Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 16:27   #21
Zato je twitter bolji, nema reklama, nema glupih aplikacija, kvizova i sličnih gluposti kojima te netko stalno obasipa. Odličan je za pratiti vijesti

Zadnje uređivanje joshuatree : 12.08.2009. at 16:34.
joshuatree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 04:07   #22
Twitter je vrlo bazičan, u biti. Ako pratiš prave ljude, možeš brzo doći do vijesti (@cnnbrk), nasmijati se dobrim forama (@BrentSpiner, @diablocody i @rainnwilson), ili jednostavno naći ljude s inteligentnim status updateovima i dobro se zabaviti.

Twitter je i vrlo specifičan, jer tamo 90% sadržaja kreira 10% korisnika.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:25   #23
Profesionalno (moram) koristim Twitter već neko vrijeme.... onako nisam baš veliki fan. Posebno ako pratite puno ljudi, dosta se toga zna pomiješati.

Toliko halabuke oko servisa koji omogućava slanje porukica SMS dužine, eto i taj famozni real time search.

Što se mene tiče, da ga sutra ugase ne bi se bunio

Ali eto dogodilo se to da je sad Twitter in, pa ga svi imaju i svi pišu porukice, ali 99% su dosadne reklame i spam.
Randall Flagg is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:23   #24
Twitter je dobar i zanimljiv samo ako se ne koristi za piškio sam, kakio sam tekstove, čega, naravno, uvijek ima. Odličan je za komunikaciju i razmjenu vijesti, koje vrlo brzo pronalaze put do čitatelja (neke važne vijesti iz svijeta možete saznati prije nego što se kod nas objave u novinama ili na Internetu). To je i odličan medij za tvrtke koje žele komunicirati sa svojim klijentima/korisnicima/stranaka/kaj već i obavijestiti ih o novostima, ali i saznati što ljudi misle o njima. Dobr primjer takve firme jest chipoteka koja daje popuste kupcima koji ih prate na Twitteru; koliko znam, to, u njihovom slučaju, pozitivno utječe na prodaju.

Jedna super stvar je što na twitteru postoje ljudi koje pratiš i ljudi koji tebe prate. Ako mene netko prati, ne znači da moram i ja njega. Ako me netko počne izvještavati o svakih 5 minuta svog života, samo stisnem unfollow (ili block) pa nek melje i dalje.

Twitter vrlo vjerojatno neće prerasti Facebook jer se nije udomaćio kod jednog bitnog dijela stanovništva - tinejdžera. Maleni broj onih koji su ga prihvatili ionako ga ne koristi za cuclanje tuđih mozgova, što ih čini pogodnima za praćenje.

Što se tiče zarade, rekao bih da se Twitter trenutno oslanja na ulaganja jer čini mi se da baš i nemaju poslovni plan, barem ne nešto posebno dobar.
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.

Zadnje uređivanje tutorial : 15.08.2009. at 11:30.
tutorial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:04   #25
Quote:
Firestarter '87. kaže:
Retardirano, kaj ćeš. Al od takvih Fejs živi.
istina, al budali sve dosadi pa tako i ovo. ti klinci će odrast i sve to će im postat dosadno. meni je bolje i preglednije otić na tweet i pogledat updejtove, nego na fejs di se nemoš nikako snać od svih onih silnih gluposti koje to dolaze . možda ne tako brzo ali jednom mislim da će tweet prestić fejs
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:15   #26
Neke je zanimalo kako Twitter zarađuje. Pročitajte članak koji o tome govori, možda saznate štogod.
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.
tutorial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:16   #27
mene zanima što to konkretno znači kad ja "pratim" nekoga na twitteru..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:30   #28
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
mene zanima što to konkretno znači kad ja "pratim" nekoga na twitteru..
To ti je kad klikneš "Prati" na nekoga, i onda na tvoju glavnu stranicu dolaze i njegovi upisi.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:13   #29
pa evo, ja trenutno već pratom oko 600 ljudi i ne vidim da imam ikakve veze s njima, niti oni sa mnom, osim što i piše "following 630"..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 09:12   #30
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
pa evo, ja trenutno već pratom oko 600 ljudi i ne vidim da imam ikakve veze s njima, niti oni sa mnom, osim što i piše "following 630"..
Sad se još pohvali da imaš 2000 prijatelja na fejsu i baš budeš kuuuul
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:18   #31
Quote:
Sauron_zg kaže: Pogledaj post
Sad se još pohvali da imaš 2000 prijatelja na fejsu i baš budeš kuuuul
ne, nije mi cilj nikakvo hvaljenje, nego pokrenuti jednu marketinšku kampanju i naišla sam na dosta preporuka za povećanje prometa prema nekim web stranicama preko tweetera.. pa sam se registrirala tamo i pokušavam shvatiti u čemu je štos ..
a 630 ljudi je jako malo na tweeteru obzirom kolika je to mreža.. to mi se skupilo na profilu nakon samo par dana, a ja ni kriva ni dužna, samo što još uvijek ne vidim koju korist ja imam od njih ili oni od mene..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:27   #32
Ako promoviraš nešto nije stvar u tome da ti druge pratiš, nego da oni tebe prate..

