Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 20:22   #201
Meni teta neki dan u ljekarni rekla da nema aktivin H i nista slicno (od gospine trave) i da su takvi preparati zabranjeni u ljekarnama otkad smo u europskoj uniji
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:13   #202
Pijem već par dana tinkturu gospine trave, uvijek nakon objeda i sad si mislim možda bi trebala prije neg kaj jedem uzet to, i guglam i nemrem naći da piše kad je preporučljivo pit tu tinkturu, ono da se najbolje apsorbira pa ako zna netko možda, neki savjetić??

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
Pentagrass is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:08   #203
PASIFLORA

Poštovani forumaši,
danas sam slučajno naišao na komentar o pasiflori, te me jako interesira Vaše iskustvo sa pasiflorom, jer moj problem je u tome što sam ove godine u svibnju dobio tri stenta, poslije uspješne koronografije, nedavne kardio rehabilitacije i dobrih nalaza ergometrije, ostao mi je aneksiozno-depresivni poremečaj koji je nekada slabiji, ali nekada zna biti i jači. Kao posljedica toga stanja javlja mi se nesanica, kratko spavanje, odnosno neki oblik psihičke prenadraženosti. Doktor mi je prepisao Xelex 0,25 mg 2-3 puta na dan po potrebi i Lunata 5-10 mg prije spavanja.Nažalos Xelex koristim oko 5 mjeseci i pazim da neprekoračim dnevnu dozu od 0,5mg, ponekad 0,75mg, Lunetu izbjegavam koristim je zadnjih 20 dana, povremeno 5mg prije spavanja. Poštovana gospođo danas sam kupio Pasiflora kapi, od SoriaNatural - Španjolska firma i pokušavam krenuti sa najmanjim dozama 5 kapi kako bi se postepeno prilagodio i riješio se Xelexa, svi kažu da je to moguće jer moja doza 2 x 0,25 mg nije mogla toliko utjecati na ovisnost.?? Jako me zanimaju Vaša iskustva sa pasiflorom, jer nekako mi se čini da ću uspjeti. Probao sam ranije koristiti melisu, valerijanu ( Amantilla relax.sleep ) , ali došlo je do kontraindikacije, loše je djelovalo. Čak in ona naša Pasiflora kapi u alkoholu iz Buzeta loše mi je djelovala. Ova danas od SoriaNatural u par kapi imam osječaj smanjene napetosti.
Lijepi pozdrav i rado bih čuo Vaša iskustva ,
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:09   #204
A ima i normalnih lijekova za izmisljenu bolest depresiju.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:37   #205
PASIFLORA

Poštovani Phyto,
danas sam slučajno naišao na komentar o pasiflori, te me jako interesira Vaše iskustvo sa pasiflorom, jer moj problem je u tome što sam ove godine u svibnju dobio tri stenta, poslije uspješne koronografije, nedavne kardio rehabilitacije i dobrih nalaza ergometrije, ostao mi je aneksiozno-depresivni poremečaj koji je nekada slabiji, ali nekada zna biti i jači. Kao posljedica toga stanja javlja mi se nesanica, kratko spavanje, odnosno neki oblik psihičke prenadraženosti. Doktor mi je prepisao Xelex 0,25 mg 2-3 puta na dan po potrebi i Lunata 5-10 mg prije spavanja.Nažalos Xelex koristim oko 5 mjeseci i pazim da neprekoračim dnevnu dozu od 0,5mg, ponekad 0,75mg, Lunetu izbjegavam koristim je zadnjih 20 dana, povremeno 5mg prije spavanja. Poštovani Phyto danas sam kupio Pasiflora kapi, od SoriaNatural - Španjolska firma i pokušavam krenuti sa najmanjim dozama 5 kapi kako bi se postepeno prilagodio i riješio se Xelexa, svi kažu da je to moguće jer moja doza 2 x 0,25 mg nije mogla toliko utjecati na ovisnost.?? Jako me zanimaju Vaša iskustva sa pasiflorom, jer nekako mi se čini da ću uspjeti. Probao sam ranije koristiti melisu, valerijanu ( Amantilla relax.sleep ) , ali došlo je do kontraindikacije, loše je djelovalo. Čak ona naša Pasiflora kapi u alkoholu iz Buzeta loše mi je djelovala. Ova danas od SoriaNatural u par kapi imam osječaj smanjene napetosti.
Lijepi pozdrav i rado bih čuo Vaša iskustva ,
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:03   #206
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Naravno da se gospina trava može piti kao čaj ali i kao tinktura,kapsule...Osobno pravim tincturu gospine trave samo za sebe,prijatelje i obitelj koje dobro poznajem i znam koje druge ljekove uzimaju.Patim od blage depresije,posebno depresije kratkog dana pa zimi redovito pijem tincturu gospine trave.A i u proljeće.Puno mi pomaže i čini me happy.Ne zovu je zaludu "kapi sreće".Što je najvažnije ne stvara ovisnost!
Svim Nevjernim Tomama,skepticima koji ne vjeruju u gospinu travu, posebno Karmeli i FFE preporučila bih da pogledaju što WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) kaže o gospinoj travi u svojim WHO Monographs on Selected Medicinal Herbs (WHO, Geneva 1999).FFE tamo može naći ne jednu nego 128 referenci na gospinu travu.Može se naći na netu ali ako treba mogu uploadirati na rapidshare.
Pozdrav!
Gdje se moze kupiti caj, tinkture, kapsule od Gospine trave?
Lolel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:16   #207
Quote:
Lolel kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Gdje se moze kupiti caj, tinkture, kapsule od Gospine trave?
Imam g.trave koja se susi,isto tako imam pasiflore koja se rasirila u arli pa je moram dosta odrezat i bacit.Rado bih Vam je dala ali ja sam u Orebicu tako ako imate nekog da dolazi ovamo ili bilo kakvi kontakt s Peljescom javitie mi pa cu Vam dati.
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 02:43   #208
Quote:
Lolel kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Gdje se moze kupiti caj, tinkture, kapsule od Gospine trave?
Kapsule Activin H od gospine trave su opet u prodaji. Ja sam ih vidjela u ljekarni Pablo, ul. Pod zidom, preko puta Dolca.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:17   #209
Našla Gospinu travu

