Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 22:57   #161
A što fali kabini aviona? U onoj torbi bude u krilu vlasnice. Kg se lako riješe, već sam pisala kako psa koji ima 10kg švercam pod 6 i tako već 5godina letimo, preko 50letova.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:00   #162
Nisam pričala o kabini, a koliko sam shvatila pasica je malo veća, ne bi baš bila moguća takva podvala..
Ili sam možda krivo pročitala...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:15   #163
Piše da ima 10kg Ako se da sfrčkati u dimenzije transportera koje su dopuštene za kabinu onda kilaža nije problem, provjereno na gomili domaćih letova.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:20   #164
ChiliKimi

Nije mala, mislim, da ima več najmanje 10 kg, i jako duge noge.

neznam kakoo ovo strpati pod 6 kila i u krilo u transporter

renta-a-car rulz, ako sve drugo propadne..i to jasno, samo u povratku doma, za gore otići nije problem
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:35   #165
Vidim da ne zna točno, pa bi trebalo prvo kujicu izvagati i vidjeti u koji transporter stane, ako ne može u dozvoljene dimenzije onda ništa od kabine.
Zg-zd nije tako duga relacija, uvijek se može naći neki frend koji će te voziti ili rent-a-car je zaista dobra opcija. Pa može se iznajmiti auto na 24h, tako da se stigne otići po kujicu i nazad.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:39   #166
Ma to je jedva 3 sata vožnje sa autom, šteta je uopće razmišljati o nekoj drugoj shemi..a za psa najugodnije
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:44   #167
Meni je avion najdraži, evo baš sam danas rezervirala kartu za sebe i psa. Da ne spominjem kako je i najbrži.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:52   #168
nema šanse da je najbrži
ja iz ST do Zg stignem za maximano 4 ipo sata.
Ako idem avionom recimo u 12, od kuće moram krenuti minimalno 15 do 11 i to kad nema gužve i ako imam žrtvu da me vozi ako idem busom trebam dodati još cca 20 minuta..ako je sve u redu i let iz nekog razloga ne kasni, letimo 35 minuta do zg dakle tamo smo u 12 35 rulamo još cca 5 minuta to je 12 i 40 prođem terminal uzmem prtljagu još 20 minuta minimum to je 13 i 10 ili 13 i 20..sačekam bus i krenem do autobusnog, to je još pola sata sve skupa, dakle u idealnom slučaju 13 i 50..presjednem iz busa na adresu koju trebam u ZG ili uzmem taksi to je opet još cca 20 minuta i sve u idealnom vremenu to je 14 i 15 recimo.

Od 10:45 do 14:15 to je 3 ipo sata za let od 35 minuta.
još sat i ja sam u zg, sa stajanjem i pijenjem kave a bez toga mogu i brže a 100% ugodnije i najvažnije od svega, mogu pušiti

sorry na ot ali morala sam
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:59   #169
Ako putuješ, kao ja, u Dubrovnik uvjerljivo je najbrži. Za split ne znam.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:19   #170
O da..u tom slučaju definitivno.

Inače i ne znam kako se veći pesi prebacuju avionom vjerojatno dole u kargo prostoru, a to mi je malo ružno...i vjerojatno traumatično za već traumatizirano pseto.
Nadam se da će se snaći za prijevoz autom.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:29   #171
Da, nažalost veći psi idu dolje. Zato mi je uvjet pri nabavci psa bio da može ići samnom u kabinu jer jako često letim, i naravno kud ja tu i moj pas
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:11   #172
Quote:
Inaari kaže: Pogledaj post
Vau, hvala za odgovore; nisam se nadala da če biti tako brzi.
Hvala za informaciju što se tiče psa i vremena, kako to? Dal si ipak možemo predstavljati što znači "ne imati pojma o vremenu"?
Mislim, da ču trebat pronači nekoga, da nas odvede, to je ipak jedina normalna varianta...
imaš stranicu http://gorivo.com/ ...tu su ljudi koji hoće prerezati troškove pa traže putnike, a ljudi bez prijevoza pronalaze dobre duše

