Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 13:34   #1
Preporuka za Canon aparat

Molim vas koji imate iskustva sa fotoaparatima i canonom da mi preporučite koji bih si mogla kupit.Naime imam Nikon D5300 no sad ga prodajem jer želim Canon.Od fotografije želim da je kreativna vesela i puna boja .Želim aparat koji bi mi dao ovakve slike.Npr da je cijena do 4500 kn
Primjer slika:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com....jpg?noindex=1

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...efc7b218c0.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...fd172da3f0.jpg
MessyHair is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:57   #2
Quote:
MessyHair kaže: Pogledaj post
Molim vas koji imate iskustva sa fotoaparatima i canonom da mi preporučite koji bih si mogla kupit.Naime imam Nikon D5300 no sad ga prodajem jer želim Canon.Od fotografije želim da je kreativna vesela i puna boja .Želim aparat koji bi mi dao ovakve slike.Npr da je cijena do 4500 kn
Primjer slika:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com....jpg?noindex=1

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...efc7b218c0.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...fd172da3f0.jpg
ako ti smatras da ce ti druga marka aparata dati ovakve slike , u zabludi si . tvoj nikon ti moze u serijali dati prilicno slicne rezultate ako ga znas koristiti sto po tvom upitu cisto sumnjam , sorkač ali iskreno mislim tako . ono sto ti treba za ovakve slike je samo bolji objektiv , neki prajm tipa 50 mm 1.8 koji ni na canonu ni na nikonu nisu skupi a daju ti plitki dof , ili mozda nesto sire tipa 24 ili 30 mm , oni su nesto skuplji ali i bolji i vrijede svake kune a opet nadjes ih bez beda ispod tih 4500kn koje spominjes ... i naravno uz opremu , trebas provesti vrijeme i nauciti tehnike koristenja opreme i dodatno neki program za uredjivanje tipa lightroom ili fotoshop od plačenih ili neku bespla alternativu toga te nauciti ga koristiti , fotografija nije nesto sto se samo kupi aparat i imas instant gotove profi slike , to je zanat koji se uci godinama i usavrsava sa svakom fotografijom .... stoga ili se prihvati ucenja koristenja aparata ili ga prodaj i kupi kvalitetan mobitel i koristi njega i filtere uz njega te ces bit sasvim sretna ... no hard feeling , ali ovo ti je dobronamjeran savjet koji ti moze dobrano spasiti novcanik i vrijeme ... mnogi su to naucili na svojoj kozi a tek nekolicina od njih su danas fotografi u pravom i puom smislu te rijeci ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:05   #3
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post
ako ti smatras da ce ti druga marka aparata dati ovakve slike , u zabludi si . tvoj nikon ti moze u serijali dati prilicno slicne rezultate ako ga znas koristiti sto po tvom upitu cisto sumnjam , sorkač ali iskreno mislim tako . ono sto ti treba za ovakve slike je samo bolji objektiv , neki prajm tipa 50 mm 1.8 koji ni na canonu ni na nikonu nisu skupi a daju ti plitki dof , ili mozda nesto sire tipa 24 ili 30 mm , oni su nesto skuplji ali i bolji i vrijede svake kune a opet nadjes ih bez beda ispod tih 4500kn koje spominjes ... i naravno uz opremu , trebas provesti vrijeme i nauciti tehnike koristenja opreme i dodatno neki program za uredjivanje tipa lightroom ili fotoshop od plačenih ili neku bespla alternativu toga te nauciti ga koristiti , fotografija nije nesto sto se samo kupi aparat i imas instant gotove profi slike , to je zanat koji se uci godinama i usavrsava sa svakom fotografijom .... stoga ili se prihvati ucenja koristenja aparata ili ga prodaj i kupi kvalitetan mobitel i koristi njega i filtere uz njega te ces bit sasvim sretna ... no hard feeling , ali ovo ti je dobronamjeran savjet koji ti moze dobrano spasiti novcanik i vrijeme ... mnogi su to naucili na svojoj kozi a tek nekolicina od njih su danas fotografi u pravom i puom smislu te rijeci ...
