Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 02:09   #21
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
jel bi mogla ta krema za dan...ili bolje po noci ...i da li bi pomogla u zarastanju krastica i flekica od pristica....
Može pomoći kod krastica i ožiljaka,al mislim da ima i kvalitetnijih proizvoda na bazi gaveza od biofarma,primjerice Uriage.
Možeš je koristiti u bilo koje doba dana.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 02:12   #22
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Može pomoći kod krastica i ožiljaka,al mislim da ima i kvalitetnijih proizvoda na bazi gaveza od biofarma,primjerice Uriage.
Možeš je koristiti u bilo koje doba dana.
koja od uriage-a...imala sam onu neku cu-zn kremicu...nije bila losa...na koju ti mislis
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 02:19   #23
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
koja od uriage-a...imala sam onu neku cu-zn kremicu...nije bila losa...na koju ti mislis
Cicactive.Baš je namijenjena za ožiljke i manja kožne oštećenja.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 02:21   #24
Ja ću prvo morati do dermatologa jer više ne mogu definirati svoj tip kože
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:19   #25
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Misliš na ulja?Mrvu jojobe dobro dođe,a za bušin,njemačku kamilicu,sjeme mrkve i palmarosu se također smatra da vlaže kožu.
Ako misliš na vodeno topive tvari onda su tu glicerol,pantenol,alantoin,mliječna kiselina(1-2%),hidrolizirani proteini,razni polisaharidi npr. iz algi,emolijenti tipa macerata korijena bijelog sljeza,aloe vera gel (ne komercijalna smeća)...
Šta bi mi ti predložio? Koristila sam jojobu samu i isušivala mi je, onda sam koristila ulje divlje ruže i ono mi je bilo ok (sve primavera)... dal da smučkam nešto tipa divlja ruža i sjeme mrkve?

ili pak da kupim nešto što se prodaje prirodno? (ako ima toga)
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 14:39   #26
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Itekako ima.Pogoršanje se obično očekuje u prvi tjedan-dva.Obično to znači da se imalo što i očistit.
Čičak je bolji kad i jetru treba čistit (recimo kod alergija).
A koliko onda da ga pijem? Pročitala sam 3 tjedna, a onda pauza? Koliko bi trebala pauzirati? Koliko puta bi otprilike trebala raditi te kure i u kojem intervalu?
A šta je sa maćuhicom?? Kako ona djeluje? Koji čaj je bolje piti za aknastu kožu?

I kako čičak djeluje na alergije? Na koje alergije? One koje se manifestiraju na koži ili one koje se manifestiraju na dišnim putevima(šmrcanje, kihanje...)??

Sorry šta te toliko gnjavim, nadam se da se ne ljutiš , i da ćeš mi odgovoriti na pitanja
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:14   #27
Imam pitanje. Smije li se s lavandom ić direktno na kožu i po cijelom licu? Žena u ljekarni mi je rekla da ne smijem po cijelom licu već direktno na prištić...a ja bi po cijelom licu
Lil Orange is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:18   #28
Quote:
Lil Orange kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Smije li se s lavandom ić direktno na kožu i po cijelom licu? Žena u ljekarni mi je rekla da ne smijem po cijelom licu već direktno na prištić...a ja bi po cijelom licu
Ja mislim da ne smiješ ni lavandom direktno na prištić
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:39   #29
phytek ja sam si danas kupila cicative al fluid nije krema jesi i ti mislio na tu....mislim je mazat navecer jer kantarion ulje mi je zacepilo pore u dva dana sto sam mazala....sta ti mislis...
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:54   #30
Quote:
Lil Orange kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Smije li se s lavandom ić direktno na kožu i po cijelom licu? Žena u ljekarni mi je rekla da ne smijem po cijelom licu već direktno na prištić...a ja bi po cijelom licu
Smije,ako se razrijedi baznim uljem.Za prištiće je mnogo bolja širokolisna lavanda.Možeš staviti 3-5%.Sve vrste lavande mogu dugotrajnom uporabom dovesti do alergijske reakcije.
Nemoj nanositi ni na prištić nerazrijeđenu lavandu jer nije baš djelotvorno,a može iritirati.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:56   #31
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
phytek ja sam si danas kupila cicative al fluid nije krema jesi i ti mislio na tu....mislim je mazat navecer jer kantarion ulje mi je zacepilo pore u dva dana sto sam mazala....sta ti mislis...
Da to je fluid.Možeš mazati 2-3 puta dnevno na mjesta zahvaćena ožiljcima,krasticama i ranicama.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:00   #32
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
A koliko onda da ga pijem? Pročitala sam 3 tjedna, a onda pauza? Koliko bi trebala pauzirati? Koliko puta bi otprilike trebala raditi te kure i u kojem intervalu?
A šta je sa maćuhicom?? Kako ona djeluje? Koji čaj je bolje piti za aknastu kožu?

