? Imate iskustva s tom vodicom?
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 23:31   #124
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
sve ti je to isti kc druga ambalaža. sad imaš do 13. travnja u Konzumu 30% popusta na sve Listerin vodice, 20 - 23 kn za 250 ml, pa se možeš opskrbiti koliko ti treba.
U Lidla je 30 kn 500ml bez popusta
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:08   #125
Ja koristim domaći kuš(kadulja) za ispiranje usta,možete ga sami ubrat ako ste na moru ili kupiti.Ja imam probleme sa desnima,skuham taj čaj sa njime ispirem usta a one listiće prije spavanja stavim na desni i tako ostavim.Nije štetan a odličan je.Preporučio mi zubar.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 11:21   #126
Treba mi tekućina za ispiranje usta, ali bez alkohola i štetnih sastojaka. Jel tako nešto uopće postoji? Nema problema sa desnima i zubima, ovo bi služilo za osvježavanje daha i ubijanje bakterija budući da imam sinusitis i stalno slijevanje sluzi niz grlo.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:06   #127
Pozdrav!
Imala sam operativni zahvat na zubu i zubar mi je napisao na papir koju vodu za ispiranje usta kupim, dakle onu (kako sam kasnije shvatila) za brže zacjeljivanje rane. Međutim, gospođa u ljekarni dala mi je običnu, svakodnevnu vodu za ispiranje. Radi se o Parodontax vodi.
E sad mene zanima (kad sam već kasno shvatila) - je li to štetno za moju ranu? Prošlo je već 3 tjedna od operacije, nisam imala nikakve poteškoće. Dapače, zubi mi nikad nisu bolje izgledali nakon Parodontaxa. Al čisto si stvaram paranoju pa me zanima je li taj propust, potencijalno, ugrozio moj zub?
zorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:17   #128
Quote:
zorra kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imala sam operativni zahvat na zubu i zubar mi je napisao na papir koju vodu za ispiranje usta kupim, dakle onu (kako sam kasnije shvatila) za brže zacjeljivanje rane. Međutim, gospođa u ljekarni dala mi je običnu, svakodnevnu vodu za ispiranje. Radi se o Parodontax vodi.
E sad mene zanima (kad sam već kasno shvatila) - je li to štetno za moju ranu? Prošlo je već 3 tjedna od operacije, nisam imala nikakve poteškoće. Dapače, zubi mi nikad nisu bolje izgledali nakon Parodontaxa. Al čisto si stvaram paranoju pa me zanima je li taj propust, potencijalno, ugrozio moj zub?
Paradontax nije vodica za svakodnevno ispiranje,nego upravo za brže zarastanje rana nakon operativnih zahvata u ustima.Sadrži aktivnu tvar klorheksidin diglukonat i ne preporučuje se uzimati više od dva tjedna.Ja sam koristio ili njega ili Corsodyl ( oba su imala 0,2% klorheksidin diglukonata),kad bih imao operativne zahvate poput ugradnje implantata ili slično.I nikad ga nisam koristio više od tjedan dana jer mi nije bilo potrebno.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:37   #129
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Paradontax nije vodica za svakodnevno ispiranje,nego upravo za brže zarastanje rana nakon operativnih zahvata u ustima.Sadrži aktivnu tvar klorheksidin diglukonat i ne preporučuje se uzimati više od dva tjedna.Ja sam koristio ili njega ili Corsodyl ( oba su imala 0,2% klorheksidin diglukonata),kad bih imao operativne zahvate poput ugradnje implantata ili slično.I nikad ga nisam koristio više od tjedan dana jer mi nije bilo potrebno.
Da, al postoji i vodica u crvenom pakovanju, piše na njoj da se može koristiti svakodnevno
zorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:07   #130
Quote:
zorra kaže: Pogledaj post
Da, al postoji i vodica u crvenom pakovanju, piše na njoj da se može koristiti svakodnevno
Onda je to ta svakodnevna koju ja nisam koristio.Naravno da ti to nije naštetilo jer bi odavno završila kod zubara,a i nema ti zašto naštetiti kad ti lagano dezinficira ranu.
Ja baš i nisam pristalica svkodnevnog korištenja osvježavajuće vodice za usta.Možda periodično u kraćim razmacima,ali generalno,dobra pasta je sasvim dovoljna.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:41   #131
jesu dobri sastojci ove dvije vodice? tj.koja je bolja




