Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 15:04   #61
Kad bi se mogao dobit za sitno, zašto ne. Pa uzet još dva komada do 2020., možda ga je moguće i nadogradit heliodromom po uzoru na 2. seriju... i jedan problem manje.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:00   #62
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Evo super prilika za sitne pare nabaviti povoljno izvanobalni ophodni brod: Royal Navy će ove godine rashodovati HMS Severn, izvanobalni ophodni brod klase River ( Batch 1 ). Cijena pretpostavljam prava sitnica.

https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Severn_(P282)
A što će nam ovo? Za ono za što bi ga mogli upotrijebiti, dovoljan je OOB.

Treba nam korveta.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:35   #63
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
A što će nam ovo? Za ono za što bi ga mogli upotrijebiti, dovoljan je OOB.

Treba nam korveta.
Pa ne znam ja, pitaj ljude u MORH-u koji spominju IOB.

No, u tom slučaju predlažem Khareef klasu, samo je cijena malko drugačija, oko 130 mil. funti po brodu ( ne znam sad koliko je to eura, jedno 160-170 milijuna valjda.



https://en.wikipedia.org/wiki/Khareef-class_corvette
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 28.04.2017. at 17:42. Reason: .
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:38   #64
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Kad bi se mogao dobit za sitno, zašto ne. Pa uzet još dva komada do 2020., možda ga je moguće i nadogradit heliodromom po uzoru na 2. seriju... i jedan problem manje.
HMS Clyde koji ima sletnu palubu će biti van službe 2019.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:42   #65
Zasto ih povlace?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:52   #66
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Zasto ih povlace?
Više razloga, ponajprije nedostatak novca odn. ljudstva. Naime, zamijenit će ih 5 novih OPV-ova iste klase, samo naprednijih ( Batch 2 ) koji su u tijeku gradnje:

https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Forth_(P222)

RN nije baš previše oduševljena njima, ali su ih morali naručiti zbog obveza prema brodograđevnoj industriji gdje moraju u tom nekom određenom periodu dati toliko i toliko posla brodogradilištima, pa pošto projekt Type 26 još nije bio spreman, a rad na nosačima se bliži kraju, prijetila je opasnost da brodogradilišta ostanu bez posla, pa su naručili njih.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:10   #67
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ja, pitaj ljude u MORH-u koji spominju IOB.

No, u tom slučaju predlažem Khareef klasu, samo je cijena malko drugačija, oko 130 mil. funti po brodu ( ne znam sad koliko je to eura, jedno 160-170 milijuna valjda.



https://en.wikipedia.org/wiki/Khareef-class_corvette
A zašto strani brod? I sam si vidio kako Britanci subvencioniraju svoju brodogradnju povlačenjem relativno novih brodova i gradnjom novih.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:23   #68
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
A zašto strani brod? I sam si vidio kako Britanci subvencioniraju svoju brodogradnju povlačenjem relativno novih brodova i gradnjom novih.
Nisam ja protiv domaće brodogradnje ( osim ako ih neko brodogradilište ne produlji na svoju ruku za koji metar, zna li se za kakav sličan primjer u povijesti vojne brodogradnje? ), već samo nabacivam primjer broda..
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:09   #69
Zna se, produžili smo i P 914 Soču za 1,4 m i napravili puno bolji brod.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:28   #70
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Zna se, produžili smo i P 914 Soču za 1,4 m i napravili puno bolji brod.
To nije ista stvar. Jedno je produžiti brod koji je već u službi (recimo kod podmornica je toga bilo radi ugradnje AIP-a), a drugo je da brodogradilišta na svoju ruku mijenjaju planove.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:29   #71
Ma čovječe dobri- škver ništa nije sam promijenio.
Budimo malo ozbiljni.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:49   #72
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ma čovječe dobri- škver ništa nije sam promijenio.
Budimo malo ozbiljni.
Pa dobro, bez obzira na sam ili uz suglasnost MORH-a, opet ostaje da je BI poslao jedan projekt ( a BI je valjda bio od MORH-a imenovani projektant ), s kojim se očito MORH složio ( nezamislivo je da se u škver šalje projekt s kojim se sam naručitelj ne slaže ), a da se gradi nešto sasvim drugo.


Ili ja krivo iznosim činjenice? Ako jesam, volio bih da me se ispravi, iskreno bi volio da sam u krivu...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:55   #73
Iskreno, nemam strpljenja a ni volje.NHF.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:58   #74
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Iskreno, nemam strpljenja a ni volje.NHF.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:27   #75
Ovog mjeseca uveden u uporabu prvi singapurski brod klase Independence, označen kao "littoral mission vessels", 1250t, 80m, 23 člana posade, doplov 3500 NM (14 dana), dvije krmene rampe za brodicu, heliodrom, 76mm top, vertikalni PZO lanseri (12 x Mica VL), 1 x top 25mm, 2 x strojnica 12.7mm, 2 x "zvučni top", vodeni top ...



Video prezentacija: https://youtu.be/aCN4qgc_VzM
https://youtu.be/8RDrpjAyJ-s

https://www.mindef.gov.sg/navy/caree...on-vessel.html

Ovo može bit dobar primjer i za naš budući IOB. Može služiti u miru kao IOB, ali u slučaju rata i ovako opremljen zahvaljujući ponajprije pramčanom topu i vertikalnim lanserima, može imati sasvim pristojnu borbenu vrijednost, a dodatkom protubrodskih raketa, minopolagačkih sposobnosti i protupodmorničkih sustava dobila bi se prava korveta ...

Zadnje uređivanje many-m : 15.05.2017. at 22:41.
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:32   #76
Malo detaljniji prikaz singapurskog broda klase Independence: https://youtu.be/Gw-2XdSxLpA
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:52   #77
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Malo detaljniji prikaz singapurskog broda klase Independence: https://youtu.be/Gw-2XdSxLpA
Fin brodić...

Singapurćani znaju šta valja.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:55   #78
Je lijep brodić, ali jeli i cijena lijepa (nisam našao ni "c" o cijeni)?
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:56   #79
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Je lijep brodić, ali jeli i cijena lijepa (nisam našao ni "c" o cijeni)?
Singapurćani nažalost vrlo rijetko ( skoro pa nikad ) objavljuju o cijenama koje plaćaju.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:00   #80
Rekao bih da je ovo nešto iz DCNS kuhinje:
Gowind 1000

A ova je pak izvedenica iz njihovog promo OPV modela L'Adroit (danas projekt preseljen iz matične firme). Ovaj "demo" primjerak je bio i kod nas prije par godina u Splitu, u sklopu svjetske promocije, kad nam je DCNS nudio prodaju/suradnju na projektu, za jedan light OPV, vrlo ekonomične izvedbe, motoriziran komercijalnom pogonskom grupom za smanjenje troškova i minimalnom posadom, a građen više po civilnim standardima. Ponovo napominjem da smo s DCNS-om već surađivali kod elektronike i sustava za RTOP, pa je to trebalo pogurati priču, ali, eto, nije.
Interesantno je da se onda špekuliralo s cijenom od 50 milja po golom primjerku (dakle L'Adroit, ne Gowind 1000), iako cijena nikada nije bila definirana, jer se radilo o demonstracijskom primjerku, praktično nenaoružanom, s mogućnošću širenja sve opreme po želji.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.