Ma je slažem se ali pošto često putujem volim imati dobar fotoaparat,nije da ovaj nije nešto nego očito bi bilo supač da odem malo na tečajKad sam kupovala ovaj dvoumila sam se između nikona i canona no seka mi ima canon slike su joj nekako ljepše boje neznam toplije
MessyHair is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:43   #4
Quote:
MessyHair kaže: Pogledaj post
Ma je slažem se ali pošto često putujem volim imati dobar fotoaparat,nije da ovaj nije nešto nego očito bi bilo supač da odem malo na tečajKad sam kupovala ovaj dvoumila sam se između nikona i canona no seka mi ima canon slike su joj nekako ljepše boje neznam toplije
canon opcenito ima relativno bolji kontrast na slikama , dok nikon vise dominira pastelnim spektrom boja , ali to je sve relativno neznatno sto se tice razlika , prouči ti polako postavke aparata , pogledaj kako fotkati sa prioritetom blende , što koji balans bijele daje (vjerojatno su zato toplije slike na drugom aparatu ) koji iso koristiti u kojem slučaju i tako to , počni od osnova i dalje ce doci samo po sebi .. imas more tutorijala po jutubu , preporucio bi za pocetak mark wallacea , gavin hoeya , scott kelbya , imas dost video tutorijala od adoramatv .. i tako , polako trazi kod ovih pa ce ti se ostali sami nametnuti , a novac si ostavi sastrane i kasnije ces vidjeti dali i dalje zelis drugi aparat ili ces bolje uloziti u neki objektiv sto biti preporucio da prvo napravis ..
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:03   #5
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post
canon opcenito ima relativno bolji kontrast na slikama , dok nikon vise dominira pastelnim spektrom boja , ali to je sve relativno neznatno sto se tice razlika , prouči ti polako postavke aparata , pogledaj kako fotkati sa prioritetom blende , što koji balans bijele daje (vjerojatno su zato toplije slike na drugom aparatu ) koji iso koristiti u kojem slučaju i tako to , počni od osnova i dalje ce doci samo po sebi .. imas more tutorijala po jutubu , preporucio bi za pocetak mark wallacea , gavin hoeya , scott kelbya , imas dost video tutorijala od adoramatv .. i tako , polako trazi kod ovih pa ce ti se ostali sami nametnuti , a novac si ostavi sastrane i kasnije ces vidjeti dali i dalje zelis drugi aparat ili ces bolje uloziti u neki objektiv sto biti preporucio da prvo napravis ..
HVALA TI
MessyHair is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:01   #6
Ako hoces boje kao na ovim primjerima, jedino rjesenje je nauciti raditi u Lightroomu, fotic nema veze sa tim. To dobijes i sa Nikonom i sa Canonom i sa Fujijem i sa Pentaxom. BTW Nikon ima bolji dinamicni raspon od Canona, malo veci APS-C senzor od Canonovog APS-C i nesto manji sum na visim ISO-ima.

Zadnje uređivanje startrekfan : 01.05.2017. at 00:24.
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:17   #7
Quote:
MessyHair kaže: Pogledaj post
Molim vas koji imate iskustva sa fotoaparatima i canonom da mi preporučite koji bih si mogla kupit.Naime imam Nikon D5300 no sad ga prodajem jer želim Canon.Od fotografije želim da je kreativna vesela i puna boja .Želim aparat koji bi mi dao ovakve slike.Npr da je cijena do 4500 kn
Primjer slika:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com....jpg?noindex=1

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...efc7b218c0.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...fd172da3f0.jpg
za ovakve boje/tonove treba više rada u procesuiranju RAW-a (ili igre u lightroom-u) nego drugog aparata.