Naravno, ako ćeš samo baljezgati o svom proizvodu kak je dobar i najbolji, neće te nitko pratiti.. treba ipak imati malo mašte i znanja marketinga za tako nešto.. a pogotovo ako si orijentirana na hrvatsko tržište...
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 14:58   #33
okej, ali što to konkretno znači kad oni "mene prate.." ?

ako ja nešto napišem u svom profilu, oni to svi vide ili što ?

obzirom da imam samo 140 znakova mjesta, nije da baš mogu pisati eseje o prozvodu...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 16:26   #34
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ako ja nešto napišem u svom profilu, oni to svi vide ili što ?
Pa upravo to.. oni onda vide tvoju poruku kod sebe..

Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
obzirom da imam samo 140 znakova mjesta, nije da baš mogu pisati eseje o prozvodu...
twitter nije ni zamišljen da radiš eseje o proizvodu ili o bilo čemu, nego kao kratka direktna komunikacija između ljudi.. npr. "izašao je novi xy proizvod, pogledajte ovdje"

pročitaj si ovaj članak, možda ti bude malo jasnije: http://css-tricks.com/so-your-client...et-on-twitter/
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 20:29   #35
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Negdje se nesto dogodi i slucajni prolaznik uslika i posalje kratku poruku svima onima koji ga sljede.
A to je tak jako bitno sto se negdje dogodilo i sto je netko uslikao mobitelom da normalni ljudi ne mogu docekati dnevenik na TV ili vijest na nekom portalu nego moraju slijediti twitere? Mislim zbilja...
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 21:13   #36
sauron, hvala
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:23   #37
Quote:
puls kaže: Pogledaj post
A to je tak jako bitno sto se negdje dogodilo i sto je netko uslikao mobitelom da normalni ljudi ne mogu docekati dnevenik na TV ili vijest na nekom portalu nego moraju slijediti twitere? Mislim zbilja...
A što se tak važno dogodilo na forumu danas da si morao provesti koji sat na njemu?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:32   #38
Ja na twitteru imam recimo Tim O'Reilly-a, frajera poznatog u svijetu koji se bavi stvarima koje i mene zanimaju, razvoju interneta i slično. On svako tolko twitta linkove na zanimljive članke po internetu, koje onda i ja pročitam i to mi je super.
Pratim recimo i Google, jer me zanima kaj ta kompanija radi i čime se bave.
Pratim i The Onion, to je jedan sajt koji radi lažne vijesti, urnebesno smješne ponekad. I onda na twitteru nabace naslov članka, kliknem na link i pročitam cijeli.
Zasad nemam prijatelje na twitteru, ali mislim da bi bilo zanimljivo i od njih čuti koju zanimljivu rečenicu na dan.

Eto, ne razumijem kaj je tako čudno kod tog twittera.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 08:56   #39
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
sauron, hvala
nema na cemu
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:13   #40
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
A što se tak važno dogodilo na forumu danas da si morao provesti koji sat na njemu?
Pratim neke zanimljive rasprave kakve na twiteru i slicnim priglupim i besmislenim servisima ne mogu naci ni pod razno.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.