http://imgur.com/a/dnZ66

http://imgur.com/a/dnZ66

http://imgur.com/a/dnZ66
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:55   #132
kakav je ovaj listerine green tea, bez alkohola? jel ok za ispiranje nakon vađenja zuba? imam curasept, ali ima grozan okus, njega koristim ujutro i navečer, ovo bi uzela za osvježavanje daha preko dana
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 06:06   #133
Zaintrigirala me SPLAT pjena za čišćenje, pogotovo jer se posebno preporuča osobama sa fiksnim aparatićima. Netko probao?

http://www.journal.hr/ljepota/splat-pjena-cisti-zubi/
https://www.youtube.com/watch?v=NDYVhgimTlE
https://www.splatoralcare.uk/product...oral-care-foam
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:46   #134
Quote:
El_gec kaže: Pogledaj post
Kaj mislis da agresivni sastav koji unistava bakterije ne nistava tkivo? Cital sam pije par godina neka istrazivanja koja govore da listerin pospjesuje nastajanje raka usne supljine i neke druge negativne poslnedice... ja ga iskreno nebi ni neprijatelju preporucil...
Ja kad sam bio kod zubara jer mi se napravio zubni đep onda kad mi je čistio meso ispirao je sa fiziloškom otopinom i na kraju sa listerinom.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:35   #135
Ne znam da li je pravo mjesto ali dobila sam preporuku za tekućinu za oralnu higijenu, tačnije tinktura koja se zove Paragin, pa me interesira jel uputno to koristiti. Inače koristim povremeno Stomatidin i meni recimo smiri situaciju kad mi se javi impaktirana osmica koju nikako da izvadi.
Inače je sastav ovog Paragina: Sestavine (INCI):
Alcohol, Aqua, Salvia Officinalis Leaf Ext., Potentilla Erecta Rhizoma Ext., Acorus Calamus Rhizoma Ext., Chamomilla Matricaria Flos Ext., Arnica Montana Flos Ext., Juglans Regia Folium Ext., Gentiana Lutea Radix Ext., Pimpinella Anisum Fructus Ext., Tilia Cordata Folium Ext., Turpentine, Peppermint Oil, D-Limonene, Linalool.
gnome_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:25   #136
Quote:
limitedbitch kaže: Pogledaj post

Ja sam do nedavno koristila Listerine sve dok nisam shvatila da mi isusuje usta... sada koristim Belosept i uzivam u njemu (iako dodje 40ak kn).
Listerine sam nekoliko puta kupio, onaj zeleni i rozi total care, meni se sviđa okus,
i osjećaj nakon u ustima, ali već je bilo razgovora na ovoj temi da nije zdrav, previše kemije, da ubije i dobre bakterije
tako da ne znam .. možda ponekad ga koristiti

Valja li dontodent? vidim da je to nešto prejeftino.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 10:49   #137
Jel netko koristio TheraBreath?
MarkoCrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 10:37   #138
Ponekad kupim Oral-B pro-expert vodicu, nema alkohola pa mi je ok, nije agresivna kao Listerine.
Par puta godišnje to kupim, jer ne preporučuje se prečesto korištenje tih tekućina.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2020., 19:50   #139
https://zivim.gloria.hr/ucim/mozda-u...avlje/9256865/
Novi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 20:22   #140
Koristim Listerine.
Bijeli.

Ostali koji su boji navodno nisu zdravi.
Jer su obojani.
Istina ili ne ?
Bombelles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.