I kako čičak djeluje na alergije? Na koje alergije? One koje se manifestiraju na koži ili one koje se manifestiraju na dišnim putevima(šmrcanje, kihanje...)??

Sorry šta te toliko gnjavim, nadam se da se ne ljutiš , i da ćeš mi odgovoriti na pitanja
Čičak se koristi kod svih vrsta alergija ne samo kožnih.
Sasvim je svejedno hoćeš li koristi čičak ili maćuhicu za akne.
Koriste se jednako:3-4 tjedna (triput dnevno)zatim pauza 10 dana.Kura se može još jednom ponoviti.
Čišćenje se provodi 3-4 puta godišnje (ne češće) obično na prijelazu godišnjih doba.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:03   #33
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
Šta bi mi ti predložio? Koristila sam jojobu samu i isušivala mi je, onda sam koristila ulje divlje ruže i ono mi je bilo ok (sve primavera)... dal da smučkam nešto tipa divlja ruža i sjeme mrkve?

ili pak da kupim nešto što se prodaje prirodno? (ako ima toga)
Ne jojobu samu već 10-30% u drugom ulju (može i divlja ruža,pšenične klice do 20% ili lakša ulja koštica breskve i marelice).Dodaj neko od eteričnih ulja.Sjeme mrkve je dobar izbor,a palmarosa je dodatan plus kod raznih infekcija.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:21   #34
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Smije,ako se razrijedi baznim uljem.Za prištiće je mnogo bolja širokolisna lavanda.Možeš staviti 3-5%.Sve vrste lavande mogu dugotrajnom uporabom dovesti do alergijske reakcije.
Nemoj nanositi ni na prištić nerazrijeđenu lavandu jer nije baš djelotvorno,a može iritirati.
A koje bazno ulje mi preporučuješ za mješovitu kožu sklonu prištićima? Ja bi nešto da stavim kao prevenciju da više ne nestaju a ne nešto da ih sasuši kad već nastanu...
Lil Orange is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 15:33   #35
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Čiji je to proizvod... koliko to košta??
to ti je od Uriage-a kosta 125 kn.....vratila sam se svom skinorenu, mazem ga po danu, a navecer cicative fluid....jel to ok phytek...vec puna dva mjeseca mazem skinoren i mislila sam da ce mi jako isusiti kozu,al nije koza mi bude glatka i meka i cak mi se manje peruta kad namazem skinoren nego kad stavim recimo afrodita zeleni caj-kamilica.....jel to moguce phyto...po tvom jel skinoren lose utjece na vlaznost koze ili je cak u redu..jel on ovak je dosta masan po teksturi... jao sto te gnjavim pitanjima, al zanima me sve...
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 20:27   #36
imam pitanje... . koliko dugo smijem piti čaj od koprive? može li imati neka štetna djelovanja ako predugo pijem?

i još jedno pitanje, može li se jojobino ulje koristiti umjesto kreme za lice za problematičnu kožu? ako da, koliko dugo?

unaprijed zahvaljujem
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 21:34   #37
imam pitanjce. neznam jel na dobroj temi pitanje. čaj od čička? gdje nabaviti i dali može za akne?
loli25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 23:25   #38
može,valjda u ljekarni biljnoj
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 08:49   #39
Quote:
loli25 kaže: Pogledaj post
imam pitanjce. neznam jel na dobroj temi pitanje. čaj od čička? gdje nabaviti i dali može za akne?
ja sam ga kupila u bio i bio. oko 11 kuna al ga nema puno.


phyto hvala imaš kavu i čokoladu i od mene
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:58   #40
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
ja sam ga kupila u bio i bio. oko 11 kuna al ga nema puno.


phyto hvala imaš kavu i čokoladu i od mene
i koliko si ga pila,jeli ti pomagao,jeli tamo ima i od maćuhice
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.