Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 00:35   #221
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Lokali koji ne žele da im se ulazi s psima obavezni su postaviti znak o tome, a ne obratno: da budeš sretan ako te ne gađaju kamenjem samo kad prođeš.

Dakako, pod ovim uvjetom:
off je, ali ja da kazem da sam jednom bome ispisala cijelu stranicu knjige zalbe, jer je padala kisa, i morala sam na wc, i usla sam u kafic (gdje su prije cesto vidjani psi od gazdaricinih frendova) i nisu nam dali da ostanemo. na vratima nije bilo znaka. ja sam se oznojila od "sile" pisuci zalbu, ostavila sam puno ime i prezime i telefon... al nis od toga. s tim da moj pas ne izgleda zastrasujuce, mogu mislit kako je tek s vecima... iskreno, meni to i je jedan od razloga sto imam manjeg psa. lakse je .
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:43   #222
A čuj, kako je to rješila Croatia airlines - znači jedan pas može u kabinu, po letu. Što je problem hž-u, autobusnim kompanijama se tako slično organizirati?
Vidiš ja nemam auto a imam psa, s obzirom na tu činjenicu uzela sam manjeg psa, prvenstveno zbog putovanja avionom.
Ovo ljeto smo išli jadrolinijinim brodom od Dubrovnika do Rijeke, na brodu je bilo 9 pasa. Nikakvih problema, moj je bio na lajni, kao i svi ostali. Nemaju se što psi njuškati niti me tko ima pitati je li mužjak ili ne, od drugih vlasnika očekujem da drže svog psa na lajni i pod kontrolom. Tako da nije problem u psima već u vlasnicima koji nisu odgojili svog psa. Nema mi ništa gore nego kad vidim male psiće i bezbrižne vlasnike kako se 100m dovikuju - ma on je mali, neće vam ništa. Briga me hoće li ili neće, drži ga pod kontrolom.

Kad već papi spominje - išli smo vlakom iz rijeke do zg-a. I? Nitko od putnika u kupeu nije ništa loše rekao, dapače još se unuka od jedne gospođe poigrala s njim i tužno zaključila kako on samo spava
Sve se može regulirati, samo je potrebno malo volje.
A što se tiče trgovina, ima ih dosta u koje mogu ući sa psom, naravno ne idem u prehrambene trgovine iako sam nedavno vidjela maltezera u Konzumu
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:45   #223
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Što znači da ne znaš puno.
Znam dovoljno iako ne puno, nisam to nikad ni tvrdila.

Quote:
Nitko nije ni spominjao mesnice i prehrambene trgovine niti da pas mora sjediti na sjedalu.
Nitko ih nije ni izostavio

Quote:
Ali ne vidim zašto ne bi smio ući u trgovinu s namještajem, odjećom, elektronikom ili cipelama, zašto se ne bi smio voziti javnim gradskim prijevozom, zašto ne bi smio ući u kafić ili restoran neovisno o raspoloženju vlasnika, zašto ne bi smio ući u poštanski ured ili banku, zašto se ne bi smio voziti uz svojeg vlasnika u međugradskom autobusu ili u svakom vlaku.
U trgovinu namještajem ok
Odjećom ne vidim potrebe, psi puštaju dlake i nekome se ne mora sviđati probavanje nečeg zadlakanog nehotice a do toga bi došlo.
Cipele, ajd...manje više ali kad se pomislim na česte gužve bolje ne..Bolje za psa.
POštanski uredi banka isto ne, obzirom kako su kod nas ti uredi organizirani.
A vožnja u međugradskom već sam rekla u prethodnom postu, vlak još nekako.
A i kafić i restoran je po meni ok

Već se dugo ne vozim busevima ali sjećajuči se vremena kad smo se u njima tiskali kao sardine ne vidim kojeg bi to psa oduševilo

I nemam protiv psa u autobusu ali u boxu a ne na sjedalu i da se šeta po busu.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 17.01.2011. at 00:52.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:50   #224
ja imam srecu (ili u ovo doba nesrecu) pa radim doma... i pas samnom ne ide u grad i ne ostvljam ga u autu, ostane doma kad nesto trebam obaviti. ali nisu svi vlasnici psa educirani, niti su svi psi educirani. ja znam da ce moj "mali" ostati meni pod nogama u busu, ali ne znam hoce li drugi. i stvarno, ko sto je nas izbor da imamo ljubimce, neciji je da ih ne zele.
ono sa skolovanjem nisam rekla bezveze, ako ima polozenu poslusnost, i drugim ljudima bi bilo lakse, ko sto im u vecini slucajeva pas vodic ne smeta.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:54   #225
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ovo ljeto smo išli jadrolinijinim brodom od Dubrovnika do Rijeke, na brodu je bilo 9 pasa. Nikakvih problema, moj je bio na lajni, kao i svi ostali. Nemaju se što psi njuškati niti me tko ima pitati je li mužjak ili ne, od drugih vlasnika očekujem da drže svog psa na lajni i pod kontrolom. Tako da nije problem u psima već u vlasnicima koji nisu odgojili svog psa. Nema mi ništa gore nego kad vidim male psiće i bezbrižne vlasnike kako se 100m dovikuju - ma on je mali, neće vam ništa. Briga me hoće li ili neće, drži ga pod kontrolom.

