Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 22:22   #1
Prirodna kozmetika - brandovi

nadam se da me moderatorice nece i al u originalnom topicu prirodne kozmetike se uglavnom govori o home-made proizvodima.

ja bih pitala za prirodnu kozmetiku koja se moze naci vec pripremljena, tj. gotova, te koja i gdje.

eto, trenutno znam za

urtekram
weleda
dr. hauschka
primavera life
(jako suzeni asortiman, pogotovo njega lica)

nedavno cuh da kod nas ima i

aubrey organics

pitala sam i za ove

plante system (njihovi proizvodi su 96-98% prirodni, negdje sam vec jednom vidjela raspravu o tome sto to znaci, ali ne sjecam se da je bio odgovor sto bi moglo biti ovih preostalih 2-4%).

evo, pa ako netko zna za jos neke, bit cu zahvalna.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:58   #2
Ja ti nemam bas puno srece s time. Nikad nisam bila zadovoljna a koristila sam Sanoflore, Aubrey, KissMyFace, Korres...
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:11   #3
Nazalost, u prirodnoj kozmetici se obicno nalaze iritantna etericna ulja, znaju staviti i alkohol da izbjegnu vece kolicine konzervansa. Ponesto mi je uzrokovalo takve iritacije da se vise ne bih igrala.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:55   #4
hvala na odgovorima.

jel ima netko kome pase prirodna kozmetika i zna vise o dostupnosti u zg?

ja sam ustanovila da mi je koza odreagirala od svojih musica a ne od prirodne kozmetike, otkako koristim kozmetiku, period u kojem sam koristila hauschku koza mi je valjda bila najbolja, ali sam morala prestat jer naprosto ovi moji problemi nisu isli skupa s prirodom.

sad sam opet pocela pokusavat s weledom, jos nema nikakvih reakcija, a mackam se jedno 10tak dana.

mislim da cu se prebaciti na prirodu opet, za dane kad mi lice poludi imam zalihu medicinskih kremica dok prebrodim probleme.

ipak, voljela bih znati sto mi je na raspolaganju.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:13   #5
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Ja ti nemam bas puno srece s time. Nikad nisam bila zadovoljna a koristila sam Sanoflore, Aubrey, KissMyFace, Korres...
sto ti je smetalo?
aj mi pliz reci vise o aubrey-u.
hvala!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:39   #6
Od prirodne kozmetike sam koristila Logonu, Weledu, Laveru, Sante i DM-ovski Alverde. Od Lavere mi bas nista nije odgovaralo (koristila kreme, losione, sampone, gelove za tusiranje). Logona ima odlicne sampone, ostalo onako, nije nesto.Weleda mi se dosta fino pokazala i mozda cu jos nesto probati (sampon i losion za telo su mi bili dobri). Od Sante sam probala samo dezodorans-ne drzi nikako. Najvise mi odgovara Alverde mada nisu svi proizvodi sertifikovani kao prirodni.
gilmoregirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 16:07   #7
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
sto ti je smetalo?
aj mi pliz reci vise o aubrey-u.
hvala!

Kao i sa svim slicnim produktima smetao me finish. Krema/losion se nikad ne upiju fino nego ostanu na kozi kao neka ljepljiva baza (nije bas ljepljivo, mnoge zene ne bi niti smetalo, ali mene jest).
Kreme koje sam ja koristila (za mjesovitu/suhu kozu) nisu imale SPF - pa na tu "ljepljivu bazu" jos treba dodati SPF - e to je bila kap koja je prelila moju casu.
Nisam osjetila da me ista bolje njeguje nego Eucerin, cak sam ponekad osjetila neugodne reakcije ako bi kremu stavila tip nakon kupanja/tusiranja (kad su pore "otvorene") Na Eucerin nikad nisam imala takvu reakciju.
Reakcija: ne mogu to lako opisati, ali kao da imas laganu vatru na licu, nije mi ostavljala tragove tipa crvenilo ili pristice, ali je bilo relativno neugodno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 16:53   #8
Kao prirodna kozmetika

kako neke fime smiju reklamirati svoje proizvode kao prirodne a prirodna su im samo prva tri sastojka?
kako neko smije proizvoditi kozmetiku i prodavati ju a da nije obavezan staviti deklaraciju na pakovanje?
Znaci ti kupujes proizvod a nemas pojma sta je u njemu? I jos se reklamiraju kao potpuno prirodna kozmetika? Jel to zakonski odzvoljeno? i kako prepoznati proizvode kojima deklaracija nije cjelovita osim kada pise "and other components"
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:17   #9
Upotreba naziva prirodno nije regulirana. Neki proizvodi u kojima su zadnja 3 sastojka prirodna nazivaju se prirodnim. Takodjer, te firme neke sastojke koji su sintetski, poput sapuna, nazivaju prirodnima, a sastojke koji su prirodni, poput talka i mineralnog ulja sintetskima. Upotrijeba rijeci hipoalergeno isto nije regulirana, pa na svakakvim sranjima to pise.

Osobno ne patim na prirodnost sastojaka nego na njihov ucinak na kozu, pa tako izbjegavam i prirodne i sintetske koji su stetni, a nastojim koristiti i prirodne i sintetske koji su dobri za kozu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:31   #10
ja sta god da sam isprobala od klasicne kozmetike sve mi je skodilo kozi. Sad pokusavam da predjem na koliko-toliko prirodnu kozmetiku ali ne znam sta odabrati?
I d li znas mozda nesto o ovome sto sam prethodno pitala vezano za deklaraciju na proizvodu i kakv je zakon po tom pitanju?
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:05   #11
"Prirodna kozmetika" ne znaci nista. Malo bolja je ona s oznakom - organska neke renomirane kuce, ali opet mozes biti alergicna na koncentracije.
Pokusaj s nekim preparatima s minimumom sastojaka.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:06   #12
Quote:
jagodica-bobica kaže: Pogledaj post
I d li znas mozda nesto o ovome sto sam prethodno pitala vezano za deklaraciju na proizvodu i kakv je zakon po tom pitanju?
Pa mislim da ti je pati rekla da to nije zakonom regulirano, moras gledati sastojke a ne da li pise na kutiji "prirodno".
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:12   #13
Ako ti je koza osjetljiva, trebas izbjegavati etericna ulja, ekstrakte raznih biljaka... Meni koza poludi od neke prirodne kozmetike.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:49   #14
Meni od meda izadju crvene fleke, isto kao i od kamilice.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:50   #15
Ja ne reagiram odmah na iritanse nego nakon par puta. Ne znam kako se ta pojava zove na hrvatskom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 18:53   #16
Meni instantno. A ako pijem med ili ga jedem u necemu - javljaju mi se mucnine i glavobolja. A od kamilice dobijem grceve
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 20:57   #17
Ma mislila sam na proizvodjaca koji ne stavi uopste deklaraciju vec napise da je to krema za lice s medom?
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:06   #18
Takve prijavi inspekciji! Meni su gori oni koji ne napisu sve sastojke, recimo Ulola na sapunima nema nikakvu luzinu, a niti soli luzina, samo ulja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:02   #19
Ovde je obicaj da se ne navodi sastav (npr. Natura Bell, domaci proizvodjac) ili da se navedu samo tzv. aktivni sastojci (npr. Kirka kozmetika, takodje domaca). Sad, ono sto je najludje je da se obe jako dobro prodaju, svi zivi ih kupuju, uopste ne kontam kako ljudi ne razmisljaju nimalo?!
gilmoregirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:15   #20
Takvi vjerojatno i hranu kupuju ne gledajuci sastav
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.