Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 00:35   #21
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
naravno da planem....planem jer zbog toga sto si ti mislio covjek dobije ideu da postoji nesto sto se zove prevlaka i samo se prvuce preko zuba...nema brusejna,nemanicega...samo se prvuce i rijesen problem.
i onda kad neko tak misli, ljudi dolaze u ordinacije s takvim fix idejama da je to strava
ok
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 10:19   #22
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a da staviš prevlaku na zub?
strašno...
jednostavno ljudi pa nemojte odgovarati ako niste stručni..Vjerujem da mnogi od Vas znaju o svemu sve, pa tako i o stomatologiji, ali kulturno bi se bilo ponekad suzdrzat. To je prvenstveno zbog kolega chain,jujitgame,borne07,drdentmed1,.. Ljudima je odgovaranje na postove prvenstveno dobra volja stoga nemojte davati ovakve i ine nonsens komentare jer ce navedeni odustati od odgovaranja, a Vi cete biti uskraceni za pouzdane informacije..
Ugodan dan svima želim!
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:38   #23
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ja o stomatologiji nemam pojma. Sad mi je ajde barem nesto jasnije . Nisam mislio da su HZZO-vi stomatolozi lošiji, ali istina je da su privatnici ostali privatnici jer rade svoj posao donekle bolje od kolega ili određene stvari rade bolje, bar je to moj stav, ako ne i stav većine.

E sad me zanima cijena tog vanjskog izbjeljivanja i postavljanja krunice, ako uopće dođe do toga. I koje bi mogao imati probleme ili koje su mane da izbrusim taj zub i stavim krunicu? Jer mi ne smeta to toliko, koliko mi je bitnije da zub ostane donekle zdrav. I cijel.
Prvo, ne postoje "hzzo-ovi stomatolozi" nego:
1. cisti zaposlenici doma zdravlja (hzzo daje lovu d.z.a doktor radi samo pacijente koji su preko hzzo-a)
2. koncesionari koji imaju ugovor s hzzo-om (mogu biti smjesteni u prostorima d.z., ali u zakupu; hzzo im daje odredjenu sitnu svotu novaca za svakog pacijenta (svatko od nas ima pravo na nekakve stvari besplatno preko hzzo-a), a mogu paralelno raditi i privatno
3. cisti privatnici

Drugo, ova teza da su "privatnici ostali privatnici jer rade bolje" je u najmanju ruku netocna i u potpunosti van logike, da se suzdrzim i ne napisem neku tezu rijec. Pun mi je kufer stalno slusati te gluposti. Rad ovisi iskljucivo o doktoru.

Trece; nemas alternative. Ako ti navedeno izbjeljivanje koje za jedan zub dodje neznam, 300 kn, ovisno o ord (cca 2000 kn je za sve zube), a zelis imati "lijep" zub, izbrusit ces ga za ljuskicu (veneers) ili krunicu (porcelain crown). Imas i na forumu i na googleu sto je sto i kako se radi. Ako se ne pazi na zagriz prilikom izrade i ako se ne pazi na grizenje sa samim nadomjestkom, navedeni moze puknuti. To je jedina "opasnost". Zub ti i tako, sto kazes, "nije zdrav" jer je mrtav, pa ti je po meni svejedno hoces li ga brusiti ili ne (zapravo i nije svejedno, u nekim se zapadnim zemljama takvi zubi obavezno stavljaju pod krunice).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 09.02.2012. at 18:45.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:55   #24
Za 1. i 3. hvala na dobrom objašnjenju.

A za ovo s privatnicima... Opusti se brate. Jebe se meni ko je na ugovor i tko nije, to je druga tema. Mislim, sigurniji je novac ako nisi cisti privatnik, dakle privatnik mora svojim trudom, radom i zalaganjem ostvariti određeni ugled koji će mu "donositi" pacijente, na kojima će on zarađivati. Privatnik po teoriji mora biti bolji, jer tko bi skuplje plaćao lošijeg doktora. Mada to nije uvijek slučaj. Ima i odličnih pod ugovorom, ima i loših privatnika. To je samo teoretska strana, naravno sve uvijek ovisi o doktoru i kakav je njegov odnos prema radu. Biti privatnik i zahtijeva valjda neku dozu samopouzdanja. Neda mi se ulaziti u to. Želim da mi zub bude bijel, bez obzira na cijenu. Osim sto mi ne paše da plaćam ta izbjeljivanja ako cu na kraju opet morati plaćati tu krunicu. Pa to će izaći 2 prosječne plaće na kraju.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:14   #25
Lion_punk, molim Vas da pripazite na rječnik (psovke).

