Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 15:02   #81
Neam pojma Al Nuxe nije prirodna kozmetika, samo ima neke prirodne sastojke.
Pogledaj tu, ingridient dictionary - http://www.cosmeticscop.com/learn/di....asp?TYPE=MAIN, patientia je često linkala tu stranicu pa brijem da je ok.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:06   #82
thnx grim. provjerit ću
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:53   #83
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
zašto nikoga nema na prirodnoj kozmetici od kad se odvojilo
Noemi, phyto, merlila, lela......
i ja se pitam...
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:31   #84
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
zašto nikoga nema na prirodnoj kozmetici od kad se odvojilo

Noemi, phyto, merlila, lela......
bash gledan otkako se prirodna odvojila i stvarno se slabo krece, a dok je bilo sve pod "uvod u prirodnu" postovi su frcali ko ludi da se nisam snalazila
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:12   #85
I ja isto
Baš sam pogledala anketu - ima nas 29 kojima je prirodna kozmetika pomogla (manje, više ili znatno).
Hajdemo onda izmjenjivati iskustva i dalje.
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:37   #86
Kako se ne javljaju forumaši-ce sa sličnim problemima, malo sam proguglala o Melemu i našla ovo:
Melem je izvorni hrvatski proizvod, prirodna zaštitna krema za njegu osjetljive kože cijelog tijela. Stvoren je 1977. godine prema originalnoj hrvatskoj recepturi. Ne sadrži konzervanse, kortikosteroide niti silikone.
Velik broj zadovoljnih korisnika svakodnevno koristi Melem za njegu suhe, osjetljive i oštećene kože, preventivno i terapijski, kod ekstremnih klimatskih uvjeta te za svakodnevnu kozmetičku njegu.


Ovo što sam podebljala valjda znači ono što sam i sama primijetila: da je dobar za suhu kožu zimi.
Ali nisam sigurna koliko je uistinu prirodan.
Možda bi se nešto slično dalo smućkati i u kućnoj radinosti?
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:50   #87
Sastav melema:
Vazelin (Petrolatum)
Parafinsko ulje (Paraffinum Liquidum)
Gliceril stearat (Glyceryl Stearate)
Lanolin (Lanolin)
Pčelinji vosak (Cera Alba)
Stearinska kiselina (Stearic Acid)
Ricinusovo ulje (Ricinus Communis)
Miris (Parfum)
Alpha-Isomethyl Ionone

Koliko vidim, nije baš izvedivo u kućnoj radinosti.
A koliko je prirodan - ne znam kakva je to kiselina, kakav miris i ne znam što je ovo zadnje
Ostalo mi se čini u redu.
Možda do kraja tjedna (ili barem mjeseca) navrati netko stručniji da nam prokomentira.
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:41   #88
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
kako točno određujete koji je bradn 'prirodan'?

Može li se u prirodne brandove sučajno svrstati Uriage?
Ne može.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:42   #89
Quote:
bo. kaže: Pogledaj post
a l'occitane?
Nije prirodna kozmetika.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:46   #90
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
a nuxe? Čitam o njihovom balzamu za usne na bazi meda. Evo sastojaka koji su navedeni na njihovoj stranici: Acacia Honey 5%, Shea Butter 13%, Plant Oils (Chilean Rose, Sweet Almond) 9.5%, Grapefruit Essence 2.5%, Vitamin E 1%.
31% prirodnih sastojaka,a ostalo?Ne,nije prirodna kozmetika ni izbliza.Dapače,ne volim ih jer često koriste biljne ekstrakte i eterična ulja sklona iritiranju kože,a i sintetski sastojci im nisu baš ""hipoalergeni".
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 02:52   #91
Quote:
Grim kaže: Pogledaj post
Ma to na njihovim stranicama je samo par sastojaka u nekom proizvodu. Al da se nać na netu cijeli sastav.

INGREDIENTS:
Beeswax, shea butter 13%, vegetable oil, lecithin, behenoxy dimethicone, sweet almond oil 8.5%, honey 5%, dimethicone, octinoxate, grapefruit oil, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated vegetable oil, soybean oil, rosa moschata oil, tocopheryl acetate, tocopherol, allantoin, lemon oil, candelilla wax, calendula extract, citral, linalool.
Ovo i nije baš najbolji proizvod.Dimetikon je naravno sintetika-silikon,al dobro štiti od isušivanja i ne iritira.Octinoxate je UVB filter-zna iritrati,a ne volim sintetske filtere u balzamima za usne (jer se jedu ).Eterično ulje grejpa je slabo fototoksično pa nije za dan (a ima UV filter ),limun je također fototoksičan,a dodatno iritira.Citral i linalol su parfemske sastavnice koje mogu iritirati.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 08:24   #92
hvala na pomoći phyto!
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 08:27   #93
Hennaplus boje za kosu

zna li netko kakve su koliko su prirodne? vidila sam samo da sadrže amonijak i još neke spojeve.

jel probao netko?
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:21   #94
[QUOTE=missm;11345371]
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
gdje si dobila tester za primaverinu kremu?

