Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 15:35   #2161
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Također i meni ožujak najbolji ikad.
Rekordan na Shutterstocku, Alamy i 123RF.
Rast je konstantan i vrlo sam zadovoljan, unatoč ogromnom rastu količina fotografija na SS-u i drugim agencijama, fotke koje su mi bolje uvijek nađu put do redovite prodaje nakon nekog vremena, nekad nakon tjedan, nekad par mjeseci od uploada.
Meni je super sto mi se u zadnje vrijeme fotka proda odmah prvi ili drugi dan nakon stavljanja.
I neki redovni hitovi se prodaju skoro svakodnevno. Tako da se veselim buducnosti, ako nastavim ovim tempom.

/Puj, puj, kuca u drvo da se ne urekne./
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 10:08   #2162
Travanj ponovno odličan bio kod mene, skoro kao ožujak.
Oboreni rekordi na istocku (točno duplo bolji od Fotolie ovaj mjesec) i na FAA(Pixels)-duplo više od istocka. Na navedenoj agenciji uložio sam određeni trud i sredstva u promociju portfolia i izgleda da se isplati.
Ostalo sve u prosjeku nekom. Bigstock je očaj živi, što više pojačavam broj fotografija zarada je sve manja.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:08   #2163
Kako znaš koliko si imao na istocku kad izvještaj ide tek oko 20-og? Kod mene je ožujak na istocku bio bolji nego ranije.
Travanj (bez istocka) od osrednji do loš.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:16   #2164
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Kako znaš koliko si imao na istocku kad izvještaj ide tek oko 20-og? Kod mene je ožujak na istocku bio bolji nego ranije.
Travanj (bez istocka) od osrednji do loš.
Je u pravu si, to je za ožujak izvještaj. Moja greška. Onda je ožujak bio najbolji. No neovisno već tri mjeseca je istock solidan valjda bude i travanj takav.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:42   #2165
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Je u pravu si, to je za ožujak izvještaj. Moja greška. Onda je ožujak bio najbolji. No neovisno već tri mjeseca je istock solidan valjda bude i travanj takav.
Da, nakon onog kratkog pada u prosincu i siječnju, čini se da istock kreće opako. Nema tako i nastavi.

Ovo ostalo osim SS-a mi je stvarno očaj, ne znam što je gore, Fotolia, Bigstock ili 123RF (koji malo krene, pa zaroni).
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:51   #2166
Malo kukanja... Stigli rezultati ESP za travanj. Loše, upola lošije od ožujka. Općenito travanj ispod očekivanja na svim agencijama...

BTW odem danas u poreznu da se upišem u RPO. Al nećeš majci, promijenio se obrazac. Sad je to cijela čitaba na 4 stranice, a ne jedna kao prije. I nemam pojma kako da sad to popunim. Birokracijo, kamo ideš? :P
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 22:34   #2167
Kod mene ESP dobar, tj isti ko prošli mjesec. Bila jedna prodaja od 40 i jedna od 30 USD, ostalo sve par centi do 4 usd
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:50   #2168
ja vise nisam kompetentan.. toliko posla mi se prosirilo da vec jako jako jjako dugo nisam ni fotke uploadao...
imam sad jednog sezonca sto mi radi pa cu ga ostavit na placi nakon sezone jedno dva-tri mjeseca da mi uploada i postavi sve tagove i kljucne rjeci.. jer ja jednostavno ne stignem.. a imam nekih 500-600 kljcnih fotki i jos jedno 5 tisuca ostalih sto cekaju upload .. a poceo sam i video radit.. i do kraja ljeta cu imati jos 50ak videa za upload... pa ce se valjda tih 2-3 mjeseca isplatit sto nekom platim da mi to odradi
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:40   #2169
Jel ima još netko problema s uploadom na Bigstock? Već tjednima nešto zeza, a sad uopće ne uploada.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:43   #2170
Je li tko prodavao fotke na Dreamstimeu po SR-EL licenci i za koju cijenu?

Dobila sam mail od njih da kupac hoće kupiti moju ilustraciju po SR-EL3 licenci a vidim da je već kupio i P-EL i W-EL. Ako se uopće na to odlučim, mislila sam staviti neku visoku cijenu iako se slika i ne prodaje baš previše. Uglavnom, zanimaju me iskustva.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:17   #2171
coinaphoto .. ima tko kakve spoznaje? neki info? mišljenja?
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 00:24   #2172
Molim pomoć...

Stavila sam par slika na jedan stock i dobila info kako mi je par slika odabrano kao premium, te da su poslane u Getty i slične agencije, te da ću dobiti postotak od prodaje ili sl ..eh sad ima li netko iskustva s time, što to točno znači, nova sam u svemu.