Nadalje, također podsjećam forumašice i forumaše da za raspravu o privatnim i "socijalnim" stomatolozima imamo posebnu temu istoimenog naslova Privatni vs. socijalni stomatolog. Ovdje je takva rasprava offtopic.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.02.2012. at 14:19.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:00   #26
Dižem staru temu ( da ne otvaram novu ). Imam jedno pitanjce. Imao sam na petici karijes, zubar ga je izbrusio i stavio bijeli plombu. E sad, meni je taj zub praktički isti dan potamnio/posivio na jednom dijelu. Pošto je petica i ne vidi se praktički pa mi sa estetske strane ne smeta. Brine me da li je to normalno, da ne bih kasnije imao problema.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2020., 23:30   #27
mrtav zub potamnio

Pozdrav , zub na kojem sam imala karijes pa je prosao dublje pa su mi stavili lijek i kasnije iscistili korijen...valjda sam dobro opisala postupak , ugl stomatolog ga naziva mrtav zub.

Proslo je neko vrijeme i taj zub mi je potamnio. Što mogu po tom pitanju napraviti, dali se ta boja moze izbijeliti mozda ili ima neko drugo rjesenje jer mi bas boja zuba odskače od ostalih?

Hvala
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2020., 23:59   #28
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav , zub na kojem sam imala karijes pa je prosao dublje pa su mi stavili lijek i kasnije iscistili korijen...valjda sam dobro opisala postupak , ugl stomatolog ga naziva mrtav zub.

Proslo je neko vrijeme i taj zub mi je potamnio. Što mogu po tom pitanju napraviti, dali se ta boja moze izbijeliti mozda ili ima neko drugo rjesenje jer mi bas boja zuba odskače od ostalih?

Hvala
Postoje unutarnja izbjeljivanja...youtube i pogledaj internal bleaching
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2020., 11:26   #29
wow nisam znala da to postoji hvala!! Mozete mi rec kolika se okvirna cijena krece za taj postupak?
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2020., 13:17   #30
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
wow nisam znala da to postoji hvala!! Mozete mi rec kolika se okvirna cijena krece za taj postupak?
Par sto kn...od ordinacije do ordinacije je drugacije
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 17:45   #31
danas sam kontaktirala zubara i kaze da se na takav zub stavlja krunica. Da li je to istina ili mi samo hoce love uzet?
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 17:59   #32
Da krenem prvo sta se desilo s zubom, stavljen ti je lijek koji potamni zub isto tako ima lijek koji se koristi za isto ali od njega nece potamniti medjutim puno je skuplji pa ga bas ne koriste cesto. A sto se tice rijesenja i moje je misljenje da je najbolje da stavis navlaku na taj zub jer tesko se vraca boja...
elmaros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 21:32   #33
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
danas sam kontaktirala zubara i kaze da se na takav zub stavlja krunica. Da li je to istina ili mi samo hoce love uzet?
I onda kontaktiras jos kojeg i skupis jos koje misljenje...nadam se samo da ne pokusavas to rijesiti ovih dana...tj u ova vremena
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2020., 09:12   #34
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
danas sam kontaktirala zubara i kaze da se na takav zub stavlja krunica. Da li je to istina ili mi samo hoce love uzet?
Pa generalno je to najbolje, takvi zubi su krhki i vole puknuti. Kruna mu je najbolja zaštita. A time nestane i problem diskoloracije.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 18:31   #35
Može li potamniti zdravi zub, to mene zanima..?
Dana Shoah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 17:06   #36
Quote:
Dana Shoah kaže: Pogledaj post
Može li potamniti zdravi zub, to mene zanima..?
Jedan zub, izolirano, a da je u potpunosti zdrav, ne bih rekao (najcesce se radi o tome da su mrtvi i/ili lijeceni pa promijene boju)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 14:36   #37
Quote:
elmaros kaže: Pogledaj post
Da krenem prvo sta se desilo s zubom, stavljen ti je lijek koji potamni zub isto tako ima lijek koji se koristi za isto ali od njega nece potamniti medjutim puno je skuplji pa ga bas ne koriste cesto. A sto se tice rijesenja i moje je misljenje da je najbolje da stavis navlaku na taj zub jer tesko se vraca boja...
Mozes li mi reci koji je to tocno lijek od kojeg zub nece potamnit?
dalinda86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.