Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 15:45   #5701
Quote:
marijo-m kaže: Pogledaj post
Slikanje se svelo na mobitel i canon sx40 za time lapse a 3200d stoji i sakuplja prasinu jer mi prevelik za svakodnevno nosanje u torbi.
Poznato mi je to sve.. Nabrijavam se na fotiće, na kraju skupljaju prašinu a s mobitelom slikam
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 21:52   #5702
Eto prodao sam i sx40.... i ixusa i sad imam samo d3200
E sad je pitanje kaj dalje. Za ptice i ostala zumiranja planiram neki Kit telac 70-300 ...
A za svaki dan i time lapse ostaje upitnik.
Zapeo mi za oko sony rx100 iz njuske.... onaj poluispravan ali tamo nisam uspio naci kako spojiti intervalometer.
Pa guglanjem dalje nabasah na to da Nikon 1 ima neku opciju tihog shutera odnosno elektronskog.
To mi se cini odlicna fora da mogu lupati timelapse sa njim a da ne lomim shutter.
Neki prijedlozi.... ideje... sugestije....



Poslano sa mog PMP5297C_QUAD koristeći Tapatalk
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:26   #5703
Gledam malo RX100 modele po koliko se prodaju i to su nenormalne cijene.
Za RX100 IV ili V traze po 6+ K...pa to apsolutno ne vrijedi te novce.
Realno takav aparat da kosta 3500-4000 bi dobrano razmislio dali bih kupio...doduse ja sam imao RX100 kada je izasao jos 2012 i nisam bas impresioniran tim aparatom pa sam zato mozda vise i kritican.
Uglavnom te novce nikada nebi dao, a vidim da na njuskalu stoje i uopce se ne prodaju...jednostavno previse novaca za tako nesto.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:36   #5704
Kompakt & prosumer digitalni aparati - preporuke

Ocean to nije aparat onda za tebe,di je rx serija otisla od prve generacije.
Nema aparata koji ima sve utrpano u njega i kao rx 100 m4/5 a da je te veličine točka i dalje daleko naj ukupno gledano aparat u klasi..

To sta bi ti odličnu stvar za malo para je druga stvar, tada ga nećeš imat...uzmeš Canona ili panasonic prosumera i budes happy

Inače ja uzeo novi Fuji x100f ako će imat Netko pitanje ili dilemu, helpam oko aparata


Sent from my iPad using Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:04   #5705
Koristio sam nekoliko dana RX100 IV i imao godinu dana mk1 i znam sto pisem i zasto to kazem.
Aparat jednostavno ne vrijedi te novce, a ima itekako aparata koji imaju jos i vise toga utrpano za 300$ manju cijenu.
Panasonicov LX10 ima bolji objektiv (f/1.4-f/2.8), ima znatno vise opcija vezanih za 4K video i foto u istim dimenzijama.
Jedina mana mu je nesto sporiji AF kod snimanja videa.
Poanta je da RX100 ima smijesnu cijenu.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:06   #5706
ma jesi jesi koristio,ahaaa...za mk1 mozes pisat..za m4,5 ne mozes.. bolji objektiv?zato jer ima 1,4?daj me nemoj nasmijavat,nadi mi objektivni review koji kaze pany ima bolju lecu nego sto je na sonyu..sta ce ti 1.4 ako nemas nd filter kao sony?a i onaj viewfinder necemo spominjat jel tako?ma ni brutalni slow mo,niti bolji caf?i to sve za 3500kn bi ti..stari na kakvim si ti gljivama..
ti garant imas taj pany pa si moras kupnju opravdat..ali mislim da se sjecam..ti si onaj koji uvijek pise da je naj ono sta ima trenutno??daaaa,to si tiii..sve jasno
hoces naj u klasi,moras platiti..pa tko bi kupio pany da sony kosta toliko manje..nitko..
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:38   #5707
RX100 je odličan fotić, pogotovo zadnje verzije a cijena je takva kakva je. Po meni svaka roba ima svog kupca a dobrog fotografa ne čini fotić nego znanje, trenutak i snalažljivost. Džabe ti fotić i od 20.000kn ako ne znaš znanje, barem osnove...:-)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
gile2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:04   #5708
Quote:
Flo kaže: Pogledaj post
ma jesi jesi koristio,ahaaa...za mk1 mozes pisat..za m4,5 ne mozes.. bolji objektiv?zato jer ima 1,4?daj me nemoj nasmijavat,nadi mi objektivni review koji kaze pany ima bolju lecu nego sto je na sonyu..sta ce ti 1.4 ako nemas nd filter kao sony?a i onaj viewfinder necemo spominjat jel tako?ma ni brutalni slow mo,niti bolji caf?i to sve za 3500kn bi ti..stari na kakvim si ti gljivama..
ti garant imas taj pany pa si moras kupnju opravdat..ali mislim da se sjecam..ti si onaj koji uvijek pise da je naj ono sta ima trenutno??daaaa,to si tiii..sve jasno
hoces naj u klasi,moras platiti..pa tko bi kupio pany da sony kosta toliko manje..nitko..