U AvenueMall centru, u podrumu od Konzuma je Bio-bio trgovina.
Tamo su mi dali tester, jer je prodavačica vidjela da se dvoumim oko kupnje.
Kremica košta 269,00kn što nije malo, a ja sam se bojala da nisam možda alergična na neki sastojak, i tako...
Kupila sam, naime, prije nekog vremena regenerativnu kremu od Biomedisa, isto obečavajuću sa svim prirodnim sastojcima i osula se i zacrvenila odmah nakon nanošenja.
Odsad inzistiram na testerima...
ja koristim tu regenerativnu kremu od Biomedisa već nekoliko mjeseci, prezadovoljna sam njome, imala sam problema sa prištićima, ali otkad koristim tu kremu, više ih nemam, koža mi je čišća, rezultati su više nego vidljivi, sad sam počela koristiti i njihovu noćnu kremu i s njom sam zadovoljna.
Nedavno sam dobila na poklon maslinovu kremu protiv podočnjaka od L'occitane-a, koristim je tjedan dana, nema nekih velikih rezultata, ali još ću se strpiti, s obzirom da prilično košta, nisam sigurna da li je omjer cijene i rezultata sasvim opravdan.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:49   #95
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Sastav melema:
Vazelin (Petrolatum)
Parafinsko ulje (Paraffinum Liquidum)
Gliceril stearat (Glyceryl Stearate)
Lanolin (Lanolin)
Pčelinji vosak (Cera Alba)
Stearinska kiselina (Stearic Acid)
Ricinusovo ulje (Ricinus Communis)
Miris (Parfum)
Alpha-Isomethyl Ionone

Koliko vidim, nije baš izvedivo u kućnoj radinosti.
A koliko je prirodan - ne znam kakva je to kiselina, kakav miris i ne znam što je ovo zadnje
Ostalo mi se čini u redu.
Možda do kraja tjedna (ili barem mjeseca) navrati netko stručniji da nam prokomentira.
Vazelin i parafin su naftni derivati te su inertni (ne iritiraju kožu),dobro štite od isušivanja i vanjskih utjecaja.Ne začepljuju pore,al ostavljaju osjećaj "težine" na koži pa su primjereni uglavnom za jako suhu kožu.Gliceril stearat je dobar emulgator,lanolin-ovčja mast je izvrstan emolijent za suhu kožu nesklonu miteserima (jer je komedogen u velikoj koncentraciji),pčelinji vosak izvrsno štiti od vanjskih utjecaja i dosta je okluzivan te može začepiti pore u većim koncentracijama,stearinska kiselina je masna kiselina-emolijent i zgušnjivač,ricinusovo ulje-emolijent,sintetski parfem i parfemska sastavnica.
Ok proizvod za jako suhu kožu,al ne "hrani" kožu i nema drugih funkcija osim zaštitne.

Zadnje uređivanje phyto : 22.11.2007. at 19:30.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:21   #96
A cuj, amonijak je prirodan
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:19   #97
Meni su bile skroz iste kao i bilo koja sintetička boja i bilo mi je žao što sam ih opće išla kupovat. Prirodne su ko i sve druge farbe. Dodali su par biljčica i onda love ljuda na foru.
Imaš tih kakti prirodnih farbi u Biofarmu, marka je Tricoligo,za frizere, i velika tuba farbe (mislim da je 100 ml al nisam sigurna) je oko 25 kn. Slična fora ko taj hennaplus. Ne daj se napeljati kak sam se ja.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:06   #98

imam neki čudan osijecaj u vezi tih boja, a i negdi čitala da se na testiranju štetnosti boja nisu baš proslavile, nije mi jasno zašto se prodaju u bio i bio
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:00   #99
Ma oni su trgovci, a izgleda da danas ne možeš očekivati od trgovca da ti ne prodaje muda pod bubrege.
Svi hvale one ColorErbe boje, one bar ne smrde uopće. Nakemijane su, ali nešto manje, mada ti je to sve meni otprilike isto.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 20:56   #100
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Ma oni su trgovci, a izgleda da danas ne možeš očekivati od trgovca da ti ne prodaje muda pod bubrege.
Svi hvale one ColorErbe boje, one bar ne smrde uopće. Nakemijane su, ali nešto manje, mada ti je to sve meni otprilike isto.
Color Erbe kažeš thx
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.