ja sam na taj način našla mladog gospodina koji me je za 1/2 vrijednosti autobusne karte (i pola vremena ) voljan prevesti do ČK i natrag, a tu i tamo (kad je dugi vikend ili praznik) idem i sa psom koji onda košta još jedamput toliko (dok sam radila i primala plaću, zoo-mobil za 450 kn u jednom smjeru mi se nije činio previše, ali otkad sam na burzi, 80 Kn je jako lijepa ušteda)
malo se potrudi, nazovi sve koji nude prijevoz na tvojoj relaciji, a prije će ti pristati oni koji imaju istaknuto 2+ osobe ili oni koji imaju nacrtano da primaju i pakete
sretno !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:34   #173
Ima tko iskustva s prijevozom mace autobusom?? Išla bi Autotransom iz Rijeke do Sl. Broda, piše u pravilniku da primaju male životinje (mačke, ptice,..) u transporteru kao ručnu prtljagu, znaci gore samnom, jel ima tko da je tako putovao, ili nedajbože bio izbačen jer su se drugi putnici bunili? Pitala sam APP ali oni nedaju, kažu da maca mora dolje u bunker yea riiiight, nek se oni voze u bunkeru
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:37   #174
Nazovi ih pa provjeri, nekako ne vjerujem jer bi po tome u male životinje spadali i mali psići, poneki često manji od neke mačke. A znam da njih ne primaju. Dobro se informiraj, a to ti je najbolje pozivom.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:52   #175
Otići ću tamo jer sam blizu a i mogli bi me lako otkantati preko telefona
U pravilniku im lijepo piše da gore mogu mačke, ptice, hrčci (u transporteru i s veterinarskom knjizicom) i psi vodiči..pa cemo vidjeti šta kažu na šalteru. A išla bi busom koji krece oko 23h pa se nadam da nece biti puno putnika. Ako netko ima iskustva neka slobodno napiše
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:57   #176
Ajde please napiši ovdje što ti kažu jer sam sad čitala pravilnik i kažu da mogu male životinje, što bi značilo i mali psi. Ako je tako oni bi bili prvi koji primaju male životinje, gore s putnicima.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:06   #177
Može napisat cu, nema problema! Drži mi fige da daju
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:43   #178
Quote:
spooky_ kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva s prijevozom mace autobusom?? Išla bi Autotransom iz Rijeke do Sl. Broda, piše u pravilniku da primaju male životinje (mačke, ptice,..) u transporteru kao ručnu prtljagu, znaci gore samnom, jel ima tko da je tako putovao, ili nedajbože bio izbačen jer su se drugi putnici bunili? Pitala sam APP ali oni nedaju, kažu da maca mora dolje u bunker yea riiiight, nek se oni voze u bunkeru
meni su mailom odgovorili da mogu mačku prevoziti ali moram im se najaviti dva tri dana prije da mogu sve dogovoriti s vozačem. na kraju sam išla vlakom jer mi je bila bolja opcija. bojala sam se da će mi mačku frknut u transporter jer sam ju trebala iz zg u rijeku voziti. a vlakom nije bilo nikakvih problema.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:56   #179
Hellie jesu ti rekli da može biti s tobom gore ili hoce morati možda dolje u bunker? Kao neznaju dok se ne dogovori s vozačem ili šta? Vlakom mi je predugo za putovati.. najgore je što moram presjedati i čekati po par sati za drugi vlak a imam jako (ne)zgodnog mačora što se tice putovanja. Ovako ga planiram izmoriti preko dana i neka spava u noćnom busu tih 4 sata.
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 00:03   #180
nisu mi spominjali ništa, da li će biti gore ili u bunkeru samo su mi tako napisali da mogu prevoziti mačku u njenom transporteru ali moram se najaviti. najbolje ti je otići pa pitati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.