Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 17:59   #21
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
phyto dal je onda taj kakao maslac(u prahu) iz ljekarne rafiniran ili ne? tj dal njeguje kozu?
Pretpostavljam da je rafiniran,ali s obzirom da kakao maslac osim masnoća i ne sadrži bog zna šta drugo (osim malo vitamina E i fitosterola) možeš bez brige upotrebljavat i taj.Njegov navažniji sastojak su zasićene (50-60%) i mononezasićene (30%) masti-zbog toga je dobar za suhu,ali ne i masnu kožu.Ako želiš da miriše potraži nerafinirani ili pomiješaj odmašćeni kakao prah sa rastopljenim kakao maslacem (sa dodatkom sojinog lecitina) i imat ćeš gorku čokoladu koja miriše predivno,a bogata je antioksidansima!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:09   #22
Quote:
P e t r a kaže: Pogledaj post
A sta fali Primaverinom shea maslacu?
Sem što je prebolesno skup!? Rafiniran je.Uzmi radije Kemigov shea maslac-polurafinirani.

Zadnje uređivanje phyto : 27.02.2009. at 21:59. Reason: ispravak
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:54   #23
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Sem što je prebolesno skup!? Rafiniran je.Uzmi radije Kemigov shea maslac-polurafiniran je,najjeftiniji i bolji od Oshadhijevog
Pa koji sam vrag onda dala toliko love za Primaverin? znaci da je i Oshaldijev rafiniran, mislim na ovaj u bio&bio? Di ima kupit taj Kemigov? Hvala!
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:15   #24
bila sam u kemigovom dućanu u bauerovoj (pri vrhu, odmah poslije citroenovog salona), i imaju stvarno svašta. konkretno, kakao i shea maslac imaju-oko 200 ml mislim da je pakiranje, nije kakao u prahu nego maslačast, polurafinirani su i cijena je oko 40-50 kn za kakao i tu negdje za shea-a zaboravila sam točno.
imaju i sve moguće posudice za kreme, losione, staklene tamne za ulja, one sa raspršivaćem, i tako. super stvari. eterična ulja su im francuska i belgijska, a imaju i dosta baznih ulja (bademovo, noćurak, avokado, jojoba, koštice marelice, sjemenki grožđa,...) i pristojne su cijene.
mislim da ću mučkati za krisms preznts!!
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:26   #25
Pitanje za sve one koji doma sami sebi mućkaju kremice za lice:
u kakve posudice stavljate napravljenu kremu?!

Smješala sam si malu količinu za probu i to od shea-e, bademovog ulja i eter.od sjemenki mrkve i preeedobra mi je

Sada planiram napraviti veću količinu pa me zanima da li ima pravila? Tj, da li to mora biti plastična kutijica ili staklena ili kakva?

Da li ju mogu staviti u neku staru kutijicu od npr. niveine kreme ili sl...
petrichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:30   #26
mislim da se u apoteci mogu kupiti kutijice za kreme. mene zanima gdje nabaviti dozatore na pumpicu, ako toga uope negdje ima


idealno bi bilo drzati u staklenim posudicama
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:38   #27
Ja svoje kreme stavljam u staklene i neprozirne kutijice.
Za ambalažu sam iskoristila pakovanja kupovnih krema koje mi nisu odgovarale (a takvih se nakupio poveći broj), pa sam odlučivši prijeći na prirodna sredstva, iskoristila bar nešto od neodgovarajućih proizvoda tj. njihove kutijice, pod uvjetom da su staklene i zatamnjene.
Tako da imam narančastu Afroditinu, crvenu Garnierovu, bijelu neprozirnu Lorealovu... i još neke
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:40   #28
Quote:
shakti kaže: Pogledaj post
zanima me zašto vam hollyplantovi proizvodi nisu dobri??
meni je lice savršeno otkad koristim njihovo mlijeko za skidanje šminke na bazi bademovog ulja, koje ne ispirem. priznajem da njihove druge proizvode nisam probala, pa ne mogu suditi...
na ovom topicu sam našla niz korisnih savjeta, pa sam tako i ja počela koristiti primaverina ulja. jojobu stavljam svaku večer na cijelo lice, a divlju ružu oko očiju i rezultati su očaravajući!! koristim ih 3 tjedna i ne mislim prestati! za dan su mi ulja premasna jer se svakodnevno šminkam, pa koristim vichyevu kremu.