Ti mora da ga imas pa se vec sada lagano brines hoces dobiti takav nebulozan iznos kada ga budes prodavao, a fotic realno ne vrijedi te novce.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:18   #5709
Imam Fuji x100f,a6000,a75 ii
M2/m4 sam imao,prodao..bilo "budala" koji su htjeli tu lovu dati,hvala bogu Hehe


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:38   #5710
Panasonic lumix fz48 ili Canon sx30 is?
Gledala sam recenzije i usporedbe i opet se ne mogu odlučiti.
Ako sam dobro shvatila, Canon uopće nema unutarnje memorije nego sve sprema na karticu? Njegova glavna prednost je veći zoom.

Lumix veći broj frameova per second, makar, ne znam koliko mi je to bitno. Video mi neće biti prioritet.
I navodno se bolje ponaša s auto postavkama.

Fotić mi ne treba za nikakvo posebno snimanje, klasične amaterske fotke, fotke s putovanja i fotke prirode (nešto macro fotografija) i sl.
Zašto ta dva, zbog cijene koja je do cca. 1200 kn polovni.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:34   #5711
Eto ja uzeo Nikon V1. Sa kit objektivom.
Ponajvise zbog elektronskoh shootera. Sad imam odlicnu igrackicu za svaki dan a smijem i time lapse raditi jer ne lomi shutter.
Nikona D3200 sam pocastio sa novim 55-300 objektivom pa sada imam sa cim i ptice slikat.


Poslano sa mog PMP5297C_QUAD koristeći Tapatalk
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:39   #5712
Pozdrav svima!

Razmišljam o nabavi fotoaparata za svakodnevnicu, da ga mogu imati često uz sebe, u džepu.

Budžet do cca 1700kn. Može rabljeno! Imam Lumix DMC-Fz8, nije mi praktičan da ga nosim naokolo sa sobom. Zanima me nekaj kompaktno pa se dvoumim izmedju smartphona i kompaktnih fotoaparata. Bitno mi je da fotografija ima dosta detalja a koliko sam gledao recenzije fotoaparata smartphona njihove fotke mi se čine lošije od ovog panasonica kojeg imam (hmmm). Gledao sam smartphone dimenzija oko cca 5".

U total sam dilemi da li kupiti nešto tipa galaxy s6 ili kompaktni aparat kao canon s100 ili sony wx350?

Hvala!

Zadnje uređivanje 1obblak : 23.06.2017. at 11:59.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:39   #5713
(Bilo bi dobro da aparat ima donekle manual control, tipa aperture priority i podesavanje ekspozicije)
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:27   #5714
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
(Bilo bi dobro da aparat ima donekle manual control, tipa aperture priority i podesavanje ekspozicije)
Imam s95 za prodati

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:33   #5715
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Imam s95 za prodati