meni je tak svejedno, moj pas se njusi po cesti, ako vlasnik drugog psa to dozvoli, ionak uvijek u setnji kad vidim da nam ide drugi pas ususret, privucem ga uz nogu...pa vidimo... i pas mi ne hebbe jel drugi musko ili zensko...ali kad si u skucenom prostoru, ti si sigurna od svih tih 9 vlasnika pasa da su odgovorni? ma daj.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 00:58   #226
Ne razumijem, Pimpinella, zašto nešto što funkcionira vani ne bi moglo funkcionirati kod nas. Jesmo li ovdje baš svi takvi kreteni da se to ne bi moglo napraviti?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 01:03   #227
Nažalost da, velika većina.
U Austriji su me još prije 13 godina upozorili da nek mi ne padne na pamet baciti čik na ulicu, komunalci šetaju u civilu i kazne su velike.
Ajd mi reci kako bi to štimalo ovdje..

je..off sam..ali i nisam.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 01:04   #228
pa jesmo, dok je moj pas isao u skolicu, mene je 90% ljudi pitalo zasto ide, od toga 50% vlasnici pasa... kao sto ga maltretiram, jer "on je tak dobar"... mislim ono hurej, ne grize i ne svadja se. nisu ni vlasnici pasa kod nas u dobroj vecini odgovorni ni svjesni posljedica.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:35   #229
Pa nisu se ni Austrijanci pametni rodili, nego su ih opametile kazne pa sad klince od malena uče kako se treba ponašati. I velika većina vlasnika pasa neodgovorno se ponaša i ponašat će se tako sve dok odgovorna manjina ne postane dovoljno glasna i ne zatraži strogu primjenu zakona te da komunalni redari obavljaju svoj posao.

Ne na forumima i uzajamnom jadanju, nego telefonom, mailom ili pismom.

A za početak bi trebalo tražiti izmjenu odnosno dopunu zagrebačk odluke, a vjerojatno i odgovarajućeg propisa u drugim gradovima i mjestima: da komunalni redari samo ne ispituju ljude imaju li vrećicu u džešu, nego da i šeću i gledaju da li ljudi te vrećice i upotrebljavaju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:09   #230
Vidim da imate iskustva sa psima u javnosti pa vas molim za savjete.
Naime, ponosna sam vlasnica 2ipolmjesečnog štenca(mama mu je mješanka pekinezera a tata čistokrvni pekinezer).
U ožujku planiram s njim ici od Zaboka do Ivanica. Kako da se pripremimo za put? Trebam li uzeti neke potvrde da je cijepljen? Što da kažem teti na šalteru? Imam li uopce neku garanciju da Neo može ici sa mnom?

Pročitala sam da se kao ne smiju voziti psi koji imaju preko 30cm u ramenima(?), ako cemo po tome, moj se može voziti?
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:15   #231
Uzmeš knjižicu o cijepljenju, mene nije nitko pitao ali za svaki slučaj ju imaj sa sobom. I kad dođeš na šalter kupiti kartu kažeš teti da imaš malenog psa, onda ti kaže ok i to je to. Kartu plaćaš samo za sebe, psi do 30cm idu besplatno. Moraš imati prijenosnik, najbolje ti je nabaviti onu platnenu torbu za pse.
Uđeš u vlak i smjestiš psa koji je u toj torbi sebi u krilo. Kad kontrolor dođe pregledati ti kartu, meni za psa nije ništa rekao.
Ali za svaki slučaj imaj sa sobom isprintani pravilnik, da se ne bi pronašao netko nadobudan
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:21   #232
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Uzmeš knjižicu o cijepljenju, mene nije nitko pitao ali za svaki slučaj ju imaj sa sobom. I kad dođeš na šalter kupiti kartu kažeš teti da imaš malenog psa, onda ti kaže ok i to je to. Kartu plaćaš samo za sebe, psi do 30cm idu besplatno. Moraš imati prijenosnik, najbolje ti je nabaviti onu platnenu torbu za pse.
Uđeš u vlak i smjestiš psa koji je u toj torbi sebi u krilo. Kad kontrolor dođe pregledati ti kartu, meni za psa nije ništa rekao.
Ali za svaki slučaj imaj sa sobom isprintani pravilnik, da se ne bi pronašao netko nadobudan
Hvala ti!
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:31   #233
Sretan put
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 04:00   #234
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Sretan put
Hvala. Obavezno javim kako je prošlo.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:54   #235
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Hm da, nadam se da te nije pojeo za doručak Plinove ispuštaju samo psi? Jao, ma bolje da ne nastavim dalje.
Ipak, hvala na informaciji - ja ću prva nazvati autotrans i čestitat im na tome što dopuštaju životinje u svojim autobusima.
Bogu hvala živa sam i zdrava...Psi imaju specifičan miris koji ja budući da nemam životinje ne podnosim i nisam navikla na to..i nemoj nastaviti dalje jer ću i ja nastaviti. i da, zvala sam autotrans i znaš šta.... SAD SE VOZIM BESPLATNO! eto, zahvaljujem se velikom crnom psu!
nika00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:53   #236
Sad ti više neće smetati ???
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:56   #237
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ovo ljeto smo išli jadrolinijinim brodom od Dubrovnika do Rijeke, na brodu je bilo 9 pasa. Nikakvih problema, moj je bio na lajni, kao i svi ostali. Nemaju se što psi njuškati niti me tko ima pitati je li mužjak ili ne, od drugih vlasnika očekujem da drže svog psa na lajni i pod kontrolom. Tako da nije problem u psima već u vlasnicima koji nisu odgojili svog psa. Nema mi ništa gore nego kad vidim male psiće i bezbrižne vlasnike kako se 100m dovikuju - ma on je mali, neće vam ništa. Briga me hoće li ili neće, drži ga pod kontrolom.
Upravo to sam mislila i kad sam govorila o ulasku u trgovine ili kafiće odnosno restorane. U Austriji - navalila sam na Austriju, ali tamo sam jedino do sada išla s psom - može u kafiću biti i deset pasa pod stolom, ali se neće ni njuškati, ni lajati, ni skakati jedni po drugima. A, dakako, tim više vrijedi i za javni prijevoz.

Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
Bogu hvala živa sam i zdrava...Psi imaju specifičan miris koji ja budući da nemam životinje ne podnosim i nisam navikla na to..i nemoj nastaviti dalje jer ću i ja nastaviti. i da, zvala sam autotrans i znaš šta.... SAD SE VOZIM BESPLATNO! eto, zahvaljujem se velikom crnom psu!
Oprosti na iskrenosti, ali mislim da ti izmišljaš. U autobus ne vjerujem da bi pustili velikog psa kao što je bokser, pa makar i crni (), a kamoli da bi dopustili da se šeće za vrijeme vožnje. A pogotovo ne vidim zašto bi ikome dopustili da se vozi besplatno. Da se doista dogodilo ono što si tvrdila u prvom postu, sankcionirali bi vozača i suvozača, a ne bi tebi poklonili besplatan prijevoz. Bogati, ni invalidi se ne voze besplatno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:15   #238
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Oprosti na iskrenosti, ali mislim da ti izmišljaš. U autobus ne vjerujem da bi pustili velikog psa kao što je bokser, pa makar i crni (),
Ja mislim da su u strahu veeelikeee oči
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 02:35   #239
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
Bogu hvala živa sam i zdrava...Psi imaju specifičan miris koji ja budući da nemam životinje ne podnosim i nisam navikla na to..i nemoj nastaviti dalje jer ću i ja nastaviti. i da, zvala sam autotrans i znaš šta.... SAD SE VOZIM BESPLATNO! eto, zahvaljujem se velikom crnom psu!

Djeca imaju specifično glasanje, vrlo često su neodgojena - belje se, skaču po kupeu, prtljazi i drugim putnicima, ližu prozorska stakla ili vrata od kupea što je gadljivo za gledati, obuvena se penju po sjedalicama, budući da nemam djecu sve navedeno ne podnosim i nisam navikla na to, možeš dalje nastaviti jer mogu i ja. Zanima me što ti misliš ako nazovem HŽ ili nekog autobusnog prijevoznika hoću li dobiti BESPLATAN prijevoz, i ja ću u tom slučaju biti zahvalna djeci svih boja.

sa psima i ostalim životinjama tijekom dugogodišnjih putovanja nikada nisam imala neugodnosti
sanifromdblok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 12:26   #240
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Upravo to sam mislila i kad sam govorila o ulasku u trgovine ili kafiće odnosno restorane. U Austriji - navalila sam na Austriju, ali tamo sam jedino do sada išla s psom - može u kafiću biti i deset pasa pod stolom, ali se neće ni njuškati, ni lajati, ni skakati jedni po drugima. A, dakako, tim više vrijedi i za javni prijevoz.
Upravo tako i dok se kod nas vlasnici pasa ne budu tako ponašali teško ćemo postići ikakav napredak. Na livadi nek se njuše, pozdravljaju, igraju.... a u kafiću i u javnom prijevozu se očekuje neka kultura vlasnika pasa i potpuno mi je jasno kad neki ljudi negoduju jer im se oko stola zapetljao pas na fleksiju. Smeta i meni a vlasnica sam psa i svjesna sam da nekima moj Kimi nije drag i simpatičan kao meni.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.