Bok, ljudi. Prešla sam pola grada, i poslala upit jednoj poznatoj Riječkoj čajarni. Niti oni nisu imali čaj od Gospine trave. Pa sam se zaputila u gradsku ljekarnu gdje mi je teta rekla da oni to ne drže zbog EU regulative. Nakon toga, čitajući po internetu zaputila sam se u Farmaciu, gdje mi je mlada djelatnica rekla da oni ne smiju imati u prodaji taj čaj jer nisu specijalizirana ljekarna nego samo prave ljekarne. (gradske, državne). Objasnila sam situaciju kako su me otpilili u gradskoj, te je rekla da gradske to mogu nabaviti, ali da pokušam u nekoj manjoj ljekarni. Jer oni to naručuju u velikim količinama za izradu tinktura i ostalih stvari. Napomenula me da im kažem da naručim od JGL Split proizvođača tu travu, jer oni jedini na tržištu RH stavljaju taj čaj. Također Gospinu travu možete naći u malim prodavaonicama s organskim proizvodima, gdje sam malu vrećicu platila 22 kn. Nadam se da sam barem nekome pomogla u potrazi za ovim ljekovitim čajem.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:19   #210
Pa ima čajeva od gospine trave na njuškalu, mogli ste tu kupiti isto
http://www.njuskalo.hr/kozmetika/gos...oglas-17399494
http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice...oglas-11927404
http://www.njuskalo.hr/napici/gospin...oglas-22935990
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:27   #211
Nakon neugodnih iskustava na njuškalu, izbjegavam kupovati od nepouzdanih izvora. Svejedno, hvala.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:13   #212
Čaja od gospine trave imate kod "travara" na placu. Svaki će vam izvaditi ispod pulta. Ako vas zanima točno na kojem placu ja kupujem javite mi se na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:11   #213
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi. Prešla sam pola grada, i poslala upit jednoj poznatoj Riječkoj čajarni. Niti oni nisu imali čaj od Gospine trave. Pa sam se zaputila u gradsku ljekarnu gdje mi je teta rekla da oni to ne drže zbog EU regulative. Nakon toga, čitajući po internetu zaputila sam se u Farmaciu, gdje mi je mlada djelatnica rekla da oni ne smiju imati u prodaji taj čaj jer nisu specijalizirana ljekarna nego samo prave ljekarne. (gradske, državne). Objasnila sam situaciju kako su me otpilili u gradskoj, te je rekla da gradske to mogu nabaviti, ali da pokušam u nekoj manjoj ljekarni. Jer oni to naručuju u velikim količinama za izradu tinktura i ostalih stvari. Napomenula me da im kažem da naručim od JGL Split proizvođača tu travu, jer oni jedini na tržištu RH stavljaju taj čaj. Također Gospinu travu možete naći u malim prodavaonicama s organskim proizvodima, gdje sam malu vrećicu platila 22 kn. Nadam se da sam barem nekome pomogla u potrazi za ovim ljekovitim čajem.
Na rijeckoj placi se Gospina trava moze dobiti od travara, barem sam je ljetos vidjela. Nije ga tesko naci jer je jedini.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2020., 17:32   #214
Da malo podignem temu

Kupila sam tablete valerijane i užasno smrde.
Kako ih uzimati a pritom spriječiti težinu u želucu i odvratan okus i podrigivanje?

Hvala
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2023., 08:22   #215
Probaj bez tableta.
Meni je pomogao čaj od matičnjaka.
Možeš sam čaj od matičnjaka piti a možeš ga pomiješati sa kamilicom.
Give it a try.
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 22:49   #216
Gospina trava

Ima li netko iskustva, novija, s gospinom travom?

ili neki drugi biljni preparati ?

prvo za koncetraciju, smirenost i sl.
slavišab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.