zanima me što bih od prirodne kozmetike mogla koristiti preko dana, a da ne budem masna? shea maslac ne bih jer imam mješovitu i osjetljivu kožu. molim savjet za neku prirodnu nemasnu kremicu!
otvorila sam i tebi topic


krecemoooo
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:10   #29
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
mislim da se u apoteci mogu kupiti kutijice za kreme. mene zanima gdje nabaviti dozatore na pumpicu, ako toga uope negdje ima


idealno bi bilo drzati u staklenim posudicama
kemig ima stvarno masu tih posudica razno raznih. i staklene i plasticne i na pumpice i na kapaljke i za kreme i sve.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:14   #30
Plastičnih i staklenih lončića (kutijica) za kreme, kao i staklenih i plastičnih bočica, pa tako i pumpica ima Kemigu!!!
Oni su po pitanju ambalaže po meni broj 1, jer imaju dosta raznoliku ponudu i svašta mogu nabaviti.
A sve ovo po apotekama dolazi od njih...
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:24   #31
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Plastičnih i staklenih lončića (kutijica) za kreme, kao i staklenih i plastičnih bočica, pa tako i pumpica ima Kemigu!!!
Oni su po pitanju ambalaže po meni broj 1, jer imaju dosta raznoliku ponudu i svašta mogu nabaviti.
A sve ovo po apotekama dolazi od njih...
Kolko sam ja skužila oni su negdje u Sesvetama... jel imaju kakav dućan u Zagrebu? Koliko je skuplja njihova ambalaža ako se kupi u običnoj apoteci umjesto u njihovom dućanu?
petrichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:24   #32
Ambalaza i cuvanje prirodne kozmetike

Topic o spremalicama za nase mazalice

Spremate li ih u staklene, plasticne, reciklirane, nove ili polovne bocice i kutijice
Gdje ih nabavljate, kako ih cistite?

Savjeti dobrodosli

Patientia, mozes nam spojiti zadnjih par postova s Uvoda ovdje? Hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:24   #33
otvoren topic o ambalazi
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:42   #34
Ajme, koja inflacija prirodnih topica! Ajd mi daj redne brojeve postova.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:51   #35
evo 7124,7125,7126,7127 mislim da je to to za sada


prirodnjaci napred, aditivi stoj
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:51   #36
Nasla sam vec, ali hvala svejedno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:22   #37
Quote:
petrichi kaže: Pogledaj post
Kolko sam ja skužila oni su negdje u Sesvetama... jel imaju kakav dućan u Zagrebu? Koliko je skuplja njihova ambalaža ako se kupi u običnoj apoteci umjesto u njihovom dućanu?
Gdje u Sesvetama i koliko to košta?

I da ljudi, imajte obzira da nismo svi iz ZG
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 11:53   #38
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Gdje u Sesvetama i koliko to košta?

I da ljudi, imajte obzira da nismo svi iz ZG
Kemig ima veleprodaju u Soblincu kraj Sesveta i maloprodaju u Zagrebu u Bauerovoj 5.
Koliko znam oni dostavljaju po skoro cijeloj Hrvatskoj o naravno svom trošku, dobro ne baš 4-5 kutijica, ali ako je narudžba par stotina kuna sigurno da.
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:18   #39
Cure koje nisu iz Zg se uvijek mogu dogovriti sa nekim da im kupi što treba tu u Zg i pošalje poštom. Poštarina za paket je 15 kuna, mislim da to nije velik novac.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 16:36   #40
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Kemig ima veleprodaju u Soblincu kraj Sesveta i maloprodaju u Zagrebu u Bauerovoj 5.
Koliko znam oni dostavljaju po skoro cijeloj Hrvatskoj o naravno svom trošku, dobro ne baš 4-5 kutijica, ali ako je narudžba par stotina kuna sigurno da.
Da, u veletrgovini, kao i u maloprodajnom dućanu držimo zaista veliki izbor kutijica za kreme, s time da se intenzivno radi na novim artiklima.
Robu dostavljamo o svom trošku na područuju našeg dostavnog područja, s time da narudžba mora biti malo veća. No uvijek se sve uspijemo dogovoriti.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.