Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 18:01   #1421
Ne namjeravam ikoga forsirati na bilo što, rekao sam što sam imao. Ali primjećujem na pojedinim temama poveću dozu elitizma i čak snobizma vezanog baš za analognu fotografiju. Neki fotografi misle da je fotografija samo i isključivo ono što se fotka filmom, dok je digitalija treš kojim se bave osrednji fotografi i zanatlije. Tko je zaglibio, mislim da već pokazuje vrijeme. Ja volim i digitalnu i analognu i znam koje su za mene prednosti i mane i jednog i drugog i ne pada mi na pamet nikakva isključivost.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 19:33   #1422
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Fotografija nije samo umjetnička stvar, već i posao. To što se netko ne bavi komercijalom znači da je lišen potrebe za brzinom i efikasnošću.



Također se ne bavim fotografijom kao biznisom, ali postoje ljudi koji se bave. I oni moraju koristiti digitaliju. Svidjelo se to kome ili ne.



Ni ja. Fotkao sam nešto malo komercijalno i mogu samo ustanoviti da su klijenti ili ludi ili needucirani ili imaju besramna očekivanja.
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Ni bauštela nije perspektivan posao, pa postoje ljudi koji to rade. Tako i agencijska fotografija i druge slične vrste. Ni ja ne fotkam za lovu, jer radim nešto drugo, ali postoje ljudi koji fotkaju i koji moraju. I njima 99 posto trebaju digitalci.
Za agencijsku fotografiju ti nije bas neophodna brzina izrade, vec kolko ce se tvoja fotka isticati od drugih 99%. I zasto konkurirat onima 1%.
Ak fotkas za novine i slicno, nit se to moze nazvat komercijala niti biznisom. Obicno rade biznis oni koji te salju i postavljaju uvijete.
Cinjenica da ce se za taj poso puno lakse nac osobe koje ce to obavit za male novce, nego nekoga za bauštelu i jos ne mora donjet svoju lopatu najnovijeg modela sa dodatnim gripom

I ja zadnjih godina iskljucivo(privatno) koristim digitalce. Za razliku od Djure i elka meni su se ogadile kemikalije
Al i prije digitalaca pored 135format postojali i veci i puno veci formati, koji i danas nemaju neke digitalne konkurencije.
I sto si ti sporiji, mozes deblje naplatit
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."

Zadnje uređivanje amadeus65 : 13.08.2014. at 19:38.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 12:50   #1423
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Ne namjeravam ikoga forsirati na bilo što, rekao sam što sam imao. Ali primjećujem na pojedinim temama poveću dozu elitizma i čak snobizma vezanog baš za analognu fotografiju. Neki fotografi misle da je fotografija samo i isključivo ono što se fotka filmom, dok je digitalija treš kojim se bave osrednji fotografi i zanatlije. Tko je zaglibio, mislim da već pokazuje vrijeme. Ja volim i digitalnu i analognu i znam koje su za mene prednosti i mane i jednog i drugog i ne pada mi na pamet nikakva isključivost.
ja primjecujem da na svim temama gdje se prica o analogiji ti pricas o beneficijama digitalije, i to iskljucivo kroz prizmu posla. To ti mene odma natjera na jerbo ja jos uvijek zaradjujem dosta na fotografiji, pa kad mi netko soli pamet sa stvarima koje su ili ocigledne, ili ocigledno glupe, nivo iritacije naraste na nivo autoignore opcije.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 13:51   #1424
Slobodno zavrti očima još par puta i stavi me na ignore.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 02:03   #1425
Svaka roba ima svoga kupca pa tako i analogija vs digitalija. Tko voli neka izvoli. I analogija ima svoje čari pogotovo u tamnoj komori a i digitalija ima svoje čari na kompjuteru. Treba sve probati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
razbi briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 09:21   #1426
Quote:
razbi briga kaže: Pogledaj post
Treba sve probati.
Pa da, treba probati i odgovoriti na post star ravno dvije godine.

Čista arheologija.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:04   #1427
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa da, treba probati i odgovoriti na post star ravno dvije godine.



Čista arheologija.


Ne ljuti se Elka, malo sam skinuo paučinu a ta tema je vječna. Iskreno, novi sam pa imaj razumjevanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
razbi briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 08:56   #1428
Quote:
razbi briga kaže: Pogledaj post
Ne ljuti se Elka, malo sam skinuo paučinu a ta tema je vječna. Iskreno, novi sam pa imaj razumjevanja.
Sve pet, sam ti daj, samo me nasmijalo iskapanje topica starog par godina.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.