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
hvala na ponudi, ako se odlucim javim. Kakvo je stanje i cijena?
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:40   #5716
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
hvala na ponudi, ako se odlucim javim. Kakvo je stanje i cijena?
Stanje je vrlo dobro, a cijena 100€.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:29   #5717
Pozdrav svima, trebam pomoć...
u potrazi sam za fotoaparatom koji bi koristila za: fotkanje na putovanjima, fotkanje osobe odnosno njenog outfita, fotkanje kozmetičkih proizvoda i nakita, fotkanje selfija, fotkanje ljudi i životinja.
Stvarno ne znam od kuda da krenem tražiti, natrčala sam na Canon Powershot G5X, SONY DSC-HX400V i Nikon Coolpix P900 pa me zanima što vi mislite da li oni zadovoljavaju navedene želje ili imate neki 'pametniji' prijedlog u toj cijeni (4-5tis)

https://www.canon.hr/for_home/produc...fications.aspx

https://www.sony.hr/electronics/cybe...specifications

http://www.nikon.hr/hr_HR/product/di...900#tech_specs
Kle@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:11   #5718
Quote:
Kle@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebam pomoć...
u potrazi sam za fotoaparatom koji bi koristila za: fotkanje na putovanjima, fotkanje osobe odnosno njenog outfita, fotkanje kozmetičkih proizvoda i nakita, fotkanje selfija, fotkanje ljudi i životinja.
Stvarno ne znam od kuda da krenem tražiti, natrčala sam na Canon Powershot G5X, SONY DSC-HX400V i Nikon Coolpix P900 pa me zanima što vi mislite da li oni zadovoljavaju navedene želje ili imate neki 'pametniji' prijedlog u toj cijeni (4-5tis)

https://www.canon.hr/for_home/produc...fications.aspx

https://www.sony.hr/electronics/cybe...specifications

http://www.nikon.hr/hr_HR/product/di...900#tech_specs
Uzmi koji ti se više sviđa i koji ti bolje "legne" u ruci.
maks_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:51   #5719
Quote:
maks_hr kaže: Pogledaj post
Uzmi koji ti se više sviđa i koji ti bolje "legne" u ruci.
Nije baš da kupuje fotić do 1.000 kn koji su svi isti i linija vodilja ti je izgled, linkani fotići koštaju relativno veliku sumu love i dobro se raspitati kamo daješ toliku lovu...

Ja bih od ovih linkanih Canona ali to sam samo ja... Zašto? Počnimo od najjednostavnijih stvari - najljepši je (kad već spominjemo izgled), ima hot shoe (OK ima ga i Sony), najveći otvor blende na oba kraja, najveći i najkvalitetniji senzor (THE! najbitnija stvar na kameri osim optike)... Najslabiji zoom od linkanih ali najmanje (opet naglašavam meni) bitna stvar. Vjerovatno bi s vremenom i sama skužila da jako malo fotki imaš tako jako zoomiranih, veliki zoom je u biti marketinški trik za privući laike i čisto da se možeš šepuriti koliko ga imaš i s vremenom postane dosadan/nebitan jer ga jako malo koristiš nauštrb nabrojanih Canonovih (puno bitnijih) prednosti...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:49   #5720
Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Nije baš da kupuje fotić do 1.000 kn koji su svi isti i linija vodilja ti je izgled, linkani fotići koštaju relativno veliku sumu love i dobro se raspitati kamo daješ toliku lovu...

Ja bih od ovih linkanih Canona ali to sam samo ja... Zašto? Počnimo od najjednostavnijih stvari - najljepši je (kad već spominjemo izgled), ima hot shoe (OK ima ga i Sony), najveći otvor blende na oba kraja, najveći i najkvalitetniji senzor (THE! najbitnija stvar na kameri osim optike)... Najslabiji zoom od linkanih ali najmanje (opet naglašavam meni) bitna stvar. Vjerovatno bi s vremenom i sama skužila da jako malo fotki imaš tako jako zoomiranih, veliki zoom je u biti marketinški trik za privući laike i čisto da se možeš šepuriti koliko ga imaš i s vremenom postane dosadan/nebitan jer ga jako malo koristiš nauštrb nabrojanih Canonovih (puno bitnijih) prednosti...



da... stvarno sam jaaako pogubljena u toj šumi informacija, a najgore je to kaj većinu specifikacija ne razumijem...
naišla sam i na ovo: https://www.ekupi.hr/Nikon-D5300-kit...m_medium=click

jel to bolja varijanta od već linkanih?
Kle@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.