ako se voliš igrat s bojama i svijetlima, probaj ovako nešto:
http://www.canosa.com.hr/lomography-...TORCH/product/

po noći staviš dugu ekspoziciju na aparatu (na stativu naravno) i s ovim "crtaš" i radiš efekte
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:53   #8
EOS 80D

Pozdrav,

ovako imam pitanje ako ima koji vlasnik ovog modela par informacija:
* da li kupiti zamjensku ili original dodatnu bateriju (može preporuka iste)
** koji objektiv uzeti za njega (fotić bi se koristio pretežno za putovanja, slikanje kako ljudi, tako objekata i životinja (safari))
=> toliko za sada, svaki savjet i preporuka dobrodošli i unaprijed hvala
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 03:16   #9
imam Jupio LP-E6 baterije par god na 6D (istu tu koristi i 80D), 3 god garancije, drže struju normalno (znači nije ono kao neke no-name baterije s navodnih "99999mah" što u praksi traju 20 min, nego traju napunjene čak i dulje od originalne). to bi opet kupio, a i preporučio

objektiv nemaš nikakav? kupio si 80D tijelo samo? za allround svrhe, putovanja i to je možda još best buy opcija onaj 18-135 IS USM što se dobije u KIT-u.
Jedino ako kupuješ posebno onda je malo skup pa ne znam baš, ali u KIT-u je isplativ
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:59   #10
Skrewdriver hvala za preporuku za bateriu, svakako planiram uz fotić i kupiti dodatnu bateriu jer znam da će mi trebati

Al fotić još nije kupljen, al odabir je pao na taj model ono što imam ponuđeno za kupiti je sljedeće:

1. FOTO + OBJEKTIV 18-55mm f/3.5-5.6 STM
2. FOTO+ OBJEKTIV 18-135mm f/3.5-5.6 USM
3. FOTO+2 OBJEKTIVA 18-55mm STM +55-250 STM
ili
4. opcija 2 + OBJEKTIV 70-300mm f/4-5.6 IS USM

eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:30   #11
najbolje je onda ovaj KIT 80D s 18-135 (opcija 2), ali onaj najnoviji NANO što ima mogućnost spajanja na zoom adapter
opcija 3 nema baš nekog smisla da uzmeš dobar aparat s 2 objektiva koja nisu baš nešto posebno.
ovo pod 4. ok, ali onda radije 70-200 L (najbolji koji možeš priuštiti od tih ukupno 4-5 varijanti koliko ih već ima) umjesto 70-300
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:30   #12
Autorici teme je dosta i i Nikon 3100, stvar je kako je spomenuto u objektivima i puno se napravi u obradi. Lightroom je odličan program, jako jednostavan kad aez pohvata i sve je na svom mjestu.
Nekoć dok nisam ima dslr i kad sam se igrao programima isprobao sam lightroom. Rekao sam kakvo je ovo sranje, Photoshop rulez lol.
Nakon dosta godina i kad sam kupio fotić opet instaliram lightroom, i sve je tako savršeno kao da sam ja rekao kako da ga naprave. Nije nešto ni skup,oko 1000kn s obzirom na cijenu aparata i opreme...
Bez obrade nećeš dobiti ali sve je to par parametara i jednim klikom gdje promjene gledaš u realnom vremenu.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:17   #13
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
najbolje je onda ovaj KIT 80D s 18-135 (opcija 2), ali onaj najnoviji NANO što ima mogućnost spajanja na zoom adapter
opcija 3 nema baš nekog smisla da uzmeš dobar aparat s 2 objektiva koja nisu baš nešto posebno.
ovo pod 4. ok, ali onda radije 70-200 L (najbolji koji možeš priuštiti od tih ukupno 4-5 varijanti koliko ih već ima) umjesto 70-300
Skrewdriver hvala ti na savjetima
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:44   #14
dobar dan ja bih kupio neki dslr do 2300 kn pa ako mi mozete pomoci bio bih vam jako zahvalan!
TinnoGames is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.