Zanima me 50px platforma. Moraju li nužno uvijek fotografije biti obrađene?
Primjećujem da fotografi provlače fotografije kroz filtere, i dodaju efekte, no, meni se to ne sviđa, volim prikaz takav kakav jest. Da li više prolaze takve potpuno neobrađene fotografije ili ne
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:10   #2173
Tržište traži atraktivne i jedinstvene fotografije, što je često (ne uvijek) suprotno od umjetničkih fotografija, fotografija "bez filtera", fotografija kakve izađu iz fotića i sličnih fraza kakve vole koristiti umjetnički fotografi.
Ima izuzetaka, ali po mom iskustvu od dvije iste fotografije os kojih je jedna "kakva je izašla iz fotića" a druga vrišti od boja i kontrasta (ponekad i kiča) prodavat će se ova druga.

Jednostavna demonstracija:
Pogledaj najpopularnije fotke Dubrovnika na najjačoj agenciji Shutterstock ovdje: https://www.shutterstock.com/search?...=all&safe=true

i najmanje popularne (zadnja stranica po pretrazi) ovdje: https://www.shutterstock.com/search?...ge=en&page=246
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:15   #2174
Quote:
brch123 kaže: Pogledaj post
Tržište traži atraktivne i jedinstvene fotografije, što je često (ne uvijek) suprotno od umjetničkih fotografija, fotografija "bez filtera", fotografija kakve izađu iz fotića i sličnih fraza kakve vole koristiti umjetnički fotografi.
Ima izuzetaka, ali po mom iskustvu od dvije iste fotografije os kojih je jedna "kakva je izašla iz fotića" a druga vrišti od boja i kontrasta (ponekad i kiča) prodavat će se ova druga.

Jednostavna demonstracija:
Pogledaj najpopularnije fotke Dubrovnika na najjačoj agenciji Shutterstock ovdje: https://www.shutterstock.com/search?...=all&safe=true

i najmanje popularne (zadnja stranica po pretrazi) ovdje: https://www.shutterstock.com/search?...ge=en&page=246
Hvala, kužim.

I ujedno mi je sad jasno zašto kad dođem u neko odredište, mjesto "nije kao na slici"
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:25   #2175
primjećujem da najbolje prolaze obične fotografije, npr netko uslika dva jaja na oko u tanjuru, ali je to toliko vizualno dojmljivo i toliko dobra kvaliteta slike, puna detalja, da gledaš i misliš wow
Sviđaju mi se efekti i filteri, ali ako se koriste s mjerom...Ponekad efekti znaju zasjeniti samu sliku, ne znam kome to može biti lijepo...

a sad, što se tiče mojih slika, imam par slika jedne destinacije, slike su slikane mobitelom, bez filtera i ičeg. Slika nije po ničem posebna (slika takvih destinacija ima milijun), no kadar je savreno uhvaćen, kvaliteta i osvjetljenje savršeni, detalji i to. E sad, s obzirom da su slike prepoznate kao premium i ponuđene getty images, što ja mogu imati od tog
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:21   #2176
Quote:
ForrestCat kaže: Pogledaj post
...E sad, s obzirom da su slike prepoznate kao premium i ponuđene getty images, što ja mogu imati od tog
Manju proviziju od prodaje.

Meni to sve izgleda ko mucka.
Dok su bili diaci tada je i imalo smisla da jedna agetura prodaje i slike od tudih agentura. U vrijeme interneta, takvi poslovi mi djeluju vise ko optimiranje zarade za agenture.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:32   #2177
Ima li zivih ovdje ili svi trose zaradu na Maldivima?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:07   #2178
Zarada nije dovoljna ni za Crikvenicu. Uh, zaradila sam na SSu ovaj mjesec jedva nešto više od 10$. Toliko sam zarađivala u prvoj godini, kad sam tek počela. Na FT dosta više, ali to je bilo iznimno ovog puta.

Sve u svemu me microstockovi nerviraju iz više razloga. Razmišljam da neke ilustracije maknem i stavim na RM ili negdje drugdje, ali nikako da odlučim.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:27   #2179
Joj, mene Shutter izluduje jer im cesto pada stranica.
Desi se da po dan dva nemam ni jednu prodaju, kad evo njih ispricavaju se zbog tehnikal difikultis.
Quote:
Uh, zaradila sam na SSu ovaj mjesec jedva nešto više od 10$. Toliko sam zarađivala u prvoj godini, kad sam tek počela. Na FT dosta više, ali to je bilo iznimno ovog puta.
Ti imas samo ilustracije?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:01   #2180
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Joj, mene Shutter izluduje jer im cesto pada stranica.
Desi se da po dan dva nemam ni jednu prodaju, kad evo njih ispricavaju se zbog tehnikal difikultis.
Mene isto, to je jedna od stvari koje me nerviraju. Druga je što nisu u stanju riješiti to što se fotkama skidaju vodeni žigovi i stalno niču nove stranice koje to rade. Treće, što primaju svako snapshotasto sr*nje koje im se pošalje. I najviše od svega što se fotke/ilustracije mogu koristiti skoro za sve samo sa standardnom licencom. Mislim da sam pokrila sve što me nervira.

Quote:
Ti imas samo ilustracije?
Ne, imam i fotke, mislim da oko pola-pola. Ali ilustracije se više koriste za sve i svašta, pogotovo vektori: jumbo plakate, kataloge, TV, ma sve što možeš zamisliti. Za 33 